خرید پروتئین ابریشم

خرید پروتئین ابریشم

شرکت پیشگامان شیمی واردکننده انواع پروتئین هیدرولیز شده، پروتئین ابریشم را از کشورهای چین و آلمان وارد می کند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و خرید پروتئین هیدرولیز شده ابریشم با ما تماس بگیرید.

برای استعلام قیمت پروتئین ابریشم

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

در ادامه به بررسی این پروتئین می پردازیم:

خواص ابریشم و پروتئین ابریشم 

ابریشم یکی از قوی‌ترین الیاف طبیعی است اما در هنگام خیس شدن تا 20٪ قدرت خود را از دست می‌دهد. در صورت قرار گرفتن در معرض نور زیاد خورشید ممکن است ضعیف شود. این یک رسانای ضعیف الکتریسیته است و در نتیجه به چسبندگی ساکن حساس است. مقاومت کششی خود را از بسیاری از پیوندهای هیدروژنی بین دانه‌ای بدست می‌آورد. ابریشم در برابر بیشتر اسیدهای معدنی مقاوم است، اما در اسید سولفوریک حل می‌شود.

ابریشم دارای بافتی نرم و صاف است که برخلاف بسیاری از الیاف مصنوعی لغزنده نیست. الیاف ابریشم از کرم ابریشم دارای مقطع عرضی مثلثی با گوشه‌های گرد شده هستند که عرض آنها 5-10μm است.

خرید پروتئین ابریشم
خرید پروتئین ابریشم

زنجیره سنگین فیبروئین به دلیل دنباله تکرار آمینواسید 59 تایی با برخی تغییرات بیشتر از ورق‌های β تشکیل شده است. سطوح صاف فیبریل‌ها در زوایای مختلف نور را منعکس می‌کنند و درخشش طبیعی به ابریشم می‌بخشد. هنگامی که کرم های ابریشم، ابریشم مایع را ترشح می‌کنند، از غده قدامی عبور می‌کند و در هنگام چرخش از دهانه نخ ریسی خارج می‌شود.

پیله کرم ابریشم حاوی حداقل دو پروتئین اصلی فیبروئین است: زنجیره‌های سبک و سنگین به ترتیب 25 و 325 kDa است. این الیاف اصلی در یک پوشش سریسین (پروتئین ابریشم) محصور شده اند، که یک خانواده از پروتئین‌های چسب مانند است که دو الیاف فیبروئین را در کنار هم نگه می‌دارد تا الیاف کامپوزیت مورد نیاز پیله را تشکیل دهد تا از کرم در حال رشد محافظت کند. فیبروئین پروتئین ابریشم ماهیت الیافی دارد، در حالی که سریسین ماده‌ای چسب مانند آمورف است.

کاربردهای پروتئین ابریشم

پروتئین‌ ابریشم دارای کاربردهای گسترده‌ای در زمینه پزشکی، مواد آرایشی، صنایع نساجی، میکروبیک و همچنین در زمینه مهندسی بافت دارد. پروتئین ابریشم، سرسین به دلیل خواص ویژه‌ای که دارد مفید است. خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد باکتریایی دارد، در برابر اشعه ماورا UV بنفش مقاوم است، رطوبت را به راحتی جذب و آزاد می‌کند و از فعالیت تیروزین کیناز جلوگیری می‌کند. خصوصیات مکانیکی منحصر به فرد این الیاف گزینه‌های مهم درمان بالینی را برای بسیاری از حوزه‌های آینده فراهم کرده است.

خرید پروتئین ابریشم
خرید پروتئین ابریشم

کاربردهای درمانی

فعالیت ضد تومور

تجویز سریسین از طریق خوراکی باعث کاهش وابسته به دوز در ایجاد کانون‌های تومور نابجا در روده بزرگ می‌شود. مصرف سریسین منجر به کاهش تومورهای روده بزرگ می‌شود. سریسین دارای فعالیت ضد توموری است. غذای حاوی سرسین یبوست را تسکین می‌دهد، رشد سرطان روده را سرکوب می‌کند و جذب مواد معدنی را تسریع می‌کند. درمان سلول‌های سرطانی روده بزرگ SW480 انسان و سلول‌های کولون طبیعی FHC با سریسین (1600 میلی گرم در میلی لیتر) به مدت 72 ساعت کاهش قابل توجهی از زنده ماندن سلول‌های SW480 و FHC را نشان داده است.

فعالیت ضد باکتری

فعالیت ضد باکتریایی سریسین توسط روش انتشار دیسک و روش میکرومتد رقت حیاتی بررسی شده است که خواص ضد باکتری سریسین را اثبات می‌کند.

ماتریس برای رشد سلول

از فیبروئین ابریشم می‌توان به عنوان بستر برای کشت سلول‌های حیوانی به جای کلاژن استفاده کرد. اتصال و رشد سلول‌های L-929 با استفاده از پروتئین‌ ابریشم از طریق روش کشت سلولی بررسی شده است. مخلوط دو پروتئین، یعنی فیبروئین و سریسین، دارای ساختار جدا شده فاز در حالت جامد است. فیلم پروتئین‌های جزء خالص (100٪ فیبروئین یا سریسین) به همان اندازه که در کلاژن پیوند و رشد سلول بالایی دارند از خود نشان می‌دهند.

فعالیت ترمیم زخم

سریسین خاصیت ترمیم زخم بسیار بالایی دارد. خاصیت چسبندگی و میل خوبی به کراتین دارد. از نخ‌های ابریشمی حاصل از کرم ابریشم برای تهیه بخیه‌های جراحی استفاده می شود. غشاهای سریسین ابریشم از مواد باند مناسب هستند و فیلم دارای انعطاف پذیری و مقاومت کششی کافی است. به نظر می‌رسد خاصیت درمانی فیلم پروتئین ابریشم به دلیل عمل تکثیر اپیتلیال باشد.

در زخم‌های درمان شده با فیلم ابریشم، بازسازی کلاژن بیشتر، التهاب کمتر و میزان نفوذ لنفوسیت کمتر است. خاصیت ترمیم زخم با استفاده از پروتئین ابریشم ممکن است به دلیل تحریک بیان فاکتور رشد فیبروبلاست اساسی (BFGF) باشد، که باعث تحریک سلول‌های هدف درگیر در ترمیم زخم مانند فیبروبلاست و میوفیبروبلاست می‌شود.

خرید پروتئین ابریشم
خرید پروتئین ابریشم

استفاده از پروتئین ابریشم در لوازم آرایشی

از سریسین به تنهایی یا در ترکیب با فیبروئین ابریشم در محصولات آرایشی پوست، مو و ناخن استفاده شده است. ژل‌های سریسین محتوای هیدروکسی پرولین را در لایه شاخی افزایش می‌دهند و باعث کاهش امپدانس پوست می‌شوند که خاصیت مرطوب کنندگی سریسین را نشان می‌دهد. ژل‌های سریسین هنگام استفاده بر روی پوست افراد سالم، کاهش امپدانس پوستی، افزایش سطح هیدروکسی پرولین و هیدراتاسیون سلول‌های اپیدرمی را نشان داده‌اند. بنابراین، سریسین رطوبت ذاتی پوست را افزایش می‌دهد.

پروتئین ابریشم در محصولات مراقبت از مو

ابریشم یک پروتئین طبیعی است که توسط حشرات تولید کننده ابریشم مانند کرم و عنکبوت ایجاد می‌شود. الیاف ابریشم به دلیل مقاومت خارق العاده و درخشش براق شناخته می‌شوند. در گذشته از ابریشم معمولاً برای ایجاد پارچه، بهبود پوست و تولید پودر آرایش بدن استفاده می‌شد. در سال‌های اخیر پروتئین ابریشم در کاربردهای آرایشی اهمیت یافته است. این خاصیت اتصال رطوبت عالی و توانایی تقویت موهای آسیب دیده است. علاوه بر این، پروتئین ابریشم هنگام استفاده در محصولات مراقبت از مو، به لطافت و احساس مخملی می‌افزاید.

پروتئین ابریشم هیدرولیز چیست؟

پروتئین ابریشم باید هیدرولیز شود تا به راحتی توسط مو جذب شود. هیدرولیز مولکولی تجزیه یک ماده شیمیایی به قطعات کوچکتر در هنگام واکنش به آب است. هیدرولیز پروتئین‌ها را به مولکول‌های بسیار کوچکی به نام اسیدهای آمینه تجزیه می‌کند. آمینو اسیدهای ابریشم به دلیل وزن مولکولی کم قادر به نفوذ به ساقه مو هستند، بنابراین باعث تغذیه و تقویت مو از داخل می‌شوند. پروتئین ابریشم هیدرولیز شده را می‌توان در فروشگاه‌های زیبایی خریداری کرد و سپس با شامپو، نرم کننده، مرطوب یا سرم مو مخلوط کرد. این محصول ممکن است به صورت مایع یا پودر باشد. هر دو فرم را می‌توان به راحتی با محصولات مراقبت از مو مایع مخلوط کرد.

مزایای پروتئین ابریشم هیدرولیز شده

ابریشم هیدرولیز شده هنگامی که به عنوان افزودنی در محصولات مراقبت از مو استفاده می‌شود می‌تواند از چند طریق سلامت و ظاهر مو را بهبود بخشد. به دلیل وزن مولکولی کم، اسیدهای آمینه ابریشمی می‌تواند به ساقه مو نفوذ کند، نه اینکه به راحتی به سطح مو بچسبد. آن‌ها موها را از درون مرطوب می‌کنند و باعث می‌شوند موهای شما کمتر خزیده و در نتیجه قابل کنترل باشد.

پروتئین ابریشم هیدرولیز شده یک لایه محافظ روی تارهای مو ایجاد می‌کند و باعث انعکاس بیشتر می‌شود. این مانع محافظ باعث صاف و لطیف شدن مو می‌شود و درخشش طبیعی آن را افزایش می‌دهد. محصولات حاوی پروتئین ابریشم باعث می‌شود که رنگ مو برای مدت طولانی تری سرزنده باشد. یک نرم کننده غنی شده با پروتئین ابریشم قادر به جلوگیری از نفوذ اشعه ماوراء بنفش مضر و کمرنگ شدن رنگ است.

الیاف ابریشم قوی‌ترین الیاف طبیعی شناخته شده برای انسان است. اسیدهای آمینه ابریشم رطوبت داخل ساقه مو را قفل می‌کند و خاصیت ارتجاعی آن را افزایش می‌دهد تا مو در برابر شکستگی مقاوم‌تر شود. ابریشم هیدرولیز شده خاصیت جذب آب زیادی دارد. نرمی موهای خشک و آسیب دیده را بهبود می‌بخشد و باعث احساس ابریشمی، لطافت و تغذیه می‌شود. اگر با موهای خشک و بی‌نظم مشکلی دارید، ابریشم هیدرولیز شده بیش از هر نوع پروتئین دیگر لطافت و حالت ابریشمی را به موهای شما می‌افزاید.

ابریشم هیدرولیز شده تخلخل را که باعث گره در مو می‌شود کاهش می‌دهد. این موهای متفرقه را رام کرده و احساس صاف و ابریشمی ایجاد می‌کند. اشعه ماورا بنفش UV مضر را که باعث کم رنگ شدن رنگ می‌شود را کاهش می‌دهد.

خرید پروتئین ابریشم
خرید پروتئین ابریشم

چگونه می‌توان پروتئین ابریشم هیدرولیز شده به محصولات موی خود اضافه کنیم؟

شما می‌توانید پروتئین ابریشم هیدرولیز شده را در آب مقطر حل کرده و با سایر پروتئین‌ها ترکیب شده و یک محلول پروتئینی کدر ایجاد کنید. از این محلول برای تغذیه و صاف کردن رشته‌های آسیب دیده و محافظت از موهایتان در برابر آسیب‌های بعدی استفاده کنید. همچنین موخوره را کمتر کرده و باعث می‌شود تا انتهای ساقه مو شما از هم جدا نشود. از فاصله حدود 5 اینچ روی موهای خشک اسپری کنید و اجازه دهید جذب شود. هفته‌ای یکبار استفاده کنید. آن را در یخچال نگهداری کنید.

شما می‌توانید پروتئین ابریشم هیدرولیز شده را به محصولات آماده مراقبت از مو مانند شامپوها، نرم کننده‌ها، مومیایی کردن مو، پمادها، لوسیون‌ها و کرم‌ها اضافه کنید. این خاصیت نرم کنندگی محصولات موی شما را افزایش می‌دهد. ابریشم هیدرولیز شده باید در سطح غلظت بین 0.5 تا 10٪ به محصولات مو اضافه شود. به خاطر داشته باشید که پروتئین بیش از حد منجر به شکنندگی می‌شود، و بنابراین حالت دادن به موهای شما را دشوار می‌کند. استفاده روزانه از محصولات غنی شده با پروتئین ممکن است بهترین نتیجه برای موهای شما نباشد.

محصولات مراقبت از مو غنی شده با پروتئین ابریشم

محصولات زیر حاوی پروتئین ابریشم هیدرولیز شده به عنوان یکی از مواد فعال است.

شامپوها و نرم کننده‌ها

شامپوی غنی شده با پروتئین ابریشم برای موهای خشک، آسیب دیده یا غیرقابل کنترل ایده آل است. در ترکیب با نرم کننده همراه، رشته‌های وحشی را رام می‌کند و موها را صاف، ابریشمی و درخششی آینه مانند می‌کند. پاک کننده‌های ملایم و غیر سولفات بدون پاک کردن رنگ، همه ناخالصی‌ها را از بین می‌برند.

محصولات صاف کننده مو

استفاده از پروتئین ابریشم روش صحیح‌تری نسبت به فرمول‌های سنتی صافی کراتین ارائه می‌دهد. این روش مانند اکثر درمان های صاف کننده است. زمان پردازش به وضعیت موهای شما بستگی دارد. برای صاف، براق و قابل کنترل بودن موها تا 12 هفته تبلیغ می‌شود.

نتیجه گیری

الیاف ابریشم از کرم ابریشم دارای خواص فیزیکی، شیمیایی و مکانیکی بسیار خوبی است. سریسین حاوی 18 نوع اسید آمینه است و هر 8 نوع اسید آمینه ضروری برای انسان را دارا می‌باشد. پپتید سریسین و هیدرولیزات آن از خاصیت جذب رطوبت عالی برخوردار است. پروتئین‌های ابریشم بسیاری از فعالیت‌های بیولوژیکی مانند آنتی اکسیداسیون و عملکردهای دارویی مانند فعالیت‌های ضد سرطان، فعالیت های ضد التهابی و ضد میکروبی را انجام می‌دهند.

از سریسین و فیبروئین می‌توان در فرآیندهای جداگانه غشاء ایجاد کرد. همچنین از این پروتئین‌ها به عنوان زیرلایه‌ای برای کشت سلول‌های حیوانی استفاده می‌شود. تحقیقات بیشتری برای کشف خواص زیست فعال و بهبود نیاز به محصولات ابریشم برای رفاه اقتصادی اجتماعی لازم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست