خرید سولفات روی

سولفات روی چیست؟

سولفات روی یک ترکیب معدنی و مکمل غذایی است. به عنوان یک مکمل از آن برای درمان کمبود روی و جلوگیری از ابتلا به بیماری در افراد در معرض خطر استفاده می‌شود. عوارض جانبی استفاده بیش از حد مکمل، شامل درد شکم، استفراغ، سردرد و خستگی می‌باشد.
ترکیبات سولفات فلزی، سولفات نمکی یا استرهای اسید سولفوریک است که با جایگزین‌کردن یک یا هر دو هیدروژن با فلز تشکیل می‌شود. اکثر ترکیبات سولفات فلزی به راحتی و برخلاف فلورایدها و اکسیدهای غیر محلول در آب برای مصارفی مانند تصفیه آب قابل استفاده هستند. فرم‌های آلی فلزی در محلول‌های آلی و گاهی در محلول‌های آبی و آلی محلول هستند.
با استفاده از نانو ذرات معلق یا روکش‌شده، یون‌های فلزی نیز می‌توانند پراکنده شوند و با استفاده از اهداف پاشش و تبخیر مواد برای مصارفی مانند سلول‌های خورشیدی و سلول‌های سوختی رسوب داده شوند.

موارد مصرف و کاربرد سولفات روی:

  • پزشکی
در پزشکی از آن به همراه مایع (ORT) استفاده می‌شود.
  • ساخت
هیدرات‌ها، به ویژه هپتاهیدرات، اشکال اصلی هستند که بصورت تجاری استفاده می‌شوند. کاربرد اصلی آن به عنوان منعقد کننده در تولید ریون است. همچنین پیش‌ماده تولید رنگ‌دانه لیتوپون است. همچنین از آن به عنوان الکترولیتی برای آب‌کاری روی، به عنوان ماده نگه‌دارنده در رنگ‌رزی و همچنین به عنوان نگه‌دارنده پوست و چرم استفاده می‌شود.
  • سایر کاربرد‌ها
سولفات‌روی برای تهیه روی در خوراک حیوانات، کودها، خمیردندان‌ها و اسپری‌های کشاورزی استفاده می‌شود. سولفات روی، مانند بسیاری از ترکیبات روی، می‌تواند برای کنترل رشد خزه روی بام‌ها استفاده شود. روی یک ماده مغذی ضروری برای سلامتی و عملکرد بهینه مخمر است.
  • سمیت
پودر سولفات روی یک ماده تحریک‌کننده چشم است. مصرف مقادیر کم در نظر گرفته شده ایمن است و سولفات روی به عنوان منبع اصلی روی به خوراک دام اضافه می‌شود. مصرف بیش از حد سولفات روی باعث ناراحتی حاد معده می‌شود.  حالت تهوع و استفراغ بین 2/8 میلی‌گرم بر کیلوگرم وزن بدن ظاهر می‌شود.

تولید و واکنش‌پذیری سولفات روی:

سولفات روی با در معرض قراردادن تقریباً هر ماده حاوی روی (فلز، مواد معدنی، اکسید) با اسید سولفوریک تولید می‌شود. واکنش‌های خاص شامل واکنش فلز با اسید سولفوریک آبی است.
روی + H2SO4 + 7 H2O → ZnSO4 • 7H2O + H2
سولفات روی با استفاده دارویی با در معرض قراردادن اکسید روی با خلوص بالا و اسید سولفوریک تولید می‌شود.
ZnO + H2SO4 + 6 H2O → ZnSO4 • 7H2O
در محلول آبی، تمام اشکال سولفات روی به طور یکسان رفتار می‌کنند. این محلول‌های آبی از مجموعه فلزات آبی فلزات 2+[Zn (H2O) 6] و -SO42 تشکیل شده‌اند. سولفات باریم وقتی این محلول‌ها با محلول‌های یون‌های باریم در معرض هسم قرار داده می‌شوند:
ZnSO4 + BaCl2 → BaSO4 + ZnCl2

فروش سولفات روی:

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول مورد نیاز صنایع صنعتی را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند. این محصول در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود. قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همواره پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست