کاربرد صمغ عربی در صنایع غذایی

صمغ عربی در صنایع غذایی

فرمولاسیون طبیعی برای مصرف‌کنندگان از اولویت بالایی برخوردار است و مزایای گوناگونی دارد. مصرف‌کنندگان حداکثر شفافیت را در مورد مواد تشکیل‌دهنده غذا و نوشیدنی که خریداری می‌کنند، می‌خواهند. این امر باعث افزایش تقاضا برای اطلاعات تغذیه‌ای ساده و راه‌های ابتکاری برای انتقال اطلاعات فرمول بندی و همچنین عاری از ادعاها، فهرست مواد قابل فهم می‌شود.

69% از مصرف‌کنندگان جهانی می‌گویند مهم است که محصولات غذایی و آشامیدنی آن‌ها 100 % طبیعی باشند. محصولات طبیعی برای 65% از مصرف‌کنندگان سالم‌تر، برای 60 % محیط زیست بهتر، برای 57 % ایمن‌تر و برای 34 % خوش‌طعم‌تر تلقی می‌شوند.جهت پاسخ به این سوال که صمغ عربی را از کجا تهیه کنیم؟ با ما همراه باشید.

صمغ عربی: محلول کاملا طبیعی و راه حل برای عملکرد مطلوب حسی غذا

تجربه حسی برای مصرف‌کنندگان اهمیت بیشتری پیدا می کند. اگرچه طعم هنوز هم مهم است، اما به طور کلی به بافت، رنگ و جذابیت بصری اهمیت می دهند.صمغ عربی با دقت انتخاب شده از درخت اقاقیا، یک ترشح خشک شده از ساقه و شاخه‌های درختان اقاقیا سنگال یا اقاقیا سیال است که در آفریقا یافت می‌شود. صمغ عربی 100٪ گیاهی و طبیعی است.

به صورت حداقل پردازش می‌شود، عاری از رنگ و طعم مصنوعی است. مراحل تولید از مواد اولیه به مواد اولیه بدون استفاده از مواد شیمیایی می‌رسد و قرن‌هاست که ادامه دارد: حل شدن در آب، فیلتراسیون، سانتریفیوژ، پاستوریزاسیون و اتمیزاسیون. صمغ عربی دارای خواص تکنولوژیکی طبیعی و ذاتی بسیاری است. این ترکیب در گرید ارگانیک موجود است.

فواید تغذیه‌ای صمغ عربی

اقاقیا دارای مزایای تغذیه‌ای و سلامتی بسیاری است، به ویژه برای سلامت کلی روده. منبع مفیدی از فیبر با مزایای متعدد فراهم می کند. از آنجا که دارای فیبر محلول بالا است، یک ماده همه‌کاره است که می‌تواند مشخصات تغذیه‌ای غذا و نوشیدنی‌ها را غنی کند.

صمغ عربی یک پری بیوتیک عالی است که در روده تخمیر می‌شود و باعث رشد میکروارگانیسم‌های مفید می‌شود که به سلامت روده و معده کمک می‌کند. این به افزایش تولید سویه‌های مفید مانند بیفیدوباکتریوم و لاکتوباسیلوس کمک می‌کند، دو نوع باکتری که برای عملکرد سیستم ایمنی و عملکرد سیستم گوارش ما بسیار مهم هستند.

صمغ عربی ممکن است برای افراد مبتلا به LGS [سندرم روده نشتی] مفید باشد، زیرا با مهار سایتوکین‌های پیش التهابی، التهاب را کاهش می‌دهد، در حالی که موارد ضد التهابی را تقویت می‌کند. شواهد همچنین نشان می دهد که صمغ عربی به خوبی تحمل می‌شود و بدون هیچ ناراحتی در بدن هضم می‌شود.

کاربرد صمغ عربی در صنایع غذایی
کاربرد صمغ عربی در صنایع غذایی

فواید سلامتی صمغ عربی

بهداشت دهان و دندان

اقاقیا برای تولیدکنندگانی که یک ماده مناسب و دوست‌دار دندان برای فرمولاسیون خود می‌خواهند یک ماده مطلوب است زیرا کربوهیدرات غیرقابل تخمیر است، به این معنی که باکتری‌ها را تغذیه نمی‌کند و باعث کاهش سطح pH پلاک نمی‌شود.استفاده از صمغ اقاقیا برای جایگزینی کربوهیدرات‌های قابل تخمیر، ممکن است با حفظ مواد معدنی به سلامت دندان‌ها کمک کند.

کاهش کلسترول

علاوه بر بسیاری از مزایای دیگر، برخی مطالعات بالینی نشان داده‌اند که اقاقیا ممکن است به کاهش سطح کلسترول کمک کند. نتایج این مطالعات نشان داد که در طول یک دوره کنترل، تجویز صمغ عربی به افراد مورد مطالعه منجر به کاهش سطح کلسترول کلی سرم شد.“کلسترول خوب” [HDL] بدون تغییر باقی ماند، اما سطح کلسترول VLDL + LDL پس از مصرف صمغ عربی به میزان قابل توجهی کاهش یافت.

جهت خرید صمغ عربی با ما در ارتباط باشید.

مهمترین کاربرد صمغ عربی در صنایع غذایی

کاربرد صمغ عربی در صنایع غذایی بیشتر در مواد غذایی و آشامیدنی استفاده می‌شود:

  • حامل برای کپسوله‌سازی،
  • تثبیت‌کننده سیستم‌های کلوئیدی
  • بافت‌ساز در محیط‌های قند و پلیول
  • اتصال‌دهنده برای محصولات فشرده قند و پلیول
  • امولسیفایر امولسیون روغن در آب

مواد مغذی و سالم برای غنی‌سازی فیبر و اثر پری‌بیوتیک، به افزایش سلامت دستگاه گوارش و رفاه عمومی کمک می‌کند.صمغ عربی گنجینه چند منظوره آفریقایی برای طیف وسیعی از برنامه‌های غذایی است.

عطر، طعم و رنگ

صمغ عربی با دارا بودن خواص امولسیفایر قوی، جزء طبیعی انتخابی برای تثبیت است و در حفاظت از محصولات مایع محلول در چربی با کپسوله کردن، کارآمدترین است. محصولات حساس در برابر عوامل خارجی محافظت می‌شوند و از ماندگاری طولانی‌تری برخوردار می‌شوند.

نانوایی

کاربرد صمغ عربی در صنایع غذایی: در نانوایی، صمغ عربی به طور خاص برای تنظیم رطوبت استفاده می‌شود، که نقش مهمی در حفظ و ماندگاری بهینه بازی می‌کند. صمغ عربی بافت را هنگام ذخیره‌سازی تثبیت می‌کند، که از سخت شدن یا نرم شدن جلوگیری می‌کند و از اثر چسبندگی روی بسته بندی به دلیل ویژگی های تنظیم آب عالی جلوگیری می‌کند. این امر همچنین باعث حفظ بهتر آب در طول مدت ماندگاری می‌شود و در نتیجه طراوت را در مدت زمان طولانی‌تری به ارمغان می‌آورد.

نوشیدنی‌ها

کاربرد صمغ عربی در صنایع غذایی: امولسیفایرها همیشه نقش مهمی در ارائه تجربه حسی مورد نیاز مصرف‌کنندگان داشته‌اند. با طیف وسیعی از امولسیفایرهای صمغ عربی موقعیت مناسبی برای پاسخگویی به این تقاضا دارد.

شیرینی‌پزی

در شیرینی‌پزی، صمغ عربی از تبلور مجدد پلی‌ال‌ها جلوگیری می‌کند، جذب رطوبت را کاهش می‌دهد. همچنین از چسبندگی آب نبات به کاغذ بسته‌بندی… و روی دندان جلوگیری می‌کند!

لبنیات و جایگزین‌های لبنیات

در لبنیات، صمغ عربی به حفظ خامه ای بودن کمک می‌کند، در حالی که میزان چربی محصولات شما را کاهش می‌دهد، و آن را به پاسخی مناسب برای محصولات سالم و با کیفیت بالا تبدیل می کند.در جایگزین‌های لبنی و همچنین در نوشیدنی‌های گیاهی، صمغ عربی بافت و احساس دهان را ایجاد می‌کند. همچنین به امولسیون و تثبیت چربی و تعلیق ذرات نامحلول (تفاله، مواد معدنی، پروتئین‌ها و غیره) کمک می‌کند.صمغ عربی در لبنیات به دلیل تقویت فیبر و خواص پری بیوتیک آن شناخته شده است، که می‌تواند با پروبیوتیک‌ها برای فرمول همزیستی مرتبط باشد!

گوشت و سس

خواص امولسیون‌کننده استثنایی صمغ اقاقیا شما را قادر می‌سازد تا سس‌ها و سس‌های خامه‌ای، ابریشمی ایجاد کنید.

می‌شناسی

صمغ عربی برای رفع بسیاری از نیازهای شما در زمینه می‌شناسی، از جمله افزایش رنگ و طعم، تثبیت و کاهش قابض، ایده‌آل است.

تنقلات و غلات

صمغ عربی یک راه حل عالی برای استفاده آسان، بسیار مؤثر، ارگانیک و طبیعی برای میان وعده‌های راحت و سالم در حین حرکت است. صمغ عربی نقش منحصر به فردی به عنوان عامل اتصال‌دهنده و بافتی ایفا می‌کند.صمغ عربی با خاصیت اتصال خود، همه مواد را به هم وصل می‌کند بدون اینکه محصول نهایی را چسبناک کند. این قابلیت پردازش و سودآوری را بهبود می‌بخشد. همچنین بافت را بهبود می‌بخشد، عمر مفید را افزایش می‌دهد و مشخصات تغذیه‌ای میان وعده‌ها و محصولات غلات را افزایش می‌دهد.

غذا و خوراک حیوانات خانگی

خواص کاربردی و تکنولوژیکی صمغ عربی در غذای انسان متوقف نمی‌شود. همه مزایای صمغ عربی را می‌توان برای غذاها و خوراک حیوانات نیز استفاده کرد.

منبع: Acacia gum for food applications

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست