خرید اکسید منیزیم صنعتی

خرید اکسید منیزیم

شرکت پیشگامان شیمی فعال در حوزه واردات و فروش مواد اولیه شیمیایی می‌باشد. این شرکت اکسید منیزیم را در گریدهای خوراکی، دامی، دارویی 99% وارداتی از کشور آلمان و صنعتی 70 درصد ایرانی عرضه می‌کند. جهت خرید اکسید منیزیم صنعتی و دریافت آنالیز و سفارش آنلاین با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

جهت استعلام

قیمت پودر اکسید منیزیم

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

قیمت اکسید منیزیم صنعتی

معادل انگلیسی Magnesium Oxide
شناسه محصول 1309-48-4
فرمول MGO
وزن مولکولی 40.3044
خلوص  80% 90% 99% 706%
گرید   دارویی، صنعتی، کشاورزی، دامی
شکل ظاهری ⭐ پودر سفید
حلالیت محلول در اسید رقیق و نامحلول در آب
تولید کننده چین، آلمان، ایران
قیمت اکسید منیزیم خوراکی ⭐ لطفا تماس بگیرید
محل نگهداری جای خشک وخنک

اکسید منیزیم چیست؟

اکسید منیزیم جامدی سفید رنگ است که اغلب به صورت پودر موجود است. این ماده دارای فرمول شیمیایی MgO است. منیزیم اکسید یک نوع مکمل معدنی منیزیم است که عمدتاً از منیزیم ساخته شده است. با سوختن منیزیم با اکسیژن خالص به دست می‌آید، اما این روش بسیار پرهزینه است. روش ارزان‌تر این است که اکسیژن، نمک‌های منیزیم را با استفاده از رسوبات زیرزمینی، آب دریا یا تخت‌های نمک معلق نماید. با استفاده از این روش، منبع نمک منیزیم کیفیت منیزیم اکساید تولید شده را تعیین می‌کند.

منیزیم اکساید یک ترکیب غیر معدنی است که در طبیعت به عنوان پریکلاز معدنی وجود دارد. از آن به عنوان یک ملانین ضد باکتری و ملایم استفاده می‌شود و دارای بسیاری از کاربردهای غیر دارویی است. منیزیم اکساید یک اکسید بازی است که با محلول‌های مختلف اسید فسفات واکنش نشان می‌دهد.

ساختار اکسید منیزیم

اکسید منیزیم ترکیبی از فلز با یک ماده‌ی غیر فلزی است، این ساختار مشابه با NaCl است، اما از آن‌جا که از یون‌های Mg2 + و O2 ساخته شده است، نه تنها به طور اتفاقی، +Na و یون‌‌های Cl متصل است، بلکه جذب بسیار قوی‌تر بین یون‌ها وجود دارد. این بدان معنی است که انرژی بیشتری برای جدا کردن آن‌ها از خود می‌گیرد، به طوری که MgO دارای نقطه ذوب 3125K است، تقریباً سه برابر نقطه ذوب 1074K برای کلرید سدیم.

این جاذبه قوی بین یون‌ها نیز به‌خاطر اکسید منیزیم است که بسیار محلول‌تر از کلرید سدیم است. به علت نقطه ذوب بالا، اکسید منیزیم بسیاری از کاربردهای مورد استفاده را در بر می‌گیرد که به علت خواص نسوز آن به کار می‌رود.

تولید منیزیم اکسید

منابع مهم دیگر اکسید منیزیم، آب دریا، ذخایر زیرزمینی آب نمک و بسترهای نمک عمیق است که در آن هیدروکسید منیزیم [Mg (OH) 2] پردازش می شود. منیزیم هشتمین عنصر فراوان است و تقریباً معادل دو درصد پوسته زمین و به طور معمول 0.12 درصد آب دریا است. MgCO3 و Mg (OH) 2 هر دو با تراش به MgO تبدیل می‌شوند. عملیات حرارتی فرآیند تسویه بر روی سطح و اندازه منافذ و از این رو بر واکنش اکسید منیزیم تشکیل شده تأثیر می‌گذارد. منبع تا حد زیادی سطح و ماهیت ناخالصی‌های موجود در مواد کلسینه شده را تعیین می‌کند.

منیزیم اکسید در دمای کلسینه در محدوده  oC700 – 1000 تشکیل می‌شود. با محاسبه در محدوده oC 1000 – 1500 از اکسید منیزیم در مکان‌هایی استفاده می‌شود که فعالیت شیمیایی کمتری لازم باشد، به عنوان مثال کود و خوراک دام. قیمت اکسید منیزیم دامی از سایر گریدهای دیگر کمی ارزان‌تر است.

ویژگی‌ها و کاربردهای اکسید منیزیم

اکسید منیزیم یک ماده خشک‌کننده است. فرم پودر آن به صورت هیدروسکوپی است، به این معنی که مولکول آب خود را از محیط اطراف جذب می‌کند. کتابخانه‌ها و سایر اماکن ذخیره‌سازی کتاب و کاغذ، اغلب از منیزیم اکساید پودری استفاده می‌کنند تا کاغذ را حفظ کنند. کوه‌نوردان سنگ معمولاً از این ماده به عنوان راهی برای کاهش رطوبت دست خود و تجهیزات دستی استفاده می‌کنند، گرچه دیگر پودرهای معدنی نیز برای این منظور استفاده می‌شود.

به علت خاصیت نسوز بودن اکسید منیزیم، می‌توان از آن به عنوان پوشش کوره و بوته آزمایشگاه استفاده کرد. همچنین برای ضد عفونی‌کردن دیوار برای دیوارهای پانل استفاده می‌شود. این ماده در شکل هیدراتیک آن (هیدروکسید منیزیم) معمولاً به عنوان یک آنتیکید مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کار به این دلیل است که اکسید منیزیم یک ماده اولیه است، به این معنی که اسیدیته را خنثی کرده و به علت اسید بیش از حد متورم می‌شود. اکسید منیزیم به عنوان مواد تشکیل‌دهنده فعال در داروهای ضد بارداری نیز کاربرد دارد.

با توجه به خواص مقاوم در برابر حرارت، پودر منیزیم اکساید یک عایق عالی را ایجاد می‌کند. این ماده به عنوان جزء معدنی از کابل‌های مس با پوشش عایق‌شده معدنی استفاده می‌شود، یک نوع کابل صنعتی که برای حفاظت از مدارهای ضروری مخصوصاً در هنگام آتش‌سوزی استفاده می‌شود، از جمله دستگاه‌های حفاظتی آتش‌سوزی مانند آلارم یا سیستم‌های کنترل دود.

از آن‌جایی که منبع خوبی از منیزیم است، این ماده در مکمل‌های غذایی برای انسان و حیوان استفاده می‌شود. در مورد حیوانات، این به عنوان یک افزودنی مواد غذایی استفاده می‌شود. برای انسان‌ها می‌تواند در قالب قرص یا در مولتی‌ویتامین‌ها گنجانده می‌شود. استفاده‌های دیگر آن اغلب در کاربردهای اپتیکی به علت ضریب شکست آن (خواص بازتاب نور) در فرم کریستال است. منیزیا به عنوان یک فیلم محافظ برای صفحه‌های نمایشگر پلاسما که در آن از خصوصیات الکترواپتیکی آن استفاده می‌شود، استفاده شده است.

خرید منیزیم اکسید
فروش منیزیم اکسید صنعتی

اکسید منیزیم در خوراک دام و طیور

منیزیم یک جزء ضروری در رژیم غذایی گاو و گوسفند است و کمبود یا کمبود آن منجر به کزاز علف و بیماری های مشابه می شود. اکسید منیزیم برای دام به طور کلی به عنوان یک مکمل مهم به خوراک آنها اضافه می شود و اساساً باید عاری از سرب و ناخالصی های فلزات سنگین باشد. قیمت اکسید منیزیم خوراک دام بین 10 تا 30 هزارتومان می باشد.

کاربرد اکسید منیزیم دارویی

منیزیم یک ماده معدنی مهم مورد نیاز بدن انسان است، زیرا تقریباً در هر فرآیند فیزیکی در بدن نقش دارد. اسکلت انسان بالغ 50 تا 60 درصد منیزیم بدن انسان را در خود جای داده است. منیزیم باقی مانده در ماهیچه‌ها و سایر بافت‌های نرم وجود دارد. منیزیم به عنوان یک کاتالیزور برای کمک به بسیاری از فرآیندهای بیوشیمیایی در بدن عمل می‌کند. به عنوان مثال، منیزیم برای عملکرد مناسب ماهیچه‌ها، تولید انرژی، جذب کلسیم و حمایت از هورمو‌ن‌ها مهم است.

اکسید منیزیم گرید دارویی برای استفاده در ساخت داروهای ضد اسید و مکمل‌های معدنی و در تولید مشتقات منیزیم گرید دارویی و برای استفاده به عنوان یک افزودنی غذایی به عنوان ضد گیر کردن، عامل جریان آزاد، خشک کننده عامل حفظ رنگ یا اصلاح کننده PH است. اکسید منیزیم دارای فواید زیر می باشد:

  • بهبود مشکلات گوارشی 
  • کاهش افسردگی (Depression
  • کاهش فشار خون و خطر سکته مغزی
  • کاهش میگرن 
  • کاهش خطر سرطان کولورکتال
  • از بین بردن اثرات جانبی احتمالی
  • اکسید منیزیم دارویی نیز به عنوان یک آنتی‌اسیدها برای درمان سوء هاضمه استفاده می‌شود یا به عنوان یک ملین‌ برای کاهش یبوست گاه‌به‌گاه مورد استفاده واقع می‌شود.

اکسید منیزیم در قرص

اکسید منیزیم در قرص به عنوان یک مکمل معدنی که برای جلوگیری و درمان مقدار کم منیزیم در خون استفاده می‌شود. منیزیم برای عملکرد طبیعی سلول‌ها، اعصاب، ماهیچه‌ها، استخوان‌ها و قلب بسیار مهم است. یک رژیم متعادل‌کننده مقادیر منیزیم برای بدن مهم است. با این حال، شرایط خاصی باعث می‌شود بدن شما منیزیم را از دست بدهد که در این شرایط نیاز به مصرف مکمل آن دارید.

عوارض جانبی احتمالی مصرف اکسید منیزیم

رایج‌ترین عوارض جانبی اکسید منیزیم خوراکی، ناراحتی معده و اسهال است. مصرف اکسید منیزیم به همراه غذا می‌تواند مشکلات معده را کاهش دهد. اگر عوارض جانبی مداوم هستند یا اگر بدتر می‌شوند، بهتر است با پزشک خود صحبت کنید. بیشتر افرادی که از مکمل‌های اکسید منیزیم استفاده می‌کنند عوارض جانبی جدی ندارند. واکنش‌های آلرژیک جدی به اکسید منیزیم نادر است. با این حال، هر کس که علائم بثورات پوستی، خارش، تورم، سرگیجه شدید و یا مشکل تنفس دارد، باید فوراً به پزشک مراجعه کند.

آنالیز اکسید منیزیم صنعتی

جهت دریافت آنالیز اکسید منیزیم سبک و سنگین با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

آنالیز اکسید منیزیم

 

فروش اکسید منیزیم خالص

شما می‌توانید برای تهیه محصولات به سایت پیشگامان شیمی مراجعه نمائید. شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی یکی از برترین شرکت‌ها در زمینه تأمین مواد اولیه در ایران می باشد. این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

تولید اکسید منیزیم در ایران

در حال حاضر چندین شرکت در ایران به تولید اکسید منیزیم پودری می پردازند که شرکت توما، پایا معدن و اکسیرانی از جمله انها می باشند.

پودراکسید منیزیم آلمانی

ما این محصول را با کد کالا 105866 مرک آلمان 100 گرمی مرک در گرید آزمایشگاهی، و با برند مگنزیا گرید دارویی آلمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست