مواد سمی موجود در دستمال مرطوب کودک

مواد سمی موجود در دستمال مرطوب کودک چه موادی هستند؟

اگرچه در سال‌های اخیر تولیدکنندگان دستمال مرطوب بچه مواد تشکیل‌دهنده را تمیز کرده‌اند، اما هنوز ترکیبات بدی در دستمال مرطوب کودک وجود دارد، به ویژه هنگامی که از آن‌ها در مناطق بسیار حساس مانند زیر پوشک و دهان استفاده می‌کنید.

و چیزی که باعث نگرانی می‌شود این است که مارک‌های بزرگ هنوز تمام حقیقت را به ما نمی گویند. در واقع، در برخی موارد، این دروغ آشکار است.جلوی بسته را نخوانید، جایی که همه چیز بازاریابی است و کلمات بی‌معنی مانند “ضد حساسیت” و “متخصص پوست” آزمایش شده است.

پشت بسته، فهرست مواد تشکیل‌دهنده را بخوانید. در اینجاست که حقیقت نهفته است!وقتی بسته را می‌خوانید، در اینجا لیستی از اجزای دستمال مرطوب کودک وجود دارد که باید از آن‌ها اجتناب کنید. اگر آن‌ها را دیدید، بسته را سر جایش بگذارید.

مواد سمی موجود در دستمال مرطوب کودک
مواد سمی موجود در دستمال مرطوب کودک

دستمال مرطوب کودک از چه چیزی ساخته شده است؟

دستمال مرطوب از چه چیزی ساخته شده است؟ پارچه دستمال مرطوب واقعی وجود دارد و محلول پاک‌کننده نیز وجود دارد. مواد دستمال مرطوب کودک معمولاً همان چیزی است که به آن الیاف “غیر بافته” می‌گویند، این نخ‌های پلاستیکی بسیار نازک هستند و برای ایجاد پارچه می‌چرخند.

شما همچنین می‌توانید دستمال مرطوب تجزیه‌پذیر بچه را پیدا کنید، که اغلب از چوب بامبو ساخته می‌شوند، اما می‌توانند از انواع دیگر ابریشم گیاهی نیز تهیه شوند.

قیمت فروش پروپیلن گلیکول
مواد سمی موجود در دستمال مرطوب کودک

مواد تشکیل‌دهنده دستمال مرطوب چیست؟ به طور کلی، موارد زیر را خواهید یافت:

  • آب (یا گاهی اوقات آلوئه ورا)
  • مواد شوینده (سورفاکتانت) برای کمک به حذف آلودگی‌ها
  • مواد مرطوب‌کننده (مانند پروپیلن گلیکول و گلیسیرین)
  • عطرها
  • مواد نگهدارنده
فروش گلیسیرین
مواد سمی موجود در دستمال مرطوب کودک

مواد سمی موجود در دستمال مرطوب کودک

متأسفانه، اغلب این مواد شیمیایی را در دستمال مرطوب کودک موجود در قفسه‌های سوپرمارکت خواهید یافت. بسته را بخوانید و از موارد زیر اجتناب کنید:

برونوپل

نگهدارنده برونوپل همچنین به عنوان 2-Bromo-2-nitro-1،3-propanediol شناخته می‌شود. مانند هیدانتوئین DMDM​​، این اهدا کننده فرمالدئید است. با تجزیه فرمالدئید آزاد می‌کند و از EWG یک عدد قرمز بزرگ دریافت می‌کند. این یک محرک شناخته شده است و جزء موادی است که واقعاً نباید در محصولات کودک استفاده شود.

هیدانتوئین DMDM

این یک نگهدارنده دیگر است. مشکل این یکی این است که یک اهدا کننده فرمالدئید است، بنابراین با تجزیه فرمالدئید آزاد می‌کند. EWG دارای پرچم قرمز بزرگی بر روی این ترکیب است. همچنین تحریک‌کننده است، بنابراین این دلیل دیگری برای دور نگه داشتن آن از نوزاد است.

عطر یا ترکیبات معطر

مشکل رایحه این است که شما نمی دانید چه چیزی در آن وجود دارد. تولیدکنندگان مجبور نیستند مواد معطر را فاش کنند، بنابراین می‌توانید فتالات، نوروتوکسین‌ها، اختلالات غدد درون‌ریز، آلرژن‌ها یا محرک‌ها را روی پوست حساس نوزاد خود قرار دهید.

خرید اتیل پارابن
مواد سمی موجود در دستمال مرطوب کودک

پارابن‌ها

این‌ها گروهی از نگهدارنده‌های معمولی هستند که گروه دیگری از مواد مضر موجود در دستمال مرطوب کودک هستند. تعداد زیادی از آن‌ها وجود دارد، اما رایج‌ترین آن‌ها بوتیل پارابن، اتیل پارابن، متیل پارابن و پروپیل پارابن هستند (و همه آن‌ها به پارابن ختم می شوند). مشکل اصلی آن‌ها این است که مشکوک به اختلال غدد درون‌ریز هستند و ممکن است هورمون‌های بدن را مختل کنند.

PEG (پلی اتیلن گلیکول)

PEG ها یک تقویت کننده نفوذ کننده است، بنابراین به سایر مواد کمک می‌کند تا مواد پاک‌کننده کودک به عمق پوست نفوذ کند. PEG ها می‌توانند با اتیلن اکسید و 1،4-دیوکسان آلوده شوند. همچنین نباید از آن‌ها برای پوست آسیب دیده (که به معنی بثورات پوشک است) استفاده شود.

فنوکسی اتانول

یکی دیگر از مواد نگهدارنده رایج، فنوکسی اتانول در دستمال مرطوب بچه‌ها، بیشتر رایج می‌شود زیرا تولید کنندگان سعی می کنند از پارابن‌ها اجتناب کنند. این ماده محرک است و نباید در اطراف دهان استفاده شود. طبق نظر FDA، این دارو همچنین می‌تواند سیستم عصبی مرکزی را در نوزادان تحت فشار قرار دهد، بنابراین نباید در نوزادان استفاده شود.

فتالات‌ها

این موارد این روزها به ندرت در محصولات کودک به عنوان یک ترکیب جداگانه استفاده می‌شوند، اما ممکن است در عطرها یافت شوند. به همین دلیل است که شما همیشه باید از محصولات معطر کودک اجتناب کنید، مگر اینکه رایحه آن از روغن‌های ضروری تهیه شده باشد.

فتالات‌ها نگران‌کننده هستند زیرا تصور می‌شود که آن‌ها عامل اختلالات غدد درون‌ریز هستند و نحوه عملکرد هورمون‌ها را در بدن تغییر می‌دهند.

پروپیلن گلیکول

پروپیلن گلیکول در دستمال بچه‌ها بسیار رایج است. این یک مرطوب‌کننده است و اگرچه سمی نیست، اما یک محرک و تقویت‌کننده نفوذ است.

این بدان معنی است که به مواد دیگر برای نفوذ عمیق‌تر به پوست کمک می‌کند، که همیشه ایده‌آل نیست. پیدا کردن دستمال بچه بدون پروپیلن گلیکول آسان‌تر می‌شود، اما حتماً پشت بسته را بخوانید – فرض نکنید!

متیل ایزوتیازولینون (MIT)

متیل ایزوتیازولین یکی دیگر از مواد نگهدارنده رایج، اگرچه پس از پوشش رسانه‌ای در چند سال گذشته، در دستمال بچه‌ها کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. متیل ایزوتیازولینون در دستمال مرطوب نوزاد به طور گسترده‌ای با درماتیت تماسی مرتبط است.

سدیم لوریل/لورت سولفات (SLS)

سدیم لوریل سولفات /لورت سولفات (SLS) مواد شوینده‌ای هستند که به تمیز کردن آلودگی کمک می‌کنند. اما آن‌ها محرک هستند و نگرانی در مورد مسمومیت اندام وجود دارد.

تریکلوزان

در دستمال‌های ضد باکتریایی یافت می‌شود. این ماده شیمیایی دیگری است که مشکوک به اختلال غدد درون‌ریز است. همچنین باعث افزایش باکتری‌های مقاوم به آنتی‌بیوتیک می‌شود. تریکلوزان اغلب در دستمال بچه‌ها یافت نمی‌شود، اما شایان ذکر است که دستمال‌های ضد باکتریایی نباید حتی در مواقع ضروری برای تعویض پوشک استفاده شوند!

الکل

از آنجایی که الکل بسیار خشن و بیش از حد باعث خشکی پوست می‌شود نباید در دستمال مرطوب کودک استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست