فرمولاسیون قرص ماشین ظرفشویی

فرمولاسیون قرص ماشین ظرفشویی + مواد تشکیل دهنده

قرص ماشین ظرفشویی یکی از ترکیبات تمیز کننده جهت شسشتوی ظروف می‌باشد. ترکیبات تمیز کننده در اشکال مختلف برای استفاده در ماشین‌های ظرفشویی ارائه می‌شود. متداول‌ترین اشکالی که در آن از شوینده‌های ماشین ظرفشویی استفاده می‌شود، شامل پودر یا گرانول است که در آن‌ها اندازه متوسط ​​ذرات در قطر بین 0.1 تا 2 میلی‌متر است.

هنگام استفاده چنین پودر یا گرانولی را در محفظه‌ای قرار می‌دهید که در طول چرخه شستشو از آن شسته می‌شود. با توجه به خاصیت رطوبت‌سنجی پودر یا دانه‌ها گاهی اوقات توده‌هایی ایجاد می‌شود، بنابراین مواد شوینده به درستی در محفظه شستشو قرار نمی‌گیرد و می توان به ماشین ظرفشویی آسیب برساند. مواد افزودنی برای کاهش این مشکل شناخته شده است، اما ممکن است همیشه مؤثر نباشند.

قرص های ظرفشویی

قرص ماشین ظرفشویی به عنوان جایگزین مناسب تری برای شوینده‌های معمولی پودری ظاهر شده‌اند. و این قرص‌های جمع و جور همچنین می‌توانند کیفیت شستشو را افزایش دهند! یک قرص شوینده چند لایه حاوی یک لایه بیرونی، یک لایه مانع و یک لایه داخلی است.

قرص ماشین ظرفشویی به ترتیب مواد موجود در لایه بیرونی و مواد موجود در لایه داخلی را آزاد می‌کند. فاصله زمانی بین انتشار مواد لایه بیرونی و آزاد شدن مواد لایه داخلی با انتخاب خاص یک ماده برای لایه مانع و ضخامت‌های نسبی لایه داخلی، لایه سد و لایه بیرونی کنترل می‌شود. قرص قادر است به موقع انحلال مواد ناسازگار مانند آنزیم و سفید کننده کلر را جدا کند. این قرص همچنین ترشح متوالی یک ترکیب ماشین ظرفشویی و یک ترکیب کمک شستشو را فراهم می‌کند به طوری که قبل از رهاسازی مایع شستشو، تمیزکاری انجام می‌شود.

قرص ماشین ظرفشویی شامل یک لایه اول شامل بخشی از ماده فعال و مواد جانبی مناسب، یک لایه مانع از مواد پلیمری و یک لایه سوم حاوی قسمت باقی‌مانده از ماده فعال یا یک ماده فعال دیگر است. لایه سد و لایه سوم در یک بدنه قرار گرفته‌اند. برای لایه سد، از پلیمرهایی استفاده می‌شود که قابل ژل شدن و یا محلول در تماس با آب یا مایعات آبی هستند.

فروش هیدروکسی پروپیل متیل سلولز (HPMC)
فروش هیدروکسی پروپیل متیل سلولز (HPMC)

پلیمرهای لایه مانع قرص از مشتقات سلولز مانند هیدروکسی پروپیل متیل سلولز، متیل سلولز یا پلی وینیل الکل‌ با وزن مولکولی مختلف انتخاب می‌شوند. برای پوشش، ترجیحاً از مواد نامحلول در آب استفاده می‌شود.

فرمولاسیون قرص ماشین ظرفشویی

وزن (گرم) بر اساس درصد وزنی در هر لایه مواد تشکیل‌دهنده
لایه داخلی
3.01 80.00 سیتریک اسید
0.75 20.00 سدیم لوریل سولفات
لایه مانع
2.56 87.70 پلی اکریلات سدیم
0.43 14.30 اتیلن مالئیک انیدرید
لایه بیرونی
6.30 35.00 تری سدیم فسفات
2.07 11.50 کربنات سدیم
5.22 29.00 سیلیکات سدیم
1.44 8.00 پلی اکریلات سدیم
0.81 4.50 SLF سورفکتانت غیر یونی
1.08 6.00 دی کلرو ایزوسیانورات سدیم
1.08 6.00 آب

فرآیند تولید قرص ماشین ظرفشویی

تهیه مخلوط لایه داخلی:

A- شامل یک سورفکتانت مایع

  1. در صورت لزوم سورفکتانت را گرم کنید تا ویسکوزیته کاهش یابد. (در صورت استفاده از SLF-18، سورفاکتانت باید تا حدود 140 درجه فارنهایت گرم شود.)
  2. اسید سیتریک (80 درصد وزنی) را به یک دستگاه گرانول اضافه کنید. دانه‌بندی ممکن است هر نوع دانه‌بندی باشد، مانند میکسر افقی، درام نورد و غیره. اسید در حدود 70 دور در دقیقه هم زده می‌شود.
  3. سورفکتانت را روی اسید سیتریک اسپری کنید.
  4. هوای گرم (حدود 150 درجه فارنهایت) را با یک دمنده هوای گرم اعمال کنید.
  5. مخلوط کردن را تا خشک شدن ادامه دهید (حدود 15 دقیقه برای دسته 100 پوندی).

B- شامل یک سورفاکتانت جامد (پودر یا گرانول):

یک سورفکتانت جامد ممکن است به تنهایی مورد استفاده قرار گیرد. از طرف دیگر، ممکن است مخلوطی از سورفاکتانت جامد و یک ماده دیگر مانند هیدروکسی کربوکسیلیک اسید تهیه شود. هنگامی که مخلوط آماده می‌شود، در حالت ایده‌آل هر دو ماده یک اندازه هستند تا جداسازی را کاهش دهد.

جهت استعلام قیمت مواد اولیه قرص ماشین ظرفشویی

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

روش تولید قرص ماشین ظرفشویی

3.76 گرم لایه داخلی (کمک شستشو) به یک قالب 16 میلی‌متری اضافه می‌شود. این قالب تحت فشار 2260 کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع فشرده می‌شود تا قرصی با ضخامت حدود 11 میلی‌متر برای به دست آوردن قرص شستشو کمک کند.

1.66 گرم ترکیب مربوط به لایه سد در قالب پلت 19 میلی‌متری قرار می‌گیرد. قرص کمک شستشو مستقیماً روی مخلوط پلیمر متمرکز شده است. 1.33 گرم اضافی از مخلوط پلیمر روی قرص مایع شستشو قرار می‌گیرد. سپس قالب 19 میلی‌متری تحت فشار 3200 کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع فشرده می شود تا یک قرص متوسط با ضخامت حدود 14 میلی‌متر ایجاد شود.

9.4 گرم از مخلوط لایه بیرونی به قالب 31 میلی‌متری وارد می‌شود. قرص واسطه مستقیماً روی مخلوط شوینده قلیایی قرار دارد. 8.6 گرم اضافی از این مخلوط روی قرص واسط قرار می‌گیرد. سپس قالب تحت فشار 1200 کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع فشرده می‌شود تا به قرصی با ضخامت حدود 19 میلی‌متر و قطر حدود 31 میلی‌متر برسد.

منابع:

  • patents.google.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

همین حالا برای خرید مواد اولیه از ما مشاوره بگیرید فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان ما جهت مشاوره با شما تماس گیرند.
جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست