کلودیفایر عمده

مصرف‌کنندگان امروزی تمام مزایای سلامتی یک نوشیدنی را بدون چمدان اضافی مواد اضافه شده می‌خواهند. اما این تقاضای نوشیدنی با فواید فرمولاسیون‌ها، دستورالعمل را پیچیده‌تر از گذشته می‌کند. چند روش برای تأمین این درخواست‌ها از طریق نوشیدنی‌ها، کاهش قندها، کاهش کالری و به حداقل رساندن لیست مواد تشکیل‌دهنده به اجزای آشنا و به راحتی قابل تشخیص است.

یک راه ارتباط نوشیدنی با عملکرد آن از طریق ظاهر ابری و احساس دهانی ضخیم‌تر است. نوشیدنی‌هایی مانند آب میوه، نوشیدنی‌های شیره‌ای و آب‌های تقویت شده، امولسیون کلودیفایر را در فرمولاسیون‌های محصول ترکیب می‌کنند تا از آب میوه‌های تازه فشرده استفاده کنند. همین نوع از امولسیون‌ها احساس ضخیم‌تری در دهان به نوشیدنی می‌دهند.

کلودیفایر
انواع کلودیفایر

عوامل کلودیفایر

عوامل کلودیفایر (Clouding یا Cloudy Agent / Cloudifier) یک نوع افزودنی مواد غذایی هستند که برای نوشیدنی‌ها مانند آب‌میوه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند که بیشتر ابری هستند و به این ترتیب طبیعی‌تر و ظاهری جذاب پیدا می‌کنند.

افزودن كلودیفایرها به مواد غذایی كه در آن استفاده می‌شود ظاهر طبیعی و قوام می‌بخشد. كلودیفایر سفید رنگ است، هیچ عطر و طعمی ندارد به طوری كه وقتی به غذاها اضافه می‌شود هیچ نوع طعم، بو یا رنگی در آن ایجاد نمی‌کند.

کلودیفایر یک عامل امولسیون‌کننده است که معمولاً در نوشیدنی‌ها استفاده می‌شود. عامل کدر کننده یک افزودنی غذایی است که معمولاً در نوشیدنی‌ها و سایر محصولات مایع استفاده می‌شود. میزان کدورت (ابری بودن) را افزایش می‌دهد و در نتیجه ظاهر نوشیدنی را بهبود می‌بخشد. به عنوان یک تقویت‌کننده یک کادمیم می‌تواند غلظت نوشیدنی را افزایش دهد.

بسیاری از عوامل کدر کننده امروزه در بازار مبتنی بر روغن مرکبات ارزان‌قیمت هستند، که مستعد اکسیداسیون و طعم کم است.

کلودیفایرها از بخش‌هایی از روغن‌ها تهیه می‌شوند که تا حد ممکن از لحاظ طعم‌دهندگی به مواد غذایی خنثی باشند. از روغن مرکبات یا اسید سیتریک بیشتر استفاده می‌شود، اما مقاومت آن در برابر اکسیداسیون کمتر است. عوامل کدر کننده طبیعی معمولاً از لیمو، ملون و پرتقال تهیه می‌شوند. SAIB (ساکارز استات ایزوبوتیرات)، محصولی بدون عطر و بو و استر صمغ از اجزای حیاتی ترکیبات کدر ساز هستند و به عنوان عوامل وزنی شناخته می‌شوند.

از دی اکسید تیتانیوم نیز به دلیل اثر کدرشدگی زیاد، اغلب در عوامل کدر استفاده می‌شود. با این حال، بیشتر کشورها به دلیل نگرانی‌های بهداشتی، اکنون استفاده از این ماده را ممنوع کرده‌اند.

آب‌میوه‌های طبیعی اغلب فشرده است. کدورت آن از طریق پروتئین، روغن یا ذرات پکتین از قطعات سلولی گیاهی ایجاد می‌شود. مصرف‌کنندگان انتظار دارند که نوشیدنی‌های طعم‌دهنده میوه‌ای با عملکرد رنگ مشابه با آب‌میوه طبیعی داشته باشند. برای تقلید از اثر بصری، نوشابه‌های دارای محتوای کم آب می‌توانند عامل خیس‌شدن آن را افزایش دهند.

شکل ظاهری این ماده پودری شکلی است که با حل‌شدن در مایعات رنگ آن‌ها را کدر می‌کند.

این ماده را جهت بهتر شدن کیفیت و شکل ظاهری محصولات تولید شده از کنسانتره میوه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انواع کلودیفایر

این ترکیبان به دو گروه، ابر ساز طبیعی و ابر ساز مصنوعی یا غیر طبیعی تقسیم شده است. کلودیفایرهای طبیعی از روغن‌های گیاهی و پوست میوه تهیه می‌شوند. میوه‌هایی که در رده مرکبات قرار دارند بیشتر در ساخت ایت ترکیبات کدر ساز طبیعی استفاده می‌شوند. کلودیفایر مصنوعی مانند آلژینات آمونیوم در آب میوه‌ها و سایر نوشیدنی‌ها نیز استفاده می‌شود. تقاضای بازار برای کلودیفایرهای طبیعی همراه با رشد روند غذایی “طبیعی” و “ارگانیک” رو به افزایش می‌‎باشد.

از لحاظ ایجاد طعم کلودیفایرها به دو گروه، ابر سازهای خنثی و ابر ساز غیر خنثی تقسم می‌شوند. کدر کننده‌های خنثی معمولاً در نوشیدنی‌ها یا غذاهایی که تغییر رنگ یا طعم آن‌ها مطلوب نیست استفاده می‌شوند. کدر کننده‌های غیر خنثی، طعم و رنگ نوشیدنی‌ها را تغییر می‌دهند و به طور گسترده‌ای برای ایجاد طعم دلپذیر به نوشیدنی‌ها استفاده می‌شود.

کلودیفایرها بر اساس فرم به عنوان مایعات پودر شده و روغن پایه تقسیم می‌شود. ابر سازهای پودری عمدتاً در تهیه پیش‌سازهای غذایی مبتنی بر پودر استفاده می‌شوند. بیشتر ترکیبات ابر ساز مایع هستند و به راحتی در آب حل می‌شوند.

نظر مصرف‌کنندگان درباره کلودیفایرها

 این محصول در اکثر نوشیدنی‌ها برای بهبود رنگ مایع برای تبدیل شدن به رنگی طبیعی‌تر استفاده می‌کنند.

حلالیت رنگ کارموزین
رنگ کارموزین قرمز

با این حال، متداولترین مواد تشکیل دهنده این کلودیفایر ها چندان مناسب مصرف کننده نیستند و برای مصرف‌کنندگان شناخته شده نیستند. در حقیقت، اخیراً تحقیقات ملی در مورد نگرش مصرف‌کنندگان نسبت به سه کلودیفایر: صمغ عربی، صمغ استر و استر رزین چوب انجام شده است.

درک منفی از این مواد تعجب‌آور نیست زیرا اکثریت قریب به اتفاق مصرف‌کنندگان امروزی بدنبال اظهارات برچسب با مواد آشنا تر و به راحتی قابل تشخیص هستند. علاوه بر این، هنگام فرمولاسیون با کلودیفایر، به ویژه سازگاری آن‌ها با تمام امولسیون‌های موجود در دستورالعمل، چالش های فنی وجود دارد.

بعضی اوقات، دانشمندان علوم غذایی با سه امولسیون مختلف از جمله امولسیون طعم‌دهنده، امولسیون رنگی و کلودیفایر در حال کار هستند. اگر با هم توافق نداشته باشند؛ به عنوان مثال، مخلوط کردن یک امولسیون پایه روغن با یک ماده پایه آب، پس به احتمال زیاد با یک اثر زنگ‌دار مواجه خواهید شد. بنابراین موارد ناشناخته زیادی در اینجا وجود دارد: مواد ناشناخته برای مصرف‌کنندگان و سازگاری ناشناخته امولسیون‌های جداگانه.

چالش شرکت‌های تولید کننده نوشیدنی‌ها

در صنایع نوشیدنی، آنها قصد تولید نوشیدنی‌های سالم مانند نوشیدنی‌های مبتنی بر آب و فیبر را دارند. هر دو دارای پارامترهای کیفی خاصی هستند، به عنوان مثال کدورت بالا و تجسم ابری پایدار. به دلیل وجود دو شکل کف در پایین این صنعت را به چالش می‌کشد.

فرمولاسیون‌ها برای ایجاد ثبات در حالت ابری در محصولات باید عوامل ایجاد کننده ابر را استفادهکنند. این ماده افزودنی وجود عوامل امولسیون کننده در آب است، بنابراین می‌خواهد ظاهری ابری در نوشیدنی‌ها ایجاد کند.

علاوه بر افزودن عوامل کلودیفایر، می‌توان با افزودن اسانس، مانند روغن مرکبات، حالت کدورت را ایجاد کرد. این روغن به دلیل ویژگی عملکردی به عنوان تقویت کننده طعم و حفظ کدورت به امولسیون طعم معروف است.

با این حال، افزودن عوامل کلودیفایر به نوشیدنی‌ها امکان دارد در مایعات به صورت ناپایدار پخش شود. دلیل آن این است که قطرات روغن میکروسکوپی موجود در آب در حال فعل و انفعال هستند، بنابراین آن‌ها می‌خواهند از آب جدا شوند.

برای اطمینان از کیفیت کلودیفایر بر اساس پایداری آن، استفاده از فناوری امولسیون ضروری است. ساخت کلودیفایر معمولاً با تجزیه قطرات روغن به قطعات کوچک در فاز آب آغاز می‌شود. صمغ و یا نشاسته اصلاح شده، با حضور قطرات روغن مخلوط نخواهند شد. برای حفظ ثبات، افزودن سایر امولسیون کننده‌ها (co-emulsifiers) در نوشیدنی‌های دارای عوامل کلودیفایر نیز باید انجام شود.

ماندگاری طولانی مدت محصول یک نیاز اصلی است و از این رو بی‌ثباتی آن یک نگرانی همیشگی است. غالباً، عوامل کلودیفایر به صورت غلیظ تولید می‌شوند و بنابراین باید هم به عنوان کنسانتره و هم در نوشیدنی نهایی پایدار باشند. فرایندها و ترکیبات و تولید می‌توانند برای اصلاح خصوصیات فیزیکوشیمیایی عامل کلودیفایر سازگار شوند و سیستم‌هایی که قابل فرایند هستند، اما هنوز از ثبات کافی برخوردار هستند، قابل دستیابی هستند.

از جمله پارامترهای که بر پایداری کلودیفایر و پایداری محصول فیزیکی موثر است شامل: روغن، عامل وزنی، امولسیون کننده، تثبیت کننده و همچنین فشار، گرما، pH است.

دیگر محصولات: رنگ کامورزین

تولید کلودیفایر
کلودیفایر را چگونه تولید می کنند؟

فروش کلودیفایر:

کلودیفایر در گالن‌های 20 کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول کلودیفایر مورد نیاز صنایع غذایی و دارویی را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

کلودیفایر از کجا بخریم؟

پیشگامان شیمی یکی از شرکت‌هایی است که این ماده را به شما عزیزان معرفی کرده است. برای خرید کلودیفایر از پیشگامان شیمی کافی است با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید. این کارشناسان مجرب با ارائه مشاوره رایگان شما را در انتخاب و خرید یاری می‌کنند.

برچسب:

روال ثبت سفارش محصولات شیمیایی

با سلام و احترام ، روال ثبت سفارش مواد اولیه شیمیایی در شرکت پیشگامان شیمی به شرح زیر است. لطفا ابتدا با شماره تماس های زیر تماس گرفته ، بعد از مشاوره های لازم و پرسش و پاسخ های مورد نیاز جهت رفع ابهامات میتوان پیش فاکتور مورد نظر را صادر و روال پرداخت را طی کرد. در اخر هم با بارگیری و تحویل به مشتریان عزیز این پروسه به اتمام میرسد.

۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

۰۹۱۹۵۳۸۰۵۷۲

درخواست مشاوره مواد شیمیایی
درخواست مشاوره مواد شیمیایی

معرفی محصولات و خدمات پیشگامان

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست