فروش تری سدیم فسفات

خرید تری سدیم فسفات

تری سدیم فسفات معمولاً به عنوان یک افزودنی غذایی استفاده می‌شود. همچنین به عنوان یک عامل چربی، یک پاک‌کننده لکه و یک عامل پاک‌کننده عمل می‌کند. همچنین با نام TSP،E339، تری‌سدیم اوراتو فسفات یا فسفات سدیم نامیده می‌شود. تری سدیم فسفات به دلیل نگرانی‌های زیست‌محیطی در صابون‌های مصرفی و مواد شوینده مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

خرید تری سدیم فسفات

 

تری سدیم فسفات (TSP) ترکیبات معدنی با فرمول Na3PO4 است. این یک جامد سفید، دانه‌ای یا کریستالی است که محلول قلیایی بسیار محلول در آب است. TSPها به عنوان عامل تمیز کننده، روان‌کننده، افزودنی مواد غذایی، پاک‌کننده لکه و مواد پاک‌کننده استفاده می‌شود. اغلب در فرم پودر سفید یافت می‌شود، همچنین می‌توان آن را به نام trisodium orthophosphate یا به سادگی فسفات سدیم نامید.

تری سدیم فسفات توسط خنثی‌سازی اسید فسفریک با استفاده از هیدروکسید سدیم، اغلب با کربنات سدیم تولید می‌شود.

فسفات سدیم شامل فسفات مونو سدیم، دی سدیم فسفات و تری‌سدیم‌فسفات به عنوان مکمل‌های غذایی در اتحادیه اروپا مورد تأیید قرار می‌گیرد. آن‌ها معمولاً به عنوان تنظیم‌کننده اسیدیته مورد استفاده قرار می‌گیرند و عدد E E339 جمع می‌شوند. اداره غذا و داروی ایالات متحده فسفات سدیم را به طور کلی به عنوان بی‌خطر شناخته است.

قیمت تری سدیم فسفات

کاربردهای تری سدیم فسفات:

تری سدیم فسفات (TSP) ترکیبی با فرمول شیمیایی Na3PO4 است.بسیار محلول در آب است، و یک محلول قلیایی تولید می‌کند. TSP به عنوان یک عامل تمیز کننده، سازنده، روان‌کننده، افزودنی مواد غذایی، پاک‌کننده لکه و مواد پاک‌کننده استفاده می‌شود.

تری‌سدیم‌فسفات به عنوان یک مکمل تغذیه‌ای است که می‌تواند پارامترهای خاصی از عملکرد ورزش را بهبود بخشد.

فسفات سدیم (مونو سدیم فسفات، دی سدیم فسفات و تری‌سدیم‌فسفات) به عنوان یک افزودنی غذایی در اتحادیه اروپا تأیید شده است؛ E339 به عنوان امولسیون‌کننده استفاده می‌شود.

TSP  هنوز هم برای تمیز کردن، چربی‌زدایی و لعاب‌زدن دیوارها قبل از نقاشی استفاده می‌شود. TSP براق‌کننده رنگ‌های نفتی را برطرف می‌کند و منافذ رنگ لاتکس را ایجاد می‌کند و سطحی را برای چسبندگی لایه بعدی مناسب می‌کند.

TSP برای شستشوی سطوح قبل از رنگ آمیزی به ویژه در سطوح خارجی استفاده می‌شود. در صورت وجود کپک بر روی سطوح، اغلب سفید کننده مایع به TSP اضافه می‌شود. TSP و سفید کننده به طور هماهنگ عمل می‌کنند تا کپک را از بین ببرد و لکه‌های مشخص آن را از بین ببرند.

ممکن است در سطوح داخلی نیز استفاده شود، اما سعی کنید همه سطوح را به غیر از سطحی که می‌خواهید تمیز کنید، محافظ بزنید. این ترکیب می‌تواند به بسیاری از سطوح فلزی و نقاشی آسیب برساند و می‌تواند باعث لک شدن چوب‌ها شود. همچنین استفاده از آن روی شیشه توصیه نمی‌شود.

TSP همچنین می‌تواند به عنوان پاک کننده سنگ تراشی استفاده شود. با این وجود، اگر رنگ آمیزی گل آذین یا ملات شدید باشد، ممکن است لازم باشد به یک محصول قدرتمند اما خطرناک‌تر، اسید موریاتیک(هیدروکلریک اسید) متوسل شوید.

فروش تری سدیم فسفات

استفاده از TSP برای نظافت در حمام توصیه نمی‌شود

TSP می‌تواند باعث ایجاد لکه در فلزاتی مانند درهای دوش، زهکش‌های کروم شده و وسایل لوله‌کشی شود و همچنین در صورت تماس طولانی مدت می‌تواند به لعاب روی کاشی و سرامیک آسیب برساند. همچنین می‌تواند به دوغاب حمله کند. این ماده ترکیبی است که در محصولاتی برای از بین بردن دوغاب خشک شده از سطح کاشی در تأسیسات جدید استفاده می‌شود.

عملکرد اصلی فسفات‌تری‌سدیم تنظیم مقادیر اسیدی است. معمولاً در غلات خشک‌شده، اکسترود شده وجود دارد. همراه با سایر فسفات‌ها، رنگ‌دانه غلیظ را تغییر می‌دهد و غنی‌سازی فسفر را فراهم می‌کند.

تری‌ سدیم‌ فسفات معمولاً در پنیر به عنوان امولسیفایر موجود است. گاهی اوقات تری‌سدیم‌فسفات به عنوان یک مکمل تغذیه‌ای به منظور بهبود عملکرد در ورزش استفاده می‌شود. بدن شما با تری سدیم فسفات بارگیری می‌کند به طور بالقوه می‌تواند باعث افزایش میزان اسید لاکتیک در ماهیچه‌های شما شود و میزان تولید قدرت و حداکثر جذب اکسیژن را افزایش دهد.

فسفات‌تری‌سدیم و سایر مواد افزودنی فسفات‌سدیم در صنایع غذایی استفاده چندگانه می‌کنند و در بسیاری از محصولات آماده شده از نظر تجاری یافت می‌شوند. آن‌ها برای کاهش اسیدیته و بهبود بافت در غذاها مانند محصولات پخته‌شده و گوشت استفاده می‌شود. آن‌ها همچنین به عنوان مواد معطر در محصولات پخته عمل می‌کنند، به این معنی که آن‌ها به افزایش بافت مجصول و حفظ فرم آن کمک می‌کند.

تری سدیم فسفات در مواد غذایی:

تری‌سدیم‌فسفات یکی از عناصر محبوب در نان، کیک و مخلوط کیک است. این ماده نیز اغلب به محصولات گوشت و غذاهای دریایی مانند:

  • بیکن
  • سوسیس
  • گوشت
  • کنسرو ماهی تن

اضافه می‌شود تا به حفظ رطوبت، افزایش عمر مفید و جلوگیری از خرابی کمک کند.

علاوه بر این، افزودنی تری سدیم فسفات، باعث می‌شود تا سطوح pH این غذاها را کنترل کند و از اسیدی یا قلیایی شدن که باعث می‌شود غذا به سرعت خراب شود جلوگیری کنند. علاوه بر این تری فسفات‌سدیم به عنوان مواد ضعیف‌کننده در محصولات مانند سیب‌زمینی پخت شده بسته‌بندی‌شده، جلوگیری از تیره‌شدن رنگ نارگیل و نگه‌داشتن روغن و آب در محصولات پنیر فرآوری شده مورد مصرف قرار می‌گیرد.

خرید تری سدیم فسفات صنعتی

آسیب‌هایی که تری فسفات سدیم به محیط زیست وارد می‌کند؟

انتشار مقدار زیادی فسفات در محیط باز باعث تغییر در تعادل زندگی در دریاچه‌ها، رودخانه‌ها و جویبارها می‌شود. جلبک‌های که دوستدار فسفات هستند، شکوفا شدند و اکسیژن آب را به دلیل تولید مثل سریع از بدن خارج کردند و حیات دیگر گیاهان و حیوانات را در معرض خطر قرار می‌دهند. در اوایل دهه 70، محدودیت‌های استفاده از فسفات در ایالات متحده و کانادا اعمال شد.

آیا تری سدیم فسفات بی‌خطر است؟

اگرچه انواع خاصی از سدیم فسفات در تمیز کردن و رنگ آمیزی استفاده می‌شود، مهم است بدانید که اینها دارای گرید غذایی نیستند.

سدیم فسفات با گرید غذایی در سراسر جهان استفاده می‌شود و توسط سازمان‌های نظارتی عمده مانند FDA و اتحادیه اروپا به عنوان ایمن شناخته می‌شود.

مصرف مقادیر کم مواد غذایی حاوی سدیم فسفات به احتمال زیاد برای سلامتی شما مضر نیست.

با این حال، از آنجا که بسیاری از مردم روزانه فست فود، گوشت‌های فرآوری شده و غذاهای بسته بندی شده مصرف می‌کنند، این نگرانی وجود دارد که مقادیر بالای سدیم فسفات می‌تواند به بدن آسیب برساند.

فسفر آلی، که به طور طبیعی در غذاهایی مانند لبنیات و گوشت‌ها یافت می‌شود، میزان جذب بسیار کم و کندتری نسبت به نوع غیر آلی فسفر (سدیم فسفات) اضافه شده به غذاهای فرآوری شده دارد.

جذب فسفر آلی بسیار کمتر از فسفر معدنی است.

سیستم هضم فقط حدود 40-60٪ فسفر آلی را جذب می کند، در حالی که تا 100٪ فسفر معدنی موجود در غذاهایی مانند غلات، کیک، نوشابه و غذاهای گوشتی را جذب می‌کند.

از آنجا که فسفر معدنی به طور موثرتری توسط دستگاه گوارش جذب می‌شود، متفاوت از فسفر آلی بر بدن تأثیر می‌گذارد. خوردن بیش از حد غذاهای حاوی مواد افزودنی فسفات سدیم می‌تواند سطح فسفات را در بدن به یک سطح ناسالم برساند.

مطالعات سطح بالای فسفات را با بیماری‌هایی مانند بیماری قلبی، کاهش تراکم استخوان، پیری زودرس، مشکلات کلیوی و حتی مرگ زودرس مرتبط دانسته‌اند.

آنالیز تری سدیم فسفات

تری سدیم فسفات

جهت دریافت آنالیز جدیدتر تری سدیم فسفات با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

سخن آخر

تری سدیم فسفات یک ماده افزودنی فسفات غیر آلی است که معمولاً به غذاهای فرآوری شده اضافه می‌شود.

گرچه مصرف مقادیر کمی تری سدیم فسفات بی‌خطر است، اما خوردن روزانه غذاهای غنی از مواد افزودنی فسفات می‌تواند به سلامتی شما آسیب برساند.

سطح بالای فسفات با بیماری کلیه، التهاب روده، کاهش تراکم استخوان، بیماری های قلبی و حتی مرگ زودرس مرتبط است.

محدود کردن غذاهای حاوی تری سدیم فسفات و سایر مواد افزودنی فسفات به ویژه برای افراد مبتلا به بیماری‌های کلیوی، بیماری‌های قلبی، بیماری التهابی روده و پوکی استخوان بسیار مهم است.

به حداقل رساندن غذاهای فرآوری شده و تمرکز بر منابع طبیعی فسفر، مانند تخم مرغ، ماهی، لوبیا و آجیل، می‌تواند اطمینان حاصل کند که مقدار مناسب فسفر برای کمک به رشد بدن دریافت می‌کنید.

واردکننده تری سدیم فسفات

دیگر محصولات: رنگ کارامل

فروش تری سدیم فسفات:

تری سدیم فسفات در کیسه‌های 25 کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد. شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول تری سدیم فسفات مورد نیاز صنایع مختلف را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

این مقاله از ۰ رای ۰ امتیاز گرفت
spinner در حال ثبت رای
فرمولاسیون مایع ظرفشویی
فهرست