کاربید تنگستن

کاربید تنگستن چیست؟

کاربید تنگستن با فرمول شیمیایی (WC) یک ترکیب شیمیایی (به طور خاص، یک کاربید) است که حاوی قسمت‌های مساوی از اتم‌های تنگستن و کربن است. در ابتدایی‌ترین شکل آن، کاربید تنگستن یک پودر خاکستری ریز است، اما می‌توان آن‌را با استفاده از فرآیندی به نام ذوب‌کننده برای استفاده در ماشین‌آلات صنعتی، ابزار برش، ساینده، دور زره، سوراخ‌کردن، سایر ابزارها و دستگاه‌ها و جواهر سازی، به شکل‌های فشرده، شکل داد.

کاربیـد تنگستن عمده تقریباً دو برابر فولاد سخت است، با مدول یانگ تقریبا 530-700 GPa و چگالی آن دو برابر فولاد است -تقریباً در وسط سرب و طلا است. چگالی قابل مقایسه با کورندوم دارد.

خرید مواد آزمایشگاهی

سنتز کاربید تنگستن:

کاربید تنگستن با واکنش فلزات تنگستن و کربن در دمای 1400 تا 2000 درجه سانتی‌گراد تهیه می‌شود. روش‌های دیگر شامل یک فرایند در بستر سیال و درجه حرارت پایین ثبت شده است که در آن فلز تنگستن یا WO3 آبی با مخلوط  CO/CO2 و  H2 در دمای بین 900 تا 1200 درجه سانتی‌گراد واکنش می‌دهد.

WC همچنین با گرم کردن WO3 با گرافیت قابل تولید است. روش‌های رسوب شیمیایی بخار که مورد بررسی قرار گرفته‌اند عبارت‌اند از:

  • واکنش هگزاکلراید تنگستن با هیدروژن (به عنوان ماده کاهنده) و متان (به عنوان منبع کربن) در 670 درجه سانتی‌گراد (1238 درجه فارنهایت)

WCl6 + H2 + CH4 → WC + 6 HCl

  • واکنش هگزافلورید تنگستن با هیدروژن (به عنوان ماده کاهنده) و متانول (به عنوان منبع کربن) در 350 درجه سانتی‌گراد (662 درجه فارنهایت)

WF6 + 2 H2 + CH3OH → WC + 6 HF + H2O

کاربـرد‌های خرید کاربید تنگستن

  • ابزارهای برش در ماشین‌های برش
  • مهمات نظامی
  • معدن و حفاری بنیاد
  • هسته‌ای

کاربیـد تنگستن همچنین یک بازتابنده نوترون مؤثر است و به همین ترتیب در تحقیقات اولیه در مورد واکنش‌های زنجیره‌ای هسته‌ای، به ویژه برای سلاح‌ها، استفاده می‌شد.

  • استفاده در وسایل ورزشی (تایر دوچرخه – اسکیت و…)
  • وسایل جراحی
  • جواهرسازی
  • استفاده از روکش کاربیـد تنگستن در دیسک‌های ترمز (افزایش بازه‌ی کارایی و کاهش گرد و غبار ترمز)

سمیت کاربید تنگستن:

خطرات اصلی سلامتی مرتبط با کاربیـد تنگستن مربوط به استنشاق گرد و غبار آن که منجر به فیبروز می‌شود.

خرید کاربید تنگستن:

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌ شما مشتریان عزیز، محصول مورد نیاز صنایع مختلف را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند. این محصول در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود. قیمت‌های عرضه شده توسط این شرکت همواره پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

همین حالا برای خرید مواد اولیه از ما مشاوره بگیرید فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان ما جهت مشاوره با شما تماس گیرند.
جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست