طعم دهنده خمیر پیتزا

خمیر پیتزا یکی از سه عضو اصلی پیتزای عالی می‌باشد. به همین دلیل است که بسیاری از تولید کنندگان عمده پیتزا از طعم دهنده خمیر پیتزا پیشگامان شیمی استفاده می‌کنند.

خمیر پیتزا یکی از مهم‌ترین قسمت‌های یک پیتزای خوشمزه است که از آرد، آب، بهبود دهنده و یک طعم دهنده عالی تشکیل شده است. البته پیتزاهای خانگی را می‌توان بدون طعم دهنده و با مواد طبیعی درست کرد. اما خمیر پیتزاهایی که به صورت صنعتی تولید شده‌‌اند این قابلیت را ندارند.

شرکت پیشگامان شیمی سال هاست که در حوزه واردات مواد اولیه شیمیایی کارخانه‌ها یا خرید از تولید کنندگان داخلی و رساندن آن به کارخانه‌های تولیدی فعالیت می‌کند. این شرکت حتی در شرایط تحریمی نیز راه‌هایی را برای دور زدن تحریم‌ها یافته است. با این حال باز هم به فکر شما مشتریان عزیز بوده و اطلاعات بیشتری درباره محصولات خود ارائه کرده است. شما عزیزان می‌توانید با مراجعه به بخش مقالات در این زمینه اطلاعات کافی به دست آورید.

جهت استعلام

قیمت انواع طعم دهنده خمیر پیتزا

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

طعم دهنده خمیر پیتزا کاربردها و مزایا

شما می‌توانید بدون هیچ ماده اضافه‌‌ای خمیر پیتزای خود را آماده کنید. اما باید دقت داشته باشید که در این حالت یک خمیر پیتزای ساده، بدون طعم و با صرف زمان زیاد خواهید داشت. خمیر پیتزایی که در حالت تولید شده باشد زمان زیادی از شما گرفته در حالی که به ظاهر، طعم و عطر دلخواه شما حتی نزدیک هم نشده است. اما راه حل چست؟

راه حل ساده است. شما باید از بهبود دهنده‌ها و طعم دهنده خمیر پیتزا استفاده کنید تا یک خمیر پیتزای با کیفیت در زمان کم داشته باشید. اما طعم دهنده‌های خمیر پیتزا قابلیت‌های گسترده‌‌ای دارند که در ادامه به تعدادی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

یک ماده و این همه خواص!

در بسیاری از خمیر پیتزاها لازم است مواد اضافی همچون سیر به خمیر افزوده شود. افزودن سیر معمولی برای تولید کنندگان عمده سخت است. چرا که هزینه و بار اضافی روی دستگاه‌های تولید کننده می‌گذارد.از سوی دیگر بسیاری از مواد درون خمیر پیتزاهای صنعتی شیمیایی هستند. بنابراین ممکن است با افزودن مواد طبیعی مشکلاتی همچون واکنش‌های خاص شیمیایی ایجاد شود.

از این رو برای حفظ طعم و داشتن یک خمیر عالی، لازم است از طعم دهنده خمیر پیتزا استفاده کنند. با این کار از نظر اقتصادی نیز نتیجه نهایی بهبود می‌یابد. مخمر یکی از اصلی‌ترین اعضا در تهیه یک خمیر پیتزای عالی می‌باشد. این قارچ تک سلولی انقلابی بزرگ در صنعت مواد خوراکی ایجاد کرده بود. به طوری که امروز نیز از این ماده استفاده می‌شود.

در تهیه خمیر پیتزای خانگی مخمر به صورت طبیعی در آرد و آب به وجود می‌آید. البته برخی به آن مخمرهای مصنوعی نیز اضافه می‌کنند. با این حال اصلاً شبیه به مخمرهای صنعتی نیست. فرآیند تخمیر در مخمرهای خانگی بین ۸ تا ۷۲ ساعت زمان می‌گیرد. برای یک تولید کننده این زمان بسیار زیاد است. از این رو از بهبود دهنده‌های خمیر پیتزا استفاده می‌کند.

بهبود دهنده‌ها فرآیند تخمیر را کاهش می‌دهند. این در حالی است که وضعیت کلی خمیر را نیز بهبود می‌بخشند. برای مثال اگر از این مواد استفاده کنید، خمیر پف بیشتری خواهد داشت در عین اینکه ظرافت مخصوص خمیر پیتزا حفظ شده است. بهبود دهنده‌ها از مواد مختلفی ساخته می‌شوند. اما اکثر آن‌ها دارای انواع آنزیم‌های افزاینده می‌باشند. برای مثال نوعی آنزیم وجود دارد که از بیات شدن نان پیتزا جلوگیری می‌کند.

در بسیاری از موارد بهبود دهنده خمیر پیتزا را در کنار طعم دهنده خمیر پیتزا استفاده می‌کنند. توجه داشته باشید که این دو ماده کاملاً با یکدیگر متفاوت هستند.

تفاوت طعم دهنده و بهبود دهنده خمیر پیتزا

زمانی که از بهبود دهنده‌ها استفاده می‌کنید انتظار دارید شکل کلی خمیر بهبود یابد. منظور از شکل کلی رفتاری است که خمیر در طی پخت و پس از آن از خود نشان می‌دهد. این در حالی است که زمانی که از طعم دهنده استفاده می‌کنید، انتظار طعم بهتر دارید. طعم دهنده‌ها از اسانس‌های مختلف درون خود استفاده کرده اند.

یکی از مهم‌ترین تفاوت‌هایی که این دو با یکدیگر دارند زمان استفاده از آن‌ها در خمیر می‌باشد. برای استفاده از بهبود دهنده زمان خاصی در نظر گرفته شده است که معمولاً روی بسته بندی ذکر شده است. بهبود دهنده‌ها باید زمان خاصی به خمیر افزوده شوند تا بتوانند روند تخمیر را بهبود دهند. شما عزیزان در صورتی که از بهبود دهنده‌های پیشگامان شیمی خرید کرده‌‌اید، می‌توانید این زمان را از کارشناسان ما سوال کنید.

اما طعم دهنده خمیر پیتزا را می‌توان در زمان‌های مختلف به خمیر افزود. این کاملاً بسته به میزان طعمی است که می‌خواهید خمیر داشته باشد. همچنین زمان افزودن آن به خمیر تعیین می‌کند طعم در کدام قسمت بیشتر احساس شود. برای مثال برخی ترجیح می‌دهند تنها قسمت روی خمیر طعم داشته و دیگر قسمت‌ها معمولی باشند. چنین افرادی می‌توانند طعم دهنده را در مرحله دوم پخت به خمیر اضافه کنند تا طعم دهنده روی خمیر بماند.

به طور کلی طعم طعم دهنده‌های خمیر پیتزا زیاد تند نیست. بیشتر می‌توان گفت این طعم دهنده‌ها طعمی ملایم و طبیعی به خمیر شما هدیه می‌کنند.

جایگزین‌های طبیعی برای طعم دهنده خمیر پیتزا

پنیر پارمسان، پارمزان یا آسیاگو همه و همه اشاره به یک نوع پنیر خاص دارند که به سادگی نیز قابل دسترس است. این پنیر را می‌توانید در فروشگاه‌های معمولی نیز به سادگی پیدا کنید. این پنیر بهتر است زمانی به پیتزا اضافه شود که پیتزا یک حالت نیمه کلی گرفته است. پنیر را به لبه‌های پیتزای خود اضافه کنید تا در فر قهوه‌‌ای شده و رنگ زیبایی به خود بگیرد.

کره یا مارگارین نیز انتخاب خوبی هستند. اما باید توجه داشت که کره در روند تخمیر نیز می‌تواند عملکرد خمیر را بهتر کند. طعم آن نیز بهتر است در تمام خمیر پخش شود. از این رو توصیه می‌شود این طعم دهنده خمیر پیتزا را قبل از هر گونه پخت و تخمیر اضافه کنید. اگر یک پیتزای آسیایی دارید می‌تواید از هل استفاده کنید. هل طعم خمیر شما را کمی شیرین می‌کند. بنابراین در استفاده از آن دقت کافی را به خرج دهید.

هل همچنین نوعی طعم خاص به همراه عطر زیاد دارد. در روند تخمیر نیز می‌تواند گزینه مناسبی باشد. توجه داشته باشید که استفاده از هل، زمان و مقدار کاملاً وابسته به طعمی است که شما می‌خواهید ایجاد کنید.

این مواد نیز انتخاب های خوبی هستند!

دارچین نیز یکی دیگر از ادویه‌هایی است که می‌توانند به عنوان طعم دهنده خمیر پیتزا مورد استفاده قرار گیرند. توجه داشته باشید که میزان و زمان استفاده از دارچین همانند هل، وابسته به طعمی است که تمایل دارید به خمیر پیتزای خود بدهید. خردل خشک نیز می‌تواند یک طعم دهنده خوب باشد. با این حال زمان استفاده از این ماده باید بسیار دقت کنید. چرا که می‌تواند طعم خمیر شما را کمی ترش کند. همچنین از فعالیت مخمر جلوگیری می‌کند.

میزان استفاده از خردل خشک نیز بهتر است در مقادیر بسیار کم باشد. در صورتی که در کنار این ماده از بهبود دهنده استفاده می‌کنید، باید کمی نگران طعمی باشید که به محصول نهایی داده می‌شود.

سیر یکی از اصلی‌ترین طعم دهنده‌هایی است که در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد. اسانس این طعم دهنده در طعم دهنده‌های صنعتی نیز دیده می‌شود. افزودن مقداری سیر به خمیر می‌تواند روند لوله شدن کناره‌های خمیر را نیز بهبود بخشد. طعم دهنده خمیر پیتزا یکی از بهترین انتخاب‌ها برای تولیدکنندگان عمده خمیر پیتزا می‌باشد. شما عزیزان می‌توانید به سادگی این محصول را سفارش دهید. کافی است با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

منابع:

  • 5 Things You Should Add to Your Pizza Dough
  • Pizza Dough Enhancers: Everything You Need to Know to Boost Your Crust

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست