فروش استرپتومایسین

استرپتومایسین یک ضد باکتری آمینوگلیکوزید است. طبقه‌بندی شیمیایی استرپتومایسین آمینوگلیکوزیدها است. از کلاس‌های داروسازی FDA استرپتومایسین یک آنتی‌بیوتیک آمینوگلیکوزید با طیف گسترده است که معمولاً برای درمان سل فعال استفاده می‌شود. همچنین این ماده همیشه در ترکیب با سایر داروهای ضد سل استفاده می‌شود.

استرپتومایسیـن معمولاً در ترکیب با عواملی که مشهور به کبدی هستند و نقش استرپتومایسین در آسیب کبدی برای ارزیابی دشوار است، اما بیشتر اطلاعات حاکی از آن است که استرپتومایسین کبدی نیست. از استرپتومایسین یک آمینوسیکلیتول گلیکوزید است که از استر پتیدین تشکیل شده است که دارای یک قطعه دی سچاریل متصل به 4 موقعیت است.

این ماده به عنوان:

  • یک ماده ضد میکروبی
  • یک داروی ضد میکروبی
  • یک داروی ضد باکتری
  • یک مهارکننده سنتز پروتئین
  • یک متابولیت باکتری و یک آگوشیمیایی ضد قارچ نقش دارد.
  • این یک داروی ضد قارچ آنتی‌بیوتیکی
  • یک قارچ‌کش آنتی‌بیوتیک و یک عضو استرپتومایسین است.

از استرپتیدیـن ناشی می‌شود. این یک ترکیب مزمن استرپتومایسین است (3+).

تاریخچه استرپتومایسین:

استرپتومایسیـن، آنتی‌بیوتیک سنتز شده توسط ارگانیسم خاک Streptomyces griseus است. استرپتومایسیـن در سال 1943 توسط بیوشیمیست‌های آمریکایی سلمان واکسمن، آلبرت شاتز و الیزابت بوگی کشف شد. این دارو با تداخل در توانایی میکروارگانیسم در سنتز پروتئین‌های حیاتی خاص عمل می‌کند. این اولین ماده ضد میکروبی است که پس از پنی‌سیلین ایجاد شد و اولین آنتی‌بیوتیک مؤثر در درمان سل بود.

از آنجا که در برابر طیف گسترده‌ای از بیماری‌ها مؤثر بود، اغلب از استرپتومایسین استفاده می‌شد، با این نتیجه بسیاری از میکروارگانیسم‌های حساس در ابتدا، از جمله باکتری که باعث سل می‌شود، در برابر آنتی‌بیوتیک مقاوم شدند. از این ترکیب به همراه پنی‌سیلین برای درمان عفونت‌های قلبی (اندوکاردیت) و با تتراسایکلین‌ها در درمان طاعون، توالارمی و تب مالت استفاده می‌شود.

کاربردهای استرپتومایسین:

استرپتومایسیــن نیز به عنوان یک سموم دفع آفات استفاده می‌شود، برای مقابله با رشد باکتری‌ها فراتر از کاربردهای انسانی. استرپتومایسیــن بیماری‌های باکتریایی برخی از میوه‌ها، سبزیجات، دانه‌ها و محصولات زینتی را کنترل می‌کند. عمده استفاده در کنترل کرم‌های شب‌تاب در درختان سیب و گلابی است. همان‌طور که در کاربردهای پزشکی، استفاده گسترده می‌تواند با توسعه سویه‌های مقاوم همراه باشد.

فروش مواد اولیه دارویی

استرپتومایسیـن به طور بالقوه می‌تواند برای کنترل شکوفه‌های سیانوباکتریایی در استخرهای زینتی و آکواریوم‌ها استفاده شود. اگرچه برخی از آنتی‌بیوتیک‌های ضد باکتریایی برای بعضی از یوکاریوت‌ها مهار کننده هستند، به نظر می‌رسد این مورد در مورد استرپتومایسیـن خصوصاً در مورد فعالیت ضد قارچی اتفاق نیفتد.

یک ماده ضد باکتریایی جدید، که به عنوان استرپتومایسیـن تعیین می‌شود، از دو سویه اکتینومیس مربوط به ارگانیسم که به عنوان Actinomyces griseus توصیف شده بود جدا شد. این ماده در محلول در آب، نحوه جداسازی و غلظت از محیط کشت، فعالیت انتخابی آن در برابر باکتری‌های گرم منفی و سمیت محدود آن به حیوانات شبیه استرپتروتسین است. با این حال، این دو ماده در ماهیت طیف‌های باکتریواستاتیک مربوطه و همچنین در عملکرد کمی بر باکتری‌های مختلف متفاوت هستند. پیشنهاد شده است که یکی در این‌جا با دو ترکیب شیمیایی از نزدیک مرتبط است.

سایر مطالب: آلومینیوم کلراید هگزاهیدرات

فروش استرپتومایـسین

فروش پودر استرپتومایسین به صورت کیسه‌های ۲۵ کیلوگرمی در انبار تهران و اصفهان آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد. شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول استرپتومایسین مورد نیاز را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست