کاربرد تربانتین در رنگ روغن
 • تربانتین یک ماده مفید در صنایع گوناگون است که استفاده‌های زیادی نیز دارد. یکی از این صنایع نقاشی و هنر است. پیشگامان شیمی امروز شما را با کاربرد تربانتین در رنگ روغن آشنا می‌کند. ترجمه فارسی تربانتین همان روغن سقز است. اما این روغن همان روغن سقزی نیست که در خانه و برای کاربردهای متفاوت از آن بهره می‌گیرید. بلکه تربانتین رنگ و روغن ماده‌‌ای خاص است که برای این کار تهیه می‌شود.

  پیشگامان شیمی یکی از شرکت‌های بازرگانی صنعتی است که مواد اولیه صنایع گوناگون را به آن‌ها ارائه می‌کند. این شرکت‌ها با سال‌ها تجربه آماده است بهترین‌ها را به تولید کنندگان صنایع آرایشی بهداشتی، صنعتی، دارویی و غذایی عرضه کند.

  خرید تربانتین

  این شرکت به این‌ها اکتفا نکرده و شما را با جدیدترین مواد شیمیایی مورد استفاده در گریدهای مختلف آشنا می‌کند. کافی است با کارشناسان ما تماس گرفته و سایت را هر روز چک کنید.

  چرا کاربرد تربانتین در رنگ روغن را بخریم؟

  پاسخ ساده است. امروزه همه به دنبال موادی هستند که علاوه بر در دسترس بودن از نظر قیمت نیز مناسب باشند. اما برخی مواد شیمیایی نیز هستند که کاربردی هستند. تربانتین تمام این ویژگی‌ها را دارد. آثار هنری زمانی که از رنگ‌های خوبی استفاده نکنند، پس از گذشت زمان تغییر رنگ می‌دهد. رنگ این آثار به مرور به رنگ زرد تبدیل می‌شود. با این حال زمانی که رنگ‌ها از تربانتین استفاده کنند، دیگر شاهد زردی نخواهیم بود.

  از سوی دیگر کاربرد تربانتین در رنگ روغن باعث کاهش حجم روغن می‌شود. در این صورت است که ترکیب رنگ‌ها ساده‌تر و استفاده از آن‌ها روی بوم بهتر می‌شود. به یاد داشته باشید که تربانتین معمولی تمایل بسیاری به زرد شدن دارد. اما اگر آن را طی یک فرآیند تصفیه قرار دهیم، حاصل تربانتینی است که دیگر تمایلی به زرد شدن ندارد. پس مناسب نقاشی می‌باشد.

  استفاده از رنگ‌هایی که این ماده را درون خود دارد برای رنگ‌های پایه بسیار مناسب است. آن هم به دلیل مزایایی است که این ماده به رنگ شما ارائه می‌کند. اصلی‌ترین مزیتی که باعث شده تا تربانتین در نقاشی‌های رنگ و روغن کاربردهای بسیاری داشته باشد، سرعت خشک شدن رنگ است. کاربرد تربانتین در رنگ روغن‌ها باعث افزایش سرعت خشک شدن آن می‌شود.دومین مزیت اصلی که استفاده از تربانتین در رنگ و روغن به شما ارائه می‌کند، ترکیب ساده‌تر با انواع رنگ‌ها می‌باشد. این رنگ‌ها می‌توانند بر هر پایه‌‌ای باشند.

  کاربرد تربانتین در رنگ روغن در برابر روغن کتان

  همانطور که می‌دانیم روغن کتان یک رقیب سرسخت در صنعت رنگ و روغن برای تربانتین است. اما استفاده از این ماده همیشه هم بهتر نیست. به خصوص اگر رنگ و روغن را برای تولید صنایع دیگری همچون سفال استفاده می‌کنید. رنگ‌هایی که روی سفال استفاده می‌شوند باید به سرعت سخت و خشک شوند. این رنگ‌ها اگر به سرعت خشک نشوند، می‌توانند رطوبت را به سفال انتقال دهند.

  با این حال روغن کتان زمانی که با رنگدانه‌های مختلف ترکیب می‌شود، پایداری بیشتری به شما ارائه می‌کند. اما باز هم تربانتین در این حوزه عقب نیست. پس می‌توان با افزودن ترکیبات دیگر این مشکل را نیز حل کرد. یکی دیگر از مزایایی که تربانتین نسبت به روغن کتان دارد، خواص پاک کنندگی روی قلموها است. همه ما به یاد داریم روزهایی را که رنگ‌ها با روغن کتان و الکل ساخته شده بودند. این رنگ‌ها به سختی از برس‌ها پاک می‌شدند.حتی آن قدر به برس قلمو می‌چسبیدند که حتی بخش‌هایی از آن را جدا می‌کردند. از زمانی که تربانتین به رنگ‌ها افزوده شد، این مشکل نیز برطرف گردید.

  Safflower oil

  با این حال به یاد داشته باشید که هنوز هم فورمولاسیون برخی از رنگ‌ها برای کاربرد تربانتین در رنگ روغن مناسب نیستند. در این رنگ‌ها هنوز هم از روغن کتان یا دیگر جایگزین‌ها استفاده می‌شود.

  ترکیب رنگ دانه‌ها با تربانتین

  تربانتین یا همان روغن سقز محصولی است که باید بتواند با رنگدانه‌های مختلف ترکیب شده تا بهترین محصول را به شما ارائه کند. البته به یاد داشته باشید که استفاده از روغن‌های کتان یا گلرنگ برای ترکیب رنگدانه‌ها بهتر عمل می‌کند. البته رنگ دانه‌های مختلفی وجود دارند که می‌توانید در این صنعت از آن‌ها استفاده کنید. رنگ‌هایی که گاهی با منشاء طبیعی و گاهی با منشاء مصنوعی هستند. از رنگدانه‌های با جنس زیر می‌توانید برای ترکیب با کاربرد تربانتین در رنگ روغن استفاده کنید:

  • چوب‌های رنگدانه اگر کیفیت بالایی داشته باشند.
  • پودر میکا
  • رنگدانه‌های با کیفیت فوق العاده بالا

  البته به یاد داشته باشید که مردم امروز از رنگدانه‌های غیر رسمی استفاده می‌کنند. از جمله این رنگدانه‌ها می‌توان به انواع لوازم آرایشی و رنگدانه‌های طبیعی اشاره کرد. با این حال باید اشاره کرد که ترکیب تربانتین با این مواد سخت است. رنگ خوراکی و رنگ‌های من در آوردی که امروزه استفاده می‌شوند برای ترکیب با روغن کتان و دیگر روغن‌ها نیز گزینه خوبی نیستند.

  چراکه این رنگ‌ها در بلند مدت آثار شما را زرد می‌کنند.رنگدانه‌هایی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم معمولاً بهترین گزینه هستند. شرکت‌های مشهور تولید کننده رنگ و روغن معمولاً از ترکیب کاربرد تربانتین در رنگ روغن به همراه این رنگدانه‌ها استفاده می‌کنند.

  از جمله جایگزین‌های کاربرد تربانتین در رنگ روغن

  جایگزین‌های تربانتین باید حداقل‌های لازم برای استفاده در رنگ و روغن را داشته باشند. البته فراموش نکنید که رنگ‌های رنگ و روغن محدود به نقاشی روی بوم نمی‌شوند. بلکه از آن‌ها می‌توان برای نقاشی روی انواع آثار هنری استفاده کرد.

  فروش تربانتین

  روغن کتان همانطور که اشاره کردیم یکی از اصلی‌ترین رقیب‌های تربانتین است. اما روغن خشخاش و گلرنگ نیز در رتبه‌های دیگر قرار دارند. روغن گردو و روغن پایه دو جایگزین دیگر هستند که البته کمتر از آن‌ها استفاده می‌شود. چرا که استفاده از کاربرد تربانتین در رنگ روغن نسبت به این دو گزینه ارزان‌تر و در دسترس‌تر است.

  روغن آفتابگردان و روغن نارگیل نیز دو جایگزین دیگر هستند که پیشنهاد نمی‌شود از آن‌ها استفاده کنید. مجال توضیح در این باره در این مقاله نیست اما بدانید استفاده از این روغن‌ها معایب بسیاری برای آثار شما به همراه دارد.

  استفاده از کاربرد تربانتین در رنگ روغن

  به طور کلی دو روش استفاده از این محصول در آثار هنری وجود دارد که شما عزیزان می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. این روش‌ها برای دو نوع عمده و خرده طراحی شده اند. نوع اول زمانی است که رنگ را در کارخانه تهیه می‌کنید. در این بخش باید توجه داشته باشید که افزودن مقدار زیادی از این ماده می‌تواند مشکل زا باشد.

  نوع دوم زمانی است که می‌خواهید رنگ‌های خود را در خانه تهیه کنید. در این روش نیز باید بیشتر از روش اول مواظبت کنید. چرا که در این روش ممکن است نقاشی‌های زردی به دست آورید که کاملاً از بین می‌روند. در روش دوم بهتر است تنها قلمو را یک بار در کاربرد تربانتین در رنگ روغن فرو کرده آن را با رنگدانه مدنظر خود ترکیب کنید. اما درباره رنگ‌های روشن باید باز هم بیشتر مواظبت کنید.از سوی دیگر تربانتین می‌تواند غلظت رنگ و روغن شما را افزایش دهد. بنابراین هنگام استفاده از آن به روان بودن روغن برای خروج از تیوپ توجه فرمایید.

  خرید تربانتین

  پیشگامان شیمی یکی از شرکت‌های ارائه دهنده مواد اولیه برای تولید محصولات مختلف به صورت عمده می‌باشد. این شرکت سال هاست که در این حوزه فعالیت کرده و نامی در آن به هم زده است.تربانتین را از کجا تهیه کنیم؟ پیشگامان شیمی امروز کاربرد تربانتین در رنگ روغن را به شما عزیزان معرفی کرده است. شما می‌توانید اطلاعات بیشتر درباره این ماده را با تماس با کارشناسان ما به دست آورید. شماره تلفن‌های ما در سایت درج شده است. ما آماده خدمت گذاری به شما عزیزان هستیم.

  منابع: HOW TO: INTRODUCTION TO OIL PAINTING MEDIUMS

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این فیلد را پر کنید
  این فیلد را پر کنید
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
  برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

  فهرست