سیلیکون ها

کاربرد سیلیکون ها در محصولات آرایشی سیلیکون ها چیست؟ بیش از شصت سال است که وجود دارند و استفاده از آن‌ها هنوز در حال افزایش است. وقتی صحبت از محصولات زیبایی می‌شود، سیلیکون ها همه‌جا هستند. شامپوها، نرم‌کننده‌ها، ضد آفتاب، انواع آسترها، پایه‌ها، رژ لب‌ها، ریمل‌ها و موارد دیگر همه حاوی آن‌ها هستند.

بنابراین دقیقاً سیلیکون ها چیستند؟

سیلیکون ها با سنتز عنصر سیلیکون با اکسیژن و عناصر دیگر مانند کربن و هیدروژن ساخته می‌شوند. از آنجا که سیلیسیم به راحتی با اکسیژن متصل می‌شود، بندرت در حالت خالص در طبیعت یافت می شود و معمولاً به صورت سیلیکون دی اکسید یا سیلیس وجود دارد. سیلیس در کوارتز (ماسه) به وفور یافت می‌شود. و مطمئناً این شن و ماسه است که به طور مکرر برای تولید سیلیکون استفاده می‌شود.

همانطور که برای محبوبیت ماندگار آن‌ها، سیلیکون ها دارای یکسری خواص هستند که آن‌ها را به مواد افزودنی کامل به فرمول‌های زیبایی تبدیل می‌کند. آن‌ها نرم‌کنندگی را بهبود می‌بخشند. محافظت در برابر از دست دادن آب و مقاومت در برابر آب، کمک به ترمیم آسیب پوست یا مو، براق کردن بهبود خطوط و چین و چروک‌ها و بسیاری دیگیر از خواص سیلیکون هاست.

برای استفاده از این خواص متنوع، سیلیکون ها به اشکال مختلفی از جمله مایعات، واکس‌ها، پلی‌اترها و الاستومرها ارائه می‌شوند. یکی از متداولترین موارد مصرف سیکلومتیکون است، زیرا سرعت تبخیر سریع آن را به ناقل مفیدی برای مواد مؤثری که برای جذب پوست طراحی شده‌اند تبدیل می‌کند. سیکلومتیکون اخیراً مورد نظارت قرار گرفته است، با این وجود گزینه‌های دیگری به صورت دایمتیکون‌های زنجیر کوتاه موجود است. دایمتیکون و دایمتیکون کوپلیول با تشکیل یک فیلم قابل تنفس روی پوست کار می‌کنند و سپس سایر مواد را قادر می سازد روی سطح بمانند. آنها اغلب در کرم های BB و CC استفاده می‌شوند، جایی که به حفظ حتی رنگدانه کمک می‌کنند.

سیلیکون های بهم پیوسته که در اصطلاح دیگر الاستومر نامیده می‌شوند، از جدیدترین انواع سیلیکون موجود در بازار هستند که به طور معمول در محصولات ضد پیری یافت می‌شوند. آن‌ها یک اثر محو کننده “تمرکز بر نرم‌کنندگی” ایجاد می‌کنند که به کمک آن می‌توان با بازتاب و پخش نور، نقص، خطوط و چین و چروک‌ها را پنهان کرد. الاستومرهای سیلیکونی دارای احساس خشکی و ابریشمی متمایزی بر روی پوست هستند و همچنین برای جذب چربی اضافی، لطیف شدن و رنگ‌آمیزی رنگ پوست عمل می‌کنند.

در محصولات مراقبت از آفتاب، سیلیکون ها به آب اضافه شده و باعث محافظت طولانی‌تر می‌شوند در حالی که از چسبندگی بسیاری از ضد آفتاب‌های آلی جلوگیری می‌کنند. آكریلات سیلوكسان‌ها به ویژه برای تأمین این خواص مناسب هستند. آن‌ها نقشی مشابه در محصولات آرایشی و بهداشتی دارند، باعث می شوند ریمل‌ها ضد آب و با دوام باشند و به رژ لب‌ها، خط چشم‌ها، پایه‌ها، سایه چشم‌ها و رژگونه‌ها قدرت ماندگاری بیشتری می‌دهند و همچنین باعث می‌شود نرم و نرم استفاده شود.

سیلیکون ها فقط برای استفاده در محصولات پوستی مناسب نیستند – مدت‌هاست که در فرمولاسیون مو استفاده می‌شوند، جایی که در شامپوها، نرم‌کننده‌ها و محصولات حالت‌دهنده وجود دارد. آن‌ها توانایی ترمیم سطح موهای آسیب دیده، پوشاندن آن را دارند تا باعث شود نرمتر و نرمتر شود و همچنین باعث درخشش بیشتر می‌شود. علاوه بر این، نشان داده شده است که ترکیبات رزین از عوامل مایع‌زدایی بسیار عالی هستند. سیلیکون ها نیز برای کمک به تقویت مو و محافظت در برابر آسیب و رطوبت بیشتر در محل خود باقی می‌مانند.

اگرچه نمی‌توان آن‌ها را “طبیعی” خواند، اما از مواد طبیعی گرفته شده و از نظر بیولوژیکی بی‌اثر و قابل تجزیه هستند. آن‌ها همچنین برای محصولات وگان مناسب هستند و از روغن پالم گرفته نمی‌شوند. آن‌ها اغلب عملکرد بهتری نسبت به روغن‌های طبیعی و موم‌ها نیز دارند. به عنوان مثال، اندازه مولکول کوچکتر روغن‌های گیاهی، مغزها و دانه‌ها به این معنی است که آن‌ها می‌توانند به پوست نفوذ کرده و منافذ پوست را مسدود کنند، در حالی که مولکول‌های سیلیکون خیلی بزرگ هستند که نمی‌توانند جذب شوند، و آن‌ها را غیر کمدوژن می‌کند. در حقیقت، آکادمی پوست آمریکا پیشنهاد می‌کند که مواد آرایشی مبتنی بر سیلیکون ممکن است به کسانی که از آکنه کیستیک و روزاسه رنج می‌برند کمک کند.

اناوع سیلیکون های رایج در بازار شامل: روغن سیلیکون امولشن، روغن سیلیکون 50، روغن سیلیکون 350، روغن سیلیکون 1000 می باشند. وقتی مزایای بسیاری از آن‌ها را در نظر می‌گیرید، جای تعجب نیست که سیلیکون ها روی برچسب بسیاری از محصولات زیبایی ظاهر می‌شوند و مدت زیادی است که این کار را انجام می‌دهند. برای چیزی که زندگی را در ساحل آغاز کرده بد نیست.

منبع:basildon

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست