خرید موم بیزواکس

خرید موم بیزواکس

شرکت پیشگامان شیمی این محصول را در کیسه‌های 25 کیلوگرمی از کشورهای آلمان و چین وارد می‌کند. جهت موم بیزواکس" href="https://irchem.ir/buy-biswax-wax/" target="_blank" rel="noopener">خرید موم بیزواکس سفید و زرد گرید آرایشی بهداشتی با کارشناسان ما تماس بگیرید. موم بیزواکس (beeswax) قدیمی‌ترین و خالص‌ترین موم در جهان است. در زمان برداشت عسل، لانه زنبوری‌ها را به دقت باز می‌کنند تا عسل را از شانه بیرون بیاورند.

زنبورها عسل را به شانه‌هایی که حاوی موم هستند می‌بندند و در هر سلول این موم پر از عسل هست. این پوشش در تولید موم زنبور عسل ما استفاده می‌شود و در واقع موم ماده‌ای است که ساختار لانه زنبوری را شکل می‌دهد.

مشخصات موم بیزواکس

موم خالص هنگامی که توسط زنبور عسل ترشح می‌شود، تقریباً سفید است؛ تنها پس از تماس با عسل و گرده، رنگ آن به طور قابل ملاحظه‌ای شدید زرد رنگ می‌شود و پس از حدود چهار سال به رنگ قهوه‌ای تبدیل می‌شود.موم بیزواکس در برابر اسیدها مقاومت می‌کند و در آب و الکل سرد حل نمی‌شود.

این ماده را تا حدودی در الکل جوش، و به طور کامل در کلروفرم، در کربن، و در جوهر سقز گرم، می‌توان حل کرد. تراکم آن در دمای 15 درجه سانتی‌گراد، حدود 0.960 کیلوگرم در متر مکعب تا 0.970 کیلوگرم در متر مکعب است و در دمای بین 63.5 درجه سانتی‌گراد و 64.5 درجه سانتی‌گراد ذوب می‌شود.زنبورهای کارگر زن، که عمر آن حدود چهار هفته است، دارای هشت موم مخصوص تولید مثل در شکم خود هستند. زنبورهای کارگر جوان کارایی بیشتری در تولید موم دارند.

غلظت موم آن‌ها بعد از منفی 18 روز تا پایان عمر خود از بین می‌رود. موم زنبور عسل توسط این زنبورها از طریق مصرف عسل تولید شده از شهد گل جمع‌آوری شده ساخته شده است. برای تولید یک پوند از موم، شش تا هشت پوند عسل مصرف می‌شود.رنگ موم ممکن است دارای زیبایی باشد، اما پیامدهای کیفیتی ندارد. موم سفید با فیلتر کردن و به طور طبیعی حذف رنگ بدون استفاده از مواد شیمیایی به دست می‌آید، که از دیدگاه مصرف‌کننده از روش‌های ترجیحی است.

خرید موم بیزواکس سفید

کاربردهای موم بیزواکس

موم بیزواکس یک انتخاب عالی برای بسیاری از بیماری‌های پوستی است. موم بیزواکس یک روش شگفت‌انگیز برای مرطوب‌کنندگی پوست است و معمولاً در محصولات مراقبت از پوست و لوازم آرایشی یافت می‌شود. این ماده می‌تواند به محافظت و ترمیم پوست خشن و خشک کمک کند زیرا توانایی حفظ رطوبت را دارد. درد را کاهش می‌دهد و ضد التهاب است.به عنوان دارو، استفاده از موم بیزواکس در کاهش درد و التهاب مورد مطالعه قرار گرفته و دارای اثرات ضد تورم ملایم است.

موم زنبور عسل خاصیت ضد التهابی، ضد ویروسی و ضد باکتریایی دارد. این سه خاصیت باعث می‌شود موم زنبور عسل برای بهبود زخم‌ها و جراحات کوچکتر مفید باشد و همچنین می‌تواند برای سوزش های جزئی پوستی نیز استفاده شود.بیزواکس به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می‌کند و منبع خوبی برای ویتامین A است. این ماده در تهیه محصولات مخصوص انواع پوست‌های خشک و خشن از آن استفاده بسیار خوبی می کند زیرا ویتامین A باعث آبرسانی و نرم شدن می‌شود و همچنین باعث ترمیم سلول می‌شود.

موم بیزواکس جهت تولید:

  • پمادها
  • کاهنده سرعت انحلال در بسیاری از ترکیبات دارویی
  • کپسول‌های ژلاتینی
  • روکش‌های قرص

به کار می‌رود.خرید موم بیزوکس در دو نوع زرد و نوع سفید انجام می گیرد. موم زرد محصول خام به دست آمده از لانه زنبوری است. موم سفید مومی هست با سفید کردن موم‌های زرد ساخته شده است. در شمع‌سازی به علت قابلیت اشتعال بسیار خوب مورد استفاده قرار می‌گیرد. موم بیزواکس تصفیه‌شده نقش مهمی در مواد هنری دارد و به عنوان یک پوشش‌دهنده در رنگ پلاستیکی و به عنوان یک تثبیت‌کننده در رنگ روغن است.

بیزواکس در مراقبت از پوست

موم زنبور عسل در محصولات حمام و بدن به سرعت در حال جلب توجه قرار گرفتن است. موم زنبور عسل هنگام تهیه محصولات حمام و بدن می‌تواند قوام محصول نهایی را ضخیم‌تر کند. برای پوست، موم زنبور عسل در واقع رطوبت را قفل می‌کند، اما هنوز هم باعث تنفس پوست می‌شود. این موم شگفت‌انگیز نه تنها ما را مرطوب نگه می‌دارد بلکه پوست را از محیط‌های سخت محافظت می‌کند.

موم زنبور عسل همچنین به عنوان نرم کننده پوست عمل می‌کند و پوست ما را نیز تغذیه می‌کند.موم بیزواکس خالص و سفید شده به عنوان مواد اولیه آرایشی و بهداشتی استفاده میشود. موم بیزواکس در تولید کرم دست و مرطوب‌کننده‌ها استفاده می‌شود و در لوازم آرایشی مانند سایه‌چشم و برق لب مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاربرد در صنایع غذایی

در مقادیر کم، از موم زنبور عسل می توان برای جلوگیری از پیری و از بین رفتن آب برخی از مواد غذایی استفاده کرد. برخی از محصولات مانند پنیر می‌توانند حاوی موم زنبور عسل به عنوان یک پوشش محافظ باشند. موم زنبور عسل همچنین می‌تواند به عنوان یک افزودنی غذایی مورد استفاده قرار گیرد تا با برخی از میوه‌ها محافظت در بیرون از خانه انجام شود. معمولاً از موم زنبور عسل به عنوان ماده ای برای تهیه آدامس طبیعی استفاده می‌شود.

تولید موم بیزواکس

موم زنبور عسل بوسیله مصرف عسل یا شربت قند توسط زنبورهای عسل (نبوغ اپیس) تشکیل می‌شود. برای اینکه زنبور عسل بتواند موم زنبور عسل را مخفی کند، باید حداقل 12-18 روز سن داشته باشد. اندازه ترشح بخش موم هر زنبور عسل به عنوان مقیاس گفته می شود.اندازه این مقیاس‌ها معادل اندازه یک سنجاقک است. این مقیاس‌های موی سر پیچیده شده و غدد موجود در زنبور عسل را تشکیل می دهند. هر زنبور عسل 8 مورد از این غدد ترشح موم را دارد که در زیر شکم آنها قرار دارد.

این غدد به دلیل افزایش سن، تمایل به پرواز و استفاده از زنبور عسل به مرور زمان تخریب می‌شوند.در مجموع، زنبورهای عسل برای تولید تنها یک کیلو موم زنبور عسل باید 9-10 کیلو عسل مصرف کنند.خب این چطور کار می‌کند؟ برای مصرف یک کیلو عسل، زنبورهای عسل باید تقریباً از دو میلیون گل شهد جمع کنند. بنابراین، برای دریافت 9-10 کیلو عسل، ما در مورد تقریبا تا 18 میلیون گل گرده افشانی صحبت می‌کنیم، فقط برای داشتن 1 کیلو موم زنبور عسل.

وقتی محاسبه شود که زنبورها تا چه اندازه برای تولید این مقدار موم زنبور عسل سفر می‌کنند، معادل تقریباً 6 بار پرواز در اطراف زمین است.بعد از سفرهای گسترده آن‌ها، وقتی زنبور عسل پر شد، دوباره به کندو برمی‌گردند. به منظور فعال‌سازی ساخت موم زنبور عسل، زنبورها همه در یک خوشه جمع می‌شوند. این باعث افزایش دمای منطقه می‌شود و باعث ترشح یا تعریق از موم زنبور عسل می‌شود.

پس از تخلیه موم زنبور عسل، زنبورها از مندیبل‌های تحتانی خود برای تولید و کار کردن موم استفاده می‌کنند. این موم زنبور عسل توسط زنبورهای عسل برای تشکیل سلول‌های لانه زنبوری که جوانشان پرورش یافته است استفاده می‌شود. اما موم زنبور عسل نیز به عنوان محل ذخیره گرده و عسل در کندو استفاده می‌شود.به طور طبیعی، هنگامی که ترشح برای اولین‌بار منتشر می‌شود، بی‌رنگ، بی‌بو و بی‌مزه است.

عسل مانند بوی و طعم و مزه‌ای که موم زنبور عسل به دست می‌آورد، در واقع از گرده و پروپولی حاصل می‌شود که زنبورهای عسل آن‌ها را از گرده‌افشانی گل‌ها و همچنین عسل موجود در کندو حمل می‌کنند. این همچنین روشی است که رنگ موم زنبور عسل از زرد روشن تا زرد روشن طلایی تغییر می‌کند.یر معمول نیست که موم زنبور عسل نیز سایه‌هایی از قهوه‌ای باشد.متغیرهایی با موم زنبور عسل براساس خلوص و نوع گلهایی که زنبورها از آن جمع می شوند وجود دارد.

این تغییرات در موم زنبور عسل به طور طبیعی از موم زنبور عسل قبل از جمع‌آوری در زنبور عسل رخ می دهد.هنگامی که عسل از یک زنبور عسل جمع‌آوری شود، زنبوردار کلاه‌های موم را از هر یک از سلول‌های لانه زنبوری جدا می‌کند. این کار با یک چاقوی باز یا توسط دستگاه انجام می‌شود. موم زنبور عسل سپس در آب گرم می‌شود، جایی که روزی موم ذوب شده و به بالا می‌رود و خارج می‌شود. بسیاری اوقات، برای اینکه از موم زنبور عسل برای سایر کاربردها استفاده شود، ابتدا باید از آن استفاده شود تا ناخالصی‌ها را از بین ببرد.

موم زنبور عسل که به دست می‌آید را می‌توان در سه نوع مختلف تقسیم کرد: این نوع ها شامل موم زنبور عسل زرد، موم سفید زنبور عسل و موم زنبور عسل مطلق هستند. موم زنبور زرد محصول خام است. موم سفید، موم زنبورهای زرد رنگی است که سفید شده است. موم زنبور عسل مطلق موم زنبور عسل زرد است که با الکل صاف شده است.علاوه بر استفاده حیاتی از موم زنبور عسل توسط زنبورهای عسل، سایر کاربردهای موم زنبور عسل به خوبی شناخته شده است.

آنالیز بیزوکس

آنالیز بیزوکس

خرید موم بیزواکس یا Biswax wax

جهت دریافت آنالیز جدیدتر بیزوکس با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

خرید موم عسل برای کرم سازی

جهت خرید موم عسل برای کرم سازی با فرم درخواست محصول را پر کنید یا با کارشناسان فروش ما تماس برقرار کنید. 

فروش موم بیزواکس

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول موم بیزواکس مورد نیاز صنایع مختلف را بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به‌ وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید. قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همیشه پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

برچسب:

معرفی محصولات و خدمات پیشگامان

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست