Blue_silica_gel

خرید پودر سیلیکاژل

فروش سیلیکاژل در شرکت پیشگامان شیمی اکثراً به صورت گرانول‌های جامد رنگی بوده که در رنگ‌های آبی، سفید، صورتی و نیز سیلیکاژل نارنجی موجود می‌باشد. شما مشتریان عزیز می‌توانید برای خرید سیلیکاژل در رنگ‌های مختلف با ضمانت اصالت و بهترین قیمت با کارشناسان مجموعه ما تماس بگیرید.

جهت استعلام قیمت انواع سیلیکاژل

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

فروش سیلیکاژل پودری

برای خرید این ماده می‌توانید از طریق صفحه درخواست محصول در شرکت پیشگامان شیمی اقدام به خرید آن کنید. پرکاربردترین سیلیکاژل‌های آبی و سفید و نارنجی در این مجموعه بفروش می‌رسد.

سیلیکاژل چیست؟

ژل سیلیکا یک فرم بی‌شکل از دی‌اکسید سیلیکون است که به صورت مصنوعی تولید می‌شود. گرانول نامنظم (داشتن ظاهر کریستال) یا دانه‌های نامنظم سخت از خصوصیات ظاهری آن است. این پلمیر به رنگ سفید و با بلورهای آمورف و اندازه دانه 3-6 میلی‌متر است. این پلیمر یک دی‌اکسید سیلیسیم معدنی طبیعی است که خالص شده و به صورت دانه‌ای پردازش شده است، غیر خورنده است و از لحاظ شیمیایی بی‌ضرر است. این ترکیب یک جاذب بسیار فعال است که بی‌مزه، بی‌بو، غیر سمی، غیر خورنده است و در دسته‌ی مواد شیمیایی غیر فعال قرار دارد.

در طول جذب، هیچ واکنش شیمیایی در این ماده وجود ندارد و هیچ‌گونه تولیدی صورت نمی‌گیرد. این پلیمر غیر اشباع است و شکل و اندازه آن هرگز تغییر نمی‌کند و برای جذب رطوبت در تأسیسات صنعتی، لوکوموتیوهای راه‌آهن، تاسیسات تصفیه هوا، سیستم‌های هوای فشرده و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خرید سیلیکاژل
خرید سیلیکاژل سفید

تاریخچه و کاربردهای سیلیکاژل:

این ماده در اوایل دهه 1640 به عنوان یک ماده‌ی شیمیایی طبیعی وجود داشت. این ماده در جنگ جهانی اول برای جذب بخارات و گازها در کانال‌های ماسک‌های محافظ مورد استفاده قرار گرفت. مسیر ساخت مصنوعی برای تولید سیلیکاژل توسط استاد شیمی، والتر ا. پاتریک در دانشگاه جان هاپکینز در سال 1918، ثبت اختراع شد. در جنگ جهانی دوم، این پلیمر در تلاش جنگ برای حفظ خشکی پنی‌سیلین، محافظت از تجهیزات نظامی از آسیب رطوبت، به عنوان یک کاتالیزور کراکینگ مایع برای تولید بنزین اکتان بالا و به عنوان یک پشتیبان کاتالیست برای تولید بوتادین از اتانول (مواد اولیه برای تولید لاستیک مصنوعی)، مورد مصرف قرار می‌گرفت. 

در آبجوسازی برای بهبود طعم، روشنایی، رنگ و فوم، حذف ناخالصی‌های غیر میکرو ارگانیسم مورد استفاده قرار می‌گیرد. ژل سیلیکا اغلب در صنایع دارویی، آرایشی و مواد غذایی و آشامیدنی استفاده می‌شود. عملکرد اولیه ژل سیلیکا برای محافظت از محتوای بسته‌بندی‌شده در برابر رطوبت داخلی با کنترل و یا پاک‌کردن سطح رطوبت در بسته است. ژل سیلیکا یک محصول ایمن است زیرا از نظر طبیعت غیر خورنده و غیر سمی است. بنابراين ژل سیلیکا تأیید دولت ایالات متحده برای استفاده در بسته‌بندی مواد غذایی و دارو را دریافت کرده است.

انواع مختلف سیلیکاژل

اکثر مردم عقیده دارند که ژل‌های سیلیکا فقط به رنگ سفید هستند. اما این درست نیست زیرا امروزه بسته‌های سیلیکاژل با رنگ‌های مختلف در بازار عرضه می‌شوند. انواع متداول بسته های سیلیکاژل شامل آبی، نارنجی، سبز (نشانگر) و سفید (غیر نشان دهنده) است. مشخصه اصلی بسته ژل سیلیکا نشانگر این است که وقتی از رطوبت اشباع شود، تغییر رنگ می‌دهد. ژل سیلیکا نشانگر نیست و همانطور که از نامش پیداست، رنگ تغییر نمی‌کند اما سفید می‌ماند.

ژل‌های نشانگر می‌توانند هرکدام از موارد زیر باشند:

  • آبی که هنگام اشباع صورتی می‌شود.
  • نارنجی که هنگام اشباع به سبز تیره تبدیل می‌شود.
  • نارنجی که با اشباع روشن می‌شود.

مهره‌های سیلیکاژل نشانگر آبی: ماده خشک کننده مفیدی است و برای هرگونه نیاز در طیف وسیعی از اندازه های مش وجود دارد. این ماده کاربردهای زیادی دارد. این ماده با مواد شیمیایی واکنش نمی‌دهد و بی‌بو، بی‌مزه، غیر سمی و خورنده است. بسیار متخلخل است و به دلیل سطح داخلی زیادی که دارد می‌تواند مقدار زیادی آب را جذب کند. همچنین به عنوان سیلیکاژل منافذ باریک شناخته می‌شود و دارای شبکه گسترده‌ای از منافذ به هم پیوسته با قطر Å 20-30 است.

ژل سیلیکا آبی رنگ از کبالت موجود در داخل ژل سیلیکا بدست می‌آید که بیشتر هنگام حمل کالاهای بسته بندی ایمن محسوب می‌شود. ژل سیلیکا وقتی کاملاً اشباع شود از آبی به صورتی تغییر رنگ می‌دهد. در صورت خشک کردن رنگ خود را تغییر می‌دهد.

مواد خشک کننده سیلیکاژل سفید (دانه‌ای یا منجمد): دارای چندین اندازه مش برای استفاده در کاربردهای مختلف صنعتی است. ژل سیلیکا از خوردگی مواد دیگر جلوگیری می‌کند، مزه و بو ندارد و غیر سمی است و از نظر شیمیایی غیر واکنشی است. سطح داخلی آن نیز بسیار زیاد است. ژل سیلیکای سفید نوع استاندارد ژل سیلیکا است که معمولاً آن را در بسته بندی‌های حاوی خریدهای جدید پیدا می‌کنیم. این نوع ژل سیلیکا غیرمشخص است زیرا با شروع فرآیند جذب رطوبت، هیچ تغییر فیزیکی خاصی ایجاد نمی‌کند.

یکی دیگر از مزایای مهم ژل سیلیکای سفید این است که به راحتی و به صورت بسته‌ای و به صورت فله در دسترس است. بنابراین بسیار مقرون به صرفه است.

بسته‌های مواد سیلیکاژل: مصرف کنندگان از این بسته‌های سیلیکاژل برای جذب رطوبت (در داروها، وسایل الکترونیکی و جعبه‌های کفش) استفاده می‌کنند. اغلب آن‌ها را در سیستم‌های هوای فشرده پیدا خواهید کرد. به دلیل تجمع رطوبت، می‌توان با فیلتر کردن هوای فشرده از طریق فیلتر خشک کن، از خرابی سیستم جلوگیری کرد.

بسته‌های سیلیکاژل نشانگر نارنجی: ژل سیلیکا نشانگر نارنجی یک ماده خشک کننده مفید است. در صنعت کاربردهای زیادی دارد. دقیقاً مانند سایر انواع ژل سیلیکا بسیار متخلخل است. تمام نیازها را برآورده می‌کند و در محدوده‌ای مشخص از اندازه‌های مش ساخته می‌شود. این ماده بی‌مزه، بدون بو، غیر سمی و غیر خورنده است و با مواد شیمیایی واکنش نمی‌دهد.

فرم محبوب دیگر بسته‌های ژل سیلیکا، نوع نارنجی است. ژل سیلیکا نارنجی به دو رنگ تغییر می‌کند: 1) سبز تیره و 2) بی رنگ. در هر دو شکل سیلیکاژل، وقتی ژل سیلیکا به حد فرسودگی خود می‌رسد، رنگ از نارنجی تیره در حالت خشک به سبز تیره / بی رنگ تغییر می‌کند.

کاربردهای اصلی  بسته‌های مختلف سیلیکاژل:

خرید سیلیکاژل
خرید سیلیکاژل
  1. سیلیکاژل آبی:

سیلیکاژل نشانگر آبی رنگ همان چیزی است که این فرم ژل سیلیکا را در صنایع مفید می‌کند. موارد اصلی استفاده از سیلیکاژل آبی در صنایع برای اهداف مختلف مانند فرآیند جذب رطوبت، خشک کردن گاز طبیعی، فرآیند جداسازی و تصفیه، خشک شدن هوا و رطوبت زدایی، حامل کاتالیزور است. این نوع سیلیکاژل آبی همچنین در صنعت برق برای مصارف مختلف صنعتی مانند ترانسفورماتورهای تنفس و سایر مصارف صنعتی کاربرد دارد. سیلیکاژل آبی به دلیل خاصیت نشانگر بودن و سایر خصوصیات منحصر به فرد، در صنایع مختلفی استفاده می‌شود.

خرید سیلیکاژل
خرید پودر سیلیکاژل کیلویی
  1. سیلیکاژل نارنجی:

کاربردهای آن نیز مشابه سیلیکاژل آبی است. همچنین در فرآیند جذب رطوبت، خشک کردن گاز طبیعی، فرآیند جداسازی و تصفیه، خشک شدن هوا و رطوبت زدایی، حامل کاتالیزور و موارد دیگر استفاده می‌شود. این نوع ژل سیلیکا در زمینه‌هایی مانند بسته بندی دارویی، الکترونیک، چرم و منسوجات، بسته بندی مواد غذایی، لوازم التحریر، تولید پودر گیاهان، صنایع هوا، صنایع نفت و گاز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خرید سیلیکاژل
خرید سیلیکاژل آبی
  1. سیلیکاژل سفید:

در مقایسه با سایر اشکال سیلیک ژل، ژل سیلیکا سفید محبوب‌ترین و معمول‌ترین مورد است. همه ما با کیسه‌های کوچک سیلیکاژل سفید در کالاهای جدید اعم از کفش یا کالاهای الکترونیکی آشنا هستیم. استفاده اصلی از ژل سیلیکای سفید در صنعت حمل و نقل است تا محصولات بسته‌بندی شده را از آسیب ناشی از رطوبت اضافی در امان نگه دارد.

سیلیکا ژل چیست؟
قیمت پودر سیلیکاژل

چرا هرگز نباید این کیسه های کوچک سیلیکاژل را دور بریزید؟

شرط می‌بندیم شما فکر کردید بسته‌های ژل سیلیکای موجود در کیف‌های دستی و کفش‌های جدید بی فایده است. ولی آن‌ها ارزش آن را دارند که نگه داشته شوند! ژل سیلیکا در واقع رطوبت را جذب میکند، به این معنی که در خانه مفید است. به عنوان مثال، می‌توانید آن‌ها را به کیف‌های بد بو، کشوی لباس زیر یا حتی چمدان اضافه کنید، جایی که رطوبت را جذب می‌کند و بوها را از بین می‌برد.

آن‌ها می‌توانند با خشک شدن سریع تیغ ریش تراش، عمر تیغ را افزایش دهند. در بسته بندی کارد و چنگال نقره‌ای، ژل سیلیکا می‌تواند از لکه دار شدن آن‌ها جلوگیری کند.

آیا آن‌ها سمی هستند؟

اگرچه بسته‌ها دارای علامت “DO NOT EAT” هستند ولی ژل سیلیکا در واقع غیر سمی است. بنابراین به خودی خود سمی نیست. با این حال، بدیهی است که باید آن‌ها را برای حیوانات و کودکان کوچکی که امکان دارد آن‌ را بخورند، غیرقابل دسترس نگه‌دارید، زیرا ممکن است اثری از سایر مواد شیمیایی بد داشته باشد و خطرناک است.

دیگر محصولات: سدیم آسکوربات

سیلیکا ژل چیست؟
سیلیکاژل از کجا بخریم

مرکز فروش سیلیکاژل در تهران

این ماده به صورت کیسه‌های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد. شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌ شما مشتریان عزیز، محصول سیلیکاژل مورد نیاز را با بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست