فروش استرپتومایسین

استرپتومایسین یک ضد باکتری آمینوگلیکوزید است. طبق دسته‌بندی FDA استرپتومایسین یک آنتی‌بیوتیک آمینوگلیکوزید با طیف گسترده است که معمولاً برای درمان سل، در ترکیب با سایر داروها استفاده می‌شود.

استرپتومایسیـن معمولاً در ترکیب با عواملی که مشهور به کبدی هستند و نقش استرپتومایسین در آسیب کبدی دارند، به منظور ارزیابی استفاده می‌شود، اما بیشتر اطلاعات حاکی از آن است که استرپتومایسین کبدی نیست. استرپتومایسین یک آمینوسیکلیتول گلیکوزید است که از استر پتیدین تشکیل شده است و دارای یک قطعه دی سچاریل متصل به 4 موقعیت است.

این ماده به عنوان:

  • یک ماده ضد میکروبی
  • یک داروی ضد میکروبی
  • یک داروی ضد باکتری
  • یک مهارکننده سنتز پروتئین
  • یک متابولیت باکتری و یک آگوشیمیایی ضد قارچ

کاربرد دارد.

تاریخچه استرپتومایسین:

استرپتومایسیـن، آنتی‌بیوتیک سنتز شده توسط ارگانیسم خاک Streptomyces griseus است. استرپتومایسیـن در سال 1943 توسط بیوشیمیست‌های آمریکایی سلمان واکسمن، آلبرت شاتز و الیزابت بوگی کشف شد. این دارو با تداخل در توانایی میکروارگانیسم در سنتز پروتئین‌های حیاتی خاص عمل می‌کند. این اولین ماده ضد میکروبی است که پس از پنی‌سیلین ایجاد شد و اولین آنتی‌بیوتیک مؤثر در درمان سل بود.

از آنجا که استرپتومایسین در برابر طیف گسترده‌ای از بیماری‌ها مؤثر بود، غالبا از آن استفاده می‌شد. همین امر باعث افزایش مقاومت میکروارگانیسم‌های حساس، در برابر آنتی‌بیوتیک‌ها شد؛ به ویژه باکتری‌هایی که باعث بروز بیماری سل می‌شود. از این ترکیب به همراه پنی‌سیلین برای درمان عفونت‌های قلبی (اندوکاردیت) و با تتراسایکلین‌ها در درمان طاعون، توالارمی و تب مالت استفاده می‌شود.

کاربردهای استرپتومایسین:

استرپتومایسیــن نیز به عنوان یک سم برای دفع آفات استفاده می‌شود و اینگونه با رشد باکتری‌ها مقابله می‌کند. استرپتومایسیــن بیماری‌های باکتریایی برخی از میوه‌ها، سبزیجات، دانه‌ها و محصولات زینتی را کنترل می‌کند. عمده استفاده آن در کنترل کرم‌های شب‌تاب در درختان سیب و گلابی است. استفاده گسترده از استرپتومایسین در کاربردهای پزشکی، می‌تواند با توسعه سویه‌های مقاوم همراه باشد.

فروش مواد اولیه دارویی

استرپتومایسیـن به طور بالقوه می‌تواند برای کنترل شکوفه‌های سیانوباکتریایی در استخرهای زینتی و آکواریوم‌ها استفاده شود. اگرچه برخی از آنتی‌بیوتیک‌های ضد باکتریایی برای بعضی از یوکاریوت‌ها مهار کننده هستند، به نظر می‌رسد این امر در مورد استرپتومایسیـن خصوصاً در مورد فعالیت ضد قارچی اتفاق نیفتد.

یک ماده ضد باکتریایی جدید، که به عنوان استرپتومایسیـن معرفی می‌شود، از دو سویه اکتینومیس مربوط به ارگانیسم که به عنوان Actinomyces griseus توصیف شده بود، جدا گردید. این ماده از لحاظ حلالیت در آب، نحوه جداسازی و غلظت از محیط کشت، فعالیت انتخابی آن در برابر باکتری‌های گرم منفی و سمیت محدود آن شبیه استرپتروتسین است. با این حال، این دو ماده در ماهیت طیف‌های باکتریواستاتیک مربوطه و همچنین در عملکرد کمی بر باکتری‌های مختلف متفاوت هستند.

سایر مطالب: آلومینیوم کلراید هگزاهیدرات

فروش استرپتومایـسین

از جمله خدمات شرکت ما فروش پودر استرپتومایسین است که این محصول به صورت کیسه‌های ۲۵ کیلوگرمی در انبار تهران و اصفهان آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد. شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد، ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول استرپتومایسین مورد نیاز را با بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست