فروش دی متیل فرمامید

خرید دی متیل فرمامید

دی متیل فرمامید یک ترکیب آلی با فرمول CH3)2NC(O)H) است. این مایع بی‌رنگ با آب و اکثر مایعات آلی مخلوط می‌شود و به طور خلاصه به عنوان DMF شناخته می‌شود. (اگرچه این مخفف گاهی اوقات برای دی متیل فوران یا دی متیل فومارات استفاده می‌شود.)

برای استعلام قیمت و خرید دی متیل فرمامید

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

قیمت حلال دی متیل فرمامید

به انگلیسی Dimethylformamide
شناسه محصول 68-12-2
فرمول شیمیایی C3h7no
شکل ظاهری مایع بی رنگ
وزن مولکولی 73.09
ph 7
نقطه ذوب
60.5- °c
نقطه جوش 152.8 °c
چگالی 0.9445
کاربرد  به عنوان معرف تحلیلی استفاده می شود
⭐خلوص 99.9%
⭐تولیدکننده چین، ایران
⭐بسته بندی بشکه 190 کیلویی
⭐قیمت DMF  لطفا تماس بگیرید 💯

دی متیل فرمامید یک حلال رایج برای واکنش های شیمیایی است. دی متیل فرمآمید بدون بو است، اما نمونه‌های دارای گرید صنعتی یا تخریب شده به دلیل ناخالصی دی متیل آمین اغلب بوی ماهی می‌دهند. تخریب ناخالصی‌های دی متیل آمین را می‌توان با پاشیدن نمونه‌های تخریب شده با گاز بی‌اثر مانند آرگون یا با التراسونیک نمونه‌ها تحت فشار کاهش یافته از بین برد.

خرید دی متیل فرمامید(DMF)
دی متیل فرمامید قیمت

همانطور که از نام آن مشخص است، مشتق فرمامید، آمید اسید فرمیک است. DMF یک حلال آپروتیک قطبی (آب دوست) با نقطه جوش زیاد است. واکنش‌هایی را که از مکانیسم‌های قطبی مانند واکنش‌های SN2 پیروی می کنند، تسهیل می‌کند.

تولید دی متیل فرمامید

DMF اولین بار در سال 1893 توسط شیمی دان فرانسوی آلبرت ورلی، با تقطیر مخلوطی از دی متیل آمین هیدروکلراید و فرمات پتاسیم تهیه شد.

DMF با ترکیب متیل فرمات و دی متیل آمین یا با واکنش دی متیل آمین با مونوکسید کربن تهیه می‌شود. اگرچه در حال حاضر غیرعملی است، می‌توان DMF را از دی اکسید کربن فوق بحرانی با استفاده از کاتالیزورهای مبتنی بر روتنیم تهیه کرد.

خرید دی متیل فرمامید(DMF)
خرید دی متیل فرمامید (DMF)

واکنش‌های دی متیل فرمامید

حلال DMF بوسیله اسیدها و بازهای قوی بخصوص در دماهای بالا هیدرولیز می‌شود. با هیدروکسید سدیم، DMF به فرمات و دی متیل آمین تبدیل می‌شود. DMF در نزدیکی نقطه جوش خود دچار دكربونیلاسیون می‌شود تا دی متیل آمین بدهد. بنابراین تقطیر تحت فشار کم و در دمای پایین انجام می‌شود.

در یکی از کاربردهای اصلی آن در سنتز آلی، DMF یک واکنش در واکنش Vilsmeier-Haack بود که برای فرمولاسیون ترکیبات آروماتیک استفاده می‌شود. این فرآیند شامل تبدیل اولیه DMF به یون کلروایمینیوم، +[(CH3)2N=CH(Cl)] است که به عنوان معرف ویلس مایر شناخته می‌شود، که به آرن‌ها حمله می‌کند.

ترکیبات ارگانولیتیوم و معرف‌های گرینیارد با واکنش دی متیل فرمامید صنعتی پس از هیدرولیز در واکنشی به نام کاهش بووالت–بلان آلدئید می‌دهند. دی متیل فرمامید ترکیبات افزایشی 1: 1 را با انواع اسیدهای لوئیس مانند اسید نرم I2 و اسید سخت فنل تشکیل می‌دهد.

موارد احتیاط در هنگام استفاده از دی متیل فرمامید

از تماس پوست با دی متیل فرمامید صنعتی خودداری کنید! این ماده شیمیایی به راحتی از طریق پوست جذب می‌شود و می‌تواند باعث آسیب کبدی و سایر اثرات سو بر سلامتی شود.

انستیتوی ملی ایمنی و بهداشت شغلی (NIOSH) در زمینه کاهش خطرات سلامتی برای کارگران در معرض حلال دی متیل فرم آمید (DMF) تقاضای کمک می‌کند. شواهد اخیر نشان می‌دهد که آسیب کبدی ممکن است در کارگران در معرض آن ایجاد شود.

همچنین حلال دی متیل فرمامید باعث مشکلات پوستی و عدم تحمل الکل می‌شود. برخی گزارش‌ها حاکی از افزایش سرطان در بین کارگران در معرض DMF است، اما شواهد در حال حاضر قطعی نیست. NIOSH و سازمان های دیگر در حال بررسی این هستند که آیا قرار گرفتن در معرض DMF خطر ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهد یا خیر.

این هشدار، روش‌های خوب کار و تجهیزات محافظت شخصی (PPE) را توصیف می‌کند که برای کنترل قرار گرفتن در معرض DMF از طریق استنشاق و تماس با پوست توصیه می‌شود.

کاربردها و ویژگی‌های دی متیل فرمامید (DMF):

 • فرآوری شیمیایی کشاورزی
 • الیاف
 • HTF – فرآوری دارویی
 • فرآوری نفت یا گاز
 • پردازش پلیمر
 • حلال های فرآیند
 • پالایش
 • منسوجات

خواص حلال DMF به ویژه به دلیل ثابت بودن زیاد دی الکتریک، ماهیت غیرعادی بودن حلال، دامنه مایع وسیع و نوسانات کم آن بسیار جذاب است. این ماده غالباً برای واکنش‌های شیمیایی و سایر کاربردها، که به قدرت حلالیت بالایی نیاز دارند، استفاده می‌شود. این محصول به عنوان یک حلال جهانی شناخته می‌شود.

حلالیت بالای پلی اکریلونیتریل در DMF، همراه با اختلاط‌ پذیری خوب DMF در آب، DMF را به حلال ارجح برای تولید الیاف اکریلیک تبدیل می‌کند. همچنین چرخش الاستومرهای پایه پلی یورتان از محلول‌های مبتنی بر DMF انجام می‌شود.

کاربرد قابل توجه دیگر استفاده از DMF به عنوان حلال برای پوشش‌های پایه پلی اورتان بر روی پارچه‌های چرمی و چرم مصنوعی است. پلیمرهای مانند پلی‌وینیل‌کلرید، کوپلیمرهای وینیل کلرید و وینیل استات و برخی از پلی‌آمید نیز به راحتی در DMF حل می‌شوند. DMF نیز در فرمولاسیون مبتنی بر اپوکسی استفاده می‌شود.

صنعت داروسازی از DMF به عنوان پارامترهای استحصالی استثنایی از حلال واکنش و تبلور استفاده می‌کند.

در صنعت پتروشیمی از DMF برای تصفیه استیلن از اتیلن و بوتادین از جریان‌های C4 استفاده می‌شود. همچنین برای جداسازی مواد آروماتیک، که می‌تواند به راحتی توسط DMF از هیدروکربن‌های آلیفاتیک حل شود. از این آلیفاتیک‌ها در روغن‌های روانسازی استفاده می‌شود.

به دلیل حلالیت بالای SO2 در DMF، جریان‌های احتراق اگزوز حاصل از سوخت‌های حاوی گوگرد بالا را می‌توان با بازیافت CO2 خالص کرد.

شارهای باقیمانده غیر آلی و آلی در DMF بسیار محلول هستند. بنابراین از این حلال بعنوان پاک کننده برای تمیز کردن قسمت‌های قلع مایع گرم استفاده می‌شود. DMF همچنین به عنوان برش دهنده رنگ صنعتی استفاده می‌شود.

این حلالیت زیاد مواد معدنی منجر به استفاده از DMF در تولید خازن‌های فشار قوی می‌شود.

DMF همچنین به عنوان حامل جوهرها و رنگ‌ها در کاربردهای مختلف چاپ و رنگ آمیزی الیاف و همچنین به عنوان یک حلال، معرف و کاتالیزور در شیمی آلی مصنوعی استفاده می‌شود.

اثرات بالقوه سلامتی دی متیل فرمامید

 • آسیب کبدی

مدتهاست که DMF برای کبد سمی شناخته شده است. اخیراً یک کارخانه تولید پارچه مورد بررسی قرار گرفته اند و کارگران در معرض DMF (و سایر حلال‌ها) را در مناطق با تهویه ضعیف و بدون محافظت از پوست قرار دادند. آزمایش خون در 35 کارگر از 46 کارگر نشان داد که آنزیم‌های کبدی افزایش یافته (که نشان دهنده آسیب کبدی است). این درصد آزمایشات غیر عادی (76٪) به طور غیرمعمول زیاد بود.

سطح آنزیم معمولاً طی 1 تا 5 ماه پس از خارج شدن از این وضعیت در حالت نرمال قرار می‌گیرد. با این حال، چهار کارگر که آزمایش آنها غیرطبیعی بود تحت بیوپسی کبدی قرار گرفتند (به عنوان مثال، برداشتن تکه کوچکی از بافت کبد). معاینه بافتهای بیوپسی شده، خساراتی را نشان داد که می‌تواند در اثر تماس با مواد شیمیایی ایجاد شده باشد.

 • سرطان

نتایج تحقیقات انجام شده، حاکی از افزایش سرطان در بین کارگران در معرض DMF است، اما شواهد در این زمان قطعی نیست. گزارش‌ها نشان می دهد که کارگران در معرض مواد شیمیایی مختلف (از جمله DMF) و همچنین دخانیات قرار گرفته‌اند. بنابراین، سرطان مشاهده شده می‌تواند ناشی از قرار گرفتن در معرض یکی از این عوامل یا ترکیبی از آن‌ها و یا به طور تصادفی باشد.

مطالعات حیوانی که تا به امروز منتشر شده است نتوانسته است ارتباطی بین DMF و سرطان ایجاد کند. با این حال، بر اساس مقالات منتشر شده، می‌توان “شواهد محدود” یافت که DMF باعث سرطان در انسان می‌شود و DMF را به عنوان ماده  “احتمالاً سرطان زا برای انسان” طبقه بندی می‌کند.

 • سایر اثرات سلامتی

DMF باعث ایجاد مشکلات پوستی و عدم تحمل الکل می‌شود (اضطراب، تپش قلب، سردرد، برافروختگی صورت و تنه، حالت تهوع و استفراغ).

یک مطالعه نشان می‌دهد عدم تحمل الکل ممکن است در بعضی از کارگران حتی اگر قرار گرفتن در معرض DMF زیر 10 ppm باشد و تماس پوستی نداشته باشد رخ می‌دهد. اثرات تولید مثل DMF در انسان به اندازه کافی مطالعه نشده است. با این حال دیده شده است که DMF باعث ایجاد ناهنجاری در فرزندان موش و خرگوش شده است.

اگرچه مطالعات نتوانستند ثابت کنند که DMF جهش زا است (ماده ای که ماده ژنتیکی سلول‌ها را تغییر می‌دهد)، گزارش‌های دیگر حاکی از آن است که DMF ممکن است در برخی رده‌های سلولی جهش زا باشد. همچنین ممکن است که DMF بتواند جهش زایی سایر مواد را افزایش دهد. کارگران در معرض DMF همچنین ضعف، سرگیجه، سردرد، درد شکم، حالت تهوع و استفراغ و یبوست را تجربه کردند.

نتیجه‌گیری

 • DMF به راحتی از طریق پوست، استنشاق یا بلع جذب می‌شود.
 • DMF یک سم قوی کبدی است.
 • DMF ممکن است باعث درد شکم، یبوست، حالت تهوع و استفراغ، سردرد، ضعف، سرگیجه، مشکلات پوستی و عدم تحمل الکل شود.
 • شواهد فعلی ارتباط DMF با سرطان در انسان قطعی نیست. سرطان مازاد مشاهده شده می‌تواند ناشی از قرار گرفتن در معرض سایر مواد شیمیایی یا دخانیات باشد، یا به طور اتفاقی رخ داده باشد.
 • اثرات DMF بر تولید مثل انسان به اندازه کافی مطالعه نشده است.
خرید دی متیل فرمامید(DMF)
خرید دی متیل فرمامید (DMF)

فروش دی‌متیل‌فرمامید(DMF):

فروش دی متیل فرمامید (DMF) در بشکه‌های ۲۵۰ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌‌باشد. شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌ شما مشتریان عزیز، محصول دی متیل فرمامید (DMF) مورد نیاز صنایع آرایشی را با بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • مرادخانی

  با سلام و احترام:
  لطفا قیمت بشکه ای DMF را ایمیل فرمایید
  با تشکر

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست