الکل و نوشیدنی های حاوی کافئین

خطرات ناشی از مخلوط کردن الکل و کافئین

دستورالعمل‌های رژیم غذایی در برابر مخلوط کردن الکل با کافئین هشدار می‌دهد.

هنگامی که الکل با کافئین مخلوط می‌شود، کافئین می‌تواند اثرات افسردگی الکل را مخفی کند و باعث شود نوشیدنی‌ها بیش از نیاز شخص مصرف شوند. در نتیجه، آن‌ها ممکن است الکل بیشتری بنوشند و بیش از آنچه که تصور می‌کنند دچار نقص شوند، خطر آسیب‌های ناشی از الکل را افزایش می‌دهد.

کافئین هیچ تأثیری بر متابولیسم الکل توسط کبد ندارد و بنابراین باعث کاهش نفس یا غلظت الکل در خون نمی‌شود (“شما را هوشیار نمی‌کند”) و یا اختلال ناشی از مصرف الکل را کاهش نمی‌دهد.

خطرات ناشی از مخلوط کردن الکل و نوشیدنی‌های انرژی‌زا

خرید کافئین خوراکی
خرید کافئین خوراکی

نوشیدنی‌های انرژی‌زا معمولاً حاوی کافئین، محرک‌های گیاهی، قندهای ساده و سایر مواد افزودنی هستند. مخلوط کردن الکل با نوشیدنی‌های انرژی‌زا، به ویژه در میان جوانان در ایالات متحده امری رایج است. در سال 2017، 10.6٪ از دانش‌آموزان در کلاس‌های 8، 10، و 12 و 31.8٪ از جوانان 19 تا 28 ساله مصرف الکل را گزارش کرده‌اند در سال گذشته حداقل یک بار با نوشیدنی‌های انرژی‌زا مخلوط شده است.

در مطالعه‌ای بر روی دانش آموزان دبیرستان، کسانی که بیش از حد مشروب خورده بودند بیش از دو برابر بیشتر از افراد دیگر، الکل با نوشیدنی‌های انرژی زا مخلوط می‌کردند (49.0٪ در مقابل 18.2٪). مشروبات الکلی نوع معمول الکل مصرف شده توسط دانش‌آموزانی بود که گزارش کردند مخلوط الکل و نوشیدنی‌های انرژی‌زا را استفاده کردند (52.7٪).

مشروبات الکلی در جوانان 15 تا 23 ساله که الکل را با نوشیدنی‌های انرژی زا مخلوط می کنند 4 برابر بیشتر از کسانی که الکل را با نوشیدنی‌های انرژی‌زا مخلوط نمی‌کنند.

کسانی که الکل را با نوشیدنی‌های انرژی‌زا مخلوط می‌کنند، بیشتر از افرادی که الکل را با نوشیدنی‌های انرژی زا مخلوط نمی‌کنند، می‌توانند رابطه جنسی ناخواسته یا محافظت نشده، رانندگی در حالت مستی و یا آسیب‌های ناشی از الکل را تحمل کنند.

نوشیدنی‌های الکلی کافئین دار

نوشیدنی های الکلی کافئین دار (CABs) نوشیدنی های مخلوطی بودند که در دهه 2000 شناخته شده بودند و الکل، کافئین و سایر محرک‌ها را ترکیب می‌کردند. آن‌ها نوشیدنی‌های مبتنی بر مالت یا مشروبات الکلی بودند و معمولاً مقدار الکل بیشتری نسبت به آبجو داشتند (به عنوان مثال ، 12٪ الکل از نظر حجم در مقایسه با 4٪ تا 5٪ برای آبجو).

در نوامبر 2010، اداره غذا و داروی ایالات متحده (FDA) به تولیدكنندگان گفت كه نوشیدنی‌های آن‌ها دیگر نمی‌توانند به شكل فعلی در بازار بمانند، با بیان اینكه “FDA حامی ادعای افزودن كافئین به این نوشیدنی‌های الکلی نیست “به طور کلی ایمن شناخته می‌شود”، که این یک استاندارد قانونی است. “2،14 تولیدکنندگان CAB با حذف کافئین و سایر مواد محرک از محصولات خود پاسخ دادند.

نوشابه های انرژی زا
نوشابه های انرژی زا چیست

تأثیر بهداشت عمومی در مصرف بیش از حد الکل

مصرف بیش از حد الکل عامل 93000 مرگ و میر در ایالات متحده در هر سال است و 249 میلیارد دلار هزینه اقتصادی در سال 2010.16 را شامل شد.

نوشیدن بی‌رویه (مصرف 4 نوشیدنی یا بیشتر در هر مناسبت برای زنان یا 5 نوشیدنی یا بیشتر در هر مناسبت برای مردان) تقریباً نیمی از این مرگ‌ها و سه چهارم هزینه‌های اقتصادی را بر عهده دارد.

مشروبات الکلی همچنین با بسیاری از مشکلات بهداشتی و اجتماعی از جمله رانندگی با اختلال در الکل، خشونت بین فردی، فعالیت جنسی پرخطر و بارداری ناخواسته همراه است.

اکثر افراد زیر 21 سال که می‌نوشند، معمولاً در چند نوبت، مشروبات الکلی را گزارش می‌کنند.

منبع:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست