خرید اکسید منیزیم

خرید اکسید منیزیم

شرکت پیشگامان شیمی فعال در حوزه واردات و فروش مواد اولیه شیمیایی می‌باشد. این شرکت اکسید منیزیم را در گریدهای خوراکی، دارویی 99% وارداتی از کشور آلمان و صنعتی 70 درصد عرضه می‌کند. جهت خرید اکسید منیزیم و دریافت انالیز و سفارش آنلاین با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

اکسید منیزیم چیست؟

خرید اکسید منیزیم یک جامد سفید است که اغلب به عنوان یک پودر موجود هست. این ماده دارای فرمول شیمیایی MgO است. منیزیم اکسید یک نوع مکمل معدنی منیزیم است که عمدتاً از منیزیم ساخته شده است. با سوختن منیزیم با اکسیژن خالص به دست می‌آید، اما این روش بسیار پرهزینه است. روش ارزان‌تر این است که اکسیژن به نمک‌های منیزیم را با استفاده از رسوبات زیرزمینی، آب دریا یا تخت‌های نمک معلق نماید. با استفاده از این روش، منبع نمک منیزیم کیفیت منیزیم اکساید تولید شده را تعیین می‌کند.

منیزیم اکساید یک ترکیب غیر معدنی است که در طبیعت به عنوان پریکلاز معدنی رخ می‌دهد. از آن به عنوان یک ملانین ضد باکتری و ملایم استفاده می‌شود و دارای بسیاری از کاربردهای غیر دارویی است. منیزیم اکساید یک اکسید بازی است که با محلول‌های مختلف اسید فسفات واکنش نشان می‌دهد.

ساختار اکسید منیزیم

اکسید منیزیم ترکیبی از فلز با یک ماده‌ی غیر فلزی است، این ساختار مشابه با NaCl است، اما از آن‌جا که از یون‌های Mg2 + و O2 ساخته شده است، نه تنها به طور اتفاقی، +Na و یون‌‌های Cl متصل است، بلکه جذب بسیار قوی‌تر بین یون‌ها وجود دارد. این بدان معنی است که انرژی بیشتری برای جدا کردن آن‌ها از خود می‌گیرد، به طوری که MgO دارای نقطه ذوب 3125K است، تقریباً سه برابر نقطه ذوب 1074K برای کلرید سدیم.

این جاذبه قوی بین یون‌ها نیز به‌خاطر اکسید منیزیم است که بسیار محلول‌تر از کلرید سدیم است. به علت نقطه ذوب بالا، اکسید منیزیم بسیاری از کاربردهای مورد استفاده را در بر می‌گیرد که به علت خواص نسوز آن به کار میرود.

تولید منیزیم اکسید

منابع مهم دیگر اکسید منیزیم، آب دریا، ذخایر زیرزمینی آب نمک و بسترهای نمک عمیق است که در آن هیدروکسید منیزیم [Mg (OH) 2] پردازش می شود. منیزیم هشتمین عنصر فراوان است و تقریباً معادل دو درصد پوسته زمین و به طور معمول 0.12 درصد آب دریا است. MgCO3 و Mg (OH) 2 هر دو با تراش به MgO تبدیل می‌شوند. عملیات حرارتی فرآیند تسویه بر روی سطح و اندازه منافذ و از این رو بر واکنش اکسید منیزیم تشکیل شده تأثیر می‌گذارد. منبع تا حد زیادی سطح و ماهیت ناخالصی‌های موجود در مواد کلسینه شده را تعیین می‌کند.

منیزیم اکسید در دمای کلسینه در محدوده  oC700 – 1000 تشکیل می‌شود. با محاسبه در محدوده oC 1000  – 1500 از اکسید منیزیم در مکان‌هایی استفاده می‌شود که فعالیت شیمیایی کمتری لازم باشد، به عنوان مثال. کود و خوراک دام. قیمت اکسید منیزیم دامی از سایر گریدهای دیگر کمی ارزانتر است.

ویژگی‌ها و کاربردهای اکسید منیزیم

اکسید منیزیم یک ماده خشک‌کننده است. در فرم پودر، آن را به صورت هیدروسکوپی است، به این معنی که مولکول آب خود را از محیط اطراف آن جذب می‌کند. کتابخانه‌ها و سایر اماکن ذخیره‌سازی کتاب و کاغذ، اغلب از منیزیم اکساید پودری استفاده می‌کنند تا کاغذ را حفظ کنند. کوه‌نوردان سنگ معمولاً از این ماده به عنوان راهی برای کاهش رطوبت دست خود و تجهیزات دستی استفاده می‌کنند، گرچه دیگر پودرهای معدنی نیز برای این منظور استفاده می‌شود.

به علت خاصیت نسوز بودن اکسید منیزیم، می‌توان از آن به عنوان پوشش کوره و بوته آزمایشگاه استفاده کرد. همچنین برای ضد عفونی‌کردن دیوار برای دیوارهای پانل استفاده می‌شود. این ماده در شکل هیدراتیک آن (هیدروکسید منیزیم) معمولاً به عنوان یک آنتیکید مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کار به این دلیل است که اکسید منیزیم یک ماده اولیه است، به این معنی که اسیدیته را خنثی کرده و به علت اسید بیش از حد متورم می‌شود. اکسید منیزیم به عنوان مواد تشکیل‌دهنده فعال در داروهای ضد بارداری نیز هست.

با توجه به خواص مقاوم در برابر حرارت، پودر منیزیم اکساید یک عایق عالی را ایجاد می‌کند. این ماده به عنوان جزء معدنی از کابل‌های مس با پوشش عایق‌شده معدنی استفاده می‌شود، یک نوع کابل صنعتی که برای حفاظت از مدارهای ضروری مخصوصاً در هنگام آتش‌سوزی استفاده می‌شود، از جمله دستگاه‌های حفاظتی آتش‌سوزی مانند آلارم یا سیستم‌های کنترل دود.

از آن‌جایی که منبع خوبی از منیزیم است، این ماده در مکمل‌های غذایی برای انسان و حیوان استفاده می‌شود. در مورد حیوانات، این به عنوان یک افزودنی مواد غذایی استفاده می‌شود. برای انسان‌ها می‌تواند در قالب قرص یا در مولتی‌ویتامین‌ها گنجانده شود. استفاده‌های دیگر آن اغلب در کاربردهای اپتیکی به علت ضریب شکست آن (خواص بازتاب نور) در فرم کریستال هست. منیزیا به عنوان یک فیلم محافظ برای صفحه‌های نمایشگر پلاسما که در آن از خصوصیات الکترواپتیکی آن استفاده می‌شود، استفاده شده است.

خرید منیزیم اکسید

فروش منیزیم اکسید صنعتی

فواید سلامتی اکسید منیزیم

اکسید منیزیم برخی از مزایای چشمگیر سلامتی را دارد و می‌تواند به تسکین علائم انواع بیماری‌ها کمک کند.

سطح منیزیم را تنظیم می‌کند

کمبود منیزیم دارای تعدادی از عوامل موثر در رژیم غذایی، آلرژی غذایی، اعتیاد به الکل و سلامتی کلیه است. علائم کمبود منیزیم ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • گرفتگی عضلات پا
 • مسائل قلبی: آریتمی، تپش قلب، تغییرات فشار خون، سوفل
 • درد عضله و استخوان
 • اضطراب و حالات افسرده
 • فشار خون بالا
 • بیخوابی
 • خستگی

اکسید منیزیم به عنوان مکمل، می‌تواند سطح سالم منیزیم را در بدن حفظ کند. در حقیقت، مصرف مکمل بسیاری از علائم مرتبط با کمبود را از بین می‌برد.

مشکلات دستگاه گوارش را مدیریت می‌کند

وقتی اکسید منیزیم با آب مخلوط شود، به آن هیدروکسید منیزیم گفته می‌شود – این مخلوط می‌تواند به طبیعی سازی اسیدهای معده کمک کند. یک مطالعه بر روی 276 نفر نشان داد که ترکیبی از سیمتیکون (ماده ای که برای کاهش گاز استفاده می‌شود)، ذغال فعال و اکسید منیزیم نسبت به دارونما برای کنترل سوء هاضمه موثرتر است.

افسردگی را برطرف می‌کند

اکسید منیزیم ممکن است به مدیریت علائم و رفتارهای افسردگی کمک کند، زیرا ممکن است اثرات مثبتی بر سلامت روان و کاهش استرس داشته باشد. چندین مطالعه ارتباط بین مصرف منیزیم و افسردگی را تأیید کرده است.

فشار خون و خطر سکته مغزی را کاهش می‌دهد.

تحقیقات مجله تغذیه بالینی آمریکا نشان می‌دهد که رژیم‌های غذایی حاوی منیزیم می‌توانند خطر سکته مغزی، به ویژه سکته‌های مغزی ایسکمیک یا انسدادی را کاهش دهند . این نوع سکته مغزی در صورت انسداد شریان مغز اتفاق می‌افتد. علت بیشتر سکته‌های مغزی ایسکمیک فشار خون است و تحقیقات نشان می‌دهد که مکمل منیزیم می‌تواند به کاهش فشار خون کمک کند.

میگرن را کاهش می‌دهد

مکمل اکسید منیزیم ممکن است تعداد و شدت میگرن را کاهش دهد. تحقیقات نشان می‌دهد اکثر مبتلایان به میگرن دچار کمبود منیزیم هستند. بنیاد میگرن آمریکا دریافت که منیزیم یک روش درمانی مناسب برای تسکین و پیشگیری از میگرن است.

خطر سرطان روده بزرگ را کاهش می‌دهد

برخی تحقیقات نشان می‌دهد مکمل‌های اکسید منیزیم ممکن است خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را کاهش دهد. تحقیقات گزارش شده در مجله تغذیه بالینی آمریکا نشان می‌دهد که دوزهای بالای منیزیم با کاهش خطر تومورهای روده بزرگ مرتبط است. این گزارش حاکی از آن است که به ازای هر 100 میلی گرم افزایش منیزیم، خطر ابتلا به تومور 12٪ کاهش می‌یابد.

عوارض جانبی احتمالی

معده و اسهال ناراحت کننده رایج‌ترین عوارض جانبی اکسید منیزیم است. مصرف اکسید منیزیم به همراه غذا می‌تواند مشکلات معده را کاهش دهد. اگر عوارض جانبی مداوم هستند یا اگر بدتر می‌شوند، بهتر است با پزشک خود صحبت کنید. بیشتر افرادی که از مکمل‌های اکسید منیزیم استفاده می‌کنند عوارض جانبی جدی ندارند. واکنش‌های آلرژیک جدی به اکسید منیزیم نادر است. با این حال، هر کسی که علائم بثورات پوستی، خارش، تورم، سرگیجه شدید و یا مشکل تنفس دارد، باید فوراً به پزشک مراجعه کند.

آنالیز اکسید منیزیم صنعتی

جهت دریافت آنالیز اکسید منیزیم دارویی با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

آنالیز اکسید منیزیم

مقدار و نحوه تهیه

مقدار توصیه شده روزانه (RDA) منیزیم برای بزرگسالان جوان 400 میلی گرم در روز برای مردان و 310 میلی گرم در روز برای زنان است. در بزرگسالان بالای 30 سال، RDA 420 میلی گرم در روز برای مردان و 320 میلی گرم در روز برای زنان است.مکمل‌های اکسید منیزیم باید از طریق دهان همراه با وعده‌های غذایی مصرف شود تا ناراحتی معده کاهش یابد. مکمل‌ها نباید خرد یا جویده شوند زیرا انجام این کار خطر عوارض جانبی را افزایش می‌دهد. اگر به صورت مایع مصرف شود، دوز مناسب را طبق دستورالعمل‌های موجود در برچسب مکمل اندازه بگیرید.

فروش اکسید منیزیم:

شما می‌توانید برای تهیه محصولات به سایت پیشگامان شیمی مراجعه نمائید. شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی یکی از برترین شرکت‌ها در زمینه تأمین مواد اولیه در ایران می باشد. این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

آیا مصرف روزانه اکسید منیزیم گرید دارویی بی‌خطر است؟

فقط یک مکمل منیزیم به صورت روزانه که بیش از 350 میلی گرم را فراهم می‌کند، در صورت تحت نظارت پزشکی تجویز می‌شود. اگرچه مسمومیت با منیزیم غیر معمول است، اما دوزهای بالای برخی از مکمل‌های منیزیم ممکن است باعث اسهال، حالت تهوع و گرفتگی شکم شود.

چه زمانی باید اکسید منیزیم مصرف کرد؟

ممکن است هنگام استفاده از این دارو به عنوان ملین، دوز خود را هنگام خواب مصرف کنید. اگر اکسید منیزیم معده را ناراحت کند، ممکن است همراه غذا مصرف شود. اگر علائم بعد از 7 روز مصرف دارو تغییر نکرد، یا اگر علائم بدتر شد، با پزشک خود تماس بگیرید.

آیا اکسید منیزیم برای قلب شما مفید است؟

منیزیم به حفظ ریتم قلب شما کمک می‌کند. از آنجایی که منیزیم در انتقال سایر الکترولیت‌ها مانند کلسیم و پتاسیم به داخل سلول‌ها نقش دارد، برای داشتن ریتم قلب سالم ضروری است. برای تکانه‌های عصبی و انقباضات ماهیچه‌ای با ضربان منظم قلب، الکترولیت‌ها بسیار مهم هستند.

آیا اکسید منیزیم گرید دارویی برای اضطراب مفید است؟

طبق مطالعات سال 2017، نشان داده‌اند که منیزیم می‌تواند اثرات ضد اضطرابی داشته باشد، معمولاً از دوزهای بین 75 تا 360 میلی‌گرم در روز در صورت مصرف منیزیم به عنوان مکمل استفاده می‌کنند. قبل از مصرف هر مکملی، بهتر است با یک ارائه دهنده مراقبت‌های بهداشتی تماس بگیرید تا دوز مناسب را برای خود بدانید.

آیا منیزیم می تواند باعث مشکلات قلبی شود؟

تحقیقات نشان داده‌است که سطوح پایین منیزیم می‌تواند نشانگر بیماری قلبی باشد. منیزیم پایین با عوامل خطر قلبی عروقی مانند فشار خون بالا، ایجاد پلاک شریانی، کلسیفیکاسیون بافت نرم، کلسترول و سخت شدن شریان مرتبط است.

تنظیم مقادیر منیزیم

از آنجایی که بسیاری از عملکردهای بدن وابسته به منیزیم است، سطح پایین تر آن می تواند پیامدهای خاصی داشته باشد. مشخص شده است که کمبود طولانی یا شدید منیزیم نقش ویتامین D در بدن را مختل می کند و همچنین مانع از دسترسی کلسیم به سیستم های بدن می شود. بنابراین، کمبود منیزیم ممکن است با چالش‌های مزمن خاصی مانند مشکلات قلبی عروقی و تحلیل استخوان همراه باشد. همچنین ارتباط بالقوه ای با خطر برخی شرایط مرتبط با دیابت نوع 2 وجود دارد.

کمبود منیزیم دارای تعدادی از عوامل کمک‌کننده از جمله رژیم غذایی، آلرژی غذایی، الکل و بیماری کلیوی است. علائم کمبود منیزیم ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • گرفتگی عضلات پا
 • درد عضلات و استخوان
 • اضطراب و افسردگی
 • فشار خون بالا
 • بی‌خوابی
 • خستگی

هر روز، بدن به مقادیر زیادی منیزیم نیاز دارد، به همین دلیل به آن به عنوان یک ماده معدنی درشت نیز می گویند. اما با وجود نقش حیاتی این ماده معدنی در بدن ما، بسیاری از افراد به دلیل مصرف کم غذاهای غنی از منیزیم دچار کمبود هستند.

به همین دلیل، بازار اکسید منیزیم، به عنوان مکمل منیزیم، در چند سال گذشته رونق گرفته است. مکمل اکسید منیزیم می‌تواند سطوح سالم منیزیم را در سراسر بدن حفظ کند. در واقع، مکمل‌ها بسیاری از علائم مربوط به کمبود را از بین می‌برد.

کاربرد اکسید منیزیم دارویی

منیزیم یک ماده معدنی مهم مورد نیاز بدن انسان است، زیرا تقریباً در هر فرآیند فیزیکی در بدن نقش دارد. اسکلت انسان بالغ 50 تا 60 درصد منیزیم بدن انسان را در خود جای داده است. منیزیم باقی مانده در ماهیچه ها و سایر بافت های نرم وجود دارد. منیزیم به عنوان یک ماده معدنی ضروری به عنوان یک کاتالیزور برای کمک به بسیاری از فرآیندهای بیوشیمیایی در بدن عمل می کند. به عنوان مثال، منیزیم برای عملکرد مناسب ماهیچه ها، تولید انرژی، جذب کلسیم و حمایت از هورمون ها و بسیاری دیگر مهم است.

اکسید منیزیم گرید دارویی برای استفاده در ساخت داروهای ضد اسید و مکمل های معدنی و در تولید مشتقات منیزیم گرید دارویی و برای استفاده به عنوان یک افزودنی غذایی به عنوان ضد گیر کردن، عامل جریان آزاد، خشک کننده عامل حفظ رنگ یا اصلاح کننده PH است. اکسید منیزیم دارای فواید زیر می باشد:

 • مشکلات گوارشی را مدیریت می‌کند
 • افسردگی (Depression) را کاهش می‌دهد
 • کاهش فشار خون و خطر سکته مغزی
 • میگرن را کاهش می‌دهد
 • کاهش خطر سرطان کولورکتال
 • از بین بردن اثرات جانبی احتمالی
 • اکسید منیزیم دارویی نیز به عنوان یک آنتی‌اسیدها برای درمان سوء هاضمه استفاده می‌شود، یا به عنوان یک ملین‌کننده برای کاهش یبوست گاه‌به‌گاه مورد استفاده واقع می‌شود.

اکسید منیزیم دارویی یک مکمل معدنی است که برای جلوگیری و درمان مقدار کم منیزیم در خون استفاده می‌شود. منیزیم برای عملکرد طبیعی سلول‌ها، اعصاب، ماهیچه‌ها، استخوان‌ها و قلب بسیار مهم است. معمولاً یک رژیم متعادل‌کننده حاوی مقادیر منیزیم خون طبیعی است. با این حال، شرایط خاصی باعث می‌شود بدن شما منیزیم را از دست بدهد سریع‌تر از آنکه می‌توانید جایگزین آن از رژیم غذایی خود شوید

روال ثبت سفارش محصولات شیمیایی

با سلام و احترام ، روال ثبت سفارش مواد اولیه شیمیایی در شرکت پیشگامان شیمی به شرح زیر است. لطفا ابتدا با شماره تماس های زیر تماس گرفته ، بعد از مشاوره های لازم و پرسش و پاسخ های مورد نیاز جهت رفع ابهامات میتوان پیش فاکتور مورد نظر را صادر و روال پرداخت را طی کرد. در اخر هم با بارگیری و تحویل به مشتریان عزیز این پروسه به اتمام میرسد.

خرید مواد اولیه صنعتی ، خرید مواد اولیه آزمایشگاهی

درخواست مشاوره مواد شیمیایی

معرفی محصولات و خدمات پیشگامان

پیشنهاد میکنیم این مقالات را مطالعه کنید

پرسش و پاسخ مواد شیمیایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست