روغن سبزه

خرید و فروش روغن سبزه

روغن کشمش، تیزاب سلطانی و روغن سبزه منظور تنها یک روغن خاص است که در صنایع خشک کردن میوه‌ها کاربرد دارد. روغن تیزاب کاربردهای بسیاری در زمینه خشک کردن میوه‌ها و صیفی جات مختلف دارد. اما عمده‌ترین کاربرد آن تهیه کشمش از انگورهای تازه می‌باشد. انگور تولید شده با این روغن کیفیت بالایی دارد.

روش‌های مختلفی برای تبدیل انگور به کشمش ارائه شده‌اند. این روش‌ها گاه خانگی و گاه صنعتی هستند. استفاده و خرید روغن سبزه در روش صنعتی مناسب‌تر است. چرا که به عنوان تسریع‌کننده در فرآیند تبدیل استفاده می‌شود. برای اطلاع از قیمت روغن تیزاب یا سبزه با ما تماس بگیرید.

خرید روغن سبزه

پیشگامان شیمی یکی از بهترین توزیع‌کنندگان این روغن در ایران به شمار می‌رود. این شرکت توزیع‌کننده آماده است تا با تولید کنندگان که به دنبال خرید مواد شیمیایی صنعتی همچون روغن سبزه هستند، همکاری کند. کافی است با شماره تماس‌های ما تماس گرفته و با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

قیمت روغن تیزاب یا سبزه

این روغن یکی از روغن‌هایی است که به منظور تسریع در فرآیند خشک کردن به کار گرفته می‌شود. از این رو مسلم است که برای سلامتی شما نیز مزایایی در پی دارد.

فروش روغن سبزه

البته از این روغن به تنهایی برای این منظور استفاده نمی‌شود. بلکه این محصول را در کنار آب و پتاسیم کربنات قرار می‌دهند. در این حالت یک محلول قلیایی تولید می‌شود که می‌تواند میوه‌ها را سریع‌تر از آنچه تصور می‌کنید خشک کند. اصلی‌ترین ماده تشکیل دهنده این امولسیون روغن سبزه می‌باشد.این روغن یکی از انواع روغنی است که از دانه‌های کانولا گرفته می‌شود.این امولسیون به نام کلد دیپ نیز شناخته می‌شود. لازم است بدانید دستور تهیه‌های متفاوتی از این امولسیون ذکر شده است. با این حال عمومی‌ترین دستور تهیه شامل ترکیب ۲. ۴ کیلوگرم پتاسیم کربنات، ۱۰۰ لیتر آب و ۱. ۵ لیتر از این روغن می‌باشد.

شما عزیزان می‌توانید دستور‌های مختلفی برای این محلول قلیایی در اینترنت پیدا کنید. دستورهایی که هر کدام مخصوص یک نوع میوه و با یک نوع فرآیند خشک کردن می‌باشد.اما دستوری که در این مقاله به آن اشاره کردیم، محصوص خشک کردن انگور است. با این مقادیر می‌توان ۱۰۰۰ کیلوگرم انگور را به سرعت خشک کرد. زمان غوطه‌ور کردن انگور‌ها در این محلول ۳ دقیقه تخمین زده شده است.

روغن سبزه چطور میوه خشک می‌کند؟

نظرهای متفاوتی در این زمینه ارائه شده بود. اما تحقیقات بسیاری صورت گرفت تا نتیجه و روش کلی عملکرد این محلول و روغن به اثبات رسد. در گذشته تصور می‌شد این امولسیون یک لایه از تورک‌های انگور را از بین می‌برد. یک لایه مومی شکل که دانه‌های انگور را در برابر از دست دادن آب مقاوم می‌کند.

اما امروز و با تحقیقات دانشمندان می‌توان گفت این روغن هیچ لایه‌‌ای از دانه‌های انگور را از میان نمی‌برد. بلکه تنها روی میزان نفوذپذیری آب است که تاثیر می‌گذارد. انگور‌هایی که با استفاده از روغن سبزه تبدیل به کشمش می‌شوند شفاف‌تر و زیبا‌تر هستند. این انگور‌ها زیبایی شگفت انگیزی نسبت به انگورهایی که با روش‌های دیگر یا در خانه و در معرض آفتاب خشک می‌شوند دارند.

همچنین این امولسیون باعث می‌شود جذب گرما در انگور‌ها بیشتر شود. پس می‌توان نتیجه گرفت استفاده از این امولسیون باعث می‌شود محصول سریعتر خشک شده و ظاهری زیبا و دلربا یابد. اما این همه کار تنها بر عهده روغنی است که در این امولسیون به کار گرفته می‌شود. شاید بپرسید اگر تمام مزایا با این روغن حاصل می‌شود، چرا از کربنات پتاسیم استفاده می‌کنیم؟

پاسخ ساده است. کربنات پتاسیم ماده است که برای تشکیل این امولسیون و بهتر کردن رابطه آن با میوه شما استفاده می‌شود. همچنین برای قلیایی شدن محلول ضروری به نظر می‌رسد. شرایط قلیایی یکی از مهم‌ترین موارد است که باید در این امولسیون به آن دقت داشته باشید. چرا که این شرایط می‌توانند میزان خشک شدن میوه‌ها را افزایش دهند.

از سوی دیگر استفاده از کربنات پتاسیم در کنار روغن سبزه موجب می‌شود امولسیون به دست آمده در حین عملیات غوطه ور سازی تخمیر نشود. با این حال در تمام روند‌های تهیه کشمش از کربنات پتاسیم در کنار این روغن استفاده نمی‌شود. بلکه جایگزین‌هایی نیز برای آن در نظر گرفته شده است. یکی از این جایگزین‌ها سولفور است.

رنگ کشمش می‌تواند مشتریان بسیاری را به سوی محصولات شما جذب کند. از آنجایی که کشمش‌ها با رنگ‌های مختلف در بازار یافت می‌شوند، طبیعی است که برای داشتن رنگ بهتر از مواد مختلفی استفاده کنند. برای مثال کشمش طلایی رنگ محصولی است که استفاده از روغن سبزه در کنار سولفور به شما می‌دهد. کربنات پتاسیم نیز کشمش‌هایی به رنگ تیره‌تر دارد.

تیزاب سلطانی از کجا می‌آید؟

اولین ماده‌‌ای که برای تولید این محصول نیاز داریم، اسید چرب کلزا یا کانولا می‌باشد. روند تولید تیزاب سلطانی یا همان روغن سبزه نیز در دو مرحله است. در اولین مرحله اسیدهای چرب کلزا یا روغن کانولا را به خوبی گرم می‌کنند. تا جایی که این روغن و اسیدها به درجه نیم سوختگی برسند. سپس به سراغ مرحله دوم می‌روند.در مرحله دوم پلی سوربات که ماده‌‌ای شفاف است به این مخلوط اضافه می‌کنند. حال شما روغنی در دست دارید که به روغن سبزه مشهور است. این روغن شفاف و حاوی ۹ تا ۱۱ درصد اسید‌های چرب آزاد می‌باشد.

روغن سبزه از چه چیز ساخته شده است؟

از مهم‌ترین مواد تشکیل دهنده این روغن به طور خلاصه می‌توان به مواد زیر اشاره کرد:

  • اسید چرب کلزا یا روغن کانولا
  • اتانول که نوعی الکل محسوب می‌شود.
  • پاراتولوئن سولفونیک اسید
  • پلی‌سوربات

چرا خرید کیلویی روغن سبزه بهترین انتخاب است؟

این روغن برای حجم زیاد انگور بهترین انتخاب به شمار می‌رود. چرا که زمان تولید شما را به میزان زیادی کاهش می‌دهد. از سوی دیگر تغییر خاصی در میزان سلامت بودن کشمش ایجاد نمی‌کند. با استفاده از این امولسیون زمان خشک شدن انگور‌ها از ۴ تا ۵ هفته به چیزی کمتر از دو هفته کاهش می‌یابد. این یک مزیت بزرگ برای افزایش تولید است.

غلظت قندی که در کشمش ارگانیک تولید شده در منزل هست بسیار کمتر از کشمش‌هایی است که با این روش تولید شده اند. چرا که در این روش سرعت خشک شدن بسیار بیشتر است. از این روآنزیم پلی فنولوکسیداز که در کشمش یافت می‌شود، فعالیت بیشتری خواهد داشت.اگر به دنبال رنگ‌های روشن در تهیه کشمش‌ها هستید، می‌توانید از میزان آبی که در این امولسیون ذکر شده است بکاهید. همچنین توجه داشته باشید که استفاده از این محصول در آب و هوای خشک می‌تواند کشمش‌های روشن‌تری به شما بدهد.

خرید روغن سبزه

به یاد داشته باشید انگورهایی که تورک‌های درشت‌تری دارند نیاز به زمان قرارگیری بیشتری در این محلول دارند. همچنین برای خشک کردن آن‌ها نیز زمان بیشتری لازم است.

بیشتر بخوانید: خواص روغن آچای

از مزایای سلامتی تیزاب سلطانی

این روغن مقاومت بدن شما در برابر انسولین را افزایش می‌دهد. سطح پروتئین واکنشی که یکی از عوامل التهاب می‌باشد را کم می‌کند. همچنین اثرات ضد پلاکتی نیز دارد.این روغن نقطه دود نسبتاً بالایی دارد اما برای استفاده خوراکی ساخته نشده است. از این رو نیازی نیست نگران چنین مواردی باشید. تنها مورد نگران‌کننده تحقیقات سال ۲۰۰۰ بود که نشان داد این روغن می‌تواند عوامل سرطان زا در بدن را افزایش دهد.

روغن سبزه یکی از بهترین روغن‌ها برای تولید کنندگانی است که تمایل به افزایش میزان تولید در زمان کم دارند. شما عزیزان می‌توانید این روغن با کیفیت را تنها با یک تماس با پیشگامان شیمی که تامین کننده و فروش عمده روغن سبزه میباشد، سفارش دهید. کافی است برای خرید مواد شیمیایی یا خرید روغن تیزاب یا سبزه با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست