فرمولاسیون پودر دستی رختشویی

فرمولاسیون مواد شوینده لباسشویی دستی + مواد مورد نیاز

% w/w مواد تشکیل‌دهنده فعال بخش
81.50 آب A
5.00 کوپلیمر آکریلات، 30٪
3.00 سدیم لوریل سارکوزینات، 30% B
2.50 دی سدیم کوکوئیل گلوتامات، 50٪
3.50 الکل الکوکسیلات1
2.00 گلیسیرین
0.50 اپتیکال برایتنر (OB)
2.00 تترا سدیم گلوتامات دی استات (GLDA)، 47%
به مقدار کافی تا pH مورد نظر سدیم هیدروکسید، 10٪ C
به مقدار کافی اسانس‌ها، رنگ و غیره D

 

خرید سدیم هیدروکسید
خرید سدیم هیدروکسید

روش تولید پودر لباسشویی

  • اجزای قسمت A را با هم مخلوط کنید.
  • قسمت B را اضافه کرده و مخلوط کنید تا مخلوط یکدست شود.
  • هنگام هم زدن مقدار pH را با استفاده از ترکیب بخش C تنظیم کنید.
  • ترکیبات بخش D را اضافه کنید.

ویژگی‌های محصول

شکل ظاهری: مایع سفید، کدر، چسبناک

مقدار pH

8.0 – 9.5

1-  الکل الکوکسیلات چیست؟

اتوکسیلات الکل به دسته ترکیباتی تعلق دارند که از طریق واکنش الکل چرب و اکسید اتیلن سنتز می‌شوند، در نتیجه مولکولی تشکیل می‌شود که از دو قسمت تشکیل شده است: یک الکل چرب غنی از کربن و قسمت دوم یک زنجیره آب دوست، پلی اکسیلن.

این جنبه ساختاری دوگانه از الکل اتوکسیله حاوی یک بخش آبگریز (متنفر از آب) با یک جز آب دوست (آب دوست)، آن‌ها را قادر می‌سازد تا روغن و آب را با کاهش انرژی سطحی مرتبط بین آن‌ها مخلوط و حل کنند. این خواص الکل اتوکسیله به آنها مفهوم کلی سورفکتانت‌ها یا عوامل فعال سطح را می‌دهد.

عملکرد سورفکتانت این الکل اتوکسیله شده هر زمان که مواد روغنی در معرض آب یا هر سطح قرار بگیرند دیده می‌شود. این اتوکسیلات الکل دارای خواص مختلفی هستند، مانند شوینده عالی، کف بالا، و همچنین، اتوکسیلات‌ها که عوامل سریع خیساندن سطح هستند. این الکل‌های اتوکسیله در بسیاری از محصولات صنعتی به عنوان مواد شوینده، مواد خیس‌کننده، امولسیفایرها، چربی‌گیرها و نرم‌کننده‌ها در بسیاری از محصولات موجود در بازار استفاده می‌شود.

این الکل اتوکسیله همچنین در بسیاری از بازارهای تجاری مانند محصولات خانگی و مراقبت شخصی، محصولات شیمیایی، رنگ و پوشش‌ها، نفت و گاز و نظافت صنعتی و سازمانی بکار می‌روند.

الکل‌های چرب طبیعی، در توزیع زنجیره‌های کربن متفاوت است و از این رو می‌تواند بسته به گیاه که از آن استخراج شده است، ساختارها و خواص مختلف الکل اتوکسیله شده را فراهم کند. الکل چرب اتوکسیلات سورفکتانتی است که معمولاً به عنوان اجزای مواد شوینده، تمیز کننده و فرمولاسیون محصولات شوینده در بازارهای صنعتی، تجاری و داخلی استفاده می‌شود.

FAE ها کاربردهای گسترده ای را در مواد شوینده (مواد خیس‌کننده، امولسیون‌کننده‌ها، محصولات بهداشت شخصی (شامپوها، نرم‌کننده‌ها، تقویت‌کننده‌های کف، سازندگان ویسکوزیته)، چرم (چربی‌زدایی، خیساندن)، رنگ‌های نساجی و فرآیند کشاورزی (امولسیون‌کننده‌ها، پراکندگی) پیدا می‌کنند.نمونه‌ای از الکل‌های چرب طبیعی، اتوکسیلات‌های لوریل الکل هستند.

به طور سنتی، لوریل الکل  اتوکسیلات (LAE) به عنوان ماده کف‌کننده در محصولات مراقبت شخصی مانند شامپوها و ژل‌های حمام عمل می‌کند. خاصیت خیس‌کنندگی مؤثر LAE در محصولات تمیزکننده خانگی از جمله شوینده‌ها، پودر لباسشویی و پاک‌کننده‌های سطح سخت استفاده می‌شود. در حالی که در محصولات صنعتی مانند تولید منسوجات و چرم، خاصیت خیساندن به طور مؤثر کمک می‌کند، اما کشش سطحی را کاهش دهید.

منبع طبیعی و ماهیت زیست تخریب‌پذیر الکل اتیکسیلات لوریل باعث استفاده از آن‌ها در فرمول‌های شوینده و شوینده مایع برای بخش‌های مراقبت شخصی می‌شود. چندین مورد از الكسیكلات لوریل در مراقبت‌های شخصی و مواد آرایشی به عنوان امولسیون‌كننده در كرم‌ها، مواد تمیز كننده در شامپوها و مواد شوینده مایع، مواد حل‌كننده مواد معطر استفاده می‌شود.

الكوكسیلات‌های لوریل الكل سورفكتانت‌هایی با كف كم هستند و آن‌ها را برای كاربردهای مناسب مشتریان تولید می‌كند. لوریل الکل اتوکسیلات جایگزین اتوکسیلات کم کف هستند. ستیل الکل (C16)، استئاریل الکل (C18) و ستواستئاریل الکل به اتوکسیلاتهای الکل مربوطه تبدیل می شوند. 

منبع:

  • amphochem.com

این مقاله در مورد فرمولاسیون پودر دستی رختشویی توضیحاتی را ارائه داد. جهت خرید مواد اولیه پودر لباسشویی برای شستن با دست با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

همین حالا برای خرید مواد اولیه از ما مشاوره بگیرید فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان ما جهت مشاوره با شما تماس گیرند.
جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست