تيازوليدین اوره

تيازوليدین اوره چیست؟

تيازوليدین اوره (Thiazolidinediones) نوعی دارو است که برای درمان دیابت نوع 2 استفاده می‌شود. آن‌ها نوعی هیپوگلیسمی خوراکی (داروئی است که قند خون را پایین می‌آورد) هستند که به گیرنده‌ای به نام پرولیفراتور پراکسیزوم فعال‌شده (گیرنده گاما در سلول‌های چربی) متصل می‌شود و بلوغ سلول‌های چربی و رسوب چربی در بافت‌های محیطی را تقویت می‌کند.

جهت استعلام قیمت تیازولیدین اوره

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

با کاهش غلظت چربی در گردش، عملکرد بدن فرد مبتلا به دیابت نوع 2 نسبت به انسولین را بهبود می‌بخشد. از تیازولیدین دیون ممکن است به عنوان مونوتراپی یا همراه با سایر داروهای خوراکی برای دیابت نوع 2، مانند متفورمین یا سولفونیل اوره استفاده شود. افزایش وزن و افزایش توده چربی محیطی یک عارضه جانبی تیازولیدین دیون است. تیازولیدین دیون‌ها، همچنین با نام گلیتازون‌ها شناخته می‌شود.

کاربرد تيازوليدین اوره:

تیازولیدین اوره گروهی از داروهای ضد دیابت خوراکی هستند که برای معالجه بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 طراحی شده است. به عنوان داروهای هیپوگلیسمی خوراکی به همراه بیگوانیدها طبقه‌بندی می‌شوند. با کاهش مقاومت بدن در برابر انسولین، هورمون مجاز است تا در بهبود کنترل قند خون مؤثرتر عمل کند. گلیتازون‌ها همچنین با افزایش سطح کلسترول HDL و کاهش سطح خون، به کاهش فشار خون و بهبود سوخت و ساز چربی کمک می‌کنند.

تيازوليدین اوره (TZDs) يا «گليتازون‌ها» كلاس جديدی از داروهای آنتی‌بيوتيك خوراكی هستند كه با بهبود حساسيت به انسولين، كنترل متابوليك در بيماران مبتلا به ديابت نوع 2 را بهبود مي‌بخشند. TZD ها اثرات ضد دیابتی خود را از طریق مکانیسمی که شامل فعال‌سازی ایزوفرم گاما از گیرنده فعال شده با تکثیر پراکسیزوم (گاما PPAR)، یک گیرنده هسته‌ای است، اعمال می‌کنند. اعتقاد بر این است که متفورمین و تیازولیدین اوره (TZD) اثرات ضد دیابتی خود را از طریق مکانیسم‌های مختلف اعمال می‌کنند.

فروش تيازوليدین اوره:

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد، ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول مورد نیاز صنایع را با نازل‌ترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند. این محصول در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود. قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همواره پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست