فرمول خمیر دندان برای لثه حساس

فرمول خمیر دندان برای لثه حساس + فرمولاسیون

درصد مواد تشکیل‌هنده
فاز A
33.09 آب دیونیزه
0.25 سدیم ساخارین
0.76 سدیم مونو فلورو فسفات
28.00 سوربیتول
4.00 PEG-8
0.50 کاراگینان
فاز B
3.00 دی کلسیم فسفات
فاز C
3.00 آب دیونیزه
1.00  تیتانیوم دی اکسید
فاز D
18.00 سیلیکا هیدراته
2.00 سیلیکا
فار E
5.00 عصاره درخت صابون (محلول 25% آبی)
فاز F
0.20 تریکلوزان
1.20 عطر

فرآیند تولید خمیر دندان برای لثه حساس

فرآیند مقدماتی تولید

فاز C: مواد را مخلوط کنید تا یکدست شوند.

فاز E: پودر را در آب حل کنید تا محلول شفاف ایجاد شود. باید از تشکیل کف زیاد جلوگیری شود.

فاز F: مواد را مخلوط کنید تا محلول شفاف شود.

طرح افزودن

1) در میکسر اصلی مواد A را اضافه کرده و با تیغه‌ها مخلوط کنید تا محلول شفاف شود. سپس A1 را اضافه کرده و با توربین و تیغه‌ها در خلاء به مدت 10 دقیقه مخلوط کنید. فاز را به طور پیوسته در دمای 65 درجه سانتی‌گراد در خلاء گرم کنید. در این دما، به مدت 10 دقیقه با مخلوط کن تحت خلا یکنواخت کنید.

2) به ترتیب، B و فاز C را اضافه کرده و با محلوط کم‌ها به مدت 10 دقیقه پس از هر افزودن مخلوط کنید.

3) به ترتیب، مواد تشکیل‌دهنده D را اضافه کرده و با توربین و تیغه ها به مدت 10 دقیقه بعد از هر بار اضافه کردن، محلوط کنید. همگنی مخلوط را پس از هر بار افزودن بررسی کنید.

4) به ترتیب، فاز E و فاز F را اضافه کنید در حالی که با تیغه‌ها در خلا پس از هر بار افزودن به مدت 5 دقیقه مخلوط می‌کنید.

مواد تشکیل‌دهنده خمیر دندان برای لثه حساس

سدیم ساخارین چیست؟

  • سدیم ساخارین

سدیم ساخارین فرم نمکی ساخارین، یک شیرین‌کننده مصنوعی است. مانند بسیاری از نمک‌های دیگر، هنگامی که در آب حل می‌شود، به اجزای تشکیل‌دهنده خود جدا می شود. کلمات “ساخارین سدیم” و “ساخارین” به جای یکدیگر استفاده می شوند زیرا ساخارین عنصری است که طعم شیرین دارد. این ماده شیمیایی دارای وزن مولکولی 19/241 است. ساخارین سدیم 300 برابر قدرت شیرین‌سازی قند دارد. عامل‌های حجیم‌کننده و بی‌اثر معمولاً برای سهولت استفاده در محصولات تجاری به محصولات تجاری اضافه می‌شوند.

از ساخارین سدیم علاوه بر بسته‌های کوچک موجود در ظروف روی میزهای رستوران، به طور معمول در میوه های کنسرو شده، ژلاتین طعم‌دار، مواد افزودنی دسر، نوشابه‌های رژیمی، کالاهای پخته شده، مربا، آدامس، آب‌نبات و سس سالاد استفاده می‌شود. برخلاف آسپارتام، ساخارین سدیم در برابر حرارت پایدار است بنابراین می‌توان از آن در پخت و پز بدون از دست دادن شیرینی استفاده کرد.

  • دی اکسید تیتانیوم

دی اکسید تیتانیوم، ماده ای مبتنی بر مواد معدنی است که برای بافت و رنگ آن استفاده می‌شود و توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده به عنوان بی‌خطر شناخته شده است. این ماده غذایی را می‌توان در مواد غذایی، لوازم آرایشی و لوازم مراقبت شخصی یافت.

از این ماده اولیه به عنوان عامل رنگ کننده استفاده می‌شود تا به سفیدی رنگ خمیر دندان برسد. هنگامی که به صورت خمیر دندان ساخته می‌شود، استفاده از دی اکسید تیتانیوم ایمن است و هیچ خطر اضافی برای سلامتی انسان ایجاد نمی‌کند.

  • PEG-8

پلی اتیلن گلیکول ها (PEGs) با توجه به مونومر تشکیل دهنده یا مولکول اصلی (به عنوان اتیلن گلیکول ، اتیلن اکسید یا اکسی اتیلن) ​​از ترکیبات پلی اتر تشکیل شده اند و واحدهای اتیلن گلیکول را تکرار می کنند.

بیشتر PEG ها به صورت مخلوطی از اندازه‌های مختلف الیگومرها در محدوده وزن مولکولی به طور گسترده یا محدود تعریف شده (MW) معمولاً به صورت تجاری در دسترس هستند.

PEG ها، همراه با مشتقات آن‌ها، هویت شیمیایی مشخصی ندارند، بلکه مخلوط‌های ترکیبی با طول‌های مختلف زنجیره‌ای هستند. PEG ها در محصولات آرایشی “همانطور که هست” یا در ترکیب با مشتقات آن‌ها استفاده می‌شود که در آن ها 2 گروه اولیه هیدروکسیل نهایی می توانند مونو، دی و پلی استرها، آمین‌ها، استرها و استات‌ها ایجاد کنند.

پلی اتیلن گلیکول‌ها (PEGs) و مشتقات آنها به طور گسترده ای فرمولاسیون محصولات آرایشی در لوازم آرایشی به عنوان سورفکتانت، مواد پاک‌کننده، امولسیون‌کننده‌ها، نرم‌کننده‌های پوست و مواد مرطوب‌کننده استفاده می‌شود.

  • عصاره درخت صابون

درخت صابون (نام علمی: Quillaja saponaria) نام یک گونه از راسته باقلاسانان است.

منبع:  personalcaremagazine.com

(جهت خرید مواد اولیه خمیر دندان برای لثه حساس با کارشناسان ما تماس بگیرید.)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست