روغن سیلیکون برای ماشین

همه چیز در مورد روغن سیلیکون برای ماشین

سیلیکون‌ها خانواده‌ای از پلیمرهای حاوی سیلیکون، هیدروژن و اکسیژن هستند. بر خلاف سایر پلیمرها، محصول این خانواده دارای سیلیکون است و در امتداد زنجیره اصلی کربن ندارد. گروه‌های جانبی آویز می‌توانند آلیفاتیک، معطر یا فلورین باشند. بیشتر سیلیکون‌های تجاری موجود حاوی گروه‌های متیل هستند و پلی دی متیل سیلوکسان نامیده می‌شوند. سیلیکون‌ها به عنوان سیلوکسان، پلی ارگانوسیلوکسان یا پلی سیلوکسان نیز شناخته می‌شوند.

روغن سیلیکون برای ماشین
روغن سیلیکون برای ماشین

روغن سیلیکون برای ماشین

سیلیکون‌ها پلیمرهایی با عملکرد بالا هستند که خواص ترکیبات معدنی و آلی را نشان می‌دهند. سیلیکون‌ها دارای ویژگی‌های متعددی از جمله مقاومت در برابر حرارت، مقاومت در برابر سرما، آب و هوا، دافع آب، خواص کف‌زدایی، چسبندگی، قابلیت رهاسازی و ویژگی‌های دی الکتریک هستند.محصولات سیلیکونی به روش‌های متعددی برای افزایش ایمنی و قابلیت اطمینان و کوچک‌سازی خودروها، سبک‌تر و سازگار با محیط زیست استفاده می‌شوند. سیلیکون‌ها برای تکامل فناوری خودرو بسیار مهم هستند و تولیدکنندگان به آن توجه می کنند.

در طول زمان، روغن سیلیکون مزایای خود را در بخش‌های مختلف و به ویژه برای خودروها ثابت کرده است. امروزه روغن سیلیکون توسط بسیاری از مکانیک‌ها مورد استفاده قرار گرفته است و حتی محصولاتی وجود دارد که حاوی روغن سیلیکون هستند تا صاحبان خودرو به تنهایی از آن استفاده کنند. در صنعت خودرو، خواه یک ماشین لوکس بزرگ باشد یا یک ماشین معمولی، از روغن سیلیکون به طور کارآمد برای اهداف مختلف استفاده می‌شود.

روش‌های متعددی وجود دارد که چگونه روغن سیلیکون می‌تواند برای خودروها بسیار مفید باشد. در اینجا چند مورد از مزایای آن ذکر شده است.

روغن سیلیکون برای ماشین
روغن سیلیکون برای ماشین

کاربردهای روغن سیلیکون برای ماشین

عامل آزادسازی قالب

روغن سیلیکون می‌تواند روی موادی مانند لاستیک، فلز و پلاستیک واکنش نشان دهد و می‌تواند به عنوان عامل آزاد کننده قالب عمل کند. این روغن بسیار روان کننده است و به عنوان رهاکننده قالب برای لاستیک‌ها، صفحات فلزی و سایر موارد در خودرو کاربرد دارد. این امر به دلیل برخی از خواص روغن سیلیکون به عنوان عامل آزاد کننده قالب امکان‌پذیر است. در مقایسه با سایر پلیمرها به از بین بردن کشش سطحی کمک می کند. مقاومت بالاتری در برابر حرارت و همچنین اکسیداسیون دارد.

ریخته‌گری دقیق

نه تنها این، جدا از اینکه عامل قالب‌سازی برای چنین موادی است، برای ریخته‌گری دقیق نیز کار می‌کند. با توجه به خواص غیر سمی و غیر خورنده روغن سیلیکون، برای فرآیندهایی مانند ریخته‌گری دقیق ایده‌آل است.

تمیز کردن سطح

آن‌ها همچنین در تمیز کردن سطح محصول مفید هستند تا سطح شفاف و همچنین صاف شود. می‌توان گفت که سیلیکون یکی از مؤثرترین روش‌ها برای نظافت خودروها است. این به این دلیل است که روغن سیلیکون خاصیت جذب خاک و همچنین چسبیدن به گرد و غبار را دارد. به این ترتیب تمام خاک و گرد و غبار خودرو به روغن سیلیکون می‌چسبد و سطح را تمیز و صاف می‌کند.

برای مواد کشویی عالی است!

تعدادی مواد در خودرو وجود دارد که با لغزش در برابر برخی مواد دیگر کار می‌کنند. مهم است که این فعالیت کشویی را هموار نگه دارید تا خودرو بتواند بدون مشکل کار کند. در حال حاضر گفته می‌شود که روغن سیلیکون لغزنده‌ترین روان‌کننده‌ها است، بنابراین بهترین گزینه برای ایجاد صافی زیاد برای این فعالیت‌های کشویی است.استفاده از روغن سیلیکون در قطعات خودرو به صورت انتخابی وضعیت خوب و عملکرد خوب خودرو را ارائه می‌دهد.

عامل خشک کردن

روغن سیلیکون نیز گاهی در خودرو به عنوان ماده خشک‌کننده استفاده می‌شود. در خشک کردن اتصالات الکتریکی استفاده می‌شود. این به دلیل این نظریه است که اگرچه روغن سیلیکون ممکن است آب را دفع کند اما بخار و رطوبت آب را نیز دفع می‌کند. اگرچه در واقع به عنوان عامل آب‌بندی عمل نمی‌کند، به ویژه در محیط‌های مرطوب، اما همچنان به خوبی به عنوان عامل خشک‌کننده اتصالات الکتریکی خودرو عمل می‌کند.

ماده روان‌کننده

البته روغن سیلیکون در حال حاضر بهترین عامل روان‌کننده خودرو است. نه تنها برخی از قسمت‌های اصلی خودرو را می‌توان روغن کاری کرد، بلکه بسیاری از قسمت‌های دیگر خودرو نیز ممکن است به روغن‌کاری نیاز داشته باشند. روغن سیلیکون در روانکاری انواع زیادی از مواد مانند فلزات مختلف، لاستیک پلاستیکی و گاهی چوب، در صورت استفاده در خودرو، مؤثر است.

مقاوم در برابر رنگ

روغن سیلیکون 350 و روغن سیلیکون 1000 نه تنها در برابر آب مقاوم است بلکه در برابر رنگ و لکه نیز مقاوم است. شما قادر نخواهید بود هیچ نوع رنگ یا لکه‌ای را در ناحیه‌ای که روغن سیلیکون روی آن اعمال شده است قرار دهید. به طور مشابه، هنگامی که روغن سیلیکون روی رنگ استفاده می‌شود، احتمال زیاد وجود دارد که رنگ برای مدت طولانی شسته نشود.

موجود در اسپری

سیلیکون به راحتی در قالب اسپری در دسترس است به طوری که استفاده از آن بر روی هر قسمتی از خودرو مناسب‌تر و راحت‌تر است. هیچ مشکلی برای فرو بردن چیزی در محلول برای اعمال در خودرو وجود ندارد. فقط باید قسمت خاصی از خودرو را نشانه رفته و به سادگی محلول را اسپری کنید. این روش به صورت عالی و همچنین بدون هیچ‌گونه ریختن، کار می‌کند.

روغن سیلیکون به عنوان عایق

روغن سیلیکون 1000 به طور گسترده‌ای در موتورها، لوازم برقی و ابزارهای الکترونیکی به عنوان محیط عایق با مقاومت در برابر درجه حرارت بالا، مقاومت در برابر قوس، مقاومت در برابر خوردگی، ضد رطوبت و ضد گرد و غبار استفاده می‌شود.در حال حاضر، از آن به عنوان روغن ترانسفورماتور و خازن نیز استفاده می‌شود که می‌تواند حجم ترانسفورماتور را کاهش داده، قدرت را افزایش دهد، ایمنی را افزایش داده و عاری از آلودگی باشد.

نتیجه‌گیری

روغن سیلیکون یک ماده مؤثر برای بسیاری از صنایع موجود است و یکی از این صنایع، صنعت خودرو است به دلیل تنوع استفاده از روغن سیلیکون در حال حاضر، روغن سیلیکون امروزه به روش‌های مناسبی در دسترس است به طوری که نه تنها مکانیک‌ها بلکه صاحبان خودروها نیز می‌توانند خود از آن برای وسایل نقلیه خود استفاده کنند.

منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست