فرمولاسیون اسپری خوشبو کننده دهان

فرمولاسیون اسپری خوشبو کننده دهان + فرآیند تولید

% W/W مواد تشکیل‌دهنده
تا رسیدن به 100% آب فاز A
5.00 ایزوسوربید
10.00 زایلیتول
10.00 سوربیتول
1.00 هیدروکسی پروپیل سیکلو دکسترین
1.00 طعم‌دهنده نعناع
0.50 سدیم بنزوات فاز B
0.50 پتاسیم سوربات
به مقدار کافی CI 42090 (ماده رنگی) فاز C
به مقدار کافی تا pH 5،8 گلوکونولاکتون فاز D

به دلیل استفاده از ایزوسوربید، این اسپری خوراکی فاقد الکل با کاهش رشد میکروارگانیسم‌های بیماری زا مسئول هالیوز، بر روی میکروبیوتای دهان اثر می‌گذارد. این ماده با دو پلیول غیر پریوژنیک، زایلیتول و سوربیتول برای کاهش خشکی دهان شیرین می‌شود در حالی که هیدروکسی پروپیل سیکلو دکسترین به حفظ نفس تازه در تمام طول روز کمک می‌کند.

فرآیند تولید اسپری خوشبو کننده دهان

  1. فاز A: در دمای اتاق زایلیتول و سوربیتول را در آب پخش کنید، در حالی که هم می‌زنید (سرعت متوسط). سپس با تحریک ملایم، هیدروکسی پروپیل سیکلو دکسترین، ایزوسوربید و عطر و طعم دهنده را اضافه کنید.
  2. فاز B را در حین هم زدن به A اضافه کنید (با سرعت متوسط).
  3. تحت تحریک ملایم، فاز C را به A + B اضافه کنید.
  4. pH را با محلول آبی 10٪ فاز D تنظیم کنید.

ثبات و پایداری محصول:

1 ماه در 50 درجه سانتی‌گراد و 3 ماه در دمای اتاق و 40 درجه سانتی‌گراد.

جهت استعلام قیمت مواد اولیه اسپری خوشبو کننده دهان

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

مواد تشکیل دهنده اسپری خوشبو کننده دهان

ایزوسوربید

ایزوسوربید یک ترکیب شیمیایی دو حلقه‌ای از گروه دیول‌ها و هتروسیکل‌های حاوی اکسیژن است که حاوی دو حلقه فوران ذوب شده است. ماده اولیه ایزوسوربید D- سوربیتول است که با هیدروژناسیون کاتالیزوری D-گلوکز بدست می آید که به نوبه خود با هیدرولیز نشاسته تولید می‌شود. ایزوسوربید به عنوان یک ماده شیمیایی پلت فرم گیاهی مورد بحث قرار گرفته است که از آن می‌توان مشتقات زیست تخریب پذیر با قابلیت های مختلف را بدست آورد.

ایزوسوربید در حال حاضر به عنوان یک بلوک سازنده مونومر برای پلی‌کربنات‌ها، پلی‌استرها، پلی‌اورتان‌ها و اپوکسیدها از نظر علمی و فنی بسیار مورد توجه است.

هیدروکسی پروپیل سیکلو دکسترین

سیکلودکسترین‌ها گروهی از محصولات طبیعی مرتبط با ساختار هستند که در طی هضم باکتریایی سلولز ایجاد می‌شوند. این الیگوساکاریدهای حلقوی از واحدهای α-D-گلوکوپیرانوز پیوند خورده (α-1،4) تشکیل شده و حاوی حفره مرکزی تا حدی لیپوفیل و یک سطح خارجی آب دوست هستند.

به دلیل ترکیب صندلی واحدهای گلوکوپیرانوز، سیکلودکسترین‌ها به جای استوانه‌های کامل مانند یک مخروط کوتاه شده هستند. عملکردهای هیدروکسیل با گروه‌های هیدروکسیل اولیه باقی‌مانده قند در لبه باریک مخروط و گروه‌های هیدروکسیل ثانویه در لبه وسیع به سمت خارج مخروط هدایت می‌شوند.

خوشبو کننده دهان
فرمولاسیون خوشبو کننده دهان

مشتقات سیکلودکسترین مورد علاقه در داروسازی شامل مشتقات هیدروکسی پروپیل β- و γ-سیکلودکسترین، بتا سیکلودکسترین متیله شده به صورت تصادفی، سولفوبوتیل اتر β-سیکلودکسترین و به اصطلاح سیکلودکسترین‌های شاخه‌ای مانند گلوکوزیل- β سیکلودکسترین است.

پتاسیم سوربات

به عنوان ماده نگهدارنده استفاده می‌شود، در مورد وگان بودن یا نبودن سوربات پتاسیم سوالات زیادی وجود دارد. سوربات پتاسیم نمک پتاسیم اسید سوربیک است و معمولاً برای نگهداری غذاهایی از جمله ماست، شراب و کالاهای پخته شده استفاده می‌شود. این ماده نگهدارنده دارای گرید غذایی است که به طور کلی به عنوان بی خطر (GRAS) شناخته می‌شود. این ماده معمولاً به عنوان ماده نگهدارنده 202 شناخته می شود. بعنوان یک ماده نگهدارنده طبیعی که وجود دارد، سوربات پتاسیم وگان محسوب می‌شود.

امروزه سوربات پتاسیم می‌تواند با خنثی‌سازی اسید سوربیک با هیدروکسید پتاسیم به صورت صنعتی تولید شود. این ماده به جلوگیری از رشد کپک و مخمرها در بسیاری از غذاها کمک می‌کند و ماندگاری و طراوت آن‌ها را بهبود می‌بخشد. وقتی نوبت به انتخاب ماده نگهدارنده مناسب می‌رسد، درک خصوصیات آن قسمت مهمی از فرآیند است.

فروش سوربات پتاسیم
خرید سوربات پتاسیم رشته ای غذایی

گلوکونولاکتون

گلوکونولاکتون پودر کریستالی سفیدی است که از اسید گلوکونیک حاصل می‌شود، ماده‌ای است که به طور طبیعی توسط پستانداران به منظور متابولیسم کربوهیدرات‌ها تولید می‌شود. همچنین می‌توان آن را از ذرت به صورت تجاری تولید کرد.

گلوکونولاکتون در محصولات ما چه کاری انجام می دهد؟

گلوکونولاکتون یک ماده نگهدارنده است، اما همچنین یک ماده مرطوب‌کننده و یک حلال است. این یک پاک‌کننده رادیکال‌های آزاد است، که آن را برای محافظت از پوست در برابر برخی از اثرات اشعه ماوراء UV بنفش و برای لایه‌برداری مفید می‌کند. در غذا، گلوکونولاکتون یک عامل بهبودی و ترشی، یک عامل خمیرمایه و یک عامل کنترل pH است. گلوکونولاکتون همچنین در ده‌ها محصول مراقبت شخصی از جمله مرطوب‌کننده، پاک‌کننده‌های صورت، ضد آفتاب، نرم‌کننده، اسپری خوشبو کننده دهان و سایر موارد وجود دارد.

منابع:

  • roquette.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست