خرید دی سدیم لورت سولفوسوکسینات

خرید دی سدیم لورت سولفوسوکسینات

شرکت پیشگامان شیمی وارد کننده و فعال در خرید و فروش مواد شیمیایی در ایران می‌باشد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و خرید دی سدیم لورت سولفوسوکسینات با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

دی سدیم لورت سولفوسوکسینات چیست؟

خرید دی سدیم لورت سولفوسوکسینات یا DLS یک ماده پاک‌کننده است که برای کمک به بهبود توانایی پاک‌کنندگی محصولات مراقبت از پوست استفاده می‌شود. به طور کلی نسبت به سایر ترکیبات پاک‌کننده مانند سولفات‌ها خشن‌تر است.

DLS یک ماده رایج در شامپوها، پاک‌کننده‌ها و شستشوی بدن است. این عمدتاً به دلیل توانایی آن در برداشتن چربی‌ها و کثیفی از روی پوست است که به آن‌ها اجازه می‌دهد به راحتی شسته شوند. DLS همچنین به بهبود کف‌سازی محصول کمک می‌کند و به تثبیت محصول کمک می‌کند.

DLS سولفات در نظر گرفته نمی‌شود، در حالی که ممکن است نام آن شبیه سولفات‌هایی مانند سدیم لوریل سولفات باشد، اما بسیار ملایم بر روی پوست و بدون تحریک‌کننده در نظر گرفته می‌شود.

چرا از دی سدیم لورت سولفوسوکسینات استفاده می‌شود؟

خرید سدیم لورت سولفوسوکسینات یک سورفاکتانت است. سورفکتانت‌ها کشش سطحی بین دو مایع یا جامد را کاهش می‌دهند. این باعث می‌شود که روغن‌ها و آلودگی‌ها از روی پوست برداشته شده و به راحتی از روی پوست شسته شوند. به همین دلیل است که DLS عمدتا در پاک‌کننده‌ها، صابون‌ها، محصولات حمام حبابی، شامپوها و کرم‌های اصلاح استفاده می‌شود.

DLS بر روی پوست ملایم‌تر در نظر گرفته می‌شود. این به دلیل اندازه مولکول است، سایر سورفکتانت‌ها دارای اندازه مولکول کوچکتر هستند در حالی که DLS دارای اندازه مولکول بزرگتری است. این بدان معناست که DLS به آسانی در پوست نفوذ نمی‌کند و ممکن است باعث تحریک شود. این مولکول دارای بار منفی است و به طبیعت ملایم آن کمک می‌کند.

اغلب DLS را در محصولاتی مشاهده می‌کنید که ادعا می‌کنند فاقد سولفات هستند. محصولات بدون سولفات با افزایش زیبایی تمیز شده‌اند و اغلب مورد استقبال قرار می‌گیرند زیرا می‌توانند کمتر تحریک‌کننده باشند. با این حال، بدون سولفات، پاک‌کننده‌ها و شستشوها باید از سورفکتانت متفاوتی استفاده کنند تا در پاکسازی مؤثر باشند.

این می‌تواند به این معنی باشد که از سورفکتانت سخت‌تری نسبت به سولفات‌ها استفاده می‌شود تا همچنان برچسب “فاقد سولفات” مناسب باشد. این جایی است که DLS گزینه خوبی است زیرا سولفات در نظر گرفته نمی‌شود، اما هنگام فرمول‌بندی محصول بدون سولفات هنوز گزینه ملایم‌تری است.

آیا دی سدیم لورت سولفوسوکسینات بی‌خطر است؟

ایمنی DLS توسط پانل تخصصی بررسی مواد آرایشی و بهداشتی، گروهی که ایمنی و کارایی مواد مراقبت از پوست و لوازم آرایشی را ارزیابی می‌کند، بررسی شده است.

پانل تخصصی نشان داد که DLS در صورت استفاده و غلظت‌های فعلی بی‌خطر تلقی می‌شود در صورتی که به صورت غیر محرک ایجاد شود. با توجه به وزن مولکولی بالا و بار منفی آن، به پوست نفوذ نمی‌کند و خطری برای سلامتی ندارد. هیئت کارشناسان همچنین تشخیص داد که DLS یک حساس‌کننده محسوب نمی‌شود، اما می‌تواند باعث تحریک پوست و چشم شود، به خصوص اگر محصول با حداقل تحریکات فرموله نشده باشد.

منبع: https://thedermreview.com/should-you-be-avoiding-disodium-laureth-sulfosuccinate

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست