فرمولاسیون تولید قرص نعناع

فرمولاسیون قرص نعناع

در دوزهای پایین روغن نعناع به عنوان خوشبو کننده تنفس بدون اثرات دارویی استفاده می‌شود. در دوزهای بالاتر، به عنوان یک عامل ضد اسپاسم عمل می‌کند و می‌تواند برای تسکین درد به ویژه درد معده استفاده شود. روغن نعناع دارای محتوای منتول بالایی است.

تخلخل دکسترات‌ها به روغن متصل شده و آن را در قرص نگه می‌دارد. فرمول زیر یک قرص برای بهبود نفس است و هیچ اثر دارویی ندارد.

مقدار % مقدار (mg) در وزن قرص مواد تشکیل‌دهنده
3.29 6.58 روغن نعناع
91.88 183.70 مالتودکسترین
3.99 7.90 سوربیتول
0.84 1.60 سدیم استئاریل فومارات
100.00 200.00 کل
Peppermint oil
روغن نعنا در لوازم آرایشی بهداشتی و درمانی

فرایند تولید قرص نعناع

روغن نعناع بر روی دکسترانت پراکنده شده و حدود 15 دقیقه مخلوط می‌شود. سپس سوربیتول اضافه شده و حدود 10 دقیقه مخلوط می‌شود. به عنوان آخرین مرحله سدیم استئاریل فومارات در مخلوط به مدت 3 دقیقه مخلوط می‌شود. مخلوط پودر برای فشرده‌سازی مستقیم آماده می‌باشد.

نکته:

آزمایش عمدتاً به روغن نعناع بستگی دارد. مقدار روغن نعناع در دوز ممکن است متفاوت باشد. افزودن 0.15 درصد وانیلین می‌تواند طعم تند نعناع را نرم کند.

جدول مشخصات قرص نعناع حاصل از فرمولاسیون

200 mg

وزن قرص

8 mm

قطر

25 kN

نیروی متراکم کردن

70 N

قدرت خرد کردن

 

جهت استعلام قیمت مواد اولیه قرص نعناع

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

مواد تشکیل دهنده قرص نعناع

دکسترات

دکسترات مخلوط خالص شده از ساکاریدها است که از هیدرولیز آنزیمی کنترل شده نشاسته ایجاد شده است. این ترکیب بدون آب (بدون آب) یا هیدراته (با آب) است و حاوی 93 تا 99 درصد معادل دکستروز است که بر اساس خشک محاسبه می‌شود.

کاربرد

در تهیه قرص‌های جویدنی، غیرقابل جویدن، محلول، پراکنده و جوشان استفاده می‌شود. طعم شیرینی دارد و احساس خنکی در دهان ایجاد می‌کند.

فواید دکسترات

  • محتوای غنی کربوهیدرات

دکستروز کربوهیدرات بالایی دارد، زیرا یک وعده 100 گرمی حاوی 92 گرم کربوهیدرات است. کربوهیدرات‌ها منبع اصلی انرژی بدن شما هستند، بنابراین دکستروز می‌تواند مکمل غذایی خوبی برای ورزشکاران یا سایر افراد فعال باشد. کربوهیدرات دکستروز حتی بیشتر از سایر غذاهای غنی از کربوهیدرات مانند اسپاگتی است که حاوی 30.86 گرم کربوهیدرات در  یک وعده 100 گرمی است.

قیمت فروش دکستروز خشک (آنهایدروز)
خرید دکستروز خشک
  • جذب سریع

دکستروز سریعتر از غذاهای کامل جذب می‌شود، که می‌تواند برای بازیابی بعد از تمرین بسیار مهم باشد. به گفته محققان، کربوهیدرات‌های دارای قند بالا که می‌توانند به صورت مایع مصرف شوند – دکستروز هر دو نیاز را برآورده می‌کند – می‌تواند مواد مغذی را با سرعت بیشتری نسبت به غذاهای کامل به ماهیچه های شما برساند، که می‌تواند به شما در حداکثر رساندن اثرات جلسات تمرینی کمک کند.

  • فاقد چربی

دکستروز فاقد چربی است، به این معنی که می‌تواند برای برنامه‌های رژیم غذایی کم چرب مناسب باشد. علاوه بر این، کمبود چربی سرعت جذب سریعتر را تسهیل می‌کند، زیرا این ماده مغذی هضم را کند می‌کند. از آنجا که فاقد چربی است، دکستروز فاقد اسیدهای چرب اشباع و ترانس است که ممکن است خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را افزایش دهد.

  • فاقد سدیم

دکستروز فاقد سدیم است که به دلایل مختلفی می‌تواند مفید باشد. در حالی که شما برای سلامت مناسب به مقداری سدیم احتیاج دارید، مصرف بیش از حد این ماده مغذی ممکن است منجر به احتباس آب شود که می‌تواند ظاهر متورم به شما بدهد. علاوه بر این، مصرف زیاد سدیم ممکن است فشار خون شما را افزایش دهد.

  • فاقد کلسترول

دکستروز فاقد کلسترول است. به گفته مؤسسه ملی قلب، ریه و خون، شما باید میزان کلسترول روزانه خود را به 200 میلی‌گرم یا کمتر در روز محدود کنید، زیرا مصرف بیش از حد آن ممکن است خطر بیماری قلبی را افزایش دهد.

کاربرد سدیم استئاریل فومارات
کاربرد سدیم استئاریل فومارات

سدیم استئاریل فومارات

سدیم استئاریل فومارات یک روان‌کننده محلول در آب است که در صنعت داروسازی برای فشرده‌سازی قرص استفاده می‌شود. این یک روان‌کننده قرص برای استفاده در قرص ODT، در فرمول جوشان یا در فرمول هایی است که فعال با نیترات منیزیم ناسازگار است.

سدیم استئاریل فومارات یک روان‌کننده بی‌اثر، آب دوست برای قرص است و در شرایطی مفید است که سایر مواد روان‌کننده (به عنوان مثال، منیزیم استئارات) قادر به تأمین قرص با ثبات کافی، سختی، یکنواختی محتوا، تجزیه و سرعت انحلال نیستند.

قرص‌های ساخته شده با سدیم استئاریل فومارات حساسیت کمتری نسبت به تغییرات زمان ترکیب و سطوح روان‌کننده‌ها دارند و در مقایسه با قرص‌های تولید شده با استئارات منیزیم دارای ویژگی‌های سختی برتر هستند.

هنگام استفاده از استئارات منیزیم، سازگاری مخلوط‌ها کاهش می‌یابد. نیروهای تخلیه و شکنندگی نیز برای قرص‌های ساخته شده با استفاده از استئارات منیزیم بیشتر بوده و زمان تجزیه برای آن طولانی‌تر می‌باشد.

منابع:

  • jrspharma.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست