مواد اولیه تولید خوراک دام و طیور

خرید مواد اولیه خوراک دام و طیور

شرکت پیشگامان شیمی با بهره‌گیری از سالها تجربه در واردات مواد اولیه خوراک دام و طیور و خرید و فروش مواد شیمیایی آماده همکاری با شرکت‌های تولید کننده خوراک دام و طیور می‌باشد. این شرکت وارد کننده انواع ویتامین‌ها، آنزیم‌ها، پروبیوتیک و اسیدهای آمینه دامی و همچنین بسیاری از مواد مصرفی مورد نیاز این صنعت می‌باشد. جهت دریافت اطلاعات و آنالیز محصولات و خرید مواد اولیه خوراک دام و طیور با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

جهت استعلام

قیمت مواد اولیه دام و طیور

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

برای تأمین احتیاجات غذایی حیوانات مزرعه‌ای در مرحله اول نیاز به شناخت مواد مغذی مورد نیاز حیوان در وضعیت‌های مختلف نگهداری، تولید و… داریم. در ادامه مقاله به مواد اولیه تولید خوراک دام و طیور می‌پردازیم.

افزودنی خوراک دام و طیور

در مواد اولیه تولید خوراک دام و طیور این موارد بکار می‌رود:

آنزیم‌ها

یکی از اصلی‌ترین مواد اولیه تولید خوراک دام و طیور آنزیم‌ها هستند. آنزیم‌ها ساختار پروتئینی دارند و نقش کاتالیزور را در بدن ایفا می‌کنند (واکنش‌های متابولیک را تسهیل می‌کنند بدون اینکه دستخوش تغییر شوند). آنزیم‌ها در تمام مسیرهای آنابولیک، کاتابولیک، هضم و متابولیسم بدن نقش دارند. آنزیم‌ها در دمای بالای ۸۵ درجه پس از مدت کوتاهی بی‌اثر می‌شوند.

بسیاری از آنزیم‌های مورد استفاده در صنایع غذایی از میکروارگانیسم‌ها مشتق شده‌اند. میکروارگانیسم‌هایی که در جهت تولید آنزیم‌ها استفاده می‌شوند شامل باکتری‌هایی مانند: باسیلوس سوبتیلیس، باسیلوس لنتوس، باسیلوس آمیلولیکوئی، فاسیئنس و باسیلوس استیروترموفیلوس قارچ‌ها (تریکودرمالونگی براچیاتوم، آسپرژیلوس اوربزا و آسپرژیلوس نیجر) و مخمرها (ساکارومایسس سرویسیه) می‌باشند. در مواد اولیه تولید خوراک دام و طیور برخی ترکیبات وجود دارند که بدن حیوان بدون کمک آنزیم‌های اگزوژنوس کاملا قادر به هضم آن‌ها نمی‌باشد.

آمینو اسیدها

به طور کلی، طیور مواد مغذی را از طریق مصرف مواد غذایی طبیعی دریافت می‌کند، اما برخی از اسیدهای آمینه ضروری کلیدی (لیزین، ترئونین، تریپتوفان و متیونین)، ویتامین‌ها و مواد معدنی اغلب به عنوان مکمل‌های مصنوعی ارائه می‌شوند.

پروبیوتیک‌ها

ترکیبات میکروبی زنده‌ای هستند که مستقیماً به مواد اولیه تولید خوراک دام و طیور اضافه می‌شوند و اثر بسیار مطلوبی بر عملکرد و سلامت آن‌ها دارند. پروبیوتیک‌ها برخلاف آنتی‌بیوتیک‌ها به میکروارگانیسم‌های مفید آسیب نمی‌رسانند. معنی لغوی پروبیوتیک برای زندگی است بر خلاف آنتی‌بیوتیک که به معنی علیه زندگی می‌باشد.

مواد اولیه تولید خوراک دام و طیور

پروبیوتیک‌ها نه تنها ایجاد بیماری نمی‌کنند، بلکه از تکثیر و رشد باکتری‌های بیماری‌زا نیز در دستگاه گوارش حیوانات جلوگیری کرده و موجب افزایش میکروفلور مفید در سیستم گوارش طیور می‌شوند. باکتری‌های لاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس، لاکتوباسیلوس بایفیدوس، لاکتوباسیلوس بلغاریکوس، لاکتوباسیلوس کازئی، لاکتوباسیلوس فرمنتوم، لاکتوباسیلوس لاکتین، استرپتوکوکوس فاسیوم و ساکارومایسس سرویسیه خاصیت پروبیوتیکی دارند و به عنوان مواد اولیه تهیه خوراک دام و طیور کاربرد دارند.

پری‌بیوتیک‌ها

از جمله مواد اولیه تولید خوراک دام و طیور هستند که قابل هضم و جذب نیستند ولی تأثیرات مثبتی بر اکوسیستم دستگاه گوارش دارند و رشد و سلامتی حیوان را بهبود می‌دهند. پری‌بیوتیک‌ها سبب جذب بهتر عناصری مثل روی، آهن، کلسیم و منیزیم می‌شوند. این ترکیبات در ناحیه سکوم یا کولون جمع شده و به عنوان منبع غذایی برای باکتری‌های مفید عمل می‌کنند.

پری‌بیوتیک‌ها، میکروارگانیسم نیستند بلکه نوعی منبع مواد مغذی برای باکتری‌های موجود می‌باشند و به کولونی‌های عادی روده حیوان امکان رشد و بازتولید طبیعی را می‌دهند. از جمله پروبیوتیک‌های مهم در مواد اولیه تولید خوراک دام و طیور می‌توان به اینولین، گالاکتوالیگوساکاریدها، فروکتوالیگوساکاریدها، ایزومالت و الیگوساکاریدها، لاکتولوز، سویاالیگوساکاریدها، زایلوالیگوساکاریدها و مانان الیگوساکاریدها اشاره کرد.

ضدعفونی‌کننده‌ها

ضدعفونی کننده‌ها از جمله مواد اولیه تهیه خوراک دام و طیور هستند که به منظور جلوگیری از آلودگی خوراک به میکرو ارگانیسم‌های مضر و انتقال آن‌ها به بدن حیوانات از آن‌ها استفاده می‌شود. خوراک دام و طیور در معرض آلودگی‌های مختلفی است. آلودگی با باکتری‌ها: باکتری‌هایی مانند سالمونلا و کمپیلوباکتر در صورت وجود در خوراک می‌توانند باعث بروز بیماری و تلفات ناشی از آن در حیوانات گردد.

آلودگی با ویروس‌ها

در زمان شیوع بیماری‌های ویروسی مانند نیوکاسل ،گامبورو، برونشیت و آنفولانزای فوق حاد طیور می تواند عامل مهمی برای انتقال بیماری از گله‌ای به گله دیگر باشد.

آلودگی با قارچ‌ها

قارچ‌ها به واسطه فراوانی و پراکندگی اسپور آن‌ها در تمام مکان‌ها در صورت مهیا شدن شرایط مناسب به سرعت شروع به تکثیر کرده و برخی از گونه‌های قارچ‌ها سم تولید می‌نمایند. به عنوان مثال قارچ آسپرژیلوس به راحتی باعث ایجاد آلودگی و مشکلات متعاقب آن برای حیوان می‌شود.

آنتی‌اکسیدان‌ها

از جمله مواد اولیه تولید خوراک دام و طیور هستند که آن‌ها را از تغییرات کمی و کیفی محافظت می‌کنند. آنتی اکسیدان ها بدین منظور به کار گرفته می‌شوند که از تجزیه اکسیداسیونی قسمت‌هایی از غذا که نسبت به اکسیژن حساس هستند جلوگیری نماید. از جمله آنتی‌اکسیدان‌های طبیعی ویتامین‌های E و C و بتاکاروتن می‌باشد که از اکسیداسیون مواد در بافت‌های حیوانی و غذاهایی با منشأ حیوانی جلوگیری می‌کنند.

ویتامین‌ها

یکی از مهم‌ترین مواد اولیه تولید خوراک دام و طیور می‌باشد. گروهی از ترکیبات آلی پیچیده می‌باشند که به مقدار بسیار کم در مواد خوراکی وجود دارند و برای هضم و جذب مواد خوراکی دیگر مورد نیاز می‌باشند و کمبود هریک از آن‌ها موجب اختلال خاص در روند نگهداری و رشد می‌شود.

بسیاری از ویتامین‌ها توسط بدن موجود زنده ساخته می‌شود و گاهی اتفاق می‌افتد که مقدار ساخته شدن ویتامین در بدن کفاف نیاز را نمی‌کند و باید در جیره خوراکی ویتامین به صورت مکمل وجود داشته باشد تا نیاز تأمین شود. با توجه به بیماری‌های ذکر شده ویتامین‌های صنعتی می‌تواند از مهم ترین مواد اولیه تولید خوراک دام و طیور مطرح باشد.

مواد اولیه تولید خوراک دام و طیور

قیمت مواد اولیه تهیه خوراک دام و طیور

مکمل‌ها و مواد افزودنی خوراک دام و طیور در مجموع، نباید بخش قابل توجهی از جیره را شامل شوند. به ویژه جیره دام‌های پر تولید و با دام و طیور پرواری که به پروتئین و انرژی بیشتری نیاز دارند. این افزودنی‌ها معمولاً نسبت به اقلام اصلی جیره هزینه بالاتری دارند. به همین دلیل عرضه‌کنندگان مختلفی در زمینه مکمل‌ها و افزودنی‌های خوراک دام و طیور فعالیت می‌کنند.

جهت استعلام

قیمت مواد اولیه دام و طیور

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

فروش مواد اولیه خوراک دام و طیور

شرکت پیشگامان شیمی فعال در حوزه خرید و فروش مواد اولیه شیمیایی و واردکننده مواد اولیه خوراک دام و طیور در ایران می‌باشد. جهت دریافت اطلاعات درباره خوراک دام و طیور و شروع همکاری با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست