جایگزین شیر خشک در شیرینی پزی

بسیاری از تولید کنندگان در صنایع غذایی از شیرخشک استفاده می‌کنند. غافل از اینکه این ماده می‌تواند برای بدن انسان بسیار مضر باشد. از این رو در این مقاله به برسی جایگزین شیر خشک در شیرینی پزی می‌پردازیم. با ما همراه بمانید. شیر خشک یا به نام دیگر پودر شیر، مزایای بسیاری دارد که باعث شده از آن در تولید شیرینی‌های خوشمزه استفاده شود. با این حال همانطور که می‌دانید این ماده در بسیاری از مکان‌ها ممکن است در دسترس نبوده یا مناسب دستور نباشد.

پیشگامان شیمی یکی از توزیع‌کنندگان مؤثر و بزرگ در صنایع مختلف به خصوص صنعت شیرینی پزی در ایران می‌باشد. این شرکت بزرگ آماده است تا با انواع تولیدکنندگان صنایع آرایشی بهداشتی و غذایی همکاری داشته باشد. شما عزیزان می‌توانید تنها با یک تماس هر آنچه نیاز دارید را از کارشناسان ما سؤال کنید. کارشناسان ما به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

بهترین جایگزین شیر خشک در شیرینی پزی

شیر خشک یا همان پودر شیر ماده‌‌ای است که از خشک کردن شیر به دست می‌آید. این ماده رطوبت کمی دارد. از این رو می‌تواند مدت زیادی در هوای آزاد باقی بماند. 

شیر خشک زمانی که با آب ترکیب شود همان طعم شیری شگفت‌انگیز را به شما ارائه می‌کند. از این رو یکی از بهترین انتخاب‌ها برای تولید کنندگان صنایع شیرینی پزی به شمار می‌رود. با این حال در بسیاری از دستورهای شیرینی نیز می‌توان این ماده را بدون آب استفاده کرد. در این صورت دستور شما کمی غلیظ‌تر می‌شود.

6 جایگزین مناسب برای پودر شیر خشک در شیرینی پزی وجود دارد که شامل: پودر شیر معمولی، پودر شیر نارگیل، پودر شیر سویا، پودر پروتئین آب پنیر، پودر برنج و پودر بادام هندی می باشد. در ادامه به بررسی این محصولات خواهیم پرداخت:

شیر یک جایگزین شیر خشک در شیرینی پزی

شیر معمولی یکی از بهترین انتخاب‌ها برای افرادی است که شیر خشک در دسترس ندارند. تولید کنندگان صنایع غذایی نیز اگر تمایل دارند محصول سالم‌تری به دست مشتری برسانند می‌توانند از شیر استفاده کنند. با این حال استفاده از شیر در صنایع شیرینی پزی موجب کاهش ماندگاری محصول نهایی می‌شود. در صورتی که قصد استفاده از نگهدارنده‌ها را دارید می‌توانید شیر را نیز در دستور بیاورید.

درست است که استفاده از شیر قدمت بیشتری نسبت به شیر خشک دارد اما باز هم نمی‌توان از آن در هر محصولی استفاده کرد. شیر تنها در محصولاتی قابل استفاده است که دستورالعمل را چندان مرطوب نکند. اگر تصمیم دارید شیر معمولی را جایگزین شیر خشک در شیرینی پزی کنید، بهتر است به ازای هر ۳۲ گرم پودر شیر، ۲۴۰ میلی لیتر شیرمعمولی اضافه کنید.شیر گاو رایج‌ترین شیری است که در دستورهای تهیه به کار گرفته می‌شود. اما می‌توان از شیرهای دیگر همچون شیر سویا، شیر بادام و… نیز به عنوان جایگزین شیرخشک استفاده کرد.

پودر شیر نارگیل

اگر تصور می‌کنید پودر نارگیل همان مواد پودری سفید رنگ است که نمی‌توان آن‌ها را در دمای اتاق نگهداری کرد، باید گفت کاملاً اشتباه می‌کنید! پودر شیر نارگیل یکی از انواع جایگزین شیر خشک در شیرینی پزی است. این ماده که از شیر و خامه نارگیل به دست می‌آید، قابل استفاده در انواع شیرینی‌ها می‌باشد.

طعم آن کمی نارگیلی است. از این رو برای افرادی که از این طعم لذت نمی‌برند، استفاده از این ماده توصیه نمی‌شود. همچنین برخی محصولات تناسب طعم مناسبی با نارگیل ندارند. پودر شیر نارگیل ماده‌‌ای است که چربی زیادی دارد. مقدار چربی آن را می‌توان در هر ۳۲ گرم، ۲۰ گرم اندازه‌گیری کرد. همچنین این محصول دارای ۲۴۰ کالری در همین مقدار می‌باشد.

این محصول یکی از موادی است که به راحتی می‌توانید از پیشگامان شیمی تهیه کنید. چرا که کاربرد گسترده‌‌ای در محصولات غذایی که طعم نارگیلی دارند پیدا کرده است. با این حال از نظر سلامتی بسیار بهتر از شیر خشک می‌باشد. این ماده چرب‌تر و پر کالری‌تر از شیر خشک می‌باشد. از این شیرینی که به شما می‌دهد نیز چرب و سنگین خواهد بود. از این رو یکی از بهترین جایگزین‌ها در شیرینی پزی به شمار می‌رود.

پودر شیر نارگیل یکی از بهترین جایگزین شیر خشک در شیرینی پزی به شمار می‌رود. چرا که این ماده فاقد لاکتوز است. از این رو محصول نهایی را مناسب افرادی که به لاکتوز حساسیت دارند می‌کند.

شیر خشک سویا

یکی دیگر از بهترین جایگزین شیر خشک در شیرینی پزی، شیر خشک سویا می‌باشد. این ماده همانند شیر خشک توانایی ماندگاری بالایی دارد. از این رو طی سالیان اخیر موردتوجه بسیاری از تولید کنندگان صنایع غذایی قرار گرفته است.

شیر خشک سویا همانند دیگر شیرهایی که به آن‌ها اشاره کردیم مواد مفیدی دارد. اما این مواد مفید بسته به شرکت تولید کننده متفاوت می‌باشند. آن هم به این دلیل است که شیر سویای شیرینی پزی با شیر سویای آشپزی متفاوت است. با این حال شیر خشک سویا نیز میتواند برای برخی حساسیت زا باشد. از این رو تولید کنندگان امروز در تلاش هستند تا مواد دیگری را جایگزین آن کنند.

پودر برنج یک جایگزین شیر خشک در شیرینی پزی

شاید شما گیاه خوار باشید. در این صورت لازم است که از مصرف لبنیات یا دیگر محصولاتی که از حیوانات به دست می‌آید خودداری کنید. در این صورت می‌توانید از پودر برنج استفاده کنید.پودر یا همان آرد برنج یکی از بهترین جایگزین‌ها برای شیرخشک می‌باشد. چرا که این ماده پایداری مناسب در کنار خواص بالا را دارد. همچنین تقریباً در هر دستورالعملی می‌توان آن را با مقادیر مناسب جایگزین کرد.

با این حال لازم به ذکر است پودر برنج یکی از جایگزین شیر خشک در شیرینی پزی که کمی شیرین‌تر از شیر خشک می‌باشد. بنابراین اگر شیرینی‌های چندان شیرین دوست ندارید، می‌توانید کمی مقدار شکر یا شیرین کننده دستور را کاهش دهید.کربوهیدرات، چربی‌های مفید و بسیاری مواد مغذی دیگر که در این ماده وجود دارند باعث شده‌‌اند تا تمایل به استفاده از آرد برنج بیشتر از گذشته شود.

پودر شیر بادام زمینی یک جایگزین شیر خشک در شیرینی پزی جذاب

به طور کلی می‌توان از انواع پودرهای آجیلی در تهیه انواع شیرینی استفاده کرد. با این حال پودر بادام زمینی می‌تواند جایگزین مناسبی برای شیر خشک باشد. چرا که طعمی خامه‌‌ای به شیرینی شما می‌دهد.

لازم است بدانید برخی از پودرهای بادام زمینی که در بازار به فروش می‌رسند زودتر از دیگران خود را جمع می‌کنند. از این رو شیرینی نهایی کمی خشک‌تر خواهد بود.با این حال بسیاری از مارک‌های این ماده نیز مرطوب بودن خود را از دست نخواهند داد. برای تست این موضوع لازم است یک بار آن را در شیرینی مورد نظر استفاده و نتیجه را مشاهده کنید.

پروتئین V

پروتئین V یا همان پروتئین آب پنیر یکی از بهترین انتخاب‌ها برای جایگزین کردن شیر خشک در شیرینی پزی به شمار می‌رود. این ماده طعمی ملایم دارد که شیرینی‌های شما را همانند آنچه هست به شما نشان می‌دهند.اگر به دنبال یک نسخه سالم اما پر از انرژی‌های شیر خشک هستید، پیشنهاد ما آب پنیر یا همان پروتئین V می‌باشد. همچنین می‌توانید از این ماده در تهیه انواع اسموتی و شیک‌ها نیز استفاده کنید.

آب پنیر محصولی سفید رنگ و با بافت پودری است. این محصول می‌تواند کمی رطوبت محصول شما را زیاد کند. با این حال اگر از نوع پودری آن استفاده کنید، اوضاع کاملاً برعکس خواهد بود.جایگزین شیر خشک در شیرینی پزی امروزه به سهولت یافت می‌شود. کافی است با پیشگامان شیمی تماس گرفته و جایگزین موردنیاز خود را سفارش دهید. کارشناسان ما آماده ارائه این محصولات به شما عزیزان هستند.

منابع:6 Substitutes for Milk Powder (Dry Milk)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست