جایگزین خامه در کیک

دلایل بسیاری وجود دارد که شما را وادار به استفاده از جایگزین خامه در کیک می‌کند. این ماده لبنی سنگین می‌تواند برای بسیاری مضر باشد. از این رو پیشگامان جایگزین‌های آن را به شما عزیزان معرفی می‌کند. خامه یکی از مواد اصلی است که در بسیاری از دستورها مورد استفاده قرار می‌گیرد. با این حال بیشترین استفاده از آن در کیک‌ها می‌باشد. این ماده حاوی ۳۶ تا ۴۰ درصد چربی است که باعث شده بسیار سنگین باشد.

با این حال نگران نباشید. پیشگامان شیمی همیشه پیشگام در عرصه ارائه مواد جایگزین بوده است. این شرکت آماده است تا هر کدام از این مواد را که تولید کنندگان نیاز داشته باشند به صورت عمده به آن‌ها عرضه کند. این شرکت همچنین به فکر پیشرفت شما عزیزان نیز می‌باشد. به همین دلیل در مقالات خود تلاش کرده است تا بهترین و علمی‌ترین مواد را به شما عزیزان معرفی کند.

بهترین جایگزین خامه در کیک

خامه یک ماده لبنی است. بهترین جایگزین‌های آن نیز عمدتاً لبنی هستند. اما باز هم نگران نباشید. اگر شما نمی‌توانید از لبنیات استفاده کنید باز هم این مقاله مناسب شماست. تا انتها با ما همراه بمانید.

شیر و کره

یکی از بهترین انتخاب‌ها برای جایگزین کردن خامه در کیک، ترکیب شیر و کره می‌باشد. شما عزیزان می‌توانید از این ترکیب در بسیاری از دستور العمل‌ها به خصوص کیک‌ها استفاده کنید. کره به شیر چربی بیشتری می‌دهد. از این رو حالت طبیعی‌تری به شیر داده و آن را مناسب کیک‌های شما می‌کند. از سوی دیگر چربی کره و خامه شباهت‌های بسیاری دارد. از این رو کمتر نگران حفظ بافت کیک‌های خود خواهید بود.

برای استفاده از این ترکیب بهتر است از کره ذوب شده استفاده کنید. با این کار کره ساده‌تر با شیر ترکیب شده و جایگزین خامه در کیک بهتری خواهد شد. بهتر است ۵۷ گرم کره ذوب شده را با ۴/۳ فنجان شیر گرم ترکیب کنید تا یک فنجان خامه مناسب به دست آورید. بهتر است این مواد را با یکدیگر حرارت دهید تا به خوبی ترکیب شوند. البته زمانی که سرد شوند ممکن است کمی از یکدیگر جدا شوند که مشکل خاصی نخواهد بود.

بسیاری از افراد برای اینکه کمی غلظت بیشتری به این ترکیب بدهند حدود یک قاشق غذاخوری آرد به آن اضافه می‌کنند. برای این کار بهتر است آرد را الک کرده و اضافه کنید. این ماده بهترین انتخاب برای دستورهایی است که خامه بیشتر نقش طعم دهنده دارد. توجه داشته باشید که این ترکیب به اندازه خامه شیرینی پزی نمی‌تواند حالت پذیری داشته باشد.

شیر سویا و روغن زیتون

یکی دیگر از بهترین جایگزین خامه در کیک برای افرادی که با محصولات لبنی مشکل دارند ترکیب شیر سویا و روغن زیتون است. این ترکیب بیشتر مناسب افرادی است که برای آن‌ها بهتر است از محصولات لبنی استفاده نکنند.

روغن زیتون همان کاری را می‌کند که کره در ترکیب قبلی انجام می‌داد. روغن زیتون به شیر سویا کمی چربی اضافه می‌کند اما چربی که بافتی متفاوت دارد.

برای تهیه هر ۲۳۷ میلی‌لیتر خامه باید ۳/۲ فنجان یا همان ۱۵۹ میلی‌گرم شیر سویا را با ۳/۱ فنجان یا ۵۹ میلی‌لیتر روغن زیتون ترکیب کنید. به یاد داشته باشید که یک فنجان خامه‌‌ای که از این طریق به دست می‌آید کمی شل است.

این ترکیب یکی از بهترین انتخاب‌ها برای دستورهایی است که نیاز به طعم خامه به جای بافت آن دارند. اما دستورالعمل‌هایی که نیاز به هم زدن بسیار دارند بهتر است بی‌خیال این ترکیب شوند.

شیر و نشاسته ذرت یک ترکیب جایگزین خامه در کیک

این ترکیب مناسب افرادی است که به دنبال یک جایگزین کم چرب‌تر و کم کالری‌تر نسبت به خامه هستند. اما به دلیل اینکه باز شیر در آن دیده می‌شود، مناسب افراد لبنیات دوست است.

نشاسته ذرت یکی از موادی است که در اکثر دستورالعمل‌ها برای تغلیظ استفاده می‌شود. زمانی که این ماده را با شیر ترکیب و کمی گرما می‌دهید، بافت خامه مانندی در شیر تشکیل می‌شود که مناسب کیک‌های خامه‌‌ای است.

یکی از راه‌های مناسب برای کاهش چربی کیک‌ها این است که از شیر کم چرب استفاده کنید. شما عزیزان همچنین می‌توانید از شیرهای بدون چربی استفاده کنید. البته شیر‌های چرب‌تر بافت بهتری در این ترکیب از خود نشان می‌دهند.

به ازای هر فنجان یا ۲۳۷ میلی‌لیتر از خامه شیرین می‌توانید دو قاشق غذاخوری یا ۱۹ گرم نشاسته ذرت را با یک فنجان یا همان ۲۳۷ میلی‌لیتر ترکیب کنید.

به یاد داشته باشید که این ماده یک انتخاب عالی برای درون کیک‌ها به شمار می‌رود. همچنین می‌توانید از آن در غذاهای پخته شده استفاده کنید. اما دقت داشته باشید که نمی‌توان از آن به منظور جایگزین خامه در کیک‌های با تزئینات زیاد استفاده کرد.

توفو ابریشمی و شیر سویا

توفو یک ماده کره‌‌ای – چینی است که کاربردهای گسترده‌‌ای در این دو کشور دارد. این دو کشور از سویا ماده‌‌ای می‌گیرند به نام توفو که جایگاه خاصی در فرهنگ آن‌ها دارد. توفو معمولی و توفوی ابریشمی هر دو از سویا و شیر آن تهیه می‌شوند. سپس به صورت تکه‌های مکعبی شکل که سفید رنگ هستند در آورده و ذخیره می‌شوند.

مهم‌ترین تفاوت میان توفوی معمولی و توفوی ابریشمی بافت ابریشم گونه توفوی ابریشمی است! همین بافت نرم‌تر باعث شده بتوان از آن به عنوان جایگزین خامه در کیک استفاده کرد. در این ترکیب می‌توان از انواع شیر استفاده کرد. با این حال ترکیب شیر سویا و توفوی ابریشمی به دلیل شباهت‌هایی که با یکدیگر دارند بهترین انتخاب به شمار می‌رود.

برای این ترکیب بهتر است به اندازه مساوی از شیر و سویا استفاده کنید. توجه داشته باشید که در این ترکیب اهمیت اصلی با ترکیب کردن این دو ماده است نه گرما دادن به آن ها! هرچه مخلوط غلیظ‌تر و یکدست‌تری داشته باشید یک جایگزین خامه در کیک مناسب‌تر خواهید داشت. در صورتی که مقدار کمی خامه به این دستور اضافه کنید، از آن می‌توانید برای تزئین کیک‌ها نیز استفاده کنید.

افزودن مقداری عصاره وانیل یا شکر می‌تواند به بهبود بافت این ترکیب کمک کند. البته در نظر داشته باشید که با افزودن این دو ماده می‌توانید کیک خوشمزه و خوش عطر‌تری هم داشته باشید.

کرم نارگیل

یکی دیگر از بهترین انتخاب‌ها برای جایگزین خامه در کیک کرم نارگیل است. اگر بخواهیم کاربردهای کرم نارگیل را تنها در یک لیست جای دهیم، باید یک مقاله جداگانه اما طولانی برای آن ذکر کنیم. در فروشگاه‌ها به سادگی می‌توان کرم نارگیل تهیه کرد. اما اگر شما هم تولید کننده‌‌ای هستید که نیاز به این ماده به صورت عمده دارید، می‌توانید با پیشگامان شیمی در تماس باشید.

به یاد داشته باشید که قسمت مایع کرم نارگیل مناسب جایگزینی موردنظر شما نیست. بلکه قسمت جامد آن را برداشته و به جای خامه در دستور استفاده کنید. مقدار مناسب برای جایگزینی یک فنجان خامه با کرم نارگیل، یک فنجان است. یعنی یک نسبت دقیقاً مساوی! البته این نسبت را می‌توانید برای تهیه دسرها و کیک‌های مختلف به منظور طعم دهی بیشتر تغییر دهید.

نکته مهمی که باید درباره کرم نارگیل به یاد داشته باشید این است که این محصول کمی طعم نارگیلی به کیک‌های شما اضافه می‌کند. بنابراین بهترین انتخاب برای کیک‌های نارگیلی به شمار می‌رود! کرم نارگیل یکی از بهترین انتخاب‌ها است. اما اگر نگران طعم‌دهی آن هستید، می‌توانید به جای کرم نارگیل از پنیر خامه‌‌ای استفاده کنید. اما در نظر داشته باشید که در برخی دستورها ممکن است پنیر خامه‌‌ای بافت مورد نظر شما را ارائه نکند.

پیشگامان شیمی یکی از شرکت‌های پیشگام در عرضه محصولات جایگزین خامه در کیک در ایران به شمار می‌رود. شما عزیزان تولید کننده می‌توانید تنها با یک تماس به صورت عمده محصولات این شرکت را سفارش داده یا اطلاعات بیشتری به دست آورید. پس همین حالا تلفن را برداشته و با ما تماس بگیرید.

منابع: 9 Simple Ways to Make a Heavy Cream Substitute

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • فتانه

    سلام.خیلی ممنون از طلاعات مفیدی که نوشتین.من گیاه‌خوار هستم وواقعا دوست داشتم جایگزین خوبی به جای خامه داشته باشم.

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست