فرمولاسیون پودر سفید کننده دندان

پودر سفید کننده دندان چیست؟

تصور می‌شود پودر دندان از هزاران سال پیش ایجاد شده باشد. ممکن است افراد باستان از موادی مانند پوسته تخم‌مرغ سوخته، خاکستر استخوان خرد شده حیوانات و پوسته صدف برای ایجاد پودرهایی که می‌توانند بوی دهان را از بین ببرند، استفاده کرده‌اند.

پودرهای خانگی و تولیدی حاوی نمک یا جوش شیرین در قرن نوزدهم به اوج محبوبیت خود رسیدند.چند تفاوت بین خمیر دندان و پودر دندان وجود دارد. خمیر دندان اغلب حاوی مواد غلیظ‌کننده و مرطوب‌کننده است که آن‌ها را به طور مداوم مرطوب و صاف نگه می‌دارد. قرار است پودرهای دندان خشک باشند، بنابراین حاوی مواد مرطوب‌کننده نیستند. بسته به مارک تجاری، برخی از پودرهای دندان همچنین حاوی زغال چوب، خاک رس، گیاهان و یا سایر مواد طبیعی هستند که باعث سفید شدن می‌شود.

در زیر نمونه‌ای از فرمولاسیون پودر سفید کننده دندان آورده شده است.

فرمولاسیون پودر سفید کننده دندان

فاز مواد تشکیل‌دهنده % وزنی
A ستیل آمین هیدرو فلوراید 0،15
سدیم پلی فسفات 6،OO
کربنات کلسیم 78،55
کربوکسی متیل سلولز (CMC) 1 ،50
آلومینیوم لاکتات 8،OO
سیلیس 3،50
اس ال اس (SLS) 1،40
سدیم ساخارین 0،30
B طعم‌دهنده 0،60

ساخت پودر سفید کننده دندان

مواد فاز A را به مدت 15 یا 20 دقیقه در مخلوط کن، مخلوط کنید. مخلوط را از الک ریز رد کنید تا اندازه ذرات یکنواخت شود. فاز B را روی پودر بپاشید. دوباره مخلوط را به مدت 15 یا 20 دقیقه مخلوط کرده و دوباره الک کنید. توجه: برای افزایش قدرت کف‌کنندگی می‌توان مقدار SLS را افزایش دهید.

جهت استعلام قیمت پودر سفید کننده دندان

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

توصیف مواد تشکیل‌دهنده

سدیم کربوکسی متیل سلولز (CMC)

سدیم کربوکسی متیل سلولز (CMC) با واکنش سدیم مونوکلرو استات با سلولز قلیایی در شرایط کاملاً کنترل شده ساخته می‌شود. پلیمر آنیونی حاصل خالص و خشک می‌شود.

CMC خالص برای محصولات مراقبت شخصی و برنامه‌های آرایشی معمولاً با حداقل خلوص 99.5 درصد به فروش می‌رسد. علاوه بر سیستم‌های آبی غلیظ، CMC در محصولات مراقبت شخصی برای اتصال آب و توانایی آن در تعلیق رنگدانه‌ها و مواد فعال موجود در محلول استفاده می‌شود.

سدیم کربوکسی متیل سلولز (CMC) یک پلیمر آنیونی و محلول در آب است. انواع گریدهای CMC با درجه‌های مختلف جایگزینی، گرانروی و اندازه ذرات در دسترس است.

  • انواع S بر اساس تعویض یکنواخت، محلول های نرم و صاف ارائه می‌دهند.
  • انواع O قابلیت انحلال و پایداری ویسکوزیته را در ذخیره در محیط‌های با pH پایین فراهم می‌کنند.

سدیم لوریل سولفات

سدیم لوریل سولفات، نمک سدیم یک آلکیل سولفات، است که با اسپری خشک شده و بر اساس یک الکل چرب اولیه، اشباع شده، با زنجیره مستقیم ساخته شده است.

این ماده دارای خاصیت کف و پاک‌کننده است و با ماده ماده فعال بسیار زیاد و محتوای بسیار کم نمک‌های غیر آلی و الکل چرب بدون سولفات مشخص می‌شود. این محصول به طور ایده‌آل در خمیر دندان، شامپوهای امولسیون و کرم استفاده می‌شود.

سدیم ساخارین

نمک سدیم ساخارین، به صورت بلورهای سفید بدون بو یا پودر کریستالی به نظر می‌رسد. محلول آبی آن در برابر کاغذ تورنسل به صورت خنثی یا قلیایی است، اما در فنل فتالئین قلیایی نیست.

سیلیس

سیلیس ویژه نشان‌دهنده طیف وسیعی از محصول سیلیس رسوبی است. تنظیم دقیق پارامترهایی مانند سطح، اندازه ذرات، خلوص یا ظرفیت جذب روغن باعث تولید محصولاتی با خصوصیات مختلف می‌شود.

منبع:naturalingredient.org

(جهت خرید مواد اولیه پودر سفید کننده دندان با کارشناسان ما تماس بگیرید.)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست