فرمولاسیون ماسک پیل آف (لایه بردار)

فرمولاسیون ماسک پیل آف (لایه بردار) + مواد تشکیل‌دهنده

ماسک های لایه بردار به عنوان یک لایه یکنواخت به صورت زده می‌شوند و پس از مدت زمان مشخص در یک فیلم قابل انعطاف و لایه‌برداری برداشته می‌شوند.

فرمولاسیون ماسک لایه‌بردار پیل آف

ماسک پیل آف جامد

% وزنی مواد تشکیل‌دهنده
10.0 آلژینات سدیم
2.0 زانتان گام
12.0 کلسیم سولفات دی هیدرات
18.0 سوربیتول
4.5 اکسید منیزیم
2.0 گوارگام
50.0 خاک دیاتومه
1.0 تترا سدیم پیرو فسفات

در این فرمولاسیون، سوسپانسیون ترکیبی از مواد تشکیل‌دهنده پودر اغلب جامد است. پودرهای مخلوط خشک درست قبل از استفاده روی پوست با آب مخلوط می‌شوند.

ارتباط بین غلیظ‌کننده‌های گیاهی و جذب سیلیس متخلخل در این فرمول مشهود است. اکسید منیزیم و سولفات کلسیم پس از خشک شدن، یک ماسک جمع و جور ایجاد می‌کنند و باعث حفظ خطوط صورت می‌شوند.

ماسک پیل آف ژل 1

% وزنی مواد تشکیل‌دهنده
10.0 پلی وینیل الکل
30.0 امواسیون پلی وینیل استات (20%)
5.0 پروپیلن گلیکول
10.0 اتانول
0.1 اسانس
0.2 متیل پارابن
0.2 پلی اکسی اتیلن لوریل اتر
44.5 آب
   

پلی وینیل الکل “پادشاه” ماسک‌های قابل لایه برداری پوست صورت است. به آرامی محلول در آب است و حتی برای پوست تحریک شده نیز ایمن است. حتی در عملیات جراحی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. محلول‌های آبی آن پایدار و به اندازه آب شفاف است.

علاوه بر این، فرآیند تبدیل از ژل آبی به فیلم شفاف و خشک می‌تواند از نظر سرعت تبخیر با توجه به مقدار فرار (الکل) و غیر فرار، به عنوان مثال، پروپیلن گلیکول، ایزوپنتیل دیول، گلیسیرین، حلال‌های آب دوست و غیره تنظیم شود.

تنها عیب، مدت زمان لازم برای حل گرانول‌های پلی وینیل الکل در آب است، زیرا آن‌ها به مخلوط کافی و آهسته احتیاج دارند. پس از انحلال کامل، سایر مواد را می‌توان ترکیب کرد. به طور معمول، مقدار پلیمر مورد استفاده بین 5 تا 15 درصد است و ممکن است در پایان فعال‌کننده‌های تسکین‌دهنده، شاداب کننده یا تغذیه‌کننده اضافه شوند.

در این مورد یک سورفکتانت اتوکسیله شده برای حل شدن رایحه (عطر) در سیستم آبی اضافه می‌شود. این فرمول را می‌توان به عنوان یک مدل نگه داشت، که به آن می‌توان مجموعه‌ای از پرکننده‌ها، رنگ‌ها و مرواریدها را برای جذابیت بیشتر آن اضافه کرد.

یک عنصر مهم توسعه این است که باید مراقبت شود تا تأثیر هر یک از مواد افزودنی بر زمان تبخیر و مقاومت مکانیکی فیلم لایه‌برداری قابل بررسی باشد.

ماسک پیل آف ژل 2

% وزنی مواد تشکیل دهنده
13.00 پلی وینیل الکل
0.01 هیالورونیک اسید
2.00 پلی اتیلن گلیکول
4.00 گلیسیرین
8.00  بوتیل گلیکول
0.05 اسید سیتریک
0.15 تری سدیم سیترات
0.30 پلی اکسی اتیلن گلیسریل مونو ایزو استئارات
0.01 عطر
0.20 متیل پارابن
0.05 توکوفرول
0.30 زانتان گام
تا 100.00 آب

در این ماسک، حلال های آبدوست با دقت مخلوط می‌شوند تا تبخیر تدریجی داشته باشند بلکه یک اثر مرطوب کننده فوری نیز دارند. آبرسانی طولانی مدت پوست توسط هیالورونات سدیم تأمین می‌شود.

با استفاده از زانتان گام خصوصیات ضخیم شدن و کشش کافی بدست می آید. ادعا می شود که این فرمول به دلیل pH بافر سیترات، رفتار ذخیره‌سازی بسیار خوبی دارد.

توکوفرول برای محافظت از عطر در برابر اکسیداسیون اضافه می‌شود. ترکیبات پلی اکسی اتیلن همراه با حلال‌ها همچنین از پتانسیل خوبی برای انحلال و جذب کلیه مواد چربی از سطح پوست به لایه پلی وینیل الکل را می‌دهند.

خرید توکوفرول
خرید توکوفرول

ماسک پیل آف سوسپانسیون

% وزنی مواد تشکیل‌دهنده
15.00 پلی وینیل الکل
5.00 سدیم کربوکسی متیل سلولز
5.00 گلیسرین
10.00 اتانول
به مقدار کافی عطر
به مقدار کافی مواد نگهدارنده
0.20 آلومینا برپایه‌ی سرامیک
تا 100 آب

در این نمونه فرمولاسیون مقدار ویسکوزیته محلول پلی وینیل الکل را با سدیم کربوکسی متیل سلولز افزایش می‌دهد، در حالی که گلیسیرین، الکل و آب میزان تبخیر را کنترل می‌کنند.

گفته می‌شود سرامیک‌های پایه آلومینا 5-10 میکرومتر اشعه مادون قرمز را پس از گرم شدن تابش می‌کنند، اگرچه مشخص نیست که چگونه اثر گرمایی فرمول بدست می‌آید. ادعا می‌شود که این ماسک نوع سوسپانسیون باعث تسریع در گردش خون و کند شدن پیری پوست می‌شود.

(جهت خرید مواد اولیه ماسک پیل آف (لایه بردار) با کارشناسان ما تماس بگیرید.)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست