بهترین جایگزین کره در شیرینی پزی

درست است که کره یک طعم افسانه‌‌ای به شیرینی‌ها می‌دهد، اما برخی مواقع لازم است از جایگزین کره در شیرینی پزی و کیک پزی استفاده کنیم. جایگزین‌های مختلفی برای این ماده خوشمزه ذکر شده است. هر کدام از این جایگزین‌ها می‌توانند برای یک نوع خاص از شیرینی و کیک مناسب باشند. حتی برخی از آن‌ها مناسب تولید عمده شیرینی و کیک هستند.

از این رو تولید کنندگان این مواد غذایی می‌توانند انواع این جایگزین‌ها را با بهترین قیمت و بیشترین کیفیت از پیشگامان شیمی تهیه کنند. این شرکت آماده ارائه انواع مواد موردنیاز شما می‌باشد. پیشگامان شیمی سالیان سال است که در زمینه توزیع مواد شیمیایی مناسب صنایع گوناگون فعالیت داشته است. عمده فعالیت این شرکت نیز مربوط به صنایع غذایی، آرایشی بهداشتی و سلامتی می‌باشد. شاید به همین دلیل است که شما را با جایگزین‌های کره آشنا می‌کند!

جایگزین کره در شیرینی پزی

شاید باور نکنید اما شما نمی‌دانید کره چیست! کره در واقع نوعی چربی لبنی است. البته کره‌هایی که معمولاً استفاده می‌کنیم جزء کره‌های لبنی به شمار می‌روند. وگرنه کره‌های مختلفی در دنیا یافت می‌شوند.

Replace butter in confectionery
جایگزین کره در شیرینی پزی ایرانی

زمانی که شیر حیوان را می‌دوشند به آن حرارت می‌دهند. این حرارت آنقدر ادامه دارد که بخش مایع و جامد آن از یکدیگر جدا شوند. در این زمان بخش مایع همان دوغ و بخش جامد همان کره شماست. با این حال کره را می‌توان از شیرهای مختلفی گرفت. اما عموم کره‌‌ای که در بازارها به فروش می‌رسد، کره گاوی است. از پستانداران دیگر همچون بز، خر، گاومیش و… نیز می‌توان کره تهیه کرد.

انواع کره

کره خامه‌‌ای شیرین یکی از کره‌هایی که از بهترین گزینه‌ها برای جایگزین کره در شیرینی پزی به شمار می‌رود، همین کره خامه‌‌ای شیرین است. چرا که این کره کالری بسیاری دارد. کره خامه‌‌ای شیرین یا کره پاستوریزه تولید ساده‌تری دارد. از این رو می‌توان آن را در سراسر دنیا در فروشگاه‌ها یافت. این کره‌ها برای فروش بهتر هستند. چرا که باکتری‌های کمتری درون خود دارند.

کره خام یکی از آن کره‌هایی است که برای زندگی امروز ساخته نشده اند. این کره را نمی‌توان بیشتر از ده روز در یخچال نگهداری کرد. کره اروپایی را اگر در راهروهای فروشگاهی ببینید فکر می‌کنید که این یک ترفند بازاریابی است. با این حال اینطور نیست. این کره از دیگر کره‌ها غنی‌تر است. از این رو برای جایگزین کره در شیرینی پزی گزینه بدی نیست.

کره‌‌ای که مناسب صبحانه است کدام است؟ کره هم زده بهترین گزینه برای صبحانه است. تا به حال سعی کرده‌‌اید یک کره سرد و سخت را روی نان بمالید؟ مسلماً سخت است. کره هم زده یا کره قابل پخش نوعی از کره صنعتی است که برای این منظور ساخته شده است. این کره‌ها را طوری می‌سازند که حتی در دمای سردخانه نیز بتوان آن‌ها را به راحتی روی نان مالید. نرم و در عین حال با همان طعم کره صبحانه هستند.

چند جایگزین کره در شیرینی پزی

Replace butter in confectionery
جایگزین کره در شیرینی پزی ایرانی

روغن نارگیل

اگر شما هم همانند بسیاری دیگر تمایل به درست کردن یک شیرینی خوشمزه دارید اما کره در دسترستان نیست، روغن نارگیل ناجی شما خواهد بود. روغن نارگیل تصفیه نشده طعم فوق العاده نارگیلی دارد که می‌تواند شیرینی‌های خوشمزه‌‌ای به شما بدهد. البته شما می‌توانید نوع تصفیه شده آن را نیز استفاده کنید. لازم است بدانید نوع تصفیه شده این روغن از نظر طعم خنثی است.

این روغن را می‌توان به نسبت مساوی یا به طور کامل جایگزین کره کرد. اما لازم است بدانید که همانند کره عمل نمی‌کند. بلکه باید کمی بیشتر مراقب آن باشید.

Replace butter in confectionery
جایگزین کره در شیرینی پزی ایرانی

زمانی که از روغن نارگیل به عنوان جایگزین کره در شیرینی پزی استفاده می‌کنید، لازم است بدانید کوکی‌ها و کیک‌های ترد‌تری خواهید داشت. اما کلوچه‌ها و نان‌هایی که با آن تهیه می‌کنید، دقیقاً همانند نوع کره دار خواهد بود.

روغن زیتون

روغن زیتون در هر ۱۴ گرم ۱۲۰ کالری دارد. از این رو می‌تواند جایگزین سالمی برای کره در صنایع غذایی شود. از سوی دیگر انواع مختلفی روغن زیتون داریم که اوضاع را جالب‌تر می‌کنند.

انواع مختلف روغن زیتون را می‌توان در صنایع غذایی و شیرینی پزی استفاده کرد. بسته به اینکه کدام نوع روغن زیتون را استفاده می‌کنید، طعمی که به شیرینی شما داده می‌شود متفاوت است. گیاهی، فلفلی یا کمی تلخ از جمله طعم‌های روغن زیتون می‌باشند.

روغن زیتون چون طعم خاصی دارد، بهترین جایگزین کره در شیرینی پزی نخواهد بود. با این حال اگر در جایی نیاز فوری به یک جایگزین داشتید، می‌توانید از آن استفاده کنید.

ماست یونانی

ماست یونانی نیز همانند کره یک محصول لبنی است. محصولی لبنی که خواص بسیاری دارد که بیان آن‌ها از حوصله این مقاله خارج است. اما شما می‌توانید از این ماست به عنوان جایگزین کره در شیرینی پزی استفاده کنید.

مهم‌ترین مزه‌‌ای که این ماست به شیرینی‌های شما می‌دهد، خامه‌‌ای و غلیظ کردن ماده شیرینی است. این ماست در هر قاشق غذاخوری حدود ۱۵ کالری دارد. از این رو انتظار شیرینی‌های رژیمی باید داشته باشید.

این محصول بهتر است در شیرینی‌هایی که نیاز به کره زیاد دارند استفاده نشود. چرا که علاوه بر اینکه ماده را بسیار غلیظ می‌کند، رطوبت زیادی نیز به شیرینی‌های شما می‌دهد.

Replace butter in confectionery
جایگزین کره در شیرینی پزی ایرانی

از سوی دیگر ماست یونانی را می‌توان به دو صورت کم چرب و پر چرب خریداری کرد. توصیه ما این است که برای شیرینی پزی از نوع پر چرب آن استفاده کنید.

مارگارین بهترین جایگزین کره در شیرینی پزی

اگر به دنبال یک ماده تست شده و عالی برای جایگزین کردن با کره در هر چیزی می‌گردید، مارگارین بهترین گزینه است. مارگارین را می‌توان برای پخت کیک، بیسکویت، دونات و… به کار گرفت. این ماده عملکردی کاملاً شبیه به کره دارد. با این تفاوت که نوع آن‌ها کاملاً با هم فرق دارد. از این رو می‌توان آن را با مقداری دقیقاً مساوی با کره در دستور استفاده کرد.

بیستر بخوانید: فرق کره با مارگارین در شیرینی پزی

از سوی دیگر مارگارین بسیار بهتر از کره است. چرا که شیرینی‌های شما را تازه‌تر و خوشمزه‌تر می‌کند. همچنین ظاهر آن‌ها را نیز خوردنی‌تر می‌کند. از این رو بسیاری از تولید کنندگان شیرینی و کیک ترجیح می‌دهند از مارگارین در محصولات خود استفاده کنند.

پوره کدوتنبل

شاید شما از کدوتنبل خوشتان نیاید اما بسیاری در سراسر دنیا آن را به جای کره استفاده می‌کنند. مقدار کره در دستور خود را در ۴/۳ ضرب کنید. با این کار خواهید فهمید چقدر باید پوره کدوتنبل بریزید. البته اگر در شیرینی‌ها از پوره کدوتنبل به عنوان جایگزین کره در شیرینی پزی استفاده می‌کنید، باید بدانید روی میزان شکر هم تاثیرگذار است. این غذا می‌تواند شیرین کننده نیز باشد.

اگر از رنگ نارنجی زیبا خوشتان می‌آید از پوره کدو در تهیه شیرینی‌های خود استفاده کنید. استفاده از این غذا می‌تواند رنگ شیرینی‌های شما را تغییر دهد.

سس سیب یک جایگزین کره در شیرینی پزی عالی

سس سیب یک جایگزین قدیمی، خوشمزه اما سالم است. شما می‌توانید این محصول را به سادگی و با یک جست و جوی ساده در اینترنت تهیه کنید. این محصول کم کالری نیز هست. بنابراین شیرینی‌های رژیمی ولی خوشمزه‌‌ای را به شما هدیه می‌دهد. انتخاب بهترین جایگزین کره در شیرینی پزی بسته به آن چیزی دارد که سعی در تهیه آن دارید. البته هدف شما هم از جایگزینی کره مهم است.

بسیاری از کره استفاده نمی‌کنند چرا که به لاکتوز حساسیت دارند. برخی آن را کنار گذاشته‌‌اند تا شیرینی‌های سالم‌تری داشته باشند. برخی نیز از ابتلا به بسیاری از بیماری‌های قلبی عروقی می‌ترسند.

Replace butter in confectionery
جایگزین کره در شیرینی پزی ایرانی

با همه این‌ها این مقاله می‌تواند به شما در انتخاب جایگزین کره در شیرینی پزی کمک کند. همچنین اگر تولید کننده صنایع غذایی هستید می‌توانید تمام این مواد را از پیشگامان شیمی تهیه کنید. کافی است با کارشناسان ما تماس بگیرید. ما آماده کمک به شما هستیم.

منابع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست