تغییر رنگ مو در بسیاری از زنان و مردان در سراسر جهان رو به افزایش است. با استفاده از رنگ مو شما می‌توانید هر رنگی را كه می‌خواهید برای موهایتان انتخاب كنید. اما رنگ كردن مو خطرات پنهانی نیز دارد. ما در این مقاله به مزایای استفاده از رنگ موهای بدون امونیاك می‌پردازیم.

نكاتی در مورد مو

مو از دو بخش كلی به نام فولیكول و شفت تشكیل شده است. فولیكول در ریشه مو قرار دارد و هر مو را به سر متصل می‌كند، فولیكول حاوی سلول‌های زنده است. شفت مو خارج از فولیكول است و قسمتی از مو می‌باشد كه قابل دیدن است. رنگ طبیعی مو حاصل رنگ‌دانه‌هایی است كه توسط سلول‌های ملانین در فولیكول مو ساخته می‌شود.

هنگامی كه تولید ملانین در مو كاهش می‌یابد و یا متوقف می‌شود رنگ مو به خاكستری تغییر می‌كند. حذف و تغییر رنگ مو مربوط به قسمت سفت مو می‌باشد، یعنی فقط رنگ قسمت شفت مو تغییر می‌كند. این رنگ‌ها می‌تواند مصنوعی و یا طبیعی باشند. رنگ طبیعی از گیاهان به دست می‌آید و هیچ‌گونه آسیبی به موها وارد نمی‌كنند مانند حنا در ادامه به مزایای استفاده از رنگ موهای بدون امونیاك می‌پردازیم.

مزايا استفاده از رنگ موهاي بدون امونياك

رنگ مصنوعی

رنگ‌های مصنوعی به دو صورت هستند: موقت و نیمه دائمی یا دائمی. رنگ‌های موقت فقط به بیرونی‌ترین لایه شفت مو نفوذ می‌كنند و به راحتی با یك بار شامپو زدن از بین می‌روند. رنگ‌های نیمه دائمی و دائمی به لایه‌های عمیق‌تر شفت مو نفوذ می‌كنند. رنگ‌های نیمه دائمی با چهار و دوازده بار شامپو زدن از بین می‌روند اما رنگ‌های دائمی مقاوم به شامپو می‌باشند.

این رنگ‌ها با تغییرات شیمیایی كه ایجاد می‌كنند موجب افزایش نفوذ محصولات به مو، سفید كردن ملانین طبیعی و ایجاد مولكول‌های رنگی در شفت مو می‌شود. این تغییرات شیمیایی می‌تواند به مو آسیب برساند. مزایای استفاده از رنگ موهای بدون امونیاك می‌تواند به انتخب رنگ موی مناسب كمك كند.

رنگ‌های نیمه دائمی حاوی مواد شیمیایی هستند كه می‌توانند ملانین را از شفت مو حذف كنند اما به اندازه كافی قوی نیستند و آسیب كمتری به مو وارد می‌كند. رنگ‌های دائمی اغلب با خطرات بیشتری همراه هستند. این رنگ‌ها شامل تركیبات شیمیایی قوی هستند، بنابراین جای تعجبی نیست كه استفاده مكرر از آن‌ها باعث آسیب دیدگی جدی موها می‌شود.

رنگ مو

مزایای استفاده از رنگ موهای بدون امونیاك باعث آسیب كمتر به مو می‌شود. رنگ‌های مو اغلب حاوی چند جزء هستند: یك یا چند عامل قلیایی مانند آمونیاك، یك یا چند عامل اكسید كننده مانند هیدروژن پراكسید و یك یا چند حساس‌كننده. هر كدام از این اجزای شیمیایی می‌تواند باعث ایجاد مشكلات و آسیب‌هایی در مو شوند.

در واقع آن‌ها همانند یك تیم در جهت آسیب رساندن به مو عمل می‌كند. عامل قلیایی یعنی آمونیاك كمك می‌كند كه محصولات به لایه بیرونی شفت مو نفوذ كنند كه این كار را با متورم كردن مو و بلند كردن كوتیكول مو كه محافظ و پوشش‌دهنده سطح مو است انجام می‌دهند. هیدروژن پراکسید رنگ طبیعی مو را از بین می‌برد و خشك شدن موها را نیز به دنبال دارد.

مزایای استفاده از رنگ موهای بدون امونیاکمزايای استفاده از رنگ موهای بدون امونياك

  • فرمول ملایم

ساختار طبیعی مو و رنگ‌دانه‌های طبیعی را از بین نمی‌برد، به فولیكول‌های مو و پوست سر آسیب نمی‌رساند.

  • ترمیم مو

رنگ‌های بدون آمونیاك حاوی مجموعه‌ای از ویتامین‌ها، عصاره‌های گیاهی، روغن‌ها، موم‌ها و سایر مؤلفه‌هایی هستند كه برای روی پوست سر مفید هستند و از موها دربرابر اشعه ماوراء بنفش محافظت و رطوبت را نیز حفظ كنند.

  • پالت سایه‌های طبیعی

رنگ‌ها اشباع را به سایه طبیعی مو اضافه می‌كنند، به شما این امكان را می‌دهند كه روی موهای خاكستری رنگ كنید.

  • فرصت برای آزمایش

رنگ‌ها به سرعت شسته می‌شوند، عواقب آزمایش شكست خورده را می‌توان به سرعت و بدون آسیب رساندن به مو از بین برد.

  • قیمت بالا

رنگ‌های طولانی مدت بدون آمونیاك گران‌قیمت هستند، اغلب به مراحل سالن احتیاج دارند كه همین امر باعث گران‌تر شدن رنگ‌آمیزی می‌شود.

  • شكنندگی

حتی بالاترین كیفیت رنگ‌ها بعد از سه تا شش هفته شسته می‌شوند، رنگ باید دائماً به روز شود.

  • ناپایدار

این مدل رنگ‌ها، رنگ‌دانه‌های طبیعی را ازبین نمی برند بلكه فقط موها را با رنگ دیگری می‌پوشانند. این رنگ مو كاملاً بدون خطر است و ضرر رنگ موهای عادی را ندارد و حتی در زمان بارداری می‌توان از آن استفاده كرد. تولیدكننده‌ها تنها به جای آمونیاك، یك نوع ماده قلیایی دیگر به كار می‌برند كه با همان مكانیسم، لبه‌های خرجی مو را باز و داخل مو نفوذ می‌كند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست