خرید آنزیم گلوكوآمیلاز

خرید آنزیم گلوکوآمیلاز

شرکت پیشگامان شیمی با بهره‌گیری از سال‌ها تجربه در واردات مواد اولیه نان و شیرینی، آنواع آنزیم‌ها بخصوص آنزیم گلوکوآمیلاز را از کشور آلمان وارد می‌کند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و خرید انواع آنزیم‌ها با کارشناسان ما تماس بگیرید.‌

جهت استعلام

قیمت آنزیم گلوکوآمیلاز 

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

گلوکوآمیلاز (همچنین به عنوان آمیلو گلوكوزیداز یا AMG شناخته می‌شود) یك آنزیم مهم گوارشی است كه به ما كمك می‌كند مواد مغذی را جذب كرده و از برخی از رایج‌ترین غذاهای گیاهی كه می‌خوریم انرژی ایجاد كنیم. این کار را با تجزیه نشاسته‌ای که به طور طبیعی در اکثر سبزیجاتی که می‌خوریم وجود دارد، انجام می‌دهد.

عملکرد کلی آنزیم‌های گوارشی

آنزیم‌های گوارشی بخشی اساسی از سیستم گوارشی ما هستند. ما آن‌ها را در دهان و پانکراس (و بعضی مکان‌های دیگر) تولید می‌کنیم. نقش آن‌ها تسریع در واکنش‌های شیمیایی است که برای تبدیل مواد مغذی به ماده‌ای که سیستم گوارش شما می‌تواند جذب کند، کار می‌کند. بزاق شما به طور طبیعی آنزیم‌های گوارشی دارد.

برخی از اندام‌های دیگر نیز می‌توانند این آنزیم‌ها (لوزالمعده، کیسه صفرا و کبد) را تولید کنند. سلول‌های سطح روده شما نیز بخشی از سیستم هستند و می‌توانند آن‌ها را ترشح کنند. مواد مغذی مختلف آنزیم‌های خاص خود را دارند که آن‌ها را هدف قرار می‌دهند. برخی از منابع طبیعی آنزیم‌های گوارشی به راحتی در دسترس هستند.

خوردن این غذاها می‌تواند هضم شما را بهبود بخشد. برخی شرایط بدن شما را از تولید آنزیم‌های گوارشی کافی متوقف می‌کند. اگر یکی از این شرایط را داشته باشید، ممکن است از گاز معده درد و اسهال رنج ببرید. عدم تحمل لاکتوز یکی از این موارد است که می‌تواند هضم فرآورده‌های لبنی را دشوار کند. بیماری دیگر، نارسایی پانکراس برون‌ریز (EPI) است. این وضعیت زمانی اتفاق می‌افتد که به پانکراس آسیب وارد شده باشد. برخی از نمونه‌ها عبارتند از:

 • سرطان لوزالمعده

این از بافت‌هایی شروع می‌شود که لوزالمعده شما را تشکیل می‌دهند.

 • فیبروز کیستیک

که یک بیماری ژنتیکی است. به ریه‌ها، دستگاه گوارش و سایر اندام‌ها برخورد می‌کند.

گلوكو آمیلاز 
خرید آنزیم گلوكو آمیلاز

دوازده نوع آنزیم در بدن انسان وجود دارد که اسامی تعدادی از آن‌ها عبارتند از:

 1. گلوکوآمیلاز
 2. سلولاز
 3. پروتئاز
 4. پکتیناز
 5. آنتی اکسیدان‌ها
 6. کاتسپین
 7. اینورتراز
 8. لیپاز
 9. بروملین

آنزیم‌ها نقش اساسی در بدن ما دارند. آن‌ها کاتالیزوری برای واکنش‌های شیمیایی هستند که برای انجام فرآیندهای مختلف مورد نیاز است. علاوه بر گلوکوآمیلاز طبیعی که توسط بدن ما ساخته می‌شود، مکمل‌هایی نیز در دسترس هستند که هم از منابع حیوانی و هم از گیاهان ساخته می‌شوند.

گلوکوآمیلاز

گلوكوآمیلاز (AMG)

گلوکوآمیلاز نوعی آنزیم است که نشاسته را به گلوکز تجزیه می‌کند و سپس می‌تواند توسط بدن استفاده شود. نشاسته در غذاهای رایج مانند سیب زمینی، ذرت، برنج و گندم به مقدار زیاد وجود دارد. همچنین به عنوان پرکننده یا افزودنی فرآوری در محصولات غذایی آماده اضافه می‌شود. تمام نشاسته از مولکول‌های گلوکز جداگانه تشکیل شده است که در یک پلی ساکارید متصل شده‌اند (پلی = گروهی از ساکارید = قند).

گلوکوآمیلاز یک مولکول گلوکز را از انتهای مولکول‌های پلی ساکارید نشاسته شکسته یا می‌شکند. همچنین می‌تواند دی ساکاریدها (مولکول‌های 2 قندی) مانند مالتوز را از هم جدا کند. از مولکول گلوکز آزاد شده می‌توان به عنوان منبع انرژی برای بدن استفاده کرد. انسان و سایر حیوانات گلوکوآمیلاز تولید شده در دهان و پانکراس را تولید می‌کنند، اما ممکن است از منابع غیر حیوانی نیز حاصل شود.

گلوكوآمیلاز اغلب جدا از آمیلاز توصیف می‌شود زیرا با از بین بردن یك مولكول گلوكز از انتهای پلی ساكارید نشاسته‌ها را هضم می‌كند و یا رشته‌های طولانی‌تری از مولكول‌های گلوكز را در وسط جدا می‌كند و زنجیره‌های كوچكتری را ایجاد می‌كند. به طور خاص، این آنزیم بر روی پیوندهای آلفا-گلیکوزیدیک بین مولکول‌های گلوکز در یک پلی ساکارید عمل می‌کند. توجه داشته باشید، گلوكو آمیلاز نمی‌تواند پیوندهای بتا را بین مولكول‌های گلوكز-سلولز، كه نوع دیگری از نشاسته است كه در گیاهان یافت می‌شود و معمولاً فیبر نامیده می‌شود، جدا كند.

فواید سلامتی گلوكو آمیلاز 

فواید سلامتی گلوكو آمیلاز 

هر روز انسان معمولی مقدار زیادی نشاسته مصرف می‌کند و گرچه این کربوهیدرات‌ها مقداری ارزش غذایی دارند، اما بدون کمک آنزیم‌ها نمی‌توانند توسط بدن جذب و هضم شوند. گلوکوآمیلاز یکی از چندین آنزیم گوارشی است که می‌تواند این نشاسته‌ها را به گلوکز تجزیه کند که توسط بدن قابل استفاده است. این ترکیب هضم نرم را بهبود می‌دهد و ممکن است به جلوگیری از ناراحتی‌های گوارشی رایج مانند سنگینی، بی‌حالی، نفخ، گاز و مدفوع شل کمک کند. در اینجا برخی از خواص گلوکوآمیلاز برای سلامتی ذکر شده است.

 • سندرم روده تحریک‌پذیر را کاهش می‌دهد.

گلوکوآمیلاز، در صورت ترکیب با سایر آنزیم‌ها، ممکن است اثرات منفی سندرم روده تحریک‌پذیر (IBS) را کاهش دهد. یک مطالعه متقاطع دو سو کور، اثر آنزیم‌هایی مانند گلوکوآمیلاز را در بهینه سازی هضم نشان می‌دهد. شرکت کنندگان سالم که یک وعده غذایی پر کالری و پرچرب مصرف کردند، آنزیم‌های گوارشی مصرف کردند و سایر شرکت کنندگان در گروه دارونما این کار را نکردند.

علائم گوارشی آن‌ها طی 17 ساعت ثبت شد و مشخص شد افرادی که آنزیم‌ها را مصرف می‌کنند از نظر آماری کاهش قابل توجهی در نفخ شکم و احساس سیری دارند. محققان اظهار داشتند که به دلیل این نتایج، آنزیم‌های گوارشی ممکن است به IBS کمک کنند.

 • به مشکلات گوارشی و مسائل مربوط به دستگاه گوارش کمک می‌کند.

بسیاری از افراد مکمل‌های آنزیمی گوارشی مصرف می‌کنند و این اثر را به عنوان افزایش کارایی سیستم هضم خود توصیف می‌کنند. در افرادی که هضم بهتری دارند، حساسیت کمتری نسبت به غذاهایی که به طور معمول “با آن‌ها موافق نیستند” و همچنین بهبود مشکلات دستگاه گوارش از مکمل‌های آنزیم‌های گوارشی وجود دارد. مزایای معمول ذکر شده شامل کاهش علائمی مانند حالت تهوع، استفراغ، گاز، دل درد، نفخ و کاهش اشتها است.

 • از سیستم ایمنی بدن پشتیبانی می‌کند.

مطالعات نشان می‌دهد كه گلوكو آمیلاز همراه با سایر آنزیم‌ها می‌تواند باعث ایجاد پاسخ خود ایمنی طبیعی شود. در مورد اختلالات خود ایمنی، آنتی‌ژن‌ها و آنتی‌بادی‌ها، با گذشت زمان از بین نرفته و می‌توانند باعث ایجاد آسیب بافتی در بدن شوند. این می‌تواند منجر به بیماری‌هایی مانند آرتریت روماتوئید، لوپوس و برخی از انواع بیماری‌های کلیوی شود. اگرچه پیشگیری‌کننده بیماری نیست، اما تحقیقات نشان می‌دهد آنزیم‌ها می‌توانند از طریق روش‌های مفید بر سیستم ایمنی بدن تأثیر بگذارند.

 • ممکن است به اندام‌های گوارشی کمک کند.

مطالعات نشان می‌دهد که یک رابطه واضح وجود دارد که آنزیم‌های مکمل باعث کاهش بار اندام‌های گوارشی می‌شوند. آزمایشات حیوانی نشان می‌دهد که آنزیم‌ها سلامت روده‌ای سالم‌تر و ظرفیت بهتر جذب مواد مغذی را ایجاد می‌کنند.

 • تعادل طبیعی قند خون را تشویق می‌کند.

مطالعه‌ای که در سال 2009 در ژورنال تغذیه منتشر شد، نشان داد که گلوکوآمیلاز نقش اساسی در هضم نشاسته و متعادل سازی قند خون در اطراف وعده‌های غذایی در موش‌های آزمایشگاهی دارد. حذف ژن مورد نیاز هضم نشاسته در موش‌ها منجر به 40٪ افزایش سطح گلوکز خون بعد از غذا شد. گلوکوآمیلاز به طور خاص در تجزیه گلوکز از مواد غذایی نقش دارد.

فواید سلامتی گلوكو آمیلاز 

چگونه واحدهای اندازه‌گیری گلوکوآمیلاز را بخوانیم؟

AGU (واحد گلوكوآمیلاز یا آمیلوگلوكوزیداز) اندازه‌گیری FCC برای گلوكو آمیلاز است. یک واحد فعالیت گلوکوآمیلاز به عنوان مقدار گلوکوآمیلاز تعریف می‌شود که 0.1 میکرومول در دقیقه p-nitrophenol را از محلول PNPG در pH 4/5 و 50 درجه سانتی‌گراد روی بستر کازئین آزاد می‌کند.

علامت گذاری FCC مخفف Foods Chemical Codex است و بخشی از USP (داروسازی ایالات متحده) است. این استاندارد برای مواد تشکیل‌دهنده تعیین می‌کند. در مورد آنزیم‌ها، FCC یک روش استاندارد است که برای تعیین دقیق فعالیت آنزیم‌ها استفاده می‌شود. مخفف آن FCC VI است. حتی اگر درک چگونگی تعیین واحدها دشوار باشد، درک یکنواختی فعالیت برای مقایسه قدرت یک محصول با محصول دیگر یا اطمینان از اینکه آنزیم کافی را برای تأثیر مصرف می‌کنید، بسیار مهم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست