فروش نرمال بوتانول
 • خرید نرمال بوتانول

  نرمال بوتانول (همچنین به عنوان الکل بوتانول معمولی و الکل بوتیل شناخته می‌شود) یک الکل اولیه با فرمول مولکولی C4H10O است. این ماده یک مایع بی‌رنگ با بوی مشخص موز است. ابن ماده فقط دارای قابلیت پخش‌پذیری محدود در آب است، اما به راحتی در حلال‌های معمولی مانند اتر، الکل، گلیکول‌ها و هیدروکربن‌ها قابل حل است.این حلال بسیار قابل اشتعال است و دارای یک نقطه دید فلش در حدود 35 درجه سانتی‌گراد است.

  نرمال بوتانول چیست

  نرمال بوتانول (n-butanol) یک الکل است که از طریق فرآیندهای پتروشیمی تولید می‌شود، اما می‌توان آن را نیز مانند اتانول، از طریق تخمیر قندهای حاصل از ذرت و محصولات کشاورزی تولید کرد. این ماده یک الکل چهار کربن است؛ نرمال بوتانول عمدتاً به عنوان یک ماده شیمیایی فروخته می‌شود.

  شایان ذکر است که دو نوع n-بوتانول وجود دارد:

  • بوتانول طبیعی (یا n-butanol)
  • ایزوبوتانول

  در حالی که دو مولکول دارای ویژگی‌های مشابه هستند، آن‌ها به طور چشم‌گیری متفاوت از هم استفاده می‌شوند.نرمال بوتانول با بیش از 8 میلیارد پوند تقاضای سالانه یک ماده شیمیایی جهانی برتر است. n-butanol یک ماده شیمیایی عملکردی است که در برنامه‌های کاربردی با ارزش بالا در طیف وسیعی از بازارهای مصرفی و صنعتی استفاده می‌شود.

  یک الکل اولیه با فرمول مولکولی C4H10O است.  یک مایع بی‌رنگ  ​​و با بوی  خاص است. به راحتی در حلال‌های معمول مانند اترها، الکل، گلیکول‌ها و هیدروکربن‌ها قابل‌حل است. این حلال بسیار قابل اشتعال است و دارای دمای فلزی حدود 35 درجه سانتی‌گراد است.

  نرمال بوتانول (بوتیل الکل) یک الکل است. به عنوان یک حلال و به عنوان یک ماده‌خام برای پوشش رزین، بوتیل اکریلات، بوتیل استات، گلیکول و غیره استفاده می‌شود. این ماده محلول در آب نیست.

  خواص نرمال بوتانول

  تولید نرمال بوتانول

  تا اواسط دهه 1940، نرمال بوتانول عمدتاً از طریق فرآوری با استفاده از فرآیندی به نام ABE با باکتری کلستریدیا تولید شد. فرآیند ABE در انگلستان در سال 1912 برای تولید استون تولید شد که برای ساخت جنگ‌افزارها در طول جنگ جهانی اول استفاده شد.

  در سال 1927، فرآیند ABE به سوی تولید نرمال بوتانول منتقل شد تا لاک برای رشد صنعت خودرو تولید کند. با پیش آمدن نفت ارزان و معرفی فرآیندهای پتروشیمی جدید، فرآیند ABE به علت مسیر پتروشیمی ارزان‌تر، از نظر مزایایی رها شد.

  این ماده پتروشیمی فله‌ای است که از مواد اولیه پروپیلن در یک فرآیند “oxo” با حضور یک کاتالیزور همگن ساخته می‌شود. این بوتیل آلدهید را ایجاد می کند که متعاقباً برای تولید n- بوتانول هیدروژنه می‌شود.

  کاربردهای نرمال بوتانول

  نرمال بوتانول به عنوان یک حلال و به عنوان یک ماده اولیه برای سنتز استفاده می‌شود. حدود نیمی از تولید خالص n-Butanol و مشتقات آن (در درجه اول استرها) به عنوان حلال در صنعت پوشش استفاده می‌شود.

  مزیت اینجاست که n-Butanol جلوگیری از سرخ‌شدن برخی از پوشش‌ها زمانی که آن‌ها زیر خشک شرایط مرطوب بنابراین به طور گسترده‌ای به عنوان یک رقیق‌کننده در لاک‌های نیترات سلولز استفاده می‌شود و در خدمت بهبود جریان خود، براق و مقاومت در برابر سرخ‌شدن (فقط سرخ‌شدن در حضور حلال‌های فرار و در رطوبت بالا رخ می‌دهد). 

  کاربردهای دیگر برای نرمال بوتانول عبارت‌اند از:

  • حلال رنگ در جوهر چاپ
  • عصاره در تولید مواد طبیعی مانند آنتی‌بیوتیک‌ها، هورمون‌ها، ویتامین‌ ها، آلکالوئیدها و کافور.
  • افزودنی در پاک‌کننده، پاک‌کننده‌های کف و لکه‌های پاک‌کننده.
  • محلول‌سازی در صنعت نساجی
  • حامل برای رنگ‌آمیزی پلاستیک
  • افزودنی در مایعات ضد انجماد
  • افزودنی در بنزین برای موتورهای احتراق جرقه‌ای (مانع از یخ‌زدگی کربورتر)
  • کروماتوگرافی کاغذ و لایه نازک
  • رطوبت برای نیترات سلولز
  • مواد اولیه تولید عصاره گلیکول (در واکنش‌های اتیلن یا اکسید پروپیلن)

  قیمت نرمال بوتانول

  نرمال بوتانول یک واسطه است که برای تولید رزین‌های با ارزش بالا و حلال‌های مخصوص استفاده شده در انواع مختلفی از محصولات فرموله‌شده، از رنگ‌ها و پوشش‌ها به لوازم آرایشی و عطر، به چسب‌ها و جوهرها، و حتی طعم‌ها و عصاره‌های غذایی استفاده می‌شود.

  بوتیل الکل در پلاستیک‌ها و پلیمرها، مایعات ترمز، روان‌کننده‌ها، لاستیک‌های مصنوعی، بازدارنده‌های آتش و بسیاری از کاربردهای دیگر استفاده می‌شود. بنابراین در حالی که نرمال بوتانول شبیه به اتانول است، این دو مولکول کربن اضافی تفاوت زیادی دارند. بوتیل الکل دارای پتانسیل بالایی برای سوخت، اما ارزش آن به عنوان یک ماده شیمیایی بیش از 3 برابر ارزش سوخت است.

  نرمال بوتانول چگونه ذخیره و توزیع می‌شود

  یک عمده فروش مواد شیمیایی برای نگهداری محصول از انبوه انبارهای پتروشیمی برخوردار است. ذخیره‌سازی به طور معمول در یک مکان خنک، خشک و با تهویه مناسب و به دور از مواد اکسید کننده انجام می‌شود. نرمال بوتانول را باید از تابش مستقیم آفتاب، گرما و شعله‌های آتش باز نگه داشت.

  حلال‌هایی مانند این باید در ظروف طبل‌دار مانند ایزوتانک‌های ساخته شده از فولاد ضد زنگ، آلومینیوم یا فولاد کربن نگهداری شوند.یک صادرکننده حلال فله معمولاً این حلال را در کشتی‌های فله یا کامیون‌های تانکری توزیع می‌کند. برای مقاصد حمل و نقل، بوتانول به عنوان یک مایع قابل اشتعال با درجه خطر آتش سوزی طبقه‌بندی می‌شود.

  کاربرد نرمال بوتانول

  فروش نرمال بوتانول

  نرمال بوتانول در بشکه‌های 180 کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول نرمال بوتانول مورد نیاز صنایع غذایی و دارویی را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

  قیمت نرمال بوتانول

  از این ماده می‌توان به عنوان واسطه شیمیایی برای ایجاد مواد شیمیایی دیگر استفاده کرد (به عنوان مثال استرها، n-butyl استات و رزین‌های آمینه). همچنین می‌توان از آن به عنوان یک حلال در تولید محصولات مصرفی استفاده کرد.از نرمال بوتانول به عنوان حلال برای رنگ‌ها، روکش‌ها، لاک‌ها، چربی‌ها، روغن‌ها، موم‌ها، لاستیک و پلاستیک‌سازها استفاده می‌شود.

  سایر کاربردها شامل پارچه روکش در صنعت پارچه، به عنوان ماده تمیز کننده یا پولیش، بنزین، مایع ترمز و در محصولات مصرفی مانند آرایش، محصولات ناخن، محصولات بهداشتی محصولات در صنعت آرایشی است. بازار اصلی کاربر نهایی این محصول صنایع شیمیایی، پتروشیمی، منسوجات، تمیز کردن و مواد آرایشی است.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  برچسب:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این فیلد را پر کنید
  این فیلد را پر کنید
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
  برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

  فهرست