معرفی نگهدارنده های غذایی

انواع نگهدارنده‌های غذایی

در ذیل به تفصیل در مورد انواع نگهدارنده‌های غذایی صحبت خواهیم کرد:

فروش سوربات پتاسیم

سوربات پتاسیم جزو نگهدارنده‌های غذایی و یک ماده افزودنی شیمیایی است. به طور گسترده‌ای به عنوان نگهدارنده در غذاها، نوشیدنی‌ها و محصولات مراقبت شخصی استفاده می‌شود. این ماده، نمکی بدون بو و بی‌مزه است که به طور سنتزی از اسید سوربیک و هیدروکسید پتاسیم تولید می‌شود. سوربات پتاسیم با جلوگیری از رشد کپک، مخمر و قارچ‌ها ماندگاری مواد غذایی را طولانی می‌کند.

در دهه 1850 توسط فرانسوی‌ها کشف شد که آن را از توت‌های درخت خاکستر کوه گرفته‌اند. ایمنی و کاربردهای آن به عنوان ماده نگهدارنده برای پنجاه سال گذشته مورد تحقیق قرار گرفته است. سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) در صورت استفاده مناسب، آن را به طور کلی بی‌خطر می‌داند.

خرید سوربات پتاسیم
فروش سوربات پتاسیم رشته ای

سوربات پتاسیم در چه محصولاتی موجود است؟

نگهدارنده‌های غذایی سوربات پتاسیم را در لیست مواد تشکیل‌دهنده بسیاری از غذاهای رایج مشاهده خواهید کرد. این یک ماده نگهدارنده محبوب است زیرا مؤثر است و کیفیت محصول را تغییر نمی‌دهد، مانند طعم، بو یا شکل ظاهری. همچنین محلول در آب است و در دمای اتاق کار می‌کند. ممکن است به بسیاری از محصولات غذایی مانند موارد زیر اضافه شده باشد: آب سیب کالاهای پخته شده، پنیرها، گوشت‌های خشک شده، میوه خشک شده، بستنی، ترشی، نوشابه و آب میوه، شراب، ماست.

سوربات پتاسیم به عنوان ضد میکروبی و نگهدارنده در وسایل مراقبت شخصی نیز استفاده می‌شود، از جمله: سایه چشم و سایر مواد آرایشی شامپوها و مرطوب‌کننده‌ها محلول لنز تماسی سوربات پتاسیم همچنین برای استفاده ایمن به عنوان ماده نگهدارنده در غذاهای مرطوب گربه و سگ و سایر خوراک دام تأیید شده است.

بنزوات سدیم چیست؟

فروش بنزوات سدیم جزو نگهدارنده‌های غذایی رایج و یک مهار کننده کپک است. این ماده در غذاها و نوشیدنی‌های کم اسید و کالاهای پخته مانند نان، کیک، پای، تورتیلا و بسیاری دیگر بسیار مؤثر است. از مزایای نگهدارنده‌های غذایی بنزوات سدیم می‌توان به فعالیت آن در برابر: قالب‌ها، قارچ و باکتری‌ها اشاره کرد.

خرید بنزوات سدیم
خرید بنزوات سدیم

کاربرد بنزوات سدیم

فعالیت نگهدارنده بنزوئیک اسید در اوایل سال 1875 توسط H. Fleck توصیف شد و اولین ماده نگهدارنده مجاز توسط FDA بود. در غذاها، مواد آرایشی و فرمولاسیون‌های دارویی استفاده می‌شود. اگرچه اسید بنزوئیک در بسیاری از گیاهان یافت می‌شود، اما برای غلبه بر چالش‌های حلالیت آن به شکل فعال بنزوات سدیم تبدیل می‌شود. این ماده به دلیل فعالیت در برابر کپک‌هایی که مسئول فساد اکثر محصولات پخته شده است، یک ماده نگهدارنده مؤثر در محصولات پخته شده است.

این ماده همچنین برای کنترل باکتری‌های مخمر، بیماری زا و تشکیل اسپور استفاده می‌شود. در محیط‌های آبی و pH در حدود 5.0، بنزوات سدیم به اسید بنزوئیک تبدیل می‌شود که در شکل تفکیک نشده می‌تواند دیواره سلولی میکروارگانیسم‌ها را مختل کند. این رشد آن‌ها را عقب می‌اندازد. در pH 4.0 ، 60٪ از مولکول به شکل تفکیک نشده در مقایسه با تنها 1.5٪ در pH 6.0.2 است. تغذیه علی‌رغم اثر احتمالی احتمالی ترکیب بنزوات سدیم و ویتامین C و تشکیل بنزن، FDA اعلام می‌کند که سطح بنزن در غذاهای با فرمول مناسب به مراتب کمتر از حد خطرناک است.

متابی سولفیت سدیم چیست؟

فروش متابی سولفیت سدیم یک پودر سفید و کریستالی با بوی دی اکسید گوگرد است. محتوای دی اکسید گوگرد حداقل 65.5٪ -wt.

متابی سولفیت سدیم در کجا استفاده می‌شود؟

در صنایع شیمیایی و دارویی: به عنوان یک عامل کاهنده، برای تصفیه و جداسازی آلدئیدها و کتون‌ها. برای از بین بردن ضایعات برم و هیپوکلریت سدیم در تصفیه آب آشامیدنی کلر و کلرامین‌های اضافی را از بین ببرید و از غشاهای RO محافظت کنید. در تصفیه فاضلاب، به ویژه از گیاهان آبکاری، برای خنثی‌سازی اسید کرومیک؛ برای حذف کلر اضافی در خنثی‌سازی سیانید.

در موارد خاص برای حذف اکسیژن از دیگ بخار آب را تغذیه کنید. برای تمیز کردن و سفید کردن پشم، جوت و سایر الیاف گیاهی. در صنعت کاغذ و خمیر کاغذ برای سفید کردن چوب زمین. نمره سدیم متابی سولفیت سدیم در صنعت عکاسی و فیلم‌سازی برای تهیه محلول‌های توسعه‌دهنده، برای اسیدی کردن حمام‌های ثابت‌کننده.

فروش متابی سولفیت سدیم
فروش متابی سولفیت سدیم

نمک غذایی سدیم متابی سولفیت سدیم (E223): نگهدارنده‌های غذایی (استفاده محدود طبق قوانین تصویب مواد افزودنی، E 223). ممکن است باعث واکنش‌های آلرژیک، به ویژه تحریک پوست، تحریک معده و آسم شود. مصرف آن برای کودکان توصیه نمی‌شود. همچنین از آن به عنوان افزودنی ضد ملانوز برای غذاهای دریایی (میگو) استفاده می‌شود. 

نگهدارنده‌های غذایی متابی سولفیت سدیم (SMBS) با حل شدن متابی سولفیت سدیم سدیم جامد در آب ساخته می‌شود و دارای pH 4.6 با مقاومت محلول 1.0٪ (از نظر وزنی) است. محلول SMBS در برابر هوا پایدار نیست و با اکسیژن و همچنین کلر واکنش نشان می‌دهد. بنابراین توصیه می‌شود طی 3 تا 7 روز از دسته‌های کمتر از 2٪ وزن و از 7 تا 14 از محلول‌های دسته‌ای کمتر از 10٪ استفاده شود روزها. از لحاظ تئوری، 0.70 ppm از سدیم متابی سولفیت سدیم) از نظر استوکیومتری 1.0 ppm کلر را خنثی می‌کند.

این مقاله در مورد معرفی نگهدارنده‌های غذایی بود. برای خرید انواع نگهدارنده‌های غذایی می‌توانید با تیم فروش پیشگامان شیمی در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

همین حالا برای خرید مواد اولیه از ما مشاوره بگیرید فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان ما جهت مشاوره با شما تماس گیرند.
جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست