فروش اسید تانیک

آیا می‌دانید اسید تانیک را از کجا بخریم؟ لطفاً توجه داشته باشید که پیشگامان شیمی از مهم‌ترین واردکنندگان و تأمین‌کنندگان اسید تانیک از چین و آلمان است. ما می‌توانیم این محصول را در گریدهای دارویی، غذایی، و صنعتی با خلوص 92٪ و 98% پودر گرانول زرد روشن تأمین کنیم. اگر می‌خواهید قیمت اسید تانیک دریافت کنید، لطفا با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

جهت استعلام قیمت اسید تانیک خوراکی و آزمایشگاهی

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

خرید اسید تانیک

قیمت اسید تانیک که یک پودر گرانول زرد روشن است و در گریدهای مختلف موجود می‌باشد. این محصول یک ماده 100٪ طبیعی است که از مواد تجدید پذیر گیاهی مانند چوب بلوط استخراج می‌شود. اسید تانیک یک شکل تجاری خاص از تانن است، نوعی پلی‌فنول. اسید تانیک می‌تواند در زمینه‌های دارویی، غذایی و صنعتی مورد استفاده قرار گیرد. برای خرید مواد اولیه صنایع غذایی و همچنین این محصول میتوانید با ما تماس بگیرید.

اسید تانیک خواص

اسید تانیک یک اسید آلی با فرمول شیمیایی C6H8O6 است. این اسید در میوه‌هایی مانند پرتقال، لیمو، گریپ فروت و تمشک وجود دارد. خواص اسید تانیک عبارتند از:

 1. ضد اکسیدان قوی: این اسید باعث کاهش آسیب‌های اکسیداتیو در بدن می‌شود.

 2. افزایش جذب آهن: این اسید باعث افزایش جذب آهن در بدن می‌شود.

 3. افزایش جذب ویتامین C: این اسید باعث افزایش جذب ویتامین C در بدن می‌شود.

 4. حمایت از سیستم ایمنی: این اسید باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود.

 5. کاهش خطر بیماری‌های قلبی: مصرف این اسید باعث کاهش خطر بروز بیماری‌های قلبی و عروقی می‌شود.

 6. افزایش سلامت پوست: این اسید باعث تقویت سلامت پوست می‌شود.

 7. کاهش التهابات: این اسید باعث کاهش التهابات در بدن می‌شود.

کاربرد اسید تانیک

در داروسازی عمدتاً به عنوان ماده مؤثر در برخی از پمادها و شیاف‌ها برای درمان بواسیر و در برخی از لوسیون های سوختگی استفاده می‌شود.در صنایع غذایی اسید تانیک در شفاف‌سازی نوشیدنی‌های الکلی (به خصوص آبجو و شراب) استفاده می‌شود. همچنین از آن به عنوان یک ماده طعم‌دهنده استفاده می‌شود.

در بیشتر دسته‌های اصلی مواد غذایی، از جمله نوشیدنی‌های الکلی و غیر الکلی، دسرهای لبنی منجمد، آب‌نبات، پخته شدهکالاها، ژلاتین‌ها و پودینگ‌ها، و گوشت و محصولات گوشتی کاربرد دارد. دوز مصرف این ماده حدود 0.018٪ است. (ppm 182) در دسرهای لبنی منجمد گزارش شده است.

در زمینه صنعتی به عنوان عامل تصفیه گل در صنعت نفت بکار می‌رود. علاوه بر این، می‌تواند در تولید ماده برنزه‌کننده چرم استفاده شود.

فروش اسید تانیک خوراکی

فروش اسید تانیک در کیسه 25 کیلوگرمی یا درام 25 کیلوگرمی گریدهای دارویی، غذایی و صنعی صورت می‌گیرد.

معرفی تانن‌ها

تانن‌ها ترکیبات پلی‌فنلی هستند که به طور گسترده در پادشاهی گیاهان پخش می‌شوند و اعتقاد بر این است که در گیاهان یک دفاع شیمیایی در برابر شکارچیان و اشعه ماوراء بنفش است. آن‌ها به دو دسته عمده طبقه‌بندی می‌شوند:

 • تانن‌های قابل هضم (HT) که شامل گالوتانین‌ها و الاگوتانین‌ها هستند
 • تانن‌های متراکم (CT)، پروآنتوسیانیدین‌ها.

این پلی‌فنول‌های گیاهی آنتی‌اکسیدان‌های قوی هستند که ممکن است از آسیب رادیکال‌های آزاد ناشی از قرار گرفتن در معرض نور UV محافظت کنند و به نوبه خود خطر سرطان پوست و پیری زودرس را کاهش دهند.

تانن معمولاً در پوست درختان، چوب، برگ‌ها، جوانه‌ها، ساقه‌ها، میوه‌ها، دانه‌ها و ریشه‌ها یافت می‌شود. در تمام این ساختارهای گیاهی، تانن به محافظت از گونه‌های گیاهی منفرد کمک می‌کند. تانن‌هایی که در پوست درختان ذخیره می‌شوند درخت را از آلوده شدن باکتری‌ها یا قارچ‌ها محافظت می‌کنند.

در این حالت، تانن آنزیم‌ها و سایر پروتئین‌های ترشح شده از باکتری‌ها و قارچ‌ها را رسوب می‌دهد و به این ترتیب اجازه نمی‌دهد این ارگانیسم‌ها درخت را آلوده کنند.

فروش اسید تانیک
فروش اسید تانیک

اسید تانیک چیست

Tannic acid یک ترکیب پلی‌فنولیک است. نوعی از تانن‌های موجود در بازار است. تانن، مولکول‌های زیستی پلی‌فنلی با زنجیره اصلی کربوهیدرات است که در طیف وسیعی از گیاهان یافت می‌شود.

Tannic acid یک تانن خاص است که به طور رسمی شامل 10 واحد گالوئیل (3،4،5-تری هیدروکسی فنیل) در اطراف یک مرکز گلوکز است. تانیک تجاری اسید، با این حال، از مولکول‌هایی با 2 تا 12 قسمت گالوئیل تشکیل شده است.Tannic acid هیچ گروه کربوکسیلی ندارد اما به دلیل تعدد هیدروکسیل فنلی اسیدی ضعیف است. هیدروکسیل‌ها همچنین باعث می‌شوند که در آب بسیار حل شود.

اسید تانیک در مغز دانه گال بوجود آمده توسط حشرات روی شاخه‌های درختان بلوط خاص یافت می‌شود. رداشت شده و به عنوان دارو استفاده می‌شود.در قدیم از آن به عنوان پادزهر علیه سموم مختلف استفاده می‌کردند.امروزه فروش اسید تانیک به صورت موضعی برای درمان زخم‌های سرد، بثورات پوشک، تاول‌های حاصل از پیچک‌های سمی استفاده می‌شود.

همچنین فروش اسید تانیک که از طریق دهان مصرف می‌شود و مستقیماً برای خونریزی، اسهال مزمن، اسهال خونی، ادرار خونی، مفاصل دردناک، سرفه‌های مداوم و سرطان استفاده می‌شود.

فروش اسید تانیک
فروش اسید تانیک

شیمی اسید تانیک

شیمی اسید تانیک پیچیده است زیرا منشأ طبیعی دارد و از مخلوطی از مواد پیچیده تشکیل شده است. اگرچه بسیاری از گونه‌های گیاهی حاوی تانن هستند، اما منشاء اسید تانیک تجاری آن از گال‌های حاصل از شاخه‌های جوان دار مازو جمع شده است. گال های پودر شده با اتر، الکل و آب استخراج می‌شوند. Tannic acid در آب محلول است. بازدهی 50 تا 70 درصد اسید تانیک از عصاره آب حاصل می‌شود.

Tannic acid ممکن است به صورت پودر کرکی یا متراکم آمورف، به رنگ سفید مایل به زرد تا قهوه‌ای روشن بدست آید. این ویژگی بیشتر با داشتن واکنش اسیدی در آب، اساساً بدون بو و طعم کاملاً قابض مشخص می‌شود.

این پودر حدود 10 درصد آب در خود نگه می‌دارد. اسید تانیک تجاری حاوی پیوندهای استری بسیاری است و در حضور اسیدها، مواد قلیایی یا آنزیم‌ها قابل هیدرولیز است. هیدرولیز در درجه اول گلوکز و گالیک اسید را تولید می‌کند.

مقادیر کمی از الکل‌های پلی هیدریک دیگر و سایر اسیدهای فنلی مانند m-دی گالیک اسید، الاژیک اسید و چبولیک اسید که از نظر شیمیایی با اسید گالیک مرتبط هستند نیز یافت می‌شود. اسید گالیک همیشه در Tannic acid تجاری به مقدار کم یافت می‌شود.

از دیگر خواص شیمیایی قابل توجه اسید تانیک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. در معرض هوا و نور تیره می‌شود.
 2. رسوبات را با آلبومین، نشاسته، بسیاری از آلکالوئیدها، ژلاتین، نمک‌های فلزی تشکیل می‌دهد.
 3. درجه حرارت افزایش یافته باعث کاهش دی اکسید کربن و پیروگلول بیشتر می‌شود.
 4. جاذب رطوبت است.
 5. با نمک‌های فریک رنگ آبی سیاه ایجاد می‌کند.
 6. در حضور انواع مختلف اکسید کننده ملایم به راحتی اکسید می‌شود.
فروش اسید تانیک
فروش اسید تانیک

سم‌شناسی اسید تانیک

سم‌شناسی اسید تانیک به دلیل عدم وجود اطلاعات کافی در موارد زیر مبهم می‌باشد:

 • (الف) روش‌های تحلیلی کافی
 • (ب) درک کامل از خطر نسبی مطابق با روش‌های مختلف تجویز.

اما به وضوح مشخص شده است که استفاده موضعی مکرر از مواد سوختگی حاوی 20 درصد اسید تانیک در مناطق بزرگ بدن باعث آسیب کبدی می‌شود.نکروز کبد نیز در جوندگان با تزریق زیر جلدی اسید تانیک تولید شده است. دوز کشنده توسط مسیر زیر جلدی 135 میلی‌گرم در کیلوگرم گزارش شده است.تجویز خوراکی اسید تانیک به موش‌ها منجر به تخمین LDso 3.5 گرم در کیلوگرم شد.

در یک مطالعه انجام شده بر روی سمیت اسید تانیک پس از مصرف خوراکی مقادیر زیادی اسید تانیک، هیچ مقدار گالوتانین در خون، مدفوع یا ادرار مشاهده نشد. در عوض، آن‌ها اسید گالیک را یافتند، که قبلاً نشان داده شده است که هیچ عمل سمیت کبدی ندارد.

این مطالعات نشان داده است كه گالوتانین توسط مایعات روده به اسید گالیك تجزیه می‌شود. به همین دلیل است که گالوتانین خوراکی که میلیون‌ها نفر به صورت ناخودآگاه در چای و سایر مواد غذایی مصرف می‌کنند، هیچ اثر سوء ایجاد نمی‌کند.کاملاً ثابت شده است که گالوتانین پس از تجویز خوراکی به مقدار قابل توجهی جذب نمی‌شود.

فروش اسید تانیک

اهمیت پلی‌فنول‌ها برای پوست سالم

فلاونوئیدها به طور گسترده توزیع رنگدانه‌ها و تانن‌های گیاهی است که در ریشه، برگ، گل و میوه وجود دارد. نقش آن‌ها در گیاهان شامل محافظت نوری و کمک به رنگ گیاه است.

فلاونوئیدها همچنین به عنوان “پلی‌فنل‌های گیاهی” شناخته می‌شوند، به عنوان آنتی‌اکسیدان‌های قوی شناخته شده‌اند. فعالیت‌های مهار رادیکال‌های آزاد و کلات فلزات آن‌ها به طور گسترده مورد بررسی قرار گرفته است.

با تعامل مستقیم پروتئین، ثابت شده است که تانن‌های تغلیظ شده از کلاژن و الاستین در برابر تخریب محافظت می‌کنند، این دو پروتئین ماتریکس پوستی مهم در درم هستند که یک لایه مش مانند ایجاد می‌کنند و انعطاف‌پذیری، کشش و استحکام پوست شما را ایجاد می‌کنند.

مزایای تانن‌ها برای مراقبت از پوست

خواص قابض:

تانن‌ها به دلیل رسوب پروتئین، اثر انقباضی و محافظتی بر روی پوست دارند، بنابراین باعث کاهش ظاهر منافذ می‌شود.

التهاب را تسکین می‌دهد:

فیتواسترول‌ها قرمزی، التهاب را کاهش می‌دهند و به تسکین خارش پوست کمک می‌کنند.

محافظت نوری:

تانن‌ها دارای اثرات ضد التهابی قابل توجهی در پاسخ پوست ناشی از UV-B هستند [در درجه اول با آفتاب سوختگی همراه است].

ضد قارچ:

نشان داده شده است که تانن‌های دارای چگال بالا دارای فعالیت ضد قارچی متوسطی علیه گونه‌های کاندیدا هستند که باعث عفونت قارچی می‌شود.

جذب:

خواص قابض روغن گیاهی حاوی تانن، احساس پوستی کمتری ایجاد می‌کند و به راحتی جذب پوست می‌شود.

فروش اسید تانیک
فروش اسید تانیک صنعتی

روغن‌های گیاهی حاوی تانن عبارتند از:

خرید تانیک اسید آزمایشگاهی

می‌توانید اسید تانیک آزمایشگاهی را از شرکت‌های شیمیایی معتبری مانند پیشگامان شیمی خریداری کنید. برای خرید، می‌توانید به بخش تماس با ما شرکت پیشگامان شیمی مراجعه کنید و جستجوی محصول مورد نظر خود را انجام دهید. در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به راهنمایی بیشتر، می‌توانید با تلفن تماس یا ایمیل شرکت تماس حاصل کنید و از کارشناسان فنی آن شرکت، راهنمایی در خرید محصول مورد نظر خود را دریافت کنید. همچنین، بهتر است قبل از خرید، قیمت و شرایط فروش محصول را مطالعه کنید تا از محصول با کیفیت و با قیمت مناسبی بهره‌مند شوید.

اسید تانیک قیمت

قیمت پودر اسید تانیک با توجه به شرکت تولید کننده، کیفیت محصول و میزان تقاضا متفاوت است. با این حال، برای اطلاع از قیمت این محصول می‌توانید به وب‌سایت شرکت‌های واردکننده، تولید کننده و فروشنده محصول مراجعه کنید و در صورت نیاز، از تلفن تماس یا ایمیل شرکت با کارشناسان فروش آن شرکت، قیمت و شرایط خرید را استعلام نمایید. همچنین، برای خرید اسید تانیک، بهتر است از شرکت‌های معتبر و با سابقه در زمینه تولید و فروش محصولات شیمیایی استفاده کنید تا از کیفیت و اصالت محصول اطمینان حاصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست