خرید آنزیم ترانس گلوتامیناز

خرید آنزیم ترانس گلوتامیناز

شرکت پیشگامان شیمی با بهره‌گیری از سال‌ها تجربه در واردات مواد اولیه نان و شیرینی، آنواع آنزیم‌ها بخصوص آنزیم ترانس گلوتامیناز و آنزیم گلوکز ایزومراز را از کشور آلمان وارد می‌کند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و خرید انواع آنزیم ها با کارشناسان ما تماس بگیرید.

جهت استعلام

قیمت آنزیم گلوتامیناز

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

فروش آنزیم ترانس گلوتامیناز، معروف به چسب گوشت، یک افزودنی غذایی بحث برانگیز است که بسیاری از افراد به دلیل نگرانی‌های بهداشتی از مصرف آن اجتناب می‌کنند. افزودنی‌های غذایی مانند مواد نگهدارنده، رنگ‌دهنده‌ها و مواد پرکننده معمولاً در صنایع غذایی برای بهبود طعم، بافت و رنگ محصولات استفاده می‌شوند.

در حالی که برخی از آن‌ها بی‌ضرر هستند، برخی دیگر می‌توانند برای سلامتی شما مضر باشند. این مقاله آنزیم ترانس گلوتامیناز را مورد بحث قرار می‌دهد و سوالات متداول در مورد ایمنی این ماده را بیان می‌کند.

خرید آنزیم ترانس گلوتامیناز
خرید آنزیم ترانس گلوتامیناز

آنزیم ترانس گلوتامیناز چیست؟

گرچه چسب گوشت ترسناک به نظر می‌رسد، خرید آنزیم ترانس گلوتامیناز آنزیمی است که به طور طبیعی در انسان، حیوانات و گیاهان یافت می‌شود. این ماده با ایجاد پیوندهای کووالانسی به اتصال پروتئین‌ها به یکدیگر کمک می‌کند، به همین دلیل است که معمولاً “چسب بیولوژیکی طبیعت” نامیده می‌شود. آنزیم ترانس گلوتامیناز در انسان و حیوانات در فرآیندهای مختلف بدن از جمله لخته شدن خون و تولید اسپرم نقش دارد.

همچنین برای رشد و نمو گیاهان حیاتی است. ترانس گلوتامیناز مورد استفاده در غذا یا از عوامل لخته شدن خون حیوانات مانند گاو و خوک و یا باکتری‌های حاصل از عصاره‌های گیاهی تولید می‌شود. به طور معمول به صورت پودر فروخته می‌شود.

کیفیت اتصال آنزیم ترانس گلوتامیناز آن را به ماده‌ای مفید برای تولیدکنندگان مواد غذایی تبدیل می‌کند. همانطور که از نام مستعار آن مشخص است، این ماده به عنوان یک چسب عمل می‌کند و پروتئین‌های موجود در غذاهای رایج مانند گوشت، محصولات پخته شده و پنیر را در خود نگه می‌دارد. این به تولیدکنندگان مواد غذایی اجازه می‌دهد تا با اتصال منابع مختلف پروتئین به یکدیگر، بافت مواد غذایی را بهبود بخشیده و یا محصولی مانند گوشت خرچنگ تقلبی ایجاد کنند.

خرید آنزیم ترانس گلوتامیناز
خرید آنزیم ترانس گلوتامیناز

آماده‌سازی آنزیم ترانس گلوتامیناز

آماده‌سازی ترانس گلوتامیناز می‌تواند راه حلی برای بسیاری از مشکلات تکنولوژیکی مربوط به کارایی مناسب و بافت مواد غذایی مرتبط با توانایی استفاده از مواد اولیه با کاربرد تکنولوژی کمتر باشد، به عنوان مثال. گوشت، کلاژن و پروتئین‌های خون به طور مکانیکی تخریب می‌شود.

به طور کلی شناخته شده است که استفاده از فسفات در مقیاس وسیع در فن آوری پردازش گوشت از طریق نگرانی‌های بهداشتی رفع شده است. در منابع موجود، یافتن اطلاعات مربوط به محدودیت کاربرد فسفات در فن آوری پردازش گوشت امکان پذیر است. آماده سازی‌های آنزیمی میکروبیولوژیکی مختلفی در بازار وجود دارد که حاوی ترانس گلوتامیناز است که به روش وابسته به بیوسنتز بدست می‌آید. این آنزیم‌ها تغییراتی را که در اثر انجماد ماده اولیه ایجاد می‌شود خنثی می‌کنند.

آن‌ها ساختار گوشت را بهبود می‌بخشند و از بین رفتن آن را طی فرآوری حرارتی و جیره بندی به حداقل می‌رسانند. استفاده از ترانس گلوتامیناز در صنایع غذایی، به طور مستقل از منبع، یک روش تکنولوژیکی طبیعی است. اصلاح آنزیمی ترکیبات غذایی نسبت به روش‌های شیمیایی که معمولاً مورد استفاده قرار می‌گیرد، شانس بیشتری برای پذیرش توسط صنایع غذایی دارد.

موارد استفاده از آنزیم ترانس گلوتامیناز در دنیای آشپزی

حتی اگر تمام تلاش خود را می‌کنید تا از مصرف غذاهایی که حاوی مواد افزودنی مصنوعی هستند خودداری کنید، بازهم احتمال اینکه آنزیم ترانس گلوتامیناز خورده باشید وجود دارد. در غذاهای مختلف از جمله سوسیس، کالباس مرغ، ماست و پنیر استفاده می‌شود.

یک مطالعه نشان داد که افزودن ترانس گلوتامیناز به سوسیس مرغ ساخته شده از قطعات مختلف مرغ منجر به بهبود بافت و احتباس آب می‌شود. سرآشپزها در رستوران‌های سطح بالا حتی از آن برای تولید غذاهای جدید مانند اسپاگتی که از گوشت میگو درست می‌شود استفاده می‌کنند.

از آنجا که آنزیم ترانس گلوتامیناز در ترکیب پروتئین‌ها با یکدیگر بسیار موثر است، معمولاً برای ایجاد یک قطعه گوشت از چند قطعه نیز استفاده می‌شود. به عنوان مثال، یک رستوران با حجم زیاد وعده‌های غذایی به سبک بوفه ممکن است استیک تهیه شده با اتصال برش‌های گوشت ارزان‌تر با ترانس گلوتامیناز را سرو کند.

همچنین در ساخت پنیر، ماست و بستنی استفاده می‌شود. علاوه بر این، برای بهبود پایداری، قابلیت ارتجاعی، حجم و توانایی جذب آب به محصولات پخته شده اضافه می‌شود.

خرید آنزیم ترانس گلوتامیناز
خرید آنزیم ترانس گلوتامیناز

نکات ایمنی

با نام مستعار مانند چسب گوشت، جای تعجب نیست که نگرانی‌های ایمنی در مورد استفاده از آنزیم ترانس گلوتامیناز در مواد غذایی وجود دارد. اما مسئله اصلی در مورد چسب گوشت لزوماً خود این ماده نیست بلکه افزایش خطر آلودگی باکتریایی به غذاهایی است که در آن استفاده می‌شود. وقتی چندین قسمت گوشت به هم چسبیده و یک قطعه را تشکیل می‌دهند، احتمال ورود باکتری به غذا را افزایش می‌دهد.

برخی از کارشناسان همچنین استدلال می‌کنند که از آن‌جا که پروتئین‌های ساخته شده با چسب گوشت یک بخش جامد نیستند، پخت کامل محصول را دشوارتر می‌کند. بعلاوه، اگر یک تکه گوشت با استفاده از چندین منبع مختلف پروتئینی که با آنزیم ترانس گلوتامیناز پیوند خورده‌اند، مونتاژ شود، شناسایی منبع شیوع باکتری دشوار می‌شود. نگرانی دیگر این است که ممکن است روی کسانی که حساسیت به گلوتن یا بیماری سلیاک دارند تأثیر منفی بگذارد.

آنزیم ترانس گلوتامیناز ممکن است نفوذپذیری روده را افزایش دهد که می‌تواند با ایجاد بار آلرژی زا بیشتر بر روی سیستم ایمنی، علائم را در افراد مبتلا به سلیاک بدتر کند. حتی گفته شده است که ممکن است افزایش در افرادی که مبتلا به بیماری سلیاک هستند، با افزایش استفاده از آنزیم ترانس گلوتامیناز در غذا مرتبط باشد.

با این حال، هیچ تحقیق علمی وجود ندارد که ترانس گلوتامیناز را با افزایش خطر ابتلا به بیماری ارتباط دهد، اگرچه تحقیقات در این زمینه ادامه دارد. FDA ترانس گلوتامیناز را به عنوان GRAS طبقه بندی می‌کند (به طور کلی به عنوان بی‌خطر شناخته می‌شود) و USDA ماده مورد استفاده را برای استفاده در محصولات گوشت و مرغ بی‌خطر می‌داند. اتحادیه اروپا استفاده از ترانس گلوتامیناز در غذا را در سال 2010 به دلیل نگرانی در مورد ایمنی آن ممنوع کرد.

آیا باید از مصرف آنزیم ترانس گلوتامیناز خودداری کنید؟

اگرچه در حال حاضر هیچ مدرکی در رابطه با افزایش خطرات سلامتی آنزیم ترانس گلوتامیناز وجود ندارد، اما قابل درک است که بسیاری از افراد می‌خواهند از مصرف آن جلوگیری کنند. برای افرادی که دارای سیستم ایمنی ضعیف، آلرژی غذایی، بیماری‌های گوارشی مانند کرون و کسانی که دارای حساسیت به سلیاک یا گلوتن هستند، عاقلانه است که از مواد غذایی حاوی آنزیم ترانس گلوتامیناز دوری کنند.

به علاوه، بسیاری از غذاهای حاوی ترانس گلوتامیناز مانند هات داگ، ناگت مرغ و سایر گوشت‌های فرآوری شده به هر حال برای سلامتی شما مفید نیستند. در حقیقت، مصرف زیاد گوشت قرمز و گوشت‌های فرآوری شده با افزایش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ و بیماری‌های قلبی در مطالعات جمعیتی ارتباط دارد. اگر می‌خواهید از مصرف غذاهایی که حاوی ترانس گلوتامیناز هستند خودداری کنید، بهتر است تا حد امکان غذاهای کامل و فرآوری نشده انتخاب کنید.

حتما از مصرف غذاهای زیر خودداری کنید:

  • ناگت مرغ تولیدی
  • محصولات حاوی گوشت “شکل گرفته” یا “اصلاح شده”
  • غذاهایی که حاوی “آنزیم TG”، “آنزیم” یا “آنزیم TGP” هستند.
  • فست فود
  • قطعات تولید شده طیور، سوسیس، کاسن بیکن و هات داگ
  • غذاهای دریایی تقلیدی

برای اطمینان از اینکه رژیم غذایی شما فاقد ترانس گلوتامیناز است، مواد با کیفیت بالا مانند گوشت و مرغ پرورش یافته با علف محلی را انتخاب کنید و بیشتر وعده‌های غذایی خود را در خانه بپزید تا بدانید دقیقاً چه چیزی را در بدن وارد می‌کنید.

خرید آنزیم ترانس گلوتامیناز
خرید آنزیم ترانس گلوتامیناز

سخن آخر

 آنزیم ترانس گلوتامیناز یا چسب گوشت، یک افزودنی غذایی است که برای بهبود بافت و شکل ظاهری غذاهایی مانند گوشت‌های فرآوری شده استفاده می‌شود. اگرچه سازمان‌های اصلی ایمنی غذا آن را بی‌خطر می‌دانند، اما برخی از نگرانی‌های بهداشتی، از جمله افزایش خطر آلودگی باکتریایی آن را احاطه کرده‌اند.

همچنین ممکن است علائم بیماری سلیاک یا حساسیت به گلوتن را بدتر کند. بهتر است از محصولات فرآوری شده دوری کنید و در صورت امکان مواد غذایی کامل و با کیفیت بالا را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست