خرید مواد اولیه ساخت کرم

راه‌های مختلفی برای حفظ دست‌ها در شرایط خوب وجود دارد. استفاده از کرم یک گزینه ساده و عملی برای مرطوب نگه داشتن و محافظت دست‌ها است. در ادامه به خرید مواد اولیه ساخت کرم می‌پردازیم.

پوست

پوست هر انسانی از سه لایه تشکیل می‌شود. اگر حجم آب موجود در پوست به مقدار کافی باشد پوست نرم، صاف و قابل انعطاف می‌باشد. آب موجود در پوست از لایه‌های عمقی پوست حرکت کرده و به سطح پوست می‌آید و از سطح پوست تبخیر می‌شود. عواملی مانند شستشو، افزایش سن، هوای گرم و خشک باعث می‌شوند سرعت تبخیر زیاد شده و پوست دچار علایم خشکی شود. به همین دلیل استفاده از کرم‌های مرطوب‌کننده باعث جایگزین شدن چربی پوست و بهبود و ترمیم لایه سطحی پوست می‌شود.

این کرم‌ها با تامین آب از دست رفته پوست از چین و چروک پوست جلوگیری کرده و باعث لطافت و نرمی پوست می‌شوند. کرم‌های مرطوب‌کننده معمولا حاوی ترکیباتی مثل مواد جاذب رطوبت، مواد پوشاننده و نرم‌کننده‌ها می‌باشند.همانطور که می‌دانید رطوبت نقش به سزایی در متابولیسم، ظاهر و خواص مکانیکی پوست دارد. از عواملی که باعث خشکی پوست می‌شوند می‌توان سرما، حلال‌ها، پرتوهای خورشیدی و شویندهها را نام برد. خرید مواد اولیه ساخت کرم بسیار نقش به سزایی دارد.

عملکرد کرم

مهم‌ترین عملکرد کرم‌های مرطوب‌کننده ایجاد رطوبت، جلوگیری و درمان خشکی پوست می‌باشد. مواد تشکیل‌دهنده کرم‌های مرطوب‌کننده آب، روغن، مواد مرطوب‌کننده، امولسیفایر و مواد افزودنی از قبیل آنتی اکسیدانها، نگه‌دارنده‌ها، اسانس و یووی فیلتر می‌باشند.

یکی از مهم‌ترین پایه‌های اصلی محصولاتی از قبلی ضد چروک‌ها، لیفتینگ و ضد آفتاب‌ها، کرم‌های مرطوب‌کننده می‌باشند. مرطوب‌کننده‌ها از راه‌های مختلفی باعث حفظ رطوبت پوست می‌شوند ولی در مجموع یا رطوبت را جذب می‌کنند، که با رساندن آب و رطوبت به سلول‌های پوست موجب می‌شوند پوست مرطوب بماند و یا پوشاننده هستند که با درست کردن حفاظی، از تبخیر رطوبت پوست جلوگیری می‌کنند و یا نرم‌کننده هستند.

خرید مواد اولیه ساخت کرم به نوع کرم مورد استفاده بستگی دارد. کرم‌های مرطوب‌کننده یک امولسیون روغن در آب می‌باشند که در این امولسیون روغن موجود در بین مولکول‌های آب قرار می‌گیرد. اگر در امولسیون‌ها حجم آب زیاد باشد محصول به شکل لوسیون در می‌آید ولی اگر حجم روغن آن زیاد باشد محصول به شکل کرم در می‌آید.

آبی که در کرم‌ها و لوسیون‌ها موجود است نمی‌تواند به لایه‌های پوست نفوذ کند به همین دلیل قادر به مرطوب کردن پوست نمی‌باشد و فقط عملکرد آن به پخش کردن لایه‌ای از کرم بر روی پوست خلاصه می‌شود و سپس از سطح پوست تبخیر می‌شود.

هنگامی که از مرطوب‌کننده استفاده می‌کنید حتماً پوست خود را ماساژ دهید، این باعث می‌شود که جریان خون در اطراف صورت به خصوص گونه‌ها جریان پیدا کند و باعث درخشندگی جوانی در پوست شما شده و نشانه‌های سال خوردگی را از شما دور می‌کند. به همین دلیل خرید مواد اولیه ساخت کرم بسیار مهم و ضروری است.

خرید مواد اولیه ساخت کرم

ترکیبات کرم

مواد جاذب رطوبت

مواد جاذب رطوبت در کرم‌ها بر روی پوست می‌نشیند و با لایه‌ای زیرین پوست پیوند تشکیل می‌دهد و آب موجود در آن را جذب خود می‌کند به همین ترتیب رطوبت از لایه‌های زیرین به سمت بالا حرکت کرده و آنرا مرطوب می‌کند. همچنین رطوبتی که در هوا وجود دارد را جذب خود کرده و پوست را مرطوب می‌کند.

از مشهورترین مواد جاذب رطوبت می‌توان گلیسیرین را نام برد که در فرمولاسیون اکثر کرم‌های مرطوب‌کننده استفاده می‌شود. مواد دیگری که در فرمولاسیون کرم‌های مرطوب‌کننده مورد استفاده قرار می‌گیرد شامل، گلیکول، اسید لاکتیک، اوره، سوربیتول و پروپیلن می‌باشد. این فرمولاسیون می‌تواند در خرید مواد اولیه ساخت کرم به شما کمک کند.

مواد پوشاننده

این مواد با تشکیل یک لایه نازک بر روی سطح پوست از تبخیر آب موجود در پوست محافظت می‌کنند و میزان جذب آن‌ها بسیار کم است. یکی از اشکالات این مواد ایجاد حس چربی بر روی پوست می‌باشد که این برای بعضی از افراد ناخوشایند است.از این دسته مواد می‌توان به روغن‌های معدنی مانند وازلین و یا پارافین اشاره کرد که رنگ و بو ندارند و اغلب ایجاد حساسیت نمی‌کنند. درساخت اغلب کرم‌ها و لوسیون‌ها به دلیل قیمت پایین از این مواد استفاده می‌شود.

نرم‌کننده‌ها

نرم‌کننده‌ها با پر کردن فضای خالی بین سلول‌های سطحی پوست باعث لطافت و نرمی پوست می‌شوند. از رایج‌ترین و بهترین نرم‌کننده‌هایی که در ساخت کرم‌های مرطوب‌کننده قابل استفاده می‌باشند می‌توان به اسیدهای چرب با زنجیره بلند مانند اسید لینولنیک موجود در روغن‌های گیاهی مانند روغن کرچک، روغن جوجوبا و الکل‌های چرب از قبیل ستیل الکل را نام برد.از دیگر مواد نرم‌کننده دیگر که خیلی پر مصرف می‌باشند می‌توان به ایزوپروپیل میریستات، دی متیل سیلوکسان و هگزیل دکانول اشاره کرد که در خرید مواد اولیه ساخت کرم می‌تواند مؤثر باشد.

خرید مواد اولیه ساخت کرم

شما در این مطلب با خرید مواد اولیه ساخت کرم آشنا شدید. کرم‌هاي آرایشی به دلیل اینکه به پوست اضافه می‌شوند و باعث زیبایی و لطافت پوست می‌شوند جزو مسائل زیبایی محسوب می‌شوند.از نظر بیوشیمیایی پوست نیازمند مواد نرم‌کننده نظیر چربی‌ها و روغن‌ها و مواد مرطوب‌کننده است که باید توسط انواع کرم‌ها برطرف شود تا پوست سلامت و شادابی، زیبایی و جوانی خود را حفظ کند.

شما برای تهیه و خرید مواد اولیه ساخت کرم می‌توانید به سایت پیشگامان شیمی مراجعه نمائید. اين شركت يكي از برترين شركت‌ها در زمينه تأمين مواد اوليه در ايران است. اين شركت تلاش دارد تا ارتباط مستقيمي بين مشتري و فروشنده ايجاد كند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست