فرمول محلول افتر شیو

توضیحاتی درباره‌ی فرمولاسیون محلول افتر شیو

این فرمول یک محلول ساده شفاف افتر شیو را نشان می‌دهد. علاوه بر عصاره‌های گیاهی، مواد افزودنی ممکن است شامل ویتامین‌ها، بیزابولول، محافظ‌های اسمزی، فیلترهای UV، نرم‌کننده‌های کواترنیوم و غیره باشد.

%  وزنی مواد تشکیل‌دهنده
18.00 اتانول دناتوره
0.05-0.50 کربومر (کربومر 940)
به مقدار کافی تا 100.00 آب
3.00 گلیسرین
0.10 آلانتوئین
0.10 ادتا 
به مقدار کافی عصاره‌های گیاهی
به مقدار کافی تری اتانول آمین
به مقدار کافی آب
1.00 اسانس
1.00 PPG-26 buteth 26+ PEG 40 Hydrogenated Castor oil + آب

جهت استعلام قیمت محلول افترشیو

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

فرمول‌بندی محلول افتر شیو

علاوه بر تسکین‌دهنده و آرامش‌دهنده پوست تحریک شده، انتظار می‌رود که افتر شیوها عملکردهای دیگری نیز داشته باشند، از جمله: اثرات خوشبوکننده، نرم‌کننده، کاهش جریان خون، مقوی پوست، پخش عطر، مزایای ضد باکتری و جلوگیری از فولیکولیت.

اثرات اختیاری ممکن است ضد چروک و روشن شدن پوست باشد. فرمولاتور باید بداند که افتر شیو بر روی پوست تازه تراشیده شده استفاده می‌شود، که جذب مواد را به حداکثر می رساند و در نتیجه، خطرات سم شناسی مربوط به آن – به عنوان مثال، آلرژی، تحریک و جذب سیستمیک افزایش می‌یابد.

بنابراین، ضد آفتاب ها و به طور کلی امولسیون‌کننده‌های اضافی یا موادی که جریان خون سطحی را افزایش می‌دهند یا از مواد حساسیت‌زای رایج هستند، نباید در آن استفاده شود.

همچنین، رایحه در افتر شیو های مدرن در ابتدا باید شدید باشد، اما بیشتر به سرعت از بین می‌رود. بیشتر مردان از اثرات حسی رایحه افتر شیو لذت می‌برند اما نمی‌خواهند این رایحه ماندگار شود. همچنین ممکن است رنگ‌های به فرمول اضافه شوند، تا از تأثیر حسی سایر مواد پشتیبانی کنند.

محلول‌های شفاف

به طور کلی، بیشتر افترشیو ها محلول‌های هیدروالکلی هستند و محتوای الکل آن به اندازه کافی بالا است که باعث تبخیر سریع روی صورت و احساس خنک شدن می‌شود. الکل همچنین نیاز به مواد نگهدارنده را برطرف می‌کند و در عین حال بار باکتری‌های صورت را کاهش می‌دهد.

بعلاوه، امکان افزودن مواد تسکین‌دهنده محلول در لیپیدها، مانند ویتامین E، انوکسولون یا روغن‌های گیاهی، با افزایش حلالیت آن‌ها، بدون نیاز به مقدار زیاد مواد سورفکتانت، را فراهم می‌کند. سرانجام، الکل مناسب به حل شدن عطر فرمول کمک می‌کند.

آلانتوئین:

بسیاری از مواد محلول در آب به محلول‌های شفاف افتر شیو اضافه می‌شوند که متداول‌ترین آن‌ها آلانتوئین است. آلانتوئین به التیام بریدگی‌های کوچک، تسریع در بازسازی پوست کمک می‌کند و مسکن خوبی برای پوست است، که همگی با هزینه نسبتاً کمی انجام می‌شود.

با این حال، آن حلالیت محدودی در آب دارد (0.57٪)، که با افزودن اتانول (حداکثر 0.2٪ محلول) و گلیسیرین (0.15٪ حداکثر حلالیت) به طور چشمگیری کاهش می‌یابد. حلالیت آن نیز به شدت وابسته به دما است. در دمای پایین، آلانتوئین رسوب سفید با کریستال‌های سوزنی ایجاد می‌کند که می‌تواند پوست را نیش بزند.

از آنجا که آلانتوئین مزایای زیادی به همراه دارد، با این حال، افزودن 2٪ بتائین می‌تواند حلالیت آن را در آب افزایش دهد، و کاربرد آن را در افتر شیوها بهبود بخشد.

اسیدهای آلی:

عمل تقویت اسیدی در محلول‌های شفاف افتر شیو توسط اسیدهای آلی، معمولاً اسید لاکتیک یا اسید سیتریک، تأمین می‌شود که اثر قابض فوری دارند. علاوه بر این، گفته می‌شود که سالیسیلیک اسید برجستگی‌های تیغ را کاهش می‌دهد، زیرا عمل کراتولیتیک را انجام می‌دهد. همچنین، یک عمل تسکین‌دهنده را می‌توان با پروتئین ابریشم هیدرولیز شده به دست آورد.

مشتقات منتول:

علاوه بر اثر خنک‌کنندگی ناشی از تبخیر الکل، مشتقات منتول مانند نرمال متیل پیرولیدون کربوکسیلات، لاکتات منتیل، ستیل گلیسیرین منتون و غیره، اغلب برای یک عمل شاداب‌سازی با ماندگاری طولانی‌تر، اضافه می‌شوند. این مشتقات در حال حاضر به منتول ساده ترجیح داده می‌شوند، که ماده آلرژی‌زای بالقوه است.

گلیسیرین گیاهی
کاربرد گلیسیرین مالزی

هیدروتروپس

یک وسیله انتقال هیدروالکلی ساده می‌تواند به طور موثری پوست را نیز چربی‌زدایی کند، بنابراین هیدروتروپ‌ها مانند گلیکول‌ها، گلیسیرین یا سوربیتول به آن اضافه می‌شوند. مقادیر نسبی آب / الکل / هیدروتروپ را می‌توان با توجه به زمان تبخیر مورد نیاز، آب و هوا در یک منطقه خاص، احساس نهایی مورد نیاز پوست و وجود مواد افزودنی دیگر که باید به راحتی در محلول حل شوند، تنظیم کرد.

مواد نگهدارنده و گلیکول‌ها

همانطور که گفته شد، مواد نگهدارنده معمولاً در محلول‌های هیدروالکلی اضافه نمی‌شوند، مگر اینکه افتر شیو کاملاً بدون الکل مورد نظر باشد. در این حالت، خنک‌کننده می‌تواند توسط مشتقات منتول تضمین شود در حالی که وسیله انتقال باید توانایی خوبی در حل مواد لازم برای حلال آلی مانند گلیکول‌های پیچیده داشته باشد.

حل‌کننده‌ها:

رایحه‌ها معمولاً به مواد روان‌کننده اضافی نیاز ندارند مگر اینکه غلظت الکل بسیار کمی در فرمول آن‌ها استفاده شود. در صورت نیاز، از تری گلیسیریدهای اتوکسیله با زنجیره بلند یا از ترکیبات حل‌کننده ویژه استفاده می‌شود.

زیبایی‌شناسی:

به طور کلی، می‌توان مقدار کمی (≤ 0.​3-0.​5%) پلیمر آب دوست را به افتر شیو اضافه کرد تا حس بقایای خاصی ایجاد شود. PVP در گذشته مورد استفاده قرار می‌گرفت اما اکنون پلیمرهای آبدوست جدیدتری در دسترس هستند. چنین سازندگان فیلم همچنین از عمل ترمیم فرمول پشتیبانی می‌کنند و مقدار مناسبی از اصول فعال را بر روی پوست حفظ می‌کنند.

به طور کلی رنگ‌ها برای افزایش جذابیت فرمول‌های شفاف اضافه می‌شوند و ممکن است جاذب‌های UV و مواد کیلیت برای افزایش مقاومت به نور سایه برای جلوگیری از تغییر رنگ استفاده شوند، زیرا افتر شیو اغلب در بطری‌های شفاف بسته‌بندی می‌شود.

(جهت خرید مواد اولیه افتر شیو با کارشناسان ما تماس بگیرید.)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست