خرید مواد اولیه لاتکس

مرکز فروش لاتکس

خرید مواد اولیه لاتکس از کجا انجام دهیم؟ شرکت پیشگامان شیمی به عنوان یکی از شرکت‌های برتر در حوزه واردات و خرید و فروش مواد شیمیایی در ایران می‌باشد. این شرکت با بهره‌گیری از سال‌ها تجربه آماده همکاری با تولیدکنندگان لاتکس بوده و می‌توانید خرید مواد اولیه لاتکس را با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت از این مجموعه داشته باشید.

به طور کلی، لاتکس از مایع سفید و شیری حاصل از زیر پوست درخت لاستیک حاصل می‌شود. لاستیک از لاتکس ساخته می‌شود، در حدود 55٪ آب و 40٪ لاستیک. مایع خام از طریق فرآوری Dunlop یا Talalay برای تولید فوم لاتکس ارسال می‌شود. حدود 200 نوع گیاه وجود دارد که لاتکس تولید می‌کنند. و باید اضافه کنیم که لاتکس ارگانیک سازگار با محیط زیست و عاری از سم است.

مراحل ساخت لاتکس چگونه است؟

لاتکس طبیعی از “Hevea Brasiliense” تولید می‌شود. یک درخت لاستیک است و مایع محافظ، نرم، سفید و شیری موجود در زیر پوست آن است. درختان لاستیکی دارای لوله‌هایی هستند که جریان مداوم لاتکس را ایجاد می‌کنند و به عنوان “عروق لاتکس” شناخته می‌شود.

این رگ‌های لاتکس به صورت مارپیچی در اطراف پوست درخت لاستیک رشد می‌کنند. در مواقعی که نیاز به برداشت لاتکس است، پوست درخت لاستیک با دقت زیادی برداشته می‌شود تا عروق لاتکس در معرض دید قرار گیرد. پس از بریدن پوست درخت لاستیک، رگ‌های لاتکس در معرض قرار می‌گیرند. سپس لاتکس به طور طبیعی از کنار درخت عبور می‌کند. ظرفی برای جمع‌آوری لاتکس که از پایین درخت عبور می کند قرار داده شده است. به طور سنتی، یک پوسته نارگیل برای این منظور استفاده می‌شد.

سپس لاتکس جمع‌آوری شده به یک واحد فرآوری منتقل می‌شود و در آنجا برای حمل و نقل به تأسیسات تولیدی در مخازن قرار می‌گیرد یا به عنوان ماده اولیه برای سایر تولیدکنندگان محصول عرضه می‌شود.

این شکل خام لاتکس ترکیبی است که از 30-40٪ ذرات لاستیک، 55-65٪ آب و مقادیر کمی پروتئین، گلیکوزیدهای استرول، رزین‌ها، خاکستر و قندها تشکیل شده است.

خرید مواد اولیه لاتکس
خرید مواد اولیه لاتکس

نحوه ساخت لاتکس

لاتکس برای استفاده‌های مختلف ساخته شده است، که محبوب‌ترین آن برای محصولات مربوط به فوم است. بسته به کاربرد خاص لاتکس، مواد اولیه استخراج شده از طریق پردازش‌های مختلف انجام می‌شود. در زیر محبوب‌ترین روش تولید از لاتکس خام، فرآوری و نحوه تولید کف لاتکس وجود دارد.

خرید مواد اولیه لاتکس با بهترین قیمت در پیشگامان شیمی

پردازش لاتکس به فوم لاتکس

لاتکس با استفاده از دو روش پردازش اصلی به فوم لاتکس تبدیل می‌شود، به شرح زیر:

روند Dunlop

روش Dunlop کم مصرف‌ترین روش تولید فوم لاتکس در نظر گرفته شده است.فرم مایع لاتکس کف شده و در قالب ریخته می‌شود. سپس قالب بسته شده و به یک تسمه نقاله اضافه می‌شود، و از آنجا به داخل یک اجاق جوشکاری حمل می‌شود.

به زبانی ساده، آتش فشانی یک فرآیند شیمیایی است. لاستیک با گوگرد گرم می‌شود و به عناصر شتاب‌دهنده و فعال‌کننده اضافه می‌شود. در دمای 284 درجه فارنهایت – 320 درجه فارنهایت (140-160 درجه سانتی‌گراد) پیوندهای عرضی بین مولکول‌های لاستیک ایجاد می‌کند. نتیجه کشش و استحکام بیشتر. به علاوه انعطاف‌پذیری، گرانروی و استحکام اضافه شده.

پس از اتمام روند جوشاندن، لاتکس فوم شده از قالب خارج شده و سپس به یک ایستگاه شستشو ارسال می‌شود. در ایستگاه شستشو، کف کاملاً شسته شده و باقی‌مانده آن از بین می‌رود. با شستشو، صابون و سایر مواد اضافی که ممکن است به کف بچسبند را از بین می‌برد. پس از شستشو، کف در دمای بالا خشک می‌شود. خشک کردن به از بین بردن تمام رطوبت حاصل از فرآیند شستشو کمک می کند و محصول نهایی یعنی فوم لاتکس را بدون رطوبت تولید کنید.

روند Talalay

این روش برای پردازش کف لاتکس با انرژی بیشتر است. این فرآیند مراحل زیادی را مطابق با روند Dunlop دنبال می‌کند. اما برخلاف فرآیند Dunlop، به محض کف شدن لاتکس، در نیمه پایین قالب ریخته می‌شود.

هنگامی که قالب تا حدی پر شد، با درپوش مهر و موم می‌شود و توسط خلاء فشار بالا منبسط می‌شود تا بقیه قالب را پر کند. به محض پر شدن قالب از فرآیند انبساط خلا، قالب منجمد می‌شود. در این نقطه انجماد، گاز دی اکسید کربن از طریق لاتکس رانده می‌شود. این کار برای این است که لاتکس بیشتر از نوع ژلی از نوع بافت باشد.

سپس، مانند فرآیند Dunlop، دما به دمای مشابهی در حدود 220 درجه فارنهایت (104 درجه سانتی‌گراد) افزایش می‌یابد تا لاتکس را ولکانی کند. سرانجام کف شبیه فرآیند Dunlop برای شستشوی آلودگی شسته شده و سپس خشک می‌شود تا محصول نهایی عاری از رطوبت شود.

خرید مواد اولیه لاتکس
خرید مواد اولیه لاتکس

کاربردهای رایج لاتکس

صنعت استفاده‌های مختلفی از لاتکس می‌کند که شامل مواردی مانند:

 • محصولات پزشکی و جراحی
 • تشک و روکش مبلمان
 • لوازم آرایشی
 • دستکش خانگی و صنعتی
 • بادکنک
 • کلاه شنا
 • نوارهای لاستیکی
 • آدامس
 • چکمه‌ها
 • کفش تنیس و کفش ورزشی
 • رنگ‌ها
 • چسب‌ها

صنعت چسب استفاده‌کننده معروف لاتکس برای تولید پاکت، برچسب، کفش و نوارهای حساس به فشار است. سایر محصولات شامل پوشاک و کالاهای ورزشی است نسخه مصنوعی لاتکس نیز در رنگ و چسب استفاده می‌شود. این لاتکس‌های مصنوعی همچنین برای ایجاد مجدد سطح و یا ایجاد شکاف‌های ترکیبی در سطح سیمان با سیمان مخلوط می‌شوند.

لاتکس طبیعی با محتوای جامد بالا ساخته می‌شود و در محصولاتی مانند:

 • سیمان
 • موم
 • فلزات با دمای پایین
 • گچ ریخته‌گری
 • برخی از محصولات پلی‌استر

به خصوص هنگامی که صحبت از ریخته‌گری می‌شود، لاتکس می‌تواند در اطراف شیئی که برای تولید قالب یا گچ نیاز به تکثیر دارد جمع شود. این به آن این توانایی را می‌دهد که حتی کوچک‌ترین جزئیات را در یک بازیگر بازتولید کند. امروزه لاتکس حتی برای تثبیت و تقویت خاک بیابان استفاده می‌شود تا برای اهداف کشاورزی مناسب شود.

خرید مواد اولیه لاتکس با بهترین قیمت در پیشگامان شیمی

لاتکس مصنوعی

لاتکس نه تنها به صورت طبیعی موجود است. همچنین یک لاتکس مصنوعی وجود دارد که از مواد شیمیایی نفتی مشتق شده است. لاستیک مصنوعی از دو ماده استایرن و بوتادین ساخته می شود. هر دو در حال حاضر از نفت به دست می‌آیند. بیش از یک میلیارد پوند (454،000،000 کیلوگرم) از این نوع لاستیک در ایالات متحده در سال 1992 تولید شد. لاستیک‌های مصنوعی دیگر از مواد ویژه‌ای برای کاربردهای مقاوم در برابر مواد شیمیایی و دما ساخته شده‌اند.

فروش استایرن
خرید مواد اولیه لاتکس در اصفهان

 

از مواد شیمیایی نفتی برای ایجاد پلیمرهای لاستیکی مصنوعی استفاده می‌شود. سپس این پلیمرها به یکدیگر فشرده شده و خشک می‌شوند. پس از خشک شدن، آن‌ها به یک کارخانه تولیدی منتقل می‌شوند.

در مرحله تولید، پلیمرهای لاستیک مصنوعی با هم مخلوط می‌شوند. اغلب، اجزای دیگری به مخلوط اضافه می‌شوند، که مواد تشکیل‌دهنده اضافه می‌شوند عمدتاً به نتیجه نهایی مورد نظر برای محصول نهایی بستگی دارد. لاستیک قبل از هرگونه پردازش اضافی نورد شده و به ورقه بریده می‌شود. به طور کلی، برخی از روش‌های رایج تر پردازش لاستیک مصنوعی وجود دارد:

 • اکستروژن
 • قالب‌گیری تزریقی
 • قالب‌گیری فشاری

در فرآیند اکستروژن، پلیمر لاستیکی که اکنون یک ترکیب است، به ماشین آلات اکسترودر تغذیه می‌شود. سپس این ترکیب را هم گرم می کند و هم فشرده می‌کند. سپس مواد از طریق یک دهانه کوچک آماده برای فرآیند ولکانیزاسیون، یا آماده برای پخت، عبور داده می‌شوند.

نوارهای لاستیکی تحت فشار زیادی قرار می‌گیرند تا آن‌ها را در حین فرآیند قالب‌گیری تزریقی وارد قالب کنند. سپس آن‌ها را تحت ولکانیزاسیون قرار می‌دهند. از طرف دیگر، قالب‌گیری فشاری با قطعات از پیش ساخته شده از ترکیب لاستیک آغاز می‌شود. با استفاده از ترکیبی از فشار، فشار و جوشش، لاستیک ساخته شده به شکل قالب درآمده است.

آیا لاستیک و لاتکس یکسان هستند

لاستیک و لاتکس مواد یکسانی نیستند. لاتکس ماده‌ای طبیعی است که در گیاهان یافت می‌شود. لاستیک از لاتکس ساخته شده است. لاتکس مایعی شیری است که هنگام قطع پوست از گیاهان تراوش می‌کند.

در واقع حدود دویست گونه گیاه وجود دارد که لاتکس تولید می‌کنند. اما 99 rubber لاستیک جهان از لاتکس استخراج شده از گیاه Hevea Brasiliensis ساخته می‌شود، که بیشتر به عنوان درخت لاستیک نامیده می‌شود. نام درخت لاستیک دلیل اصلی این است که بسیاری اشتباه لاتکس و لاستیک را یکی می‌کنند. لاستیک از لاتکس مشتق شده از درخت لاستیک تولید می‌شود.

چرا درخت لاستیک حاوی لاتکس است

اصطلاح لاتکس برای اشاره به سوسپانسیون ذرات ریز پلیمری است که در هر محیط مایع نگه داشته می‌شود. لاتکس به این شکل، برای درخت لاستیک و سایر گیاهان تولید کننده لاتکس، فقط عاملی است که گیاهان به منظور محافظت در برابر حشرات ترشح می‌کنند.

هنگامی که یک گیاه مورد حمله قرار می‌گیرد و دچار آسیب می‌شود، لاتکس تولید می‌کند تا هر دهانه‌ای را ببندد تا از حمله بیشتر حشرات به قسمت آسیب دیده جلوگیری شود. به همین دلیل لاتکس با برش سطح پوست استخراج می‌شود.

خرید لاتکس طبیعی

جهت خرید لاتکس طبیعی با کارشناسان ما تماس بگیرید. به طور کلی، لاتکس سازگار با محیط زیست است، زیرا از یک منبع طبیعی و پایدار گرفته شده است. این همچنین بدان معنی است که لاتکس قابل تجزیه و بازیافت است. بنابراین حتی اگر لاتکس در محل دفن زباله باقی بماند، بدون هیچ‌گونه سمیتی تجزیه می‌شود.

اما این سازگاری با محیط زیست در تضاد است، وقتی صحبت از لاتکس مصنوعی یا مخلوط می‌شود. این دو نوع لاتکس شامل لاستیک استایرن-بوتادین (SBR) ساخته شده توسط نفت است که آن را “گازدار” می‌کند. در نتیجه آن را برای محیط زیست مضر می‌کند.

بنابراین اگر لاتکس مصنوعی یا ترکیبی دارید، یک محصول پتروشیمی است که سازگار با محیط زیست نیست. بنابراین به طور کلی، این لاتکس آلی یا طبیعی است – همچنین به عنوان لاتکس 100٪ شناخته می‌شود که سازگار با محیط زیست است – زیرا آن‌ها همتای طبیعی خود را حفظ کرده و عاری از مواد شیمیایی هستند.

اگر با این تغییرات گیج شده‌اید سعی کنید به دنبال گواهی‌نامه‌هایی مانند استاندارد Oko-Tex یا GOLS باشید. هر دوی این‌ها سازگاری با محیط زیست و ایمنی تشک‌های لاتکس را تضمین می‌کنند.

قیمت لاتکس در بازار

قیمت لاتکس در بازار با توجه به شرایط فعلی فقط از طریق استعلام تلفنی صورت می‌گیرد. لاتکس طبیعی یک ماده کاملاً طبیعی است. در طول تولید از مواد شیمیایی بدون استفاده از حیوان استفاده می‌کند و محصول نهایی حاوی مشتقات حیوانی نیست. برخی از لاتکس‌های مصنوعی می‌توانند حاوی محصولات حیوانی باشند. این باید روی برچسب نشان داده شود، بنابراین حتماً آن را بررسی کنید.

خرید مواد اولیه لاتکس وارداتی در پیشگامان شیمی

آیا لاتکس برای انسان سمی است

این موضوع با موضوع لاتکس سازگار با محیط زیست مطابقت دارد. اما در اینجا برخلاف لاتکس طبیعی و ارگانیک که سازگار با محیط زیست است، فقط لاتکس ارگانیک برای انسان سمی نیست.

تمام اشکال دیگر لاتکس سمی هستند. این امر به این دلیل است که هر مرحله از فرآیند لاتکس ارگانیک برای کشت درخت لاستیک، استخراج لاتکس، پردازش و تبدیل آن به محصول، عاری از هر نوع مواد شیمیایی یا افزودنی است و باعث می‌شود بدون سم باشد.

آنچه در مورد لاتکس طبیعی اتفاق می‌افتد این است که فقط می‌توان اطمینان داد که لاتکس 100٪ وجود دارد، اما لاتکس را می‌توان از درختانی که با علف‌کش‌ها یا آفت‌کش‌ها سم پاشی شده‌اند و شامل فرآوری مواد شیمیایی و سایر افزودنی‌های ساخته شده توسط انسان است، استخراج کرد.

همین امر در مورد لاتکس مصنوعی یا مخلوط نیز صدق می کند. بنابراین مگر اینکه نسخه ارگانیک باشد، لاتکس می‌تواند برای انسان سمی باشد، به ویژه در مورد تشک‌های لاتکس. با این حال، این سمیت به شدت تحت نظارت است و به سطوح قابل کنترل کاهش می‌یابد.

خرید مواد اولیه لاتکس

جهت دریافت و خرید مواد اولیه لاتکس با مشاوران ما تماس بگیرید.

منابعfoamhow.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

همین حالا برای خرید مواد اولیه از ما مشاوره بگیرید فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان ما جهت مشاوره با شما تماس گیرند.
جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست