خرید کـربنات پـتاسیم

خرید کربنات پتاسیم

فروش کربنات پتاسیم آلمانی و فرانسه گرید خوراکی و صنعتی توسط شرکت پیشگامان شیمی با بهترین کیفیت و قیمت صورت می گیرد. جهت خرید کربنات پتاسیم خوراکی و صنعتی با تضمین کیفیت محصول و بهترین قیمت کربنات پتاسیم با کارشناسان فروش ما در این شرکت تماس بگیرید.

جهت دریافت آنالیز و استعلام قیمت کربنات پتاسیم کره و آلمانی

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

کربنات پتاسیم، جامد سفید رنگ در دمای اتاق است و از هیدروکسید پتاسیم در اثر واکنش با دی اکسید کربن تولید می شود. استفاده از این ماده سابقه طولانی دارد و جزء اصلی پتاس است که از قدیم الایام در سفید کردن منسوجات، تولید شیشه و تولید صابون استفاده می شده است. در آب حل می‌شود و یک محلول قلیایی (بازی) می‌دهد.

کربنات پتاسیم قیمت

برای آشنای بیشتر با پتاسیم کربنات و رسیدن به جواب سوالاتی از قبیل: کربنات پتاسیم از کجا بخریم؟ کاربرد پتاسیم کربنات؟ قیمت کربنات پتاسیم خوراکی؟ تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.

معادل انگلیسی Potassium carbonate
K2CO3 فرمول مولکولی
 وزن مولکولی K2CO3 138.205 g/mol
چگالی 2.43 g/cm3
نقطه جوش قبل از جوش آمدن تجزیه می‌شود
نقطه ذوب 891 °C

کربنات پتاسیم چیست؟

کربنات پتاسیم (K2CO3) یک محلول قلیایی آلی شفاف و بی‌بو یا یک ترکیب شیمیایی جامد سفید می‌باشد که به شکل گرانول متبلور یا پودر موجود است. این ماده نمکی از پتاسیم است. به عنوان یک کاتالیزور نقش دارد. نامهای مختلف آن عبارتند از:

 • خاکستر مروارید
 • نمک تارتار
 • نمک کرم چوب
 • کربنات پتاس
 • پتاس

این ماده تنها ترکیب شیمیایی نیست که به آن پتاس گفته می‌شود و نباید با سایر ترکیبات اشتباه گرفته شود. این ماده نمکی معدنی است که در تولید صابون و شیشه مورد استفاده قرار می‌گیرد. کربنات پتاسیم از جمله ترکیب‌ها و فرمول‌های شیمیایی است که کاربرد‌های بسیار گسترده‌ای در صنایع مختلف دارد. کربنات پتاسیم با فرمول شیمیایی k2co3، طی فرایند‌هایی در کوره و یا در طبیعت ساخته می‌شود. از آن‌جایی که کاربرد گسترده‌ای در صنایع مختلف دارد، توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. کربنات پتاسیم از جمله ترکیبات سفید و جامد است که در دمای 891 درجه سیلسیوس ذوب می‌شود. این ماده قابلیت انحلال در دماهای معین در آب را دارد.

فرمول و ساختار کربنات پتاسیم

فرمول شیمیایی کربنات پتاسیم K2CO3  و جرم مولی آن 138.205 گرم مول1- است. ساختار آنیون کربنات مرکزی CO32 است که دو کاتیون پتاسیم به آن متصل است. این ماده می‌تواند در دماهای زیر -47 درجه سانتی‌گراد کریستالی باشد. این ترکیب شیمیایی در آب محلول و در اتانول نامحلول است.

خرید کربنات پتاسیم

خصوصیات فیزیکی کربنات پتاسیم

پتاسیم کربنات یک جامد سفید با ظاهری ظریف و طعمی شور است. چگالی آن 2.43 گرم میلی‌لیتر-1 است. نقطه ذوب این ترکیب 891 درجه سانتی‌گراد است. این ماده در آب محلول و در:

 • متانول
 • اتانول
 • و تولوئن نامحلول است.
 • خواص شیمیایی کربنات پتاسیم

کربنات پتاسیم موجود در آب محلول‌های قلیایی قوی است. آنیون کربنات که پتاسیم کربنات را تشکیل می‌دهد، دومین آنیون است که از محرومیت اسید کربن H2CO3 نشأت گرفته است.

تولید کربنات پتاسیم

کربنات پتاسیم را می‌توان با سوزاندن مواد آلی و با استفاده از خاکستر تهیه کرد زیرا پتاسیم و کربن در بسیاری از موجودات زنده وجود دارد. پتاس در ساخت صابون و شیشه استفاده می‌شود و صابون به طور سنتی از طریق سوزاندن مواد آلی و تبلور پتاسیم کربنات برای صدها سال تولید می‌شد. روش‌های بسیاری برای تهیه پتاسیم کربنات وجود دارد که برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

از طریق فرایند Engel-Precht  که در آن از اکسید منیزیم، کلرید پتاسیم و دی‌اکسید کربن استفاده می‌شود. این فرآیند MgCO 3.KHCO3.4H2O  را تشکیل می‌دهد که می‌تواند پس از تجزیه نمک، کربنات پتاسیم خالص تشکیل دهد. امروزه، کربنات پتاس از طریق الکترولیز پتاسیم کلرید به صورت تجاری تولید می‌شود. سپس هیدروکسید پتاسیم ایجاد شده به‌وسیله دی‌اکسید، کربن کربنات پتاسیم  را تولید می‌کند، که اغلب برای تولید سایر ترکیبات پتاسیم نیز به‌کار برده می‌شود.

2 KOH + CO2 → K2CO3 + H2O

پس نتیجه می‌گیریم که پتاسیم کربنات از طریق واکنش بین پتاس سوز آور مایع و دی‌اکسید کربن ساخته شده و پس از آن تصفیه و سپس خشک می‌شود.

کاربرد کربنات پتاسیم

تولید بسیاری از محصولات وابسته به همین فرمول کربنات پتاسیم است که در ادامه بیشتر در مورد این تولیدات به شما توضیح خواهیم داد.کود از جمله محصولاتی است که از فرمول کربنات پتاسیم تولید می‌شود. قطعا کود از نمونه پراهمیت‌ترین و واجب‌ترین محصولات مورد نیاز برای داشتن محصولاتی باکیفیت است.

 • K2CO3  همچنین به عنوان کربنات‌پتاس شناخته می‌شود و در:
 • کودهای شیمیایی
 • شیشه‌های مقاوم در برابر حرارت
 • صابون‌ها
 • و در ساخت سایر ترکیبات شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این ماده در طول تاریخ برای تولید شیشه و صابون مورد استفاده قرار گرفته است. مطالعات چند سال اخیر به ویژگی‌های کلیدی این ترکیب، مانند توانایی آن در انتشار گرما (اگزوترمیک) تکیه می‌کنند، و این باعث می‌شود از آن به عنوان یک آب‌شیرین‌کن استفاده شود. خاصیت جاذب آب آن نیز در صنایع شیمیایی و محصولات بهداشتی و زیبایی کاربردهایی پیدا می‌کند. علاوه بر این،K2CO3  در موارد زیر کاربرد دارد:

 • ماده خشک‌ کننده برای میوه
 • فرمولاسیون جوهرها و تونرها
 • ضد عفونی‌ کننده‌ها و مواد تمیز کننده
 • در تهیه تنظیم‌کننده‌های pH یا تهیه محلول‌های بافر (کاهش اسیدیته شراب)
 • (از منظر تاریخی) جهت تولید صابون، شیشه و انواع چینی

به‌عنوان یک ماده خشک‌کننده خفیف ترکیبات آلیکه با سایر مواد خشک‌کننده مثل کلسیم کلرید و سولفات‌منیزیم ناسازگار باشند. این ماده برای ترکیبات اسیدی مناسب نیست، ولی در صورت داشتن مقدار کمی ناخالصی اسیدی می‌توان برای خشک‌کردن یک فاز آلی مفید باشد. همچنین ممکن است از آن برای خشک‌کردن مقداری کتون، الکل و آمین قبل از تقطیر استفاده شود.

 • در اسناد قدیمی، گزارش‌ شده که از آن برای نرم‌ کردن آب سخت استفاده شده است.
 • به عنوان مهار کننده آتش در خاموش‌ کردن سرخ‌ کن‌ های چرب عمیق و سایر آتش‌سوزی‌های مرتبط با کلاس B
 • در سرکوب آتش ذرات معلق در هوا، اگرچه به عنوان محصول جانبی نیترات پتاسیم می‌باشد.
 • به عنوان یک عنصر در جوشکاری و در پوشش شار روی میله‌های جوش قوس الکتریکی
 • به عنوان یک ماده خوراک دام برای برآوردن نیازهای پتاسیم حیوانات مزرعه مانند پرورش‌دهندگان گوشتی
 • کربنات پتاسیم به دلیل داشتن محتوای بالای پتاسیم در کشاورزی به عنوان کود محلول پاشی و جزء کود مرکب کاربرد دارد.

اهمیت و کاربرد گسترده کربنات پتاسیم تنها در تولید کود برای گیاهان و میوه‌ها خلاصه نمی‌شود، بلکه کاربردهای دیگری دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به ساخت تنظیم کننده PH در تولید پودر کاکائو اشاره کرد. تنظیم PH در تولید پودر کاکائوی باکیفیت نقش اول را دارد. در واقع کربنات پتاسیم ماده‌ای موثر در روند تولید محصولاتی باکیفیت است. کیفیت تاثیر بسیار زیادی در انتخاب افراد می‌گذارد و کربنات پتاسیم همین تاثیر را ایجاد می‌کند. به علاوه تنظیم کننده PH، کربنات پتاسیم نقش مهمی در عطر دهی پودر کاکائو دارد. عطرها خود عامل جذب افراد هستند و چه عطری بیشتر از عطر کاکائو می‌تواند جذاب و خوشبو باشد.

از دیگر کاربردهایی که کربنات پتاسیم دارد، وجود قابلیت نرمی آب و از بین بردن سختی آن است. قطعا آب سخت نمی‌تواند چندان سلامت باشد و حاوی املاحی است که برای سلامتی دستگاه گوارشی مناسب نیستند و در مرور زمان تاثیرات منفی خود را نمایان می‌کنند. آب خود لازمه حیات و سلامتی است، در نتیجه نباید به گونه‌ای باشد که سلامتی را تهدید کند. کربنات پتاسیم این مشکل را برطرف کرده و باعث از بین رفتن این املاح می‌شود. این کاربرد بسیار مناسب است و نمی‌توان آن را نادیده گرفت.

کاربرد کربنات پتاسیم در صنایع غذایی

پودر کربنات پتاسیم خوراکی، دارای کاربردهای سنتی زیادی است. پتاس در تولید غذای چینی (ژله چمنی و همچنین رشته‌فرنگی دستی چینی) استفاده می‌شود. در دستورالعمل‌های بعضی از غذاهای آلمانی اغلب از کربنات‌پتاسیم به عنوان ماده پخت استفاده می‌کنند. با این وجود مهم است که از مقادیر مناسب برای جلوگیری از آسیب استفاده شود، و آشپزان نباید از آن‌ها بدون راهنمایی استفاده کنند.

در قلیایی کردن پودر کاکائو برای تولید شکلات هلندی با متعادل‌کردن pH (یعنی کاهش اسیدیته) دانه‌های کاکائو طبیعی استفاده می‌شود. همچنین عطر کاکائو را تقویت می‌کند. روند افزودن تاسیم کربنات به پودر کاکائو معمولاً “Dutching” نامیده می‌شود. علاوه بر این موارد، این ترکیب به عنوان یک عامل بافر در تولید شراب کاربرد دارد.

قیمت کربنات پتاسیم صنعتی
کربنات پتاسیم ایرانی

کربنات پتاسیم در کشاورزی

یکی از کاربردهای مهم کربنات پتاسیم در صنعت کشاورزی است. از این ماده به عنوان عنصری در خوراک دام استفاده می‌شود. علاوه بر آن، از آنجا که گیاهان به سه ماده اصلی فسفر، نیتروژن و پتاسیم نیاز دارند از این رو پتاسیم کربنات که حاوی پتاسیم است به عنوان یک ماده‌ی افزودنی مناسب به کود شیمیایی شناخته می‌شود. استفاده از این ماده در کودهای شیمیایی فواید بسیاری دارد که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • حضور این ماده در کودهای شیمیایی سبب شده است تا گیاهان در برابر بیماری مقاوم شوند.
 • همچنین این ماده سبب مقاومت ریشه‌ گیاهان می‌شود.
 • پتاسیم کربنات بلوغ مناسب گیاه را تضمین می‌کند.
 • توانایی مقاومت در برابر حشرات و بلایای طبیعی را افزایش می‌دهد.
 • این ماده می‌تواند دمای خاک را افزایش دهد و اسیدیته خاک را خنثی کند.
 • این ماده باعث رشد محصولات کشاورزی در خاکی با PH مناسب می‌شود.

مضرات کربنات پتاسیم

پتاسیم کربنات سمی یا قابل اشتعال نیست اما می‌تواند به سلامتی آسیب برساند. در صورت بلعیدن مضر است و می‌تواند باعث جدی شدن سوزش چشم و پوست شود. طبق FDA، “هیچ مدرکی” وجود ندارد که بتواند خطر استفاده عموم را هنگام کاربرد پتاسیم کربنات در سطح فعلی مواد غذایی نشان دهد. در واقع، شکلات قلیایی شده با کربنات پتاسیم در غذای ارگانیک مجاز است.

فروش کربنات پتاسیم آلمانی

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول کربنات پتاس آلمانی مورد نیاز را با بهترین قیمت کربنات پتاسیم المانی و بالاترین کیفیت تأمین کند و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید. فروش کربنات پتاسیم آلمانی، کره، تایوانی، ایتالیایی و ایرانی به صورت کیسه‌های 25 کیلوگرمی محصول یونید کره و ایتالیا در انبار تهران و اصفهان آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.

آنالیز کربنات پتاسیم

آنالیز کربنات پتاسیم

جهت دریافت آنالیز کربنات پتاسیم یا تاریخ جدید با ما تماس بگیرید.

خرید کربنات پتاسیم

مراکز فروش کربنات پتاسیم، به عنوان بلورهای بی‌رنگ یا گرانول سفید، جاذب رطوبت، محلول در آب، تقریباً در اتانول محلول و به شدت قلیایی است. پشگامان شیمی یک واردکننده، تأمین‌کننده و عمده فروش کربنات پتاسیم در ایران است.شما مشتریان عزیز می‌توانید جهت دریافت قیمت کربنات پتاسیم ایرانی از طریق تماس با ما، ارسال ایمیل به info@irchem.ir و یا ثبت سفارش در وب‌سایت irchem اقدام کنید. اطمینان داشته باشید که می‌توانید خرید کربنات پتاسیم گرید خوراکی و صنعتی را با قیمت مناسب و کیفیت عالی از ما انجام دهید.

پتاسیم کربنات را از کجا بخریم؟

شرکت پیشگامان شیمی دارای نمایندگی در شهرهای تهران و اصفهان می‌باشد. شرکت ما واردکننده حرفه‌ای مواد شیمیایی است. این محصولات شامل کلیه مواد اولیه شیمیایی: کلرید کلسیم خوراکی، کلرید منیزیم، کلرید پتاسیم، کلرید آمونیوم، خاکستر سودا، بی‌کربنات سدیم، تیواوره و غیره می‌باشد. شرکت ما در حال حاضر به یک تأمین‌کننده عالی مواد شیمیایی در ایران تبدیل شده است. با رشد تجارت، مواد شیمیایی ما نیز در زمینه‌های بیشتری تهیه می‌شود. از این رو، به ارائه خدمات بهتر برای شما ادامه خواهیم داد!

فروش کربنات پتاسیم خوراکی

شرکت پیشگامان شیمی مرجع قیمت آنلاین مواد شیمیایی در ایران بوده و واردکننده کربنات پتاسیم خوراکی از کشورهای ایتالیا، آلمان، کره و چین می‌باشد. ما در زمینه مواد شیمیایی خوب در زمینه مواد شیمیایی زراعی، طعم‌دهنده‌ها، رایحه‌ها، داروسازی، مواد واسطه‌ای، رنگ، رزین، پلاستیک، سورفاکتانت، پلیمرها، مواد آرایشی و غیره تخصص داریم.

فروش کربنات پتاسیم ایتالیا

کربنات پتاسیم ایتالیایی گرید غذایی یک نمک پودر شده سفید است. این محصول به راحتی در آب حل می‌شود و در اتانول و اتر نامحلول است. کربنات پتاسیم خوراکی در انواع برنامه‌های غذایی مانند شراب، ژله چمن، و محصولات نانوایی استفاده می‌شود. این محصول از یک عامل پرورش‌دهنده برای پخت و به عنوان ماده کمکی برای فرآوری دانه‌های کاکائو استفاده می‌شود.

فروش کربنات پتاسیم به صورت عمده

فروش کربنات پتاسیم به صورت عمده، به عنوان یکی از مهمترین محصولات شیمیایی است که در صنایع مختلف به کار می‌رود. این ترکیب شیمیایی در صنایع شیمیایی، دارویی، مواد غذایی، ساختمانی و فرآورده‌های دیگر استفاده می‌شود. کربنات پتاسیم به عنوان یک منبع قوی پتاسیم، مورد استفاده در صنایع کشاورزی نیز قرار می‌گیرد. بنابراین، فروش کربنات پتاسیم ارزان، برای صنایع مختلف و تأمین نیازهای مختلف بازارها، بسیار اهمیت دارد.

سوالات متداول درباره کربنات پتاسیم

کربنات پتاسیم برای چه مواردی استفاده می شود؟

کربنات پتاسیم به طور گسترده ای برای تولید شیشه و صابون استفاده می شود. همچنین به عنوان یک عامل خشک کننده که ماهیت ملایمی دارد استفاده می شود. بسیاری از فرآیندهای تولید شراب شامل استفاده از این ترکیب به عنوان یک عامل بافر است. کربنات پتاسیم نیز به عنوان یک مهار کننده آتش استفاده می شود.

آیا کربنات پتاسیم برای انسان مضر است؟

این یک ماده شیمیایی است که به عنوان کاستیک شناخته می شود. اگر با بافت ها تماس پیدا کند، می تواند باعث آسیب شدید مانند سوزش یا زخم در تماس شود.

نام رایج کربنات پتاسیم چیست؟

کربنات پتاس، کربنات دو پتاسیم، زیر کربنات پتاس، خاکستر مروارید، پتاس، نمک تارتار.

جایگزینی برای کربنات پتاسیم چیست؟

بی کربنات سدیم که معمولاً به عنوان جوش شیرین نیز شناخته می شود، عملکردی مشابه بی کربنات پتاسیم در صنایع غذایی دارد.

آیا K2CO3 اسید است یا باز؟

پایه
کربنات پتاسیم (K2CO3) یک پایه رایج در شیمی آلی است. pKa اسید مزدوج آن 10 است. 25. معمولاً برای پروتون زدایی پروتون های اسیدی متوسط مانند فنل ها (pKa 10) و ترکیبات 1،3-دی کربونیل استفاده می شود.

کربنات پتاسیم در کشاورزی چه کاربردی دارد

پتاس (کربنات پتاسیم) حاوی پتاسیم محلول است و آن را به یک افزودنی عالی برای کودهای کشاورزی تبدیل می کند. با بهبود سلامت کلی، مقاومت ریشه، مقاومت به بیماری و عملکرد، بلوغ مناسب گیاه را تضمین می کند.

استفاده از پتاسیم در کشاورزی چگونه است؟

پتاسیم با حرکت آب، مواد مغذی و کربوهیدرات ها در بافت گیاه مرتبط است. با فعال شدن آنزیم در گیاه که بر تولید پروتئین، نشاسته و آدنوزین تری فسفات (ATP) تأثیر می گذارد، نقش دارد. تولید ATP می تواند سرعت فتوسنتز را تنظیم کند.

کربنات پتاسیم در آب حل می شود؟

کربنات پتاسیم (K2CO3) یک نمک سفید، محلول در آب (غیر محلول در اتانول) است که یک محلول قلیایی قوی تشکیل می دهد. این می تواند به عنوان محصول واکنش جاذب هیدروکسید پتاسیم با دی اکسید کربن ساخته شود.

کربنات پتاسیم در صنایع غذایی چه کاربردی دارد

در ژاپن، سرآشپزها کربنات پتاسیم را به نودل ها اضافه می کنند تا طعم خاص، بافت جویدنی و رنگ زرد به آن ها بدهد. در پخت اروپایی، نانواها آن را به نان شیرینی، چوب شور و نان زنجبیلی اضافه می‌کنند و در آمریکای شمالی، آشپزها قبل از ظهور بیکینگ پودر، زمانی از آن برای خمیر کردن نان‌های سریع استفاده می‌کردند.

آیا کربنات پتاسیم اسید است یا باز؟

باز
کربنات پتاسیم (K2CO3) یک باز رایج در شیمی آلی است. pKa اسید مزدوج آن 10.25 است. معمولاً برای پروتون زدایی پروتون های با اسیدی متوسط مانند فنل ها (pKa ~ 10) و ترکیبات 1،3-دی کربونیل (pKa ~ 9-13) استفاده می شود.

ph کربنات پتاسیم چند است

11.5

حلالیت کربنات پتاسیم چگونه است

کربنات پتاسیم (K2CO3) یک نمک سفید، محلول در آب (نامحلول در اتانول) است که یک محلول قلیایی قوی تشکیل می دهد. این می تواند به عنوان محصول واکنش جاذب هیدروکسید پتاسیم با دی اکسید کربن ساخته شود. ظرفیت زیادی برای جذب رطوبت دارد.

کربنات پتاسیم در یک واکنش چه می کند؟

کربنات پتاسیم (K2CO3) یک نمک سفید، محلول در آب (نامحلول در اتانول) است که یک محلول قلیایی قوی تشکیل می دهد. این می تواند به عنوان محصول واکنش جاذب هیدروکسید پتاسیم با دی اکسید کربن ساخته شود. ظرفیت زیادی برای جذب رطوبت دارد

از کربنات پتاسیم در آزمایشگاه چه استفاده می شود؟

کربنات پتاسیم K2CO3 به صورت پودر سفید یا کریستال جامد بی رنگ ظاهر می شود و طعمی شور دارد. همچنین به عنوان خاکستر پتاس یا مروارید شناخته می شود، ممکن است در آزمایشگاه های داروسازی به عنوان عامل خشک کننده یا منبع پتاسیم استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست