فروش بکینگ پودر

بکینگ پودر

برخلاف جوش شیرین، بکینگ پودر یک ماده ترکیبی کامل است، به این معنی که هم پایه (بی‌کربنات‌سدیم) و هم اسید مورد نیاز برای رشد محصول را دارد. ذرت نیز به طور معمول در بکینگ پودر یافت می‌شود. این ماده به عنوان یک بافر برای جلوگیری از فعال‌شدن اسید و پایه در حین ذخیره‌سازی اضافه شده است.

برای استعلام قیمت و خرید بکینگ پودر

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

بکینگ پودر از یک پایه، یک اسید و یک ماده بافر ساخته شده است تا از واکنش اسید و پایه قبل از استفاده جلوگیری شود. بیشتر پودرهای پخت تجاری از بی‌کربنات‌سدیم (NaHCO3، همچنین به عنوان جوش‌شیرین یا بی‌کربنات سودا معروف است) و یک یا چند نمک اسید تشکیل‌شده است.

واکنش‌های اسید پایه با ترکیب آب، نمک‌های بی‌کربنات‌سدیم و اسیدها برای تولید دی‌اکسید کربن گازی واکنش نشان می‌دهند. چه از نظر تجاری و چه از نظر داخلی آماده شده، اصول فرمولاسیون بیکینگ پودر یکسان است. واکنش اسید پایه می‌تواند به صورت کلی به شکل زیر نشان داده شود:

NaHCO3 + H + → Na + CO2 + H2O

واکنش‌های واقعی پیچیده‌تر هستند زیرا اسیدها پیچیده هستند. 

تفاوت جوش شیرین و بکینگ پودر:

جوش شیرین در دستور العمل هایی استفاده می شود که یک ماده اسیدی مانند خامه، کره دوغ یا آب مرکبات شامل آن است. برعکس، پودر بیکینگ معمولاً وقتی استفاده می شود که مواد بکار رفته در دستور پخت ، خاصیت اسیدی ندارد. زیرا از قبل به این پودر خاصیت اسیدی نیز اصافه شده و می‌تواند به صورت خود به خود واکنش نشان داده و کربن دی اکسید آزاد کند.

جوش شیرین تنها یک ماده تشکیل‌دهنده دارد: بی‌کربنات‌سدیم. بی‌کربنات‌سدیم پایه‌ای است که هنگام تماس با اسیدها مانند ماست یا سرکه واکنش نشان می‌دهد. این واکنش دی‌اکسید کربن (CO2) را به صورت حباب مانند یک فوم مایع تولید می‌کند (به آزمایشات مدرسه درجه مربوط به آتشفشان‌های جعلی‌، سرکه و جوش شیرین فکر کنید). هنگام تهیه مواد پخته شده، این فرآیند “برگ شیمیایی” نامیده می‌شود، زیرا گاز CO2 به دام افتاده باعث می‌شود خمیر افزایش یابد.

اما وقتی جوش شیرین با یک اسید در تماس باشد، تقریباً بلافاصله واکنش نشان می‌دهد. و این یک مشکل است. برای بسیاری از دستور العمل‌های پخت، شما یک واکنش گسترده می‌خواهید، به طوری که افزایش آن به یکباره انجام نمی‌شود. بکینگ پودر این مشکل را برطرف می‌کند زیرا دارای “عملکرد دوگانه” است. این ماده دارای ترکیبات مختلفی است که در مراحل مختلف فرآیند پخت، گاز CO2 ایجاد می‌کند.

اسیدهای بکینگ پودر:

بکینگ پودر حاوی دو اسید است. به یکی از این اسیدها مونو کلسیم فسفات گفته می‌شود. مونو کلسیم فسفات هنگام خشك شدن با بی كربنات سدیم واکنش نشان نمی‌دهد. اما به محض اینکه بیکینگ پودر درون یک خمیر مرطوب قرار گرفت، دو ماده واکنش نشان می‌دهند و حباب‌های CO2 را آزاد می‌کنند و باعث ترک مواد شیمیایی می‌شوند.

بکینگ پودر ترکیبی از اسید (که معمولاً اسید فسفات کلسیم، سولفات آلومینیوم سدیم یا اسید تارتاریک) و قلیایی است (بی‌کربنات‌سدیم معمولاً به عنوان جوش شیرین شناخته می‌شود). با افزودن آب به این مخلوط، یک واکنش شیمیایی حاصل می‌شود و دی‌اکسید کربن تولید می‌شود. گرما مونوکسید کربن اضافی را آزاد می‌کند و  گاز دی‌اکسید کربن به دام افتاده را برای ایجاد بخار گسترش می‌دهد. فشار، حباب‌های هوای به دام افتاده را گسترش می‌دهد، بنابراین مواد غذایی کلی را حجم می‌دهد.

فروش بکینگ پودر:

بکینگ پودر به صورت کیسه‌های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد. شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌ شما مشتریان عزیز، بکینگ پودر و سایر مواد مورد نیاز صنایع مختلف را با بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست