خرید بی کربنات آمونیوم

فروش بی کربنات آمونیوم

بی کربنات آمونیوم همچنین به عنوان آمونیاک نانوایی یا نمک بارهنگ شناخته می‌شود. یک ترکیب معدنی با فرمول (NH4)HCO3 است. جرم مولی آن 79.056 گرم در مول است. برای خرید بی کربنات آمونیوم و استعلام قیمت با ما تماس بگیرید.

قیمت بی کربنات آمونیوم

به انگلیسی Ammonium bicarbonate
شناسه محصول 1066-33-7
 فرمول شیمیایی NH5CO3
⭐ نام‌های دیگر بیکربنات آمونیاک، هیدروژن کربنات آمونیوم، پودر آمونیاک پخت، آمونیاک خشک، E503
⭐ شکل ظاهری پودر سفید محلول در آب
گرید غذایی، دارویی
بسته‌بندی کیسه 25 کیلویی
کشور تولید کننده چین – آلمان
خواص افزایش‌دهنده ویسکوزیته و ژل ساز
⭐ قیمت بیکربنات آمونیوم تماس بگیرید📞💯
عملکرد عامل تخمیر در تولید نان، بیسکوئیت، شیرینی، کلوچه
میزان استفاده مقادیر توصیه شده استاندارد یکسانی وجود ندارد. شما فقط به صورت تستی از 0.4 تا 0.6 می توانید استفاده کنید.
موارد مصرف صنایع پخت، روان‌کننده‌ها، تصفیه آب، کشاورزی،  لوازم آرایشی، پلیمرها
محل انبار شورآباد تهران
وزن مولکولی 79.055g/mol

ساختار شیمیایی آن از کاتیون آمونیوم (+NH 4) و آنیون بی‌کربنات (3HCO) تشکیل شده است. این مجموعه دارای نام‌های زیادی است که تاریخچه طولانی آن را نشان می‌دهد. از نظر شیمیایی، این ترکیب نمک بی‌کربنات یون آمونیوم است. این ماده جامد بی‌رنگ است که به راحتی به دی‌اکسید کربن، آب و آمونیاک تجزیه می‌شود.

خرید بی کربنات آمونیوم

بی کربنات آمونیوم چیست

از نظر تاریخی، بی کربنات آمونیوم در اروپای شمالی از تقطیر مو خشک، شاخ یا سایر مواد آلی نیتروژن‌دار تولید می‌شد. امروزه با حل کردن دی‌اکسید کربن در آمونیاک به صورت تجاری تولید می‌شود.

بی کربنات آمونیوم با انتقال گاز دی‌اکسید کربن به آمونیاک آبی تا تشکیل کریستال‌های بی کربنات آمونیوم تولید می‌شود که سپس با استفاده از فیلتراسیون یا سانتریفیوژ از محلول جدا می‌شوند. برای جلوگیری از تجزیه محصول، واکنش در دماهای سرد انجام می‌شود.

CO2 + NH3 + H2O → (NH4)HCO3

کاربرد‌های بی کربنات آمونیوم

بی کربنات آمونیوم به عنوان بکینگ پودر، در برخی از برنامه‌های فرآوری مواد غذایی، در شربت‌های سرفه و به عنوان آنتی‌اسید استفاده می‌شود. همچنین در آزمایشگاه‌های شیمیایی از آن به عنوان کود، بافر pH و معرف در گیاهان استفاده می‌کند.

خرید بی کربنات آمونیوم

در صنعت از آن در ساخت رنگ‌ها، داروسازی‌ها، کاتالیزورها، سرامیک‌ها، مواد ضد‌حریق، پلاستیک و سایر محصولات استفاده می‎شود.بی کربنات آمونیوم به دلیل دارا بودن خاصیت ور آمدن، تثبیت‌کننده و ظرفیت تنظیم اسید،یک ماده مورد استفاده در صنایع نانوایی است.

کاربرد‌های متداول بی کربنات آمونیـوم در:

  • بیسکویت‌ها
  • کراکر
  • پاستا
  • محصولات لبنی منجمد
  • مواد نانوایی
  • رنگ‌دانه‌ها و رنگ‌ها
  • کشاورزی
  • کپسول‌های آتش‌نشانی

عامل ور آمدن  ماده‌ای است که گاز را در مواد پخته شده آزاد می‌کند تا یک بافت سبک را منتقل کند.

ویژگی‌های بی کربنات آمونیوم

بی کربنات آمونیوم به عنوان یک جامد کریستالی سفید با چگالی 1.59 گرم در میلی‌لیتر و نقطه ذوب 41.9 درجه سانتی‌گراد وجود دارد. این گیاه بوی قوی آمونیاک دارد و بسیار محلول در آب است.در آب حل می‌شود تا یک محلول قلیایی ارائه شود. در اکثر حلال‌های آلی نامحلول است.

در حالی که در دمای اتاق (25 درجه سانتی‌گراد) پایدار است، در دماهای بالاتر از 36 درجه سانتی‌گراد به آمونیاک، دی‌اکسید کربن و آب تجزیه می‌شود (انرژی واکنش را از محیط اطراف جذب می‌کند).برای تولید دی‌اکسید کربن با اسیدها واکنش نشان می‌دهد و برای تولید آمونیاک با باز‌ها واکنش نشان می‌دهد.

حجم بازار بی کربنات آمونیوم

راز آمونیوم بی کربنات در سال 2017، 1480 میلیون دلار ارزش داشته و پیش‌بینی می‌شود تا سال 2025 به 840 میلیون دلار آمریکا برسد. در این تحقیق، سال 2017 به عنوان سال پایه و 2018 تا 2025 به عنوان دوره پیش‌بینی شده برای برآورد اندازه بازار بی کربنات آمونیوم در نظر گرفته شده‌است.

مناطق کلیدی مانند آمریکای شمالی، اروپا، آسیا و اقیانوسیه، آمریکای مرکزی و جنوبی، خاورمیانه و آفریقا و غیره میانگین جهانی آمونیوم بی کربنات در روند نزولی است، از 112 USD / MT در سال 2011 به 101 USD / MT در سال 2015 رسید. با وضعیت اقتصاد جهانی، قیمت‌ها طی 5 سال آینده روند کاهشی خواهد داشت.

بی کربنات آمونیوم به طور گسترده‌ای در کشاورزی و صنایع غذایی استفاده می‌شود بیشترین درصد بی کربنات آمونیوم در کشاورزی استفاده می‌شود، و نسبت تولید در سال 2015 حدود 80٪ است. منطقه چین بزرگترین تأمین‌کننده بی کربنات آمونیوم است و سهم بازار تولید تقریباً 93٪ در سال 2015 است.

اروپا دومین تأمین‌کننده بی کربنات آمونیوم است که از سهم بازار تولید تقریباً 4٪ در سال 2015 برخوردار است. رقابت بازار شدید است. Merial, Shandong ShunTian Chemical Anhui Jinhe و غیره رهبران این صنعت هستند، و آن‌ها دارای فن‌آوری‌های کلیدی و حق ثبت اختراع، با مشتریان بالا هستند.

فروش بی‌کربنات آمونیوم
واردکننده بی‌کربنات آمونیوم

اثرات سلامتی / خطرات ایمنی

در غلظت‌های پایین، خطرناک تلقی نمی‌شود. خطر اصلی سلامتی آن واکنش تجزیه آن است که به گاز آمونیاک تجزیه می‌شود که یک ماده تحریک‌کننده جدی است. استنشاق بی کربنات آمونیوم می تواند چشم، پوست، بینی و کل دستگاه تنفسی را تحریک کند و باعث سرفه شدید و مشکل در تنفس شود.

برای آمونیوم بی کربنات، یک مقدار روزانه قابل قبول (ADI) توسط کمیته مشترک فائو / WHO در مورد مواد افزودنی غذایی (JECFA) مشخص نشده ‌است، زیرا استفاده از آن خطری برای امنیت غذایی محسوب نمی‌شود. مصرف تصادفی مقادیر زیادی بی کربنات آمونیوم ممکن است مضر بوده و باعث آسیب جدی به سلامتی و در نتیجه اسهال، مسمومیت سیستمیک و افزایش تولید ادرار شود.

قیمت فروش بی کربنات آمونیوم

شما مبرای خرید بی کربنات آمونیوم با کارشناسان فروش ما تماس بگیریداین محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست