فروش فلوئورو بوریک اسید

فلوئورو بوریک اسید چیست؟

فلوئورو بوریک اسید یا تترا فلوئورو بوریک اسید، یک ترکیب معدنی با فرمول شیمیایی [H +] [BF4] است که در آن+H نشان‌دهنده پروتون حل شده است. حلال مناسب می‌تواند باز لوویس موجود باشد. به عنوان مثال، در آب می‌تواند به صورت H3OBF4(اکسونیم تترافلوروبورات) دربیاید، اگرچه واقع بینانه‌تر این است که چندین مولکول آب پروتون را حل کند و به صورت [H(H2O)n+] [BF4] ظاهر شود.

محلول اتیل اتر نیز به صورت [H (Et2O) n +] [BF4] در بازار وجود دارد که به احتمال زیاد n=2 می‌باشد. برخلاف اسیدهای قوی مانند H2SO4 یا HClO4، ماده خالص حل‌نشده آن وجود ندارد. فلوئورو بوریک اسید عمدتاً به عنوان پیش ماده برای تهیه­‌ی دیگر نمک‌­های فلوروبورات تولید می­‌شود.

این ماده یک اسید خورنده است و به پوست حمله می‌کند و به صورت تجاری به عنوان محلول در آب و سایر حلال­‌ها مانند دی‌اتیل‌اتر موجود است. این ماده یک اسید قوی با کوئوردیناسیون ضعیف و باز مزدوج غیر اکسید کننده است. از نظر ساختاری شبیه به پرکلریک اسید است، اما فاقد خطرات مرتبط با اکسیدان است.

ساختار فلوئورو بوریک اسید:

HBF4 خالص به عنوان “ترکیب ناموجود” شناخته شده است، انتظار می‌رود که پروتون موجود با یک فلوراید از یون تتروفلوروبورات گرفته تا هیدروژن فلوراید و تری‌فلوئورید بور را به دست دهد:

[H +] [BF4] → HF + BF3

همین مورد درباره‌ی سوپراسیدها که با فرمول­‌های ساده HPF6 و HSbF6 نیز شناخته شده‌اند صادق است. با این حال ، یک محلول BF3 درHF بسیار اسیدی است و به راحتی به عنوان سوپر اسید شناخته می‌شود.

اگرچه HBF4 بدون حلال جدا نشده است، اما حلال‌­های آن به خوبی قابل شناسایی هستند. این نمک‌ها از یک حلال پروتونی در نقش کاتیون، به عنوان مثال، +H3O و H5O+2 و آنیون تتراهدرال BF4 تشکیل شده است. محلول‌های آبی HBF4 با حل‌کردن بوریک اسید در هیدروفلوئوریک اسید آبی تولید می‌شوند.

B(OH)3 + 4 HF → H3O+ + BF4 + 2 H2O

محلول‌های بی‌آب با درمان فلوئورو بوریک اسید آبی با انیدرید استیک قابل تهیه است.

موارد مصرف فلوئورو بوریک اسید در آزمایشگاه

فلوئورو بوریک اسید پیش­‌ماده اصلی نمک‌های فلوروبورات است که به طور معمول با درمان اکسیدهای فلزی با اسید فلوروبوریک تهیه می‌شود. نمک‌های معدنی در ساخت مواد مقاوم در برابر شعله در اجاق­‌های لعابدار و در تولید الکترولیتی بور به عنوان واسطه هستند.

آبکاری فلوئورو بوریک اسید:

محلول‌های HBF4 در آب‌کاری آلیاژهای قلع و خود قلع استفاده می‌شود. در این کاربرد، به جای متان سولفونیک اسید از HBF4 استفاده می­‌شود.

ایمنی و خطرات فلوئورو بوریک اسید:

HBF4 سمی است و به پوست و چشم آسیب می‌رساند. شیشه را تجزیه می‌کند. هیدرولیز می‌شود و هیدروژن فلوراید فرار که خورنده است را آزاد می‌کند.

خرید فلوئورو بوریک اسید

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌ شما مشتریان عزیز، فلوئورو بوریک اسید مورد نیاز صنایع مختلف را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند. این محصول در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود. قیمت‌های عرضه شده توسط این شرکت همواره پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست