تغيير رنگ مو در بسياري از زنان و مردان در سراسر جهان رو به افزايش است. با استفاده از رنگ مو شما مي‌توانيد هر رنگي را كه مي‌خواهيد براي موهايتان انتخاب كنيد. اما رنگ كردن مو خطرات پنهاني نيز دارد ما در اين مقاله به مزايای استفاده از رنگ موهاي بدون امونياك مي‌پردازيم.

نكاتي در مورد مو

مو از دو بخش كلي از نام فوليكول و شفت تشكيل شده است. فوليكول در ريشه مو قرار دارد و هر مو را به سر متصل مي‌كند، فوليكول حاوي سلول‌هاي زنده است. شفت مو خارج از فوليكول است و آن قسمتي از مو مي‌باشد كه قابل ديدن است.

رنگ طبيعي مو حاصل رنگ‌دانه‌هايي است كه توسط سلول‌هاي ملانين در فوليكول مو ساخته مي‌شود. هنگامي كه توليد ملانين در مو كاهش مي‌يابد و يا متنوقف مي‌شود رنگ مو به خاكستري تغيير مي‌كند. حذف و تغيير رنگ مو مربوط به قسمت سفت مو مي‌باشد، يعني فقط رنگ قسمت شفت مو تغيير مي‌كند.

اين رنگ‌ها ميتواند مصنوعي و يا طبيعي باشند. رنگ طبيعي از گياهان به دست مي‌آيد و هيچ‌گونه آسيبي به موها وارد نمي‌كنند مانند حنا در ادامه به مزايای استفاده از رنگ موهاي بدون امونياك مي‌پردازيم.

مزايا استفاده از رنگ موهاي بدون امونياك

رنگ مصنوعي

رنگ‌هاي مصنوعي به دو صورت هستند: موقت و نيمه دائمي يا دائمي. رنگ‌هاي موقت فقط به بيروني‌ترين لايه شفت مو نفوذ مي‌كنند و به راحتي با يك بار شامپو زدن از بين مي‌روند. رنگ‌هاي نيمه دائمي و دائمي به لايه‌هاي عميق‌تر شفت مو نفوذ مي‌كنند. رنگ‌هاي نيمه دائمي با چهار و دوازده بار شامپو زدن از بين مي‌روند اما رنگ‌هاي دائمي مقاوم به شامپو مي‌باشند.

اين رنگ‌ها با تغييرات شيميايي كه ايجاد مي‌كنند موجب افزايش نفوذ محصولات به مو، سفيد كردن ملانين طبيعي و ايجاد مولكول‌هاي رنگي در شفت مو مي‌شود. اين تغييرات شيميايي مي‌تواند به مو آسيب برساند. مزايای استفاده از رنگ موهاي بدون امونياك مي‌تواند به انتخب رنگ موي مناسب كمك كند.

رنگ‌هاي نيمه دائمي حاوي مواد شيميايي هستند كه مي‌توانند ملانين را از شفت مو حذف كنند اما به اندازه كافي قوي نيستند و آسيب كمتري به مو وارد مي‌كند. رنگ‌هاي دائمي اغلب يا خطرات بيشتري همراه هستند. اين رنگ‌ها شامل تركيبات شيميايي قوي هستند، بنابراين جاي تعجبي نيست كه استفاده مكرر از آن‌ها باعث آسيب ديدگي جدي موها مي‌شود.

رنگ مو

مزايای استفاده از رنگ موهاي بدون امونياك باعث آسيب كمتر به مو مي‌شود. رنگ‌هاي مو اغلب حاوي چند جزء هستند: يك يا چند عامل قليايي مانند آمونياك، يك يا چند عامل اكسيد كننده مانند پراكسيد هيدروژن و يك يا چند حساس‌كننده. هر كدام از اين اجزاي شيميايي مي‌تواند باعث ايجاد مشكلات و آسيب‌هايي در مو شوند.

در واقع آن‌ها همانند يك تيم در جهت آسيب رساندن به مو عمل مي‌كند. عامل قليايي يعني آمونياك كمك مي‌كند كه محصولات به لايه بيروني شفت مو نفوذ كنند كه اين كار را با متورم كردن مو و بلند كردن كوتيكول مو كه محافظ و پوشش‌دهنده سطح مو است انجام مي‌دهند. هيدروژن پراوسيد رنگ طبيعي مو را از بين مي‌برد، كه خشك شدن موها را نيز به دنبال دارد.

مزايا استفاده از رنگ موهاي بدون امونیاکمزايای استفاده از رنگ موهاي بدون امونياك

  • فرمول ملايم

ساختار طبيعي مو را از بين نمي‌برد، رنگ‌دانه‌هاي طبيعي را از بين نمي‌برد، به فوليكول‌هاي مو و پوست سر آسيب نمي‌رساند.

  • ترميم مو

رنگ‌هاي بدون آمونياك حاوي مجموعه‌اي از ويتامين‌ها، عصاره‌هاي گياهي، روغن‌ها، موم‌ها و ساير مؤلفه‌هايي هستند كه سودمندي بر روي پوست سر دارند، از موها دربرابر اشعه ماوراء بنفش محافظت مي‌كنند رطوبت را حفظ كنند.

  • پالت سايه‌هاي طبيعي

رنگ‌ها اشباع را به سايه طبيعي مو اضافه مي‌كنند، به شما اين امكان را مي‌دهند كه روي موهاي خاكستري رنگ كنيد.

  • فرصت براي آزمايش

رنگ‌ها به سرعت شسته مي‌شوند، عواقب آزمايش شكست خورده را مي‌توان به سرعت و بدون آسيب رساندن به مو از بين برد.

  • قيمت بالا

رنگ‌هاي طولاني مدت بدون آمونياك گران‌قيمت هستند، اغلب به مراحل سالن احتياج دارند كه همين امر باعث گران‌تر شدن رنگ‌آميزي مي‌شود.

  • شكنندگي

حتي بالاترين كيفيت رنگ‌ها بعد از سه تا شش هفته شسته مي‌شوند، رنگ بايد دائماً به روز شود.

  • ناپايدار

به شدت روي موهاي خاكستري رنگ كنيد اجازه ندهيد رنگ به شدت تغيير كند. در اصل اين رنگ‌هايي هستند كه به رنگ طبيعي جاذبه دارند و اين كمك مي‌كند تا رنگ موهاي خود را اشباع‌تر، پر جنب و جوش‌تر از نظر ظاهري متفاوت نكنيد. اين مدل رنگ‌ها، رنگ‌دانه‌هاي طبيعي را ازبين نمي برند بلكه فقط موها را با رنگ ديگري مي‌پوشانند.

اين رنگ مو كاملاً بدون خطر است و ضرر رنگ موهاي عادي را ندارد و حتي در زمان بارداري مي‌توان از آن استفاده كرد. توليدكننده‌ها تنها به جاي آمونياك، يك نوع ماده قليايي ديگر به كار مي‌برند كه با همان مكانيسم، ليه‌هاي خرجي مو را باز و داخل مو نفوذ مي‌كند با اين ويژگي‌ها شما از مزايای استفاده از رنگ موهاي بدون امونياك آشنا شديد.

تهيه رنگ موهاي بدون آمونياك

همان طور كه گفتيم با مزايای استفاده از رنگ موهاي بدون امونياك آشنا شديد و با خيال راحت مي توانيد از ان استفاده كنيد.شما می‌توانید برای تهیه این نوع رنگ موها به سایت پیشگامان شیمی مراجعه نمائید.این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست