جایگزین پودر ژلاتین در پاستیل

جایگزین پودر ژلاتین در پاستیل ایده بسیار خوبی می‌باشد. چرا که ژلاتین می‌تواند برای بدن بسیاری از افراد مضر به نظر برسد. از سوی دیگر جایگزین‌های ارزان‌تری برای تولید کنندگان این ماده خوراکی یافت می‌شود که می‌توانند بسیار مفید‌تر باشند. این جایگزین‌ها را ارزان‌تر و ساده‌تر می‌توان خریداری کرد. حتی بسیاری از افرادی که به صورت صنعتی نیز این محصولات را تولید نمی‌کنند، می‌توانند از این مواد سالم‌تر استفاده کنند.

پیشگامان شیمی یکی از بهترین توزیع‌کنندگان مواد موردنیاز کارخانه‌های صنایع غذایی در ایران می‌باشد. این شرکت سالیان سال است که در زمینه فروش عمده این مواد به کارخانه‌ها فعالیت می‌کند. شما عزیزان تولید کننده می‌توانید به سادگی یک تماس از خدمات این شرکت بهره‌مند شوید. کافی است با کارشناسان ما تماس بگیرید. آن‌ها اطلاعات کافی را به شما خواهند داد.

برای اینکه بهتر با فرآیند جایگزین پودر ژلاتین در پاستیل آشنا شوید لازم است ابتدا بدانید این ماده چیست و به چه کاری می‌آید. نگران نباشید پیشگامان شیمی شما را با آن آشنا خواهد کرد.

جایگزین پودر ژلاتین در پاستیل

مصرف انواع محصولاتی که از حیوانات گرفته شده است برای افرادی که گیاه‌خوار هستند مشکل است. یکی از این محصولات ژلاتین می‌باشد. شاید باور نکنید اما بخش‌هایی از حیوانات که قابل مصرف نیستند را نیز می‌توان استفاده کرد.

Replace gelatin powder in pastilles
کدام جایگزین پودر ژلاتین در پاستیل بهتر است؟

ژلاتین حاصل پخت کلاژن است. کلاژن مشهورترین و بیشترین پروتئینی است که در بدن حیوانات و انسان یافت می‌شود. کاربردهای بسیاری نیز دارد. اما مشهورترین کاربرد آن، جوان‌سازی پوست می‌باشد. با این حال پودر ژلاتین تنها از کلاژن گرمادیده تهیه نمی‌شود. برخی مواد دیگر همچون اسید آمینه‌ها و برخی پروتئین‌های دیگر نیز در این پودر یافت می‌شوند.

در هنگام جایگزین پودر ژلاتین در پاستیل باید به خواص آن توجه بسیاری کرد. چرا که ژلاتین می‌تواند برای بدن بسیار مفید باشد. چرا که از ژلاتینی تهیه شده که برای بدن ضروری است. استفاده از موادی که پودر ژلاتین دارند می‌توانند به کاهش استرس کمک کنند. عضلات را آرام کرده و قدرت مفاصل را نیز بهبود دهند. از این رو بسیاری از تولید کنندگان تمایل دارند این پودر را از پیشگامان شیمی تهیه کنند.

از سوی دیگر این ماده می‌تواند به بهبود عملکرد مغز و خواب بهتر منجر شود. از آنجایی که بسیاری از این مواد برای رفع گرسنگی استفاده می‌کنند، می‌توان انتظار داشت باعث کاهش وزن نیز شود. با این حال باز هم بسیاری ترجیح می‌دهند از جایگزین‌های این ماده استفاده کنند. مشکلی نیست در ادامه این مقاله تعدادی از بهترین جایگزین‌هایی که تولید کنندگان مواد مختلف می‌توانند در محصولات خود از آن‌ها استفاده کنند را معرفی می‌کنیم. تا انتها با ما همراه بمانید.

جایگزین پودر ژلاتین در پاستیل با آگار آگار

این ماده کربوهیدرات بسیار کمی دارد. از این رو زمانی که از آن استفاده می‌کنید می‌توانید مقدار کربوهیدرات نوشته شده روی بسته‌بندی را کاهش دهید. آگار آگار یک فرآورده گیاهی است. از این رو برای افرادی که گیاه‌خواری می‌کنند، بهترین گزینه به شمار می‌رود. از سوی دیگر ظاهر آن بسیار شبیه به ژلاتین است.

ظاهری ژله مانند اما بدون رنگ دارد. پس رنگ تولیدات شما را تغییر نمی‌دهد. شما می‌توانید پاستیل را به هر رنگی که تمایل دارید از روند تولید بیرون بیاورید.

Replace gelatin powder in pastilles
کدام جایگزین پودر ژلاتین در پاستیل بهتر است؟

این ماده از دیواره‌های سلولی جلبک‌های قرمز گرفته می‌شود. اما ماده‌‌ای است که در دسته نیمه‌شفاف‌ها جای می‌گیرد. از این رو می‌توان از آن در تولیدات دیگری که با پودر ژلاتین سروکار دارند نیز به کار گرفت. با این حال هیچ ماده‌‌ای نیست که معایب نداشته باشد. آگار آگاری که به عنوان جایگزین پودر ژلاتین در پاستیل به کار گرفته می‌شود، کمی سخت‌تر از ژلاتین می‌باشد. بنابراین باید هنگام استفاده از آن دقت کافی داشته باشید.

پکتین

یکی دیگر از بهترین انتخاب‌ها برای جایگزین پودر ژلاتین در پاستیل کردن، پکتین می‌باشد. این ماده را نیز می‌توانید به سهولت از پیشگامان شیمی به صورت عمده تهیه کنید. پکتین در واقع نوعی فیبر است که در بسیاری از میوه‌ها یافت می‌شود. این ماده به خودی خود حالت ژله‌‌ای ندارد. اما زمانی که کمی آن را با شکر و اسید گرم کنید، حالت ژله‌‌ای پیدا می‌کند.

در واقع دلیل اینکه مرباهای خوشمزه شبیه به ژله می‌شوند همین پکتین می‌باشد. مرباها و کمپوت‌های خانگی با استفاده از همین ماده تهیه می‌شوند. یکی از مهم‌ترین تفاوت‌هایی که پکتین در هنگام جایگزین پودر ژلاتین در پاستیل نشان می‌دهد، حالت شربتی آن است. همچنین پکتین کمی چسبناک‌تر از ژلاتین می‌باشد.

Replace gelatin powder in pastilles
کدام جایگزین پودر ژلاتین در پاستیل بهتر است؟

مقدار پکتینی که در دستور می‌خواهید جایگزین کنید باید کمتر از ژلاتین باشد. همچنین این ماده باید قبل از اضافه شدن به دستور مقداری جوشانده شود.

صمغ گوار بهترین جایگزین پودر ژلاتین در پاستیل

گوارگام، گواران یا همان صمغ گوار یکی از جایگزین‌هایی است که کمتر شناخته شده است. این ماده نیز به صورت گیاهی تهیه شده است. بنابراین باز هم یک انتخاب عالی برای محصولات مناسب گیاه‌خواران به شمار می‌رود. این ماده از لوبیاها گرفته می‌شود. ضمغی است که از پلی‌ساکارید لوبیا گرفته می‌شود. عمده‌ترین کاربرد آن نیز که امروز نیز از آن استفاده می‌شود، ضخیم‌کننده و تثبیت‌کننده غذاها می‌باشد.

پودر گوارگام را از کجا تهیه کنیم

این ماده برای تولید کنندگان پاستیل بسیار مناسب‌تر از ژلاتین است. چراکه بسیار ساده‌تر با دیگر مواد ترکیب می‌شود. همچنین میزان اسیدی که در پاستیل نیاز است را کمتر می‌کند.

جایگزین پودر ژلاتین در پاستیل با کاراگینان

جلبک‌های دریایی می‌توانند برای سلامتی انسان از بسیاری از گیاهان روی خشکی مفید‌تر باشند. به شرطی که بدانید از کدام خزه و جبلک در کجا استفاده کنید. کاراگینان یا همان خزه ایرلندی از نوعی جلبک دریایی قرمز تهیه می‌شود. مهم‌ترین کاربرد این ماده نیز همانند ژلاتین، ایجاد نوعی قوام خاص می‌باشد.

این ماده طعم خاصی ندارد اما از ژلاتین می‌تواند بهتر باشد. آن هم به دلیل نرم‌تر و کم کربوهیدرات‌تر بودن آن نسبت به ژلاتین می‌باشد.

صمغ لوکاست بین جایگزین پودر ژلاتین در پاستیل می‌شود؟

خب این گزینه چندان مورد قبول بسیاری نیست. چرا که تنها توسط درخت خرنوب که در منطقه خاصی از مدیترانه رشد می‌کند گرفته می‌شود. این صمغ فیبر بالایی دارد اما به سختی می‌توان آن را در فروشگاه‌ها یافت.

Replace gelatin powder in pastilles
کدام جایگزین پودر ژلاتین در پاستیل بهتر است؟

یک جایگزین کاملاً ایرانی

کندر یکی از بهترین جایگزین‌هایی است که می‌توان از آن صمغ گرفت و در تهیه ژلاتین مناسب پاستیل از آن استفاده کرد. تهیه آن نیز بسیار ساده‌تر از ژلاتین می‌باشد. تنها کافی است کندرها را در آسیاب به خوبی پودر کنید. حال مقدار مشخصی از پودر صمغ را به مواد خود اضافه کنید. پس از اینکه محصول را نیم ساعت در حمام گرم ۵۰ درجه سلسیوسی نگهداری کردید، می‌توانید آن را جایگزین پودر ژلاتین در پاستیل کنید.

با این عملیات صمغی به دست می‌آید که در دنیا به نام صمغ ایرانی شناخته می‌شود. با این حال بسیاری از تولید کنندگان با این صمغ و خواص آن آشنا نیستند. البته صمغ ایرانی را می‌توان از گیاهان دیگر نیز تهیه کرد. یکی دیگر از این صمغ‌ها که در دنیا محبوبیت بیشتری نیز دارد، صمغ بنه می‌باشد. صمغ کتیرا و بادام کوهی نمونه‌های دیگری از این صمغ‌های کاملاً ایرانی هستند.

Replace gelatin powder in pastilles
کدام جایگزین پودر ژلاتین در پاستیل بهتر است؟

جایگزین پودر ژلاتین در پاستیل را یافتن ساده نیست. اما پیشگامان شیمی این کار را نیز برای تولید کنندگان ساده کرده است. شما عزیزان می‌توانید تنها با یک تماس این مواد را سفارش دهید. کافی است با کارشناسان این حوزه که در دفتر پیشگامان شیمی مستقر هستند تماس حاصل نمایید.

منابع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست