فرمولاسیون خوراک میگو

کیفیت خوراک میگو تعیین کننده زمینه های پرورش میگو است. هزینه خوراک میگو حدود 50٪ از هزینه کلی شیلات میگو را تشکیل می دهد! خوراک میگو با کیفیت بالا با پایداری خوب آب ، کنترل بهداشتی مناسب بر روی مواد اولیه برای بهینه سازی FCR و سلامت میگو ، جذب مناسب و خوش طعم شدن خوراک و غنی بودن از نظر تغذیه برای تولید میگوهای سالم و قوی مشخص می شود.

در سالهای اخیر ، میگوی پرورش یافته در حوضچه به سرعت رشد می کند. در حالی که کشاورزان اطلاعات کمی در مورد تولید و تغذیه خوراک میگو دارند. برخی از آنها اهمیتی نمی دهند که چه نوع خوراک میگو را به میگو خود تغذیه می کنند ، در حالی که دیگران از میزان دوز آن اطلاع ندارند ، در نتیجه هزینه های خوراک میگو افزایش می یابد ، و کارایی تولید کاهش می یابد.

قرص های خوراک میگو باید فرموله شوند تا نیازهای غذایی میگوها را از آمینو اسیدهای ضروری ، اسیدهای چرب ، ویتامین ها ، مواد معدنی و مواد تسریع کننده لعاب برآورده کنند. برای حل این مشکلات ، ما برخی از فرمول های خوراک میگو را معرفی می کنیم و امیدواریم که این محصولات به پرورش دهندگان کمک کند تا سود بیشتری کسب کنند.

با توجه به اینکه تهیه اطلاعات هزینه تولید میگو کار ساده ای نیست. مطابق با یک بررسی از هزینه های عملیاتی جوجه کشی ، ما داده های هزینه تولید را خلاصه کردیم:

طبقه بندی قرص های خوراک میگو

در حال حاضر ، 2 نوع قرص خوراک در بازار وجود دارد ، قرص های خوراک میگوی سخت و قرص های مواد غذایی اکسترود شده.

جوانب مثبت و منفی قرص های سخت

قرص های خوراکی میگو تجاری به طور عمده توسط آسیاب قرص ای حلقه ای تولید می شوند. در فرآیند تولید ، پس از خرد شدن و مخلوط شدن مواد اولیه ، نشاسته ژلاتینه شده و دناتوراسیون پروتئین در عملکردهای تهویه بخار ، بنابراین نیروی چسبناک افزایش می یابد ، سپس مواد نزدیک به یکدیگر تحت عمل قالب و فشار دادن غلتک ، مالش ، در نهایت تشکیل از طریق سوراخ مرگ

مزایای قرص های خوراک میگوهای سخت:

1. فرمول خوراک می تواند برای دستیابی به نیازهای تغذیه ای و کاهش هزینه ، ترکیبی بهینه شود.
2. در روند تعدیل دانه بندی ، خوراک ها تحت تأثیر بخار و قالب حلقه ، که منجر به هضم و جذب میگو می شود ، رسیده می شوند.
3. در اثر سرکوب گرانولاتور ، تمام اجزای سازنده با یکدیگر پیوند خورده ، تراکم خوراک را بهبود می بخشند ، محصول بدست آمده غرق می شود ، با سبک زندگی میگو سازگار است.
4. با توجه به نیاز به افزودن مواد مغذی و دارو ، آمادگی جسمانی و مصونیت میگوها را افزایش دهید.
5. تغذیه ساده ، شکل و اندازه طعمه برای خوردن میگو مناسب است.
6. خوراک مناسب برای نگهداری و حمل و نقل است ، کمتر تحت تأثیر شرایط طبیعی قرار می گیرد ، می تواند در مقادیر زیادی تولید شود.

فرمول خوراک میگو به طور مستقیم بر کیفیت قرص های خوراکی تأثیر می گذارد

خوراک میگو با کیفیت بالا با پایداری خوب آب ، کنترل بهداشتی مناسب روی مواد اولیه برای بهینه سازی FCR و سلامت میگو ، جذب مناسب و خوش طعم شدن خوراک و غنی بودن از نظر تغذیه برای تولید میگوهای سالم و قوی مشخص می شود. در سالهای اخیر ، میگوی پرورش یافته در حوضچه به سرعت رشد می کند.

در حالی که کشاورزان اطلاعات کمی در مورد تولید خوراک میگو و روش تغذیه آن دارند. بعضی از آنها اهمیتی نمی دهند که چه نوع خوراک میگو را به میگو خود تغذیه می کنند ، در حالی که دیگران از میزان دوز آن اطلاع ندارند ، در نتیجه هزینه های خوراک میگو افزایش می یابد ، و کارایی تولید کاهش می یابد.

قرص های خوراک میگو باید متناسب با نیازهای غذایی میگوها از اسیدهای آمینه ضروری ، اسیدهای چرب ، ویتامین ها ، مواد معدنی و مواد تسریع کننده حالت دهنده تهیه شوند. برای حل این مشکلات ، Fanway Fish Feed Machinery چند فرمول خوراک میگو را معرفی می کند ، و امیدوارم که این محصولات به کشاورزان کمک کنند تا سود بیشتری کسب کنند.

فرمولاسیون خوراک میگوی آب شیرین بزرگسالان

◇ فرمولاسیون مواد اولیه

کنجاله ماهی پرو پودر ماهی خانگی
پودر الکل
فسفاتید سویا خوراک سویا کیک بادام زمینی پودر میگو
15%
8%
4%
4%
20%
7.4%
12.5%
  گلوتن گندم
روغن گیاهی
لاکتات کلسیم بی فسفات کلسیم
پرمیکس
 
15%
6%
1.5%
0.5%
2.6%
3.5%

◇ فرمول پرمیکس (g)

Premixing agent
پرمیکس های معدنی 50% کولین کلراید
Vitamin C
Polyphosphoric
Acid Resin
25% آلیسین
کلسترول
oxyneurine
1000
3000
3200
550
140
2150
3000
Compound enzyme
for aquiculture
Shrimp molting
element
Binding agent
OXICAP
سدیم استات
آرد گندم
کل
1000
1000
5000
130
800
14030
35kg

◇ ویتامین ها و عناصر معدنی
ویتامین ها: (واحد بین المللی)

ویتامین A
ویتامین D
ویتامین E
ویتامین K
ویتامین B1
فولات
1700 IUs/kg
1200 IUs/kg
45mg./kg
4mg./kg
4.5mg./kg
5.5mg
110mg./kg
ویتامین B2
ویتامین B12
اسید نیکوتینیک دی پانتوتنات
دی بیوتین
 
10mg./kg
15mg./kg
0.05mg./kg
65mg./kg
23mg./kg
0.1mg./kg

عناصر معدنی (میلی گرم / کیلوگرم):

مس
فروم
زینک
منگنز
کبالت
11
170
34
12
1.2
آهن
سلنیوم
مگنزیم
پتاسیم
 
1.5
0.15
60
200
 

 

فرآیند تولید خوراک میگو

. سنگ زنی

سنگ زنی مواد اولیه یک فرآیند اساسی است ، اندازه ذرات باید بالاتر از 40-60 مش باشد. علاوه بر این ، مواد ریز می توانند یکنواختی مخلوط شدن مواد و کیفیت تراکم خوراک قرص را بهبود بخشند و تماس آنزیم های گوارشی با خوراک برای تقویت هضم آسان است. سنگ زنی مواد اولیه به دو فرآیند نیاز دارد ، اولین کار آسیاب کردن ، مانند کیک بادام زمینی و کپسول سر میگو. 

ب- بچینگ

مواد اولیه باید قبل از خرد شدن، موادی مثل کاغذ ، چوب ، سنگ و سایر تمیز شود. 

فناوری دانه بندی خوراک میگو

ج- دانه بندی

پس از خرد شدن ، رطوبت مواد اولیه 13٪ است ، که باعث می شود نرم و ژلاتینی شدن آسان نباشد ، بنابراین افزودن مقدار مناسب آب برای اطمینان از اتصال پودر و ژلاتینه شدن نشاسته ، یک شرط مهم است. اکسترودر خوراک ماهی برای تولید قرص های خوراک میگوهای خوشمزه و تغذیه ای استفاده می شود.

D. خشک کردن

این ذرات از محتوای میزبان دارای رطوبت بالا هستند ، باید خشک شوند.

E. خنک کردن

خنک کننده قرص خوراک میگوها معمولاً در کولر تغذیه ماهی نوع Counter-flow وجود دارد ، در این پیشرفت هوای خنک مقداری از انرژی گرم و آب را می گیرد ، می توان قرص ها را در دمای اتاق بسته بندی کرد. 

F. طبقه بندی کننده نمایشگر

پس از دانه بندی ، خشک کردن و خنک سازی ، محصولات ناتمام باید با طبقه بندی اسکرین غربال شوند. پودر و قطعات از قسمت پایین دستگاه فیلتر می شوند. ذرات و باقی مانده های بزرگ از بالای این دستگاه غربال می شوند. میگوهای کوچک به قطر 0.3-1.5 میلی متر نیاز دارند. میگو ، 2 میلی متر میگو بزرگسال ، 2.7 میلی متر. با رشد میگوهای کوچک ، طول دانه ها به چند سانتی متر افزایش می یابد.

افزایش تقاضا برای قرص های خوراک میگوی اکسترود شده در آینده نزدیک

با افزایش مقیاس تولید میگو ، عملکرد خوراک میگو نیز همچنان افزایش می یابد ، بسیاری از کارخانه های فرآوری خوراک دام و برخی از کارخانه های فرآوری خوراک آبزیان به تولید میگو روی آورده اند. با این حال ، کیفیت مورد نیاز خوراک میگو نسبتاً بالا است. اگر فقط مطابق با روند تولید سنتی خوراک آبزی باشد ، دستیابی به الزامات کیفی خوراک میگو ، به ویژه در مقاومت در برابر آب دشوار است.

با ارتقا استانداردهای سطح زندگی ، هرچه بیشتر به مشکلات کیفیت و ایمنی غذا توجه می شود. مشکل امنیتی غذای میگو باید از منبع شروع شود. بنابراین ، فرهنگ میگو باید به پرورش آبزیان سالم و عاری از آلودگی بپردازد.

نمی توان از آنتی بیوتیک های زیادی در خوراک استفاده کرد ، یکی از مشکلاتی که وجود دارد استفاده از مواد دارویی برای جلوگیری از بیماری است. خوراک میگو یک عامل کلیدی است که فرهنگ میگو را تحت تأثیر قرار می دهد ، باید جهت ایمنی و حفاظت از محیط زیست را توسعه دهد.

در فرآیند تولید خوراک قرص سخت ، اگر درجه ژلاتینه شدن نشاسته در فرآیند تولید پایین باشد ، محصول مقاومت در برابر آب ضعیفی خواهد داشت. در حالی که نیازهای تغذیه میگو از مقاومت در برابر آب نسبتاً زیاد است ، بنابراین بهبود مقاومت در برابر آب خوراک میگو بسیار مهم است. در طی فرآیند ، تغییر عوامل مختلف بر کیفیت خوراک ، به ویژه مقاومت در برابر آب تأثیر می گذارد.

مطالعه تأثیر عوامل مختلف در غرق شدن و مقاومت در برابر آب محصول نهایی از فرآوری خوراک ، می تواند راهنمایی فنی برای فرآیند تولید واقعی را ارائه دهد ، بنابراین برای بهبود شرایط فرآیند و کیفیت خوراک میگو ، همچنین منجر به ارتقا توسعه سالم و پایدار آبزی پروری میگو ، بهبود بهره وری پرورش. در مقایسه با قرص های سخت ، بزرگترین تفاوت با خوراک اکستروژن این است که مواد پس از خنک شدن و خنک شدن مستقیماً وارد دستگاه اکستروژن می شوند ، فشار بالا در دمای بالا که توسط مالش ، برش و گرمایش ایجاد می شود ، سپس ناگهان از طریق سوراخ قالب در دما و فشار طبیعی آزاد می شود ، بنابراین با تشکیل و ایجاد یک سری تغییرات در خصوصیات فیزیکی و شیمیایی مواد.

جهت استعلام قیمت انواع مواد اولیه خوراک میگو

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

در طول فرآیند اکستروژن ، هیدروترمال با شدت بالا می تواند بسیاری از عوامل مضر را از بین ببرد و ایمنی خوراک میگو را بهبود بخشد. بنابراین خوراک میگوهای تولید شده توسط دستگاه گرانول اکستروژن خوراک ماهی سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست