فروش طعم دهنده های طبیعی خوراکی

طعم دهنده های طبیعی در صنایع غذایی

برای اولین‌بار مهم است که بدانیم چه چیزی عطر و طعم را تشکیل می‌دهد و چرا عطر و بو لازم برای مواد است. چه چیزی غذا را جذاب می‌کند؟ طعم و مزه یکی از ویژگی‌های مهم غذاها است که ما هر روز می‌خوریم – دشوار است تصور کنید که خوردن یک رژیم غذایی از غذاهای چرب نوشیدنی بی‌نظیر باشد!

اساساً طعم ترکیب مزه، عطر و احساس غذا است. در حالی که برخی از غذاها مانند میوه‌های تازه و انواع توت‌ها، طعم خوشمزه درست مثل آن‌ها هستند، اکثر غذاهائی که می‌خوریم، پیچیده‌تر هستند و تقریباً همیشه حاوی نوعی مواد افزودنی برای افزایش طعم هستند.

در واقع، هر دستورالعمل شامل برخی از مواد افزودنی اضافی طعم‌دهنده مانند نمک، فلفل، گیاهان، ادویه‌جات و ترشی‌جات است. تقویت عطر و طعم غذاها می‌تواند یک چیز شاد برای هر انسانی باشد. اما اضافه‌کردن طعم دهنده ها به غذاها همچنین باعث تحریک اشتها می‌شود که برای افرادی که نیاز به وزن دارند ضروری است مانند افراد مسن که ممکن است برخی از توانایی خود را برای خوردن غذا از دست داده باشند.

خواص شیمیایی طعم دهنده های طبیعی

تحقیقات نشان داده است که وقتی “مواد غذایی طبیعی” در بسته‌بندی مواد غذایی ظاهر می‌شود. در مورد طعم طبیعی، منبع اصلی باید یک گیاه یا حیوان باشد. در مقابل، منبع اصلی یک طعم مصنوعی یک ماده‌شیمیایی است. مهم‌تر از همه، همه طعم‌ها حاوی مواد شیمیایی هستند، چه طبیعی و چه مصنوعی. در واقع، هر ماده‌ای در دنیا از مواد شیمیایی شامل آب تشکیل شده است.

طعم‌های طبیعی مخلوط پیچیده‌ای است که توسط شیمی‌دان‌هایی که به طور خاص آموزش دیده شناخته شده به عنوان طعم دهنده ها ایجاد شده است. علاوه بر منبع عطر و طعم اولیه، این مخلوط‌ها می‌توانند شامل بیش از 100 مواد شیمیایی مختلف شامل نگه‌دارنده‌ها، حلال‌ها و سایر مواد دیگر باشند. این‌ها به عنوان “افزودنی‌های اتفاقی” تعریف می‌شوند. 

منبع اصلی طعم دهنده های  طبیعی باید مواد گیاهی یا حیوانی باشد. با این حال، طعم‌های طبیعی بسیار پردازش شده و حاوی مواد افزودنی شیمیایی زیادی هستند. در واقع، طعم‌های طبیعی از ترکیبات شیمیایی و اثرات بهداشتی بسیار متفاوت از طعم‌های مصنوعی نیستند. 

طعم دهنده های طبیعی

شما ممکن است اصطلاح “طعم‌های طبیعی” را در لیست ترکیبات دیده باشید. این‌ها عوامل طعم‌دهنده هستند که تولید کنندگان مواد غذایی برای افزایش طعم و مزه به محصولات خود اضافه می‌کنند.

طعم‌های طبیعی چه هستند؟ طبق دستورالعمل های فدرال FDA ایالات متحده، طعم‌های طبیعی از مواد استخراج‌شده از  گیاه یا منابع حیوانی تولید می‌شود: ادویه‌ها، میوه یا آب میوه، سبزیجات یا آب سبزیجات، مخمر خوراکی، گیاهان، پوست، جوانه، برگ، ریشه یا مواد گیاهی، محصولات لبنی، از جمله محصولات تخمیر شده گوشت، مرغ یا غذاهای دریایی و تخم‌مرغ این طعم‌ها را می‌توان با حرارت دادن یا سرخ‌کردن مواد حیوانی یا گیاهی به دست آورد.

علاوه بر این، تولیدکنندگان به طور فزاینده‌ای از آنزیم‌ها برای استخراج ترکیبات طعم‌دهنده از منابع گیاهی به منظور پاسخگویی به تقاضای طعم‌های طبیعی (1Trusted Source) استفاده می‌کنند.طعم‌های طبیعی به معنای تقویت طعم هستند، نه اینکه لزوماً به ارزش غذای مواد غذایی و یا نوشیدنی کمک می‌کنند.

این طعم‌ها در غذاها و نوشیدنی‌ها بسیار رایج هستند. در واقع، گزارش شده است که تنها مواردی که بیشتر در فهرست مواد تشکیل‌دهنده غذای فرآوری شده ذکر شده‌اند عبارت‌اند از: نمک، آب و شکر.

مواد غذایی که دارای طعم‌های متمایز از قبیل ماست، زرشک، میوه، جو دوسر، نخود فرنگی و پیتزا، آدامس، پیت کورن مایکروویو با طعم کره می‌توانند طعم و عطر خود را از طعم‌های طبیعی دریافت کنند. مانند هر نوع افزودنی، طعم‌های طبیعی می‌توانند مواد غذایی یا نوشیدنی را به منظور افزایش جذابیت مصرف‌کنندگان افزایش دهند.

اگر می‌خواهید از طعم‌های طبیعی اجتناب کنید، تمام مواد غذایی فرآوری نشده مانند میوه‌ها و سبزیجات را انتخاب کنید. شما همچنین می‌توانید از اضافه‌کردن مواد مغذی ارزشمند به رژیم غذایی خود بهره‌مند شوید. صدها طعم طبیعی ایجاد شده توسط شیمی‌دانان مواد غذایی وجود دارد. در اینجا چند مورد است که معمولاً در غذاها و نوشیدنی‌ها یافت می‌شود:

  • آمیل استات:

این ترکیب را می‌توان از موز تقطیر کرد تا عطر و طعم موز را در محصولات پخته‌شده تهیه کند.

  • سیترال:

همچنین به عنوان geranial شناخته می‌شود، سیترال از لمون گراس، لیمو، نارنجی و پیمونو استخراج می‌شود. این در نوشیدنی‌های شیرین و مرکبات استفاده می‌شود.

  • بنزالدهید:

این ماده‌ی شیمیایی از بادام، روغن دارچین و سایر مواد تشکیل شده است. این غالباً برای غذاهای حاوی عطر و طعم بادام استفاده می‌شود.

  • Castoreum:

منبع کمی شگفت‌انگیز و ناخوشایند، این ماده کمی شیرین در ترشحات مقعدی ببر پیدا شده است. گاهی اوقات به عنوان یک جایگزین برای وانیل استفاده می‌شود، گرچه این به دلیل هزینه بالای آن نادر است.

دیگر طعم‌های طبیعی عبارتند از:

  • لیندن اتر: طعم عسل
  • Massoia lactone: طعم نارگیل
  • Acetoin: عطر و طعم کره

اسانس‌ها را می‌توان از هر نوع مواد گیاهی، از جمله میوه‌ها، گیاهان و ادویه‌ها، فرآیند تقطیر نامیده می‌شود. اسانس‌ها ممکن است به آدامس یا آب‌نبات اضافه شوند تا عطر و طعم قرمز یا نعناع را اضافه کنید.

تعریف عطر و طعم طبیعی طبق قوانین فدرال عبارت است از: “اسانس، روغن زیتون، اسانس یا استخراج‌کننده، پروتئین هیدرولیزات، تقطیر یا هر محصولی از فرآوری، گرمایش یا آنزیمولیز، که حاوی ترکیبات طعم‌دهنده‌ای است که از یک ادویه، میوه یا آب‌میوه، آب میوه‌ای یا سبزیجات، مخمر، سبزیجات خوراکی پوست، جوانه، ریشه، برگ و یا مواد گیاهی مشابه، گوشت، غذاهای دریایی، مرغ، تخم‌مرغ، محصولات لبنی و یا محصولات تخمیر آن، عملکرد قابل توجهی در غذا به جای تغذیه، طعم‌دهنده است.

فروش طعم دهنده های طبیعی

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، طعم دهنده ‌های طبیعی مورد نیاز را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

برچسب:
جستجو در پیشگامان شیمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست