متیل ایزوبوتیل کتون

متیل ایزوبوتیل کتون (MIBK) یک کتون مایع بدون رنگ با بوی دلپذیر است. دمای فلزی آن 73 درجه فارنهایت کمتر از آب هست و بخاری سنگین‌تر از هوا دارد. متیل ایزوبوتیل کتون (MIBK) یک حلال آلی است. MIBK یکی از ده حلال آلی محبوب است که در صنعت استفاده می‌شود.

متیل ایزوبوتیل کتون (MIBK) ترکیب ارگانیک با فرمول (CH3) 2CHCH2C (O) CH3 است. متیل ایزوبوتیل کتون (MIBK) یک مایع بی‌رنگ است.

MIBK نیز به عنوان:

  • 4- متیل-2-پنتانون
  • هگزون
  • ایزوپروپیل آستون

نیز شناخته می‌شود.در حالی که معمولاً در فرم مایع است، MIBK می‌تواند به فرم گاز نیز تبدیل شود. MIBK در آب، الکل، بنزن و اترها حل خواهد شد.

MIBK در چه موادی یافت می‌شود؟

MIBK به طور طبیعی در پرتقال، انگور و سرکه اتفاق می‌افتد.استمن متیل ایزوبوتیل کتون (MIBK) یک حلال مایع تبخیر است. این یک حلال فعال برای بسیاری از رزین‌های مصنوعی از جمله سلولز، کوپلیمرهای وینیل، اکریلیک، آلکید، پلی‌استر و اپوکسی است.کتون‌ها به دلیل گروه کربنیل عملکردی آن‌ها، حلال‌های قطبی قوی هستند.

میزان پوشش بسیار بالا و ثبات عالی آن‌ها را به عنوان حلال برای پوشش، چسب، جوهر و مواد تمیز کننده انتخاب می‌شوند. این یک حلال واقعی یا فعال است که به دلیل سازگاری آن با انواع مختلف اجزای ارگانیک و توانایی آن برای حل آن‌ها بدون نیاز به الکل است که می‌تواند به ساده‌سازی فرمول‌بندی‌های سیستم کمک کند.

همچنین دارای توانایی ترکیب با حلال‌های هیدروکربن با هزینه پایین در مخلوط‌های حلال می‌باشد. MIBK یک مایع بی‌رنگ با طبیعت پایدار شیمیایی و دامنه جوش متوسط ​​است. این ماده می‌تواند سلولز استرها، پلیمرهای وینیل و کوپلیمرها و بیشتر رزین‌های طبیعی و مصنوعی را حل کند و همچنین در آب نیز تقریبا می‌تواند مخلوط شود.

ویژگی‌ها و کاربردهای متیل ایزوبوتیل کتون (M.I.B.K)

MIBK به عنوان یک حلال در کارخانجات تولید رنگ‌ها، محصولات لاستیکی، مواد شیمیایی و ماشین‌آلات استفاده می‌شود.این ماده به عنوان یک حلال، در آفت‌کش‌ها مصرف می‌شود. شرکت‌های داروسازی که داروهای تجویزی را تولید می‌کنند نیز از MIBK استفاده می‌کنند. MIBK به عنوان تقویت‌کننده‌ی طعم‌ها و عطرها مورد مصرف قرار می‌گیرند.

MIBK در محصولات خانگی مانند تمیز کننده‌های سطح سخت، رنگ‌ها، مواد لباسشویی و غیره استفاده می‌شود. این مایع بدون رنگ، یک کتون، به عنوان یک حلال برای آدامس، رزین‌ها، رنگ‌ها، لاک‌ها و نیتروسلولز استفاده می‌شود.

MIBK به عنوان یک ماده شیمیایی متوسط، یک حلال برای تولید رنگ، لاستیک، دارو، سایر مواد شیمیایی و پاک‌کننده‌های صنعتی استفاده می‌شود. این ماده نیز در صنایع نیمه‌هادی استفاده می‌شود. MIBK در حل‌کردن رزین‌های مورد استفاده در رنگ، جوهر، لاک و دیگر انواع پوشش‌های سطحی بسیار موثر است.

مترادف MIBK عبارت‌اند از:

  • هگزون
  • ایزوتویل متیل کتون
  • ایزو هگزانون

MIBK یک مکمل غذایی غیر مستقیم برای تأیید مواد غذایی و دارویی (FDA) برای چسب‌ها، کاغذ و مقوا و پلیمر است.
MIBK همچنین می‌تواند به منظور استخراج، جدا کردن و تمیز کردن محصولات مختلف مورد استفاده قرار گیرد.همچنین در تولید میکروب‌کش‌ها، قارچ‌کش‌ها، داروها، محلول‌های آب‌کاری و همچنین در بسیاری از فرمولاسیون‌های اتانول استفاده می‌شود.

فروش متیل ایزوبوتیل کتون (MIBK)

متیل ایزوبوتیل کتون به صورت گالن‌های 165 کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول متیل ایزوبوتیل کتون مورد نیاز را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به‌ وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست