فروش بکینگ پودر

خرید بکینگ پودر

برخلاف جوش شیرین، بکینگ پودر یک ماده ترکیبی کامل است، به این معنی که هم پایه (بی‌کربنات‌سدیم) و هم اسید مورد نیاز برای رشد محصول را دارد. ذرت نیز به طور معمول در بکینگ پودر یافت می‌شود. این ماده به عنوان یک بافر برای جلوگیری از فعال‌شدن اسید و پایه در حین ذخیره‌سازی اضافه شده است.

برای استعلام قیمت و خرید بکینگ پودر عمده

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

بکینگ پودر از یک پایه، یک اسید و یک ماده بافر ساخته شده است تا از واکنش اسید و پایه قبل از استفاده جلوگیری شود. بیشتر پودرهای پخت تجاری از بی‌کربنات‌سدیم (NaHCO3، همچنین به عنوان جوش‌شیرین یا بی‌کربنات سودا معروف است) و یک یا چند نمک اسید تشکیل‌شده است.

واکنش‌های اسید پایه با ترکیب آب، نمک‌های بی‌کربنات‌سدیم و اسیدها برای تولید دی‌اکسید کربن گازی واکنش نشان می‌دهند. چه از نظر تجاری و چه از نظر داخلی آماده شده، اصول فرمولاسیون بیکینگ پودر یکسان است. واکنش اسید پایه می‌تواند به صورت کلی به شکل زیر نشان داده شود:

NaHCO3 + H + → Na + CO2 + H2O

واکنش‌های واقعی پیچیده‌تر هستند زیرا اسیدها پیچیده هستند. 

بیکینگ پودر چه می کند؟

بیکینگ پودر یک عامل خمیر مایه خشک است که برای وارد کردن سریع دی اکسید کربن به خمیر مرطوب استفاده می شود، که حباب های هوا ایجاد می کند و باعث هوادهی و سبک شدن مواد می شود. به طور خلاصه، بکینگ پودر به نان ها، کیک ها و سایر محصولات پخته شده کمک می کند تا در حین پخت، گسترش یابند. به همین دلیل از بکینگ پودر به عنوان عامل افزایش دهنده نیز یاد می شود. از آنجایی که بیکینگ پودر حباب های هوا را در حین پخت به سرعت وارد خمیر می کند، برخلاف تخمیر با مخمر با واکنش کندتر، نان های تهیه شده با بکینگ پودر به عنوان نان های “سریع” شناخته می شوند.
مجموعه زیادی از محصولات پخته شده و نان‌های بدون مخمر را می‌توان درست کرد تا با استفاده از بکینگ پودر، سبک، پف‌دار و خوش طعم‌تر شوند. دستور پخت کلوچه، بیسکویت، کیک و کلوچه از بکینگ پودر استفاده می کند.

در دستور العمل‌هایی که از بکینگ پودر تک اثر استفاده می‌شود، تمام حباب‌های دی اکسید کربن هنگام برخورد این سه ماده با مواد مایع تشکیل می‌شوند، به همین دلیل است که مواد خشک و مواد مرطوب از هم جدا می‌شوند تا درست قبل از اینکه مواد برای مدت کوتاهی هم زده شوند و به سرعت پخته شوند.

تاریخچه مختصری از بیکینگ پودر

بیکینگ پودر آنچنان بخش مهمی از تاریخ و تولید محصولات پخته شده و غذاهای آماده است که برخی از تولیدکنندگان اولیه آن تنها با تولید بیکینگ پودر ثروت خود را به دست آوردند. تولید بکینگ پودر در اواسط قرن 19 باعث شد که تولید دی اکسید کربن با مایع و اسیدی مانند آب لیمو یا دوغ و خامه تارتار غیرضروری شود. همچنین به این معنی بود که نانوا مجبور نیست قبل از اینکه تمام گاز دی اکسید کربن به هوا فرار کند، خمیر را وارد فر کند.

فواید بیکینگ پودر برای سلامتی

تحقیقات محدودی در مورد فواید بیکینگ پودر برای سلامتی وجود دارد، اگرچه فواید بالقوه مرتبط با جوش شیرین وجود دارد. اگرچه این نتایج به طور مستقیم برای بیکینگ پودر نشان داده نشده است، می توان فرضیاتی را از تحقیقات روی جوش شیرین گرفت. ممکن است عملکرد کلیه را بهبود بخشد، به بهداشت دهان و دندان کمک کند و به التهاب کمک کند. بکینگ پودر سرشار از سدیم است، بنابراین اگر فشار خون بالا دارید، در مورد استفاده از بیکینگ پودر با پزشک خود مشورت کنید.

تفاوت جوش شیرین و بکینگ پودر:

جوش شیرین در دستور العمل هایی استفاده می شود که یک ماده اسیدی مانند خامه، کره دوغ یا آب مرکبات شامل آن است. برعکس، پودر بیکینگ معمولاً وقتی استفاده می شود که مواد بکار رفته در دستور پخت ، خاصیت اسیدی ندارد. زیرا از قبل به این پودر خاصیت اسیدی نیز اصافه شده و می‌تواند به صورت خود به خود واکنش نشان داده و کربن دی اکسید آزاد کند.

جوش شیرین تنها یک ماده تشکیل‌دهنده دارد: بی‌کربنات‌سدیم. بی‌کربنات‌سدیم پایه‌ای است که هنگام تماس با اسیدها مانند ماست یا سرکه واکنش نشان می‌دهد. این واکنش دی‌اکسید کربن (CO2) را به صورت حباب مانند یک فوم مایع تولید می‌کند (به آزمایشات مدرسه درجه مربوط به آتشفشان‌های جعلی‌، سرکه و جوش شیرین فکر کنید). هنگام تهیه مواد پخته شده، این فرآیند “برگ شیمیایی” نامیده می‌شود، زیرا گاز CO2 به دام افتاده باعث می‌شود خمیر افزایش یابد.

اما وقتی جوش شیرین با یک اسید در تماس باشد، تقریباً بلافاصله واکنش نشان می‌دهد. و این یک مشکل است. برای بسیاری از دستور العمل‌های پخت، شما یک واکنش گسترده می‌خواهید، به طوری که افزایش آن به یکباره انجام نمی‌شود. بکینگ پودر این مشکل را برطرف می‌کند زیرا دارای “عملکرد دوگانه” است. این ماده دارای ترکیبات مختلفی است که در مراحل مختلف فرآیند پخت، گاز CO2 ایجاد می‌کند.

اسیدهای بکینگ پودر:

بکینگ پودر حاوی دو اسید است. به یکی از این اسیدها مونو کلسیم فسفات گفته می‌شود. مونو کلسیم فسفات هنگام خشك شدن با بی كربنات سدیم واکنش نشان نمی‌دهد. اما به محض اینکه بیکینگ پودر درون یک خمیر مرطوب قرار گرفت، دو ماده واکنش نشان می‌دهند و حباب‌های CO2 را آزاد می‌کنند و باعث ترک مواد شیمیایی می‌شوند.

بکینگ پودر ترکیبی از اسید (که معمولاً اسید فسفات کلسیم، سولفات آلومینیوم سدیم یا اسید تارتاریک) و قلیایی است (بی‌کربنات‌سدیم معمولاً به عنوان جوش شیرین شناخته می‌شود). با افزودن آب به این مخلوط، یک واکنش شیمیایی حاصل می‌شود و دی‌اکسید کربن تولید می‌شود. گرما مونوکسید کربن اضافی را آزاد می‌کند و  گاز دی‌اکسید کربن به دام افتاده را برای ایجاد بخار گسترش می‌دهد. فشار، حباب‌های هوای به دام افتاده را گسترش می‌دهد، بنابراین مواد غذایی کلی را حجم می‌دهد.

فروش بکینگ پودر

فروش بکینگ پودر به صورت کیسه‌های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد. شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌ شما مشتریان عزیز، بکینگ پودر و سایر مواد مورد نیاز صنایع مختلف را با بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

بیکینگ پودر عمده فروشی

بیکینگ پودر عمده به صورت فله ای برای افزایش حجم و سبک کردن بافت فرآورده های پخته شده استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست