خرید آگار آگار

آگار آگار چیست؟

آگار آگار چیست؟ آگار آگار یک ماده ژلاتینی است که از دیواره سلولی جلبک دریایی قرمز استخراج می‌شود. آگار یک جلبک قرمز و یک پروتئین منبع گیاهی منحصر به فرد است. آگارآگار یک پلیمر ساخته‌ شده از زیر واحدهای مولکول شکر ساده گالاکتوز است که معمولاً “شکر مغزی” نامیده می‌شود. این برای رشد مغز در نوزادان و کودکان حیاتی است.

ویدئو آشنایی با آگار ژله گیاهی از تولید تا فرآوری

فرق ژلاتین با آگار آگار

همچنین به عنوان کتان ژاپنی شناخته شده است، آگار یک عنصر با ارزش است. برخلاف ژلاتین که در اطراف دمای بدن ذوب می‌شود، آگار در دماهای گرم‌تر باقی می‌ماند. در واقع، آگـار در دمای کمتر از 122 F (50 درجه سانتی‌گراد) خنثی می‌شود، بدین معنی است که برای تنظیم ژل آگار، نیازی به یخچال نیست.از آنجا که ژلاتین از کلاژن حیوانی ساخته می‌شود، آگار آگار یک گزینه مناسب برای گیاه‌خواری ایجاد می‌کند. وقتی به صورت نواری فروخته می‌شود هنوز شبیه جلبک دریایی است. اگرچه این ارائه سنتی، آگار آگار در آسیای جنوب شرقی است، اما بیشتر در ایران به صورت پودر شده یا پوسته‌ای مشاهده می‌شود.

آگار آگار فاقد عطر است و هیچ رنگی و باقیمانده ای بر جای نمی‌گذارد. مواد تشکیل‌دهنده فقط از طریق احساس دهان ژله‌ها قابل تنظیم هستند. وقتی از ژلاتین برای تنظیم ژله استفاده می‌شود، آنقدر نقطه ذوب کمی دارند، که به معنای واقعی کلمه در دهان ذوب می‌شوند. هنگامی که از آگار آگار برای تنظیم ژله استفاده می‌شود، نقطه ذوب بالاتری دارند، به این معنی که گرمای دهان غذاخوری‌ها برای ذوب شدن ژله کافی نیست.

نتیجه این استحکام متمایز است. این نقطه قوت بالای آگار است که آن را به یک ماده محبوب محبوب در کشورهای گرم تبدیل می‌کند، زیرا پودینگ های تنظیم شده با ژلاتین اگر در معرض آفتاب بمانند ذوب می‌شوند، و همچنین هنگام قرار دادن ژله‌های خوش طعم روی بشقاب‌های گرم شده و غذای اصلی مفید می باشد.

آگار آگار به عنوان ژل‌کننده

خرید آگارآگار همچنین عامل ژل‌کننده بسیار قوی‌تری نسبت به ژلاتین است. یک قاشق چای‌خوری آگار به اندازه 8 قاشق چای‌خوری از ژلاتین قدرت ضخیم‌شدن را می‌دهد. مهم است که توجه داشته باشیم که هر چند آگار و ژلاتین مایعات را تشدید می‌کنند، بافت‌های حاصل از آن کمی متفاوت هستند. آگار هیچ رنگ، عطر و طعم یا بو را به مواد غذایی اضافه نمی‌کند.فروش آگـار دارای:

 • 80 درصد فیبر
 • چربی
 • پروتئین
 • تنها مقدار کمی کربوهیدرات است.

ده گرم (2 قاشق غذاخوری) آگار حاوی تنها 3 کالری است که از مقدار کمی کربوهیدرات آن‌ها به دست می‌آید. به دلیل سطح بالای فیبر آگار، آگار بعضی وقت‌ها به عنوان یک رژیم غذایی برای تقویت کامل یا به عنوان یک ملین استفاده می‌شود. آگار نیز مقدار کمی از ید و سایر مواد معدنی را شامل می‌شود.

 آگار آگار برای گیاه‌خواران

هیچ قند، چربی و یا کربوهیدرات در آگـار وجود ندارد، و این باعث کاهش وزن می‌شود. اگر چه آگـار در آب سرد حل نمی‌شود، اما به راحتی در آب جوش حل می‌شود؛ از آنجا که آگار جایگزین ژلاتین و محبوب گیاه‌خواری است، معمولاً در فروشگاه‌های بهداشت مواد غذایی فروخته می‌شود.

فروشگاه‌های مواد غذایی بزرگ که انتخاب غذای طبیعی یا بهداشتی مناسب را دارند ممکن است آگار را نیز تامین کنند. فروش آگـار که خریدیک عنصر رایج در بسیاری از دسرهای آسیایی است، بنابراین آن را به راحتی می‌توانید در آسیا و سایر بازارهای قومی پیدا کنید.

دانه آگار آگار چیست

دانه آگـار به شکل ژل جوش داده شده، فشرده‌شده، خشک‌شده و سپس به شکل دانه‌های آهنی خرد شده است. پوسته‌های آگـار را می‌توان به عنوان یک ضخیم‌کننده استفاده کرد و پس از جوشاندن یا پخته شدن آن به سرعت حل می‌شود. به یاد داشته باشید قبل از استفاده از آن، آب آشامیدنی را کاملاً آب‌بندی کنید. شما نمی‌خواهید آن را در یک مخلوط دستور غذا شروع کنید.

برای استفاده از دانه‌های آگـار در دستور العمل، دستورالعمل‌های سنتی به طور معمول برای یک قاشق چیپس آگـار به هر فنجان آب یا آب نیاز دارند، هرچند ممکن است اندازه‌گیری‌ها از دستور غذا به دستور غذا متفاوت باشد.همانند ژلاتین، آگـار در یک مایع در یک ظرف کوچک با حرارت متوسط ​​بالا، جوشانده‌شده و سپس آن را به مدت نیم ساعت تا حدودی به مدت هفت دقیقه کمی گرم می‌کند. سپس، آن را در یخچال و فریزر خنک نگه می‌دارید تا زمانی که خنک شود و خورده شود. 

تاریخچه کشف آگار آگار

به گفته‌ی افسانه‌ی ژاپنی، آگارآگار توسط یک رستوران دار کشف شد که متوجه شد که برخی از سوپ جلبک رها شده در خارج از خانه در شب‌های سرد زمستان، گلوله می‌زدند. “یک امپراتور ژاپنی و حزب سلطنتی او در طوفان و برف در یک کوهستان گم شدند و به یک خانه‌ی کوچک رسیدند. صاحب خانه سوپی تهیه کرد خیلی خوشمزه نبود ومقداری از سوپ‌ها دور ریخته شدند، انجماد سوپ در طول شب باعث تعجب صاحب‌خانه شد و متوجه شد که با جوشاندن آن با آب بیشتر  ژله می‌تواند ساخته شود.

از آگار آگار غالباً برای گرفتن و تنظیم طعم های شور و شور استفاده می شود. همانطور که در دستورالعمل بستنی زنجبیل که از آگار آگار استفاده می شود ، می توان از آن برای تهیه ورقه های ژله یا حتی کند شدن شکل گیری بلورهای شکر در هنگام تهیه بستنی استفاده کرد.

کاربردهای آگار آگار

مردم برای کاهش وزن، مخصوصا در ژاپن، آگـار را مصرف می‌کنند. در ژاپن آگـار به نام “kanten” نامیده می‌شود و این جزء اصلی در “برنامه کانتن” یا “رژیم کانتن” است. از آنجا که آگار آگار بدون طعم است، بیشتر بر روی بافت بیشتر مورد توجه قرار می گیرد تا مزه. ژلاتین مایعاتی با اسیدیته بالا ایجاد نمی‌کند، بنابراین از آگار آگار اغلب بعنوان یک گزینه جایگزین استفاده می‌شود.

 • آگـار همچنین برای درمان دیابت و یبوست استفاده می‌شود.
 • در دندانپزشکی، آگـار برای جراحی دندان استفاده می‌شود.
 • آگارآگار در محافل آشپزی یک جایگزین ژلاتین گیاهی است که از جلبک دریایی تولید شده است. ماده ژل مانند که از جلبک قرمز به دست می‌آید، از ذرات موجود در گالاکتوز، قند خون مانند گلوکز و فروکتوز تشکیل شده است که پایه‌ای برای حفظ حیات حیوانی است.
 • پودر آگـار می‌تواند برای تولید پودینگ‌های خوشمزه و ژله‌ها مانند:
  • پودینگ شیر
  • گیلاس
  • ژله قهوه
  • آنتیسمای کلاسیک ژاپنی استفاده شود.
 • خرید آگـار اغلب به عنوان یک ملین استفاده می‌شود، زیرا حاوی 80 درصد فیبر است و از طریق دستگاه گوارش شما سریع دفع می‌شود. این غذای گیاهی دارای طعم و بوی واقعی نیست.
 • در طب سنتی شرق، آگـار برای درمان بیماری‌هایی مانند دیابت و یبوست استفاده می‌شود. همچنین باعث می‌شود مردم به دلیل اثر زیاد آن احساس راحتی کنند و می‌توانند به عنوان یک سرکوب کننده اشتها عمل کنند. غنی از مواد معدنی، آگـار پر از ارزش غذایی ضروری مانند:
  • پتاسیم
  • منیزیم و فولات است.
 • در لوازم آرایشی، داروئی و دندانپزشکی؛ به عنوان یک عامل ضعیف در:
  • بستنی
  • شیرینی
  • دسر و سس سالاد
  • به عنوان روان‌کاری سیم رسانا

مورد استفاده قرار می‌گیرد. محلول رقیق آگـار در دمای 42 درجه سانتی‌گراد (108 درجه فارنهایت) مایع است اما در دمای 37 درجه سانتی‌گراد (99 درجه فارنهایت) به یک ژل ثابت تبدیل می‌شود. سنتی‌ترین استفاده از آگار آگار استفاده از آن برای تهیه یک شیر نارگیل پاناکوتا یا ژله پاندان است. در این دستورالعمل سنتی انواع مختلفی وجود دارد، از پاناکوتای ذرت شیرین آلن مورشیسون گرفته تا ژله عجیب توکاجی مایکل ویگنال.

جایگزین پودر آگار آگار چیست

از ژلاتین به عنوان جایگزین آگار آگار استفاده می شود ولی بزرگترین مزیت آگار آگار نسبت به ژلاتین (حتی علاوه بر اینکه ژلاتین از پوست حیوانات، استخوان‌ها و غضروف‌ها گرفته می‌شود!) این است که شما به مقدار کمی از آن احتیاج دارید. قدرت اتصال پودر آگار غلیظ 4 برابر بیشتر از ژلاتین است!گزارش شده است که اثر ژل شدن میله‌ها و پوسته‌ها کمی کمتر است اما هنوز 2 برابر قدرت اتصال ژلاتین است. البته: بسته به مارک تجاری، قدرت اتصال می‌تواند کمی متفاوت باشد. نسبت‌های استفاده از آگار آگار را می‌توانید در ادامه این مقاله بیابید. تفاوت مهم دیگر این است که آگار آگار، برخلاف ژلاتین، باید جوشانده شود تا اثر ژل‌سازی فعال شود.

با این وجود، چند دقیقه پخت و پز انجام می‌شود و به محض خنک شدن مایع شروع به سفت شدن می‌کند. حتی در دمای متوسط ​​حدود 40 درجه سانتی‌گراد / 104 درجه فارنهایت.بعلاوه، این واقعاً خیلی مهم نیست. برای بیشتر غذاهایی که از ژلاتین استفاده می‌شود، تقریباً گرم کردن و پختن ضروری است. تنها تفاوت با ژلاتین این است که شما باید در طی فرآیند پخت و پز را اضافه کنید. بعد از آن در مقایسه با خرید پکتین، آگار آگار یک مزیت دیگر نیز دارد. افزودن شکر نیازی به فعال کردن نیروی اتصال نیست. بنابراین تهیه مربا یا مارمالاد عالی با استفاده از آگار آگار با قند بسیار کمتر (یا هیچ) آسان است.مطمئناً، آگار آگار دارای اشکالاتی نیز هست. بررسی کنید “معایب آگار آگار چیست؟”

آگار آگار چیست

نسبت‌های استفاده از آگار آگار چگونه است

هنگام استفاده از آگار آگار، نسبت بسیار مهم است. مخصوصاً وقتی نوبت به دستورهای ظریف (دسر) مانند پاناکوتا می‌رسد، قطعاً آگار خیلی زیاد (یا خیلی کمتر) آن را درست می‌کند یا می‌شکند. آگار بیش از حد منجر به پاناکوتای بسیار ضخیم و چربی مانند می‌شود، در حالی که آگار بسیار کم باعث فساد ناپذیری دسر شما می‌شود. خوشبختانه آگار آگار اغلب در کیسه‌های 2 گرمی بسته‌بندی می‌شود که دوز آن را آسان می‌کند.

می‌توانید از این نسبت برای آگار آگار استفاده کنید:4 گرم پودر آگار آگار روی 1 کیلوگرم میوه (برای مربا، مارمالاد) یا 4گرم پودر آگار آگار روی 1 لیتر مایع انتخابی شما (آب، شیر گیاهی، آب‌میوه، و…). البته، این نسبت می تواند برای هر نوع ظرف کمی متفاوت باشد اما به هر حال نقطه شروع خوبی است. همچنین، عنوان “مضرات آگار آگار چیست؟” را نیز بررسی کنید. قبل از شروع پخت و پز

طرز استفاده از پودر آگار آگار چیست

همانطور که گفته شد ابتدا باید آگار آگار را به جوش آورد تا عامل ژل‌سازی فعال شود. یک مایع (به عنوان مثال شیر گیاهی یا خامه مخصوص پاناکوتا) را همراه با آگار آگار در یک تابه بریزید و در حین هم زدن آن را با حرارت ملایم بجوشانید. مرتباً هم بزنید و اجازه دهید 3 تا 4 دقیقه بپزد تا عامل ژل شدن فعال شود. سپس بگذارید کمی خنک شود.کم و بیش همین مورد در تهیه مربا و مارمالاد صدق می‌کند. با این تفاوت که به جای مایع با میوه (تازه) کار می‌کنید. دستورالعمل‌های پخت و پز باقی‌مانده بدیهی است به ظرفی که درست می‌کنید بستگی دارد. در پایان این مقاله با چند پیوند به دستور العمل‌های آگار آگار همراه است. آن‌ها را بررسی کنید!

مضرات پودر آگار آگار چیست

مواد خاصی وجود دارد که می‌تواند قدرت اتصال آگار آگار را کاهش یا حتی از بین ببرد. این ممکن است با موارد زیر اتفاق بیفتد:اسید: مواد با اسیدیته بالا، مانند لیمو، آهک یا سایر مرکبات، قدرت اتصال را به شدت تخریب می‌کنند. شما می‌توانید با افزودن آگار بیشتر این مشکل را حل کنید.

آنزیم: موادی مانند اسفناج، انبه، آناناس و شکلات حاوی آنزیمی است که عامل ژل‌زنی آگار را به طور کامل تجزیه می‌کند. با پختن این مواد نیز می‌توانید از این امر جلوگیری کرده و پس از آن آنزیم خنثی شود.یکی دیگر از معایبی که معمولاً ذکر می‌شود این است که مقاومت اتصال / ژل‌زنی آگار نسبتاً کوتاه است. حداقل در مقایسه با ژلاتین. با این حال، نظرات در این مورد تقسیم شده است و صادقانه بگویم، ما واقعاً هرگز مشکلی در این زمینه نداشته‌ایم.

اگرچه مارک و کیفیت آگار آگار ممکن است تا حدودی تأثیر داشته باشد.به هر حال، گاهی اوقات گفته می‌شود که قدرت اتصال پس از 3 تا 4 ساعت شروع به کاهش می‌کند. ما در عمل هرگز متوجه چنین چیزی نشده‌ایم. به خصوص هنگامی که ظرف را در یخچال خنک کرده و نگهداری می‌کنید، حداقل 2 روز “به شکل” باقی می‌ماند. تا آنجا که می‌دانیم، 2 یا 3 روز زمان ذخیره‌سازی مانند همیشه در مورد غذاهای تازه تهیه شده است.وقتی نوبت به انجماد می‌رسد؛ منجمد کردن مواد غذایی حاوی آگار آگار توصیه نمی‌شود. احتمال زیادی وجود دارد که کیک پنیری یا وگان پس از ذوب شدن از بین برود.

اگار اگار از کجا تهیه کنم؟

فروش آگارآگار در کیسه‌های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد. شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول آگارآگار مورد نیاز صنایع غذایی و دارویی را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست