فرمولاسیون پودر موبر

فرمولاسیون پودر موبر + مواد تشکیل‌دهنده

با توجه به اینکه مو معمولاً در طی دو روز رشد می‌کند، تراشیدن مو کار همیشگی است و باعث ایجاد لک و بریدگی زیاد می‌شود. البته گزینه جایگزین، موبر، یک ماده شیمیایی پاک‌کننده مو است که معمولاً در فرمول کرم، ژل و یا پودر عرضه می‌شود و چند دقیقه روی آن را روی مو قرار می‌دهید و سپس پاک می‌کنید.طبق گفته محققان، این مواد پاک‌کننده مو به دلیل تیو گلیکولات کلسیم کار می‌کنند، که “کمک می‌کند تا پیوند موها شکسته شود تا به اثر موبری برسد”.

(جهت خرید مواد اولیه پودر موبر با کارشناسان ما تماس بگیرید.)

ترکیبات استفاده شده در پودر موبر

برای تولید پودر موبر نیاز به 65 درصد بی کربنات کلسیم | 25 درصد سولفید آرسنیک | 10 درصد آهک + رطوبت نیاز دارید. در فرمول پودر موبر دو نمک متفاوت وجود دارد.مورد اول آرسنیک و دوم آهک است، آرسنیک به صورت اسید و آهک به صورت باز و خورنده است. وقتی این دو باهم ترکیب میشوند خورندگگی بسیار زیادی دارد.

فرمول پودر موبر

درصد مواد تشکیل‌دهنده
20.0 کلسیم تیوگلیکولات 
23.1 هیدروکسید کلسیم
8.9 هیدروکسید استرانسیوم
1.5 سدیم لوریل سولفات (SLS)
1.0 هیدروکسی اتیل سلولز (HEC)
45.2 کربنات منیزیم
0.3 اسانس

فرآیند تولید

تهیه پودر موبر شامل مراحل مشخص زیر است:

  1. تیو گلیکولات کلسیم، هیدروکسید کلسیم، هیدروکسید استرانسیم، سدیم لوریل سولفات و هیدروکسی اتیل سلولز را مخلوط کنید.
  2. عطر را کاملاً با کربنات منیزیم مخلوط کنید.
  3. مورد دوم را به اولی اضافه کرده و کاملاً مخلوط کنید.

عملکرد مواد تشکیل‌دهنده پودر موبر

مواد مختلف بسیاری وجود دارد که در فرمول‌های پاک‌کننده مو استفاده شده است. برخی از این مواد خاصیت از بین بردن موهای زائد را بر عهده دارند در حالی که برخی دیگر برای بهبود زیبایی محصول مورد نیاز است.

موبرها، موهای زائد را به روشی کاملاً متفاوت از بین می‌برند. بدیهی است که سپس آن‌ها به ترکیبات مختلفی برای عملکرد نیاز دارند. یک اپیلاسیون استاندارد ممکن است از یک موم مانند موم بیزواکس و یک رزین چسبناک و پلیمری تشکیل شود.موم عمل تنظیم‌کننده لازم برای لایه‌برداری محصول از روی پوست را فراهم می‌کند و رزین به اتصال مواد به مو کمک می‌کند.

فروش کلسیم تیوگلیکولات
فروش کلسیم تیوگلیکولات

عملکرد تیوگلیکولات‌ها

مواد مؤثری که برای موبرها استفاده می‌شود شامل نمک‌های تیوگلیکولات و سولفیدها است. نمک‌های تیوگلیکولات شامل موادی مانند تیوگلیکولات کلسیم و تیوگلیکولات پتاسیم است.

در یک محلول آبی با pH مناسب، آن‌ها به اسید تبدیل می‌شوند و سپس بر روی مو تأثیر می‌گذارد. از سولفیدهایی مانند سولفید باریم یا سولفید استرانسیم نیز استفاده می‌شود زیرا آن‌ها واکنش سریع تری نسبت به تیوگلیکولات‌ها نشان می‌دهند، ویژگی‌های دیگری دارند که باعث جذابیت کمتر آن‌ها می‌شود.از آنجایی که PH برای عملکرد مناسب موبرها بسیار مهم است، موادی مانند سدیم هیدروکسید یا هیدروکسید کلسیم که pH را تنظیم می‌کنند، گنجانده شده است.

علاوه بر مواد موزدایی، ترکیبات دیگری نیز برای تکمیل فرمولاسیون لازم است. این شامل رقیق‌کننده‌ها، نرم‌کننده‌ها، مواد غلیظ‌کننده، مواد معطر و مواد رنگی است.آب غالباً به عنوان رقیق‌کننده موبرها استفاده می‌شود زیرا با طیف وسیعی از مواد اولیه سازگار، غیر تحریک‌کننده و ارزان قیمت سازگار است.

خرید سدیم هیدروکسید
خرید سدیم هیدروکسید

عملکرد عطرها در فرمولاسیون موبرها

برای بهبود زیبایی فرمول، عطرها ارائه می‌شوند. این عطرها باید به طور خاص برای غلبه بر بوی تهاجمی مواد موزدایی ساخته شوند. برای محصولات کرم یا لوسیون، به امولسیفایر نیاز است و از رنگ برای تغییر رنگ استفاده می‌شود. مواد مختلف دیگری مانند مواد نگهدارنده، آنتی‌اکسیدان‌ها، عصاره‌ها نیز ممکن است موجود باشد.

بسته‌بندی محصولات موبر

فراتر از موادی که به فرمول پاک‌کننده مو وارد می‌شوند، اجزای بسته‌بندی ماده اولیه مهم دیگری هستند. در درجه اول از بطری‌ها استفاده می‌شود و از پلاستیک‌هایی مانند پلی وینیل کلراید (PVC) یا پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) ساخته می‌شوند. برای محصولات آئروسل، از قوطی استیل یا آلومینیوم استفاده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست